Aerograf

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
dziop
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 191

Aerograf

Post autor: dziop »

zastanawiam sie nad zakupem takiego sprzętu i tu moje pytanie czy metalowa figurka może być podkladowana aerografem a jeśli tak czy farba będzie sie później dobrze trzymała i w ogóle czy to jest dość łatwe w użyciu. a pyzatym do czego jeszcze mi mógł by posłużyć w malowaniu figurek

Awatar użytkownika
Kerim
Master Convertor
Posty: 1193
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Kerim »

To fachowy sprzent, do naszych figsów średnio pasuje, znaczy, mi nie podpasował, ale mi on i do normalnego malowania nie podpasował :(

dziop
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 191

Post autor: dziop »

koleś któremu zleciłem pomalowanie 2 oddzialów bestii na dmp poprzednie (nie wyrobił bym sie sam )właśnie tak zrobił aerograf na brąz rozjaśnienia, futro i gotowe ot cała robota mowił ze zajęło mu to dzień a wyszli całkiem nie żle choć potem razem je poprawialiśmy bo gdzie niegadzie fuszera była lekka

Awatar użytkownika
Zox
Chuck Norris
Posty: 384
Lokalizacja: Kult / Warszawa Ursus

Post autor: Zox »

dziop pisze:koleś któremu zleciłem pomalowanie 2 oddzialów bestii na dmp poprzednie (nie wyrobił bym sie sam )właśnie tak zrobił aerograf na brąz rozjaśnienia, futro i gotowe ot cała robota mowił ze zajęło mu to dzień a wyszli całkiem nie żle choć potem razem je poprawialiśmy bo gdzie niegadzie fuszera była lekka
Możesz wstawić zdjęcia?
<truepunk> powinni robic dwa niezalezne turnieje, dla pijacych i dla niepijacych
<truepunk> sorry, ale jak ja mam wygrac z zawodnikiem ktory cala noc spal i ani piwa nie wypil, jak ja ledwo stoje?
Obrazek

Awatar użytkownika
Artek'sWorkshop
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Artek'sWorkshop »

No ja też myślę o zakupieniu samego areografu ale bez sprężarki bo mam bezpośredni dostęp do butli z gazem,H2O i takie tak:) wiec sprężarka mi nie jest potrzebna ale własnie sie zastaniawiam bo przy używaniu areografu nie mogę malować(pryskać) całej twarzy jakiejś figurki????chodzi mi o to czy areograf jest do malowania większych elementów takich jak futra,zbroje,płaszcze itp.
Pozdro...

dziop
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 191

Post autor: dziop »


Awatar użytkownika
Artek'sWorkshop
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Artek'sWorkshop »

Nom, artykuł bardzo fajny, i jest napisane wystarczająco dożo by poznać podstawy. Jak najbardziej polecam.
Pozdro......

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Cały wydatek to sprężarka. Aerograf do podkładu kosztuje z 15 zeta. Lepszy oczywiście więcej, ale to możnadokupić później.
Ja się wykosztowałem rok temu i jestem bardzo zadowolony. Malowanie idziedużo szybciej, nie ma żadnego problemu z upierdliwymi kolorami w stylu żółci czy beżów. Ja mam bardzo duży rozprysk (najtańszy model) więc większość modeli maluję przed sklejeniem. No i używam przede wszystkim Pactry - szybko schnie i ma odpowiednią gęstość, nie muszę się męczyć z rozcieńczaniem. Pactra ma tyle odcieni, że pod farbki GW spokojnie można dopasować.

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

A można tym malować małe powierzchnie? Jaką "minimalną moc" powinna mieć spężarka, żeby to było możliwe?
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Guard
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Guard »

Ma ktoś jakies foty modeli malniętych aero? I czy można nim malnąć na dobrym poziomie z wieloma szczegółami?
$$$ KUPIĘ KONIE do nowego tiranoc chariotu!!! (sztuk od 1 do 5) $$$

Przemas
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158

Post autor: Przemas »

na figurkach 28mm detali aero nie nalozycie. za to do nakladania podkladu i bazowych kolorow nadaje sie znakomicie. podobnie dobrze sie spisze przy pojazdach i przy kilku sztuczkach jakie im mozna wykonac.

