Malowanie gipsowch odlewów

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
shaigan
Wałkarz
Posty: 91
Lokalizacja: Pruszków

Malowanie gipsowch odlewów

Post autor: shaigan »

Chciałbym pomalować konstrukcje gipsową z form Hirst Arts. Całość zbudowana z gipsu dentystycznego, w zasadzie nie pyli, chciałbym zacząć malować. Po pierwsze czy i czym to zaimpregnować przed malowaniem, można to dziabnąć po prostu unigruntem :)? Czym to malować, używanie farbek od GW czy vallejo wydaje się nieco zbyt kosztowne, całość pochłonie na pewno sporo szarej farby (większość to kamień) plus trzeba będzie dla realizmu wycieniować podłogi, mury, drewno, skusić się na jakiś humbrol, czy może wystarczy skoczyć po kilka puszek akrylu do leroy merlin :). Pojęcia nie mam jak się za to zabrać żeby nie spaprać, strasznie dużo odlewania.

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Do malowania "hirstów" używam farb akrylowych w tubach ze sklepu dla plastyków (Maimeri i Amsterdamy) - tanio i dobrze. Malowałem nimi także stół do gry i też się sprawiły w (długim) użytkowaniu. Gipsu niczym nie gruntowałem.
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

kuczol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 196
Lokalizacja: Warszawa, Płońsk
Kontakt:

Post autor: kuczol »

Próbki farb akrylowych do ścian np. Bondex lub śnieżka myślę że zalatwią sprawę. Dostępne w każdym markecie budowlanym za grosze. Zagruntować również możesz białym gruntem Śnieżki chyba nawet w małych puszeczkach jest. Proponowałbym tylko malować aero bo lepiej kryją wtedy niż pędzlem i nie zakrywają szczegółów.
Zapraszam do mojego studia szukaj na FB Kuczolpaintlab

ODPOWIEDZ