Daramis - jak usztywnić tą chol#$%^& laskę?

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
TomaszT
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 107
Lokalizacja: Krakow (chwilowo na wygnaniu ;) )

Daramis - jak usztywnić tą chol#$%^& laskę?

Post autor: TomaszT »

Witam

Ostatnimi czasy nabyłem tę oto ślicznotkę
http://www.andrea-miniatures.com/market ... talle=1523
i powoli zabieram się do malowania. Niestety po rozpakowaniu gigantycznego (jak na rozmiary figsy pudełka okazało się że laska którą figurka trzyma w ręku jest zrobiona chyba z czystej cyny bo gnie się przy najdelikatniejszym dotknięciu! Pewnie zamieniłbym to na stalowy drucik, gdyby nie to, że w połowie tego staffa jest odlew dłoni. Nie mam teraz pomysłu jak to przerobić na coś użytecznego. Jeżeli ma ktoś jakieś pomysły/sugestie to będę wdzięczny za podzielenie się nimi. Poniżej dwa zdjęcia tego co w pudełeczku można znaleźć i zbliżenie na sam odlew dłoni.

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
TT

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Odetnij dłoń i głownię, ewentualnie i dolne zwieńczenie, jesli koniecznie chcesz je zachować. Wywierć cieniutkim wiertłem otwory w obu częściach i wklej stalowy drucik.
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
TomaszT
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 107
Lokalizacja: Krakow (chwilowo na wygnaniu ;) )

Post autor: TomaszT »

Tylko że to cholerstwo ma raptem 1-1,5 mm średnicy!! Drzewce toporów krasiowych wojowników są od tego grubsze i je się już ciężko pinowało. :( Oj będę miał myślenice ale i tak dzięki za pomysł. :(

TT

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Wiertło 1,5 mm to już całkiem grube, serio. Najcieńsze jakim się z powodzeniem posługiwałem miało 0,3 mm. Da się, spoko.
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
Rainhold
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Rainhold »

Jeśli w grę wchodzi zmiana wyglądu laski to proponuje przymocować dodatkowy, cienki twardy drucik i pobawić się GSem.
Given the choice, whether to rule a corrupten, failing empire or to chalange the fate through another throw, a better throw against one's desteny, what wos a king to do?

ODPOWIEDZ