Awatar użytkownika
Guard
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Guard »

Mam sporo figsów do pomalowania, ale nie aż tyle żeby dawać tyle kasy do samego podkładowania. Wciąż apeluje o fotki modeli painted with aero...
$$$ KUPIĘ KONIE do nowego tiranoc chariotu!!! (sztuk od 1 do 5) $$$

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Przemas pisze:na figurkach 28mm detali aero nie nalozycie. za to do nakladania podkladu i bazowych kolorow nadaje sie znakomicie. podobnie dobrze sie spisze przy pojazdach i przy kilku sztuczkach jakie im mozna wykonac.
Widzę, że Tomash zabawił się w Wielkiego Brata, wycinając swoje posty w których stwierdzał, że aerografem można malować wszystko, powołując się przy tym na autorytet LAN studio... Coś mu chyba nie wyszło :lol:
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Przemas
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158

Post autor: Przemas »

co nie zmienia faktu ze aero to bardzo przydatna rzecz. znacznie przyspiesza malowanie. dzieki polaczeniu aero i pedzelka bylem w stanie pomalowac np. carnosaura w jeden wieczor (aero nalozylem bazowe kolory i pierwsze rozjasnienia, poprawki cienie pedzelkiem).

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Wierzę. Ino że carnosaur ma trochę więcej niż 28 mm.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Bizon
Chuck Norris
Posty: 616
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Bizon »

Witam, wskrzeszam temat gdyż nosze sie z zamiarem kupna aerografu wraz z kompresorem i chciałbym uzyskać porady. Na co warto zwrócić uwagę może jakieś konkretne uwagi na temat modeli zarówno aerografów czy sprężarek.

Awatar użytkownika
Treevill
Kradziej
Posty: 911
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Treevill »

ja tez chce kupic aerograf i kompresor (do malowanie figurek jak i do modeli redukcyjnuch)
jesli chcesz uzywac aero tylo do figurek to tak jak napisali koledzy powyzej bedziesz mogl uzywac go tylko do podkladu i do nanoszenia barw podstawowych (chyba ze stac ciebie na kupno areografu powyzej 500 zl to uzyskasz linie o grubosci 0,5 mm)
na forum modelarskim na ktorym od niedawna sie udzielam polecaja na poczatek aerografy takiego typu
http://www.allegro.pl/item420836172_aer ... ienia.html
http://www.allegro.pl/item421403858_mar ... lacja.html
co do kompresora
http://www.allegro.pl/item421404816_mar ... grafu.html
mozesz tez poszukac ma 1000

Awatar użytkownika
Bizon
Chuck Norris
Posty: 616
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Bizon »

http://www.allegro.pl/item422006886_mar ... ew770.html

Czyli jak myślałem taki zestaw to dobre wyjście :) Dzięki za pomoc zacny Treevillu;) a jak najbardziej kolorki podstawowe i podkład mnie zadowolą:D A przy użyciu taśmy maskującej tamiji oraz kartki papieru osiągnę inne ciekawe efekty :) może nie namaluje tym cud miodnego freehanda na sztandarze ale orcza krate? albo mordy czy czaszki? a o gwiazdach chaosu nie wspominając to dam rade;) Czyli inwestycja droga ale ogólnie opłacalna.
Jak to ktoś napisał w temacie o pędzelkach kupując żołnierzyki po 100 zł i więcej nie ma co żałować kasy na sprzęt :D

Awatar użytkownika
MuK
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: MuK »

Niemniej jednak bazowe kolory w pół godziny bardzo ułatwiają sprawę. Do tego aerograf jest idealny do 40k gdzie jest dużo modeli czołgów i jednokolorowi Space Marines. :) Do własnej armii poszukałbym jak najtańszego sprzętu, aero spłaca się podczas malowania na zamówienie przy dużych ilościach figurek. Przy wyborze sprężarki warto sprawdzić czy jest w stanie zapewnić odpowiednie ciśnienie dla danego aerografu. Druga sprawa to jej rozmiary i to jak głośno pracuje. Trzeba pamiętać, że wąż od aerografu może nie pasować to sprężarki, ale wtedy wystarczy szybki rajd do Castoramy po odpowiednią końcówkę do węża.

Awatar użytkownika
Bizon
Chuck Norris
Posty: 616
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Bizon »

Nie jestem jeszcze taki pro i uber aby mazac na zamówienie (albo sie nie doceniam :twisted: ) ale tak jak piszesz kolorki podstawowe w 30 min to duży plus. A ja jestem taki leniwyyyyy ze jak aerograf mi nie pomoże to już nigdy nie pomaluje moich zołnierzyków za 1000 złotych jak to o nich mawia moja cudna dziewczyna :)

ODPOWIEDZ