DOT 4 - ten płyn hamulcowy do zmywania farby

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Sasza
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Re: DOT 4 - ten płyn hamulcowy do zmywania farby

Post autor: Sasza »

mam szybkie pytanie, wiem że pewnie gdzieś na którejś stronie jest odpowiedz, ale liczę na pomoc :)

mam modele jak sądzę plastik + kilka części które były odlane , żywiczne - ale są pod grubą warstwą farby - czym najlepiej usunąć farbę akrylową aby nie uszkodzić tych dwóch rodzajów materiału?

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Żywicę nie wrzucaj do DOTa, ją najlepiej chyba jakimś zmywaczem do farb akrylowych potraktować, a plastik wiadomo.
Obrazek

Awatar użytkownika
daszkowy10
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: daszkowy10 »

Czy DOT można stosować wielokrotnie? Czy po jednym moczeniu np 6 modeli płyn będzie do wylania?

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

:wink: Spokojnie możesz wielokrotnie stosować, bez obaw... :wink:

Awatar użytkownika
daszkowy10
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: daszkowy10 »

Fajno :] Doczytałem, że DOT po otwarciu powoli traci swoje wałaściwości. Na szczęscie ktoś pomalował modele farbami firmy krzak, wiec schodzi po 20 min ^^
Podziękował za rozwianie wątpliwości :)

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

Owszem traci swoje właściwości i nie jest wieczny :) Najlepiej trzymać myte figurki w zamkniętym pojemniku jak np. słoik. Mnie DOT starcza na jakieś 8 myć czyli 2 miesiące.

Riges
Plewa
Posty: 9
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Riges »

Miał może ktoś z Was problem z "przyczepnością" podkładu do metalowej figurki po kąpieli w DOT4 (i po odtłuszczeniu)?

Morok

Post autor: Morok »

ja czasem mam problem skleić nowe figurki metalowe ;) są elementy co przytkniesz na 10 sek i trzyma a nie które i 5 minut ;p

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

THIEF pisze:ja czasem mam problem skleić nowe figurki metalowe ;) są elementy co przytkniesz na 10 sek i trzyma a nie które i 5 minut ;p
Tia, czasem superglue chwyta metalowe elementy od ręki, a czasem dociskam minutę-dwie i nic, nigdy nie wiedziałem od czego to zależy ;)
Vae victis!

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Legion pisze:
THIEF pisze:ja czasem mam problem skleić nowe figurki metalowe ;) są elementy co przytkniesz na 10 sek i trzyma a nie które i 5 minut ;p
Tia, czasem superglue chwyta metalowe elementy od ręki, a czasem dociskam minutę-dwie i nic, nigdy nie wiedziałem od czego to zależy ;)
Najczęściej zależy to od ilości kleju jakieś użyjesz. Czym więcej kleju tym dłużej łapie.
Poprawnie przygotowana powierzchnia styku (gładka) też sporo pomaga.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

THIEF pisze:ja czasem mam problem skleić nowe figurki metalowe ;) są elementy co przytkniesz na 10 sek i trzyma a nie które i 5 minut ;p
Bez off topu prosze.

KubaM
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44

Post autor: KubaM »

Hej,

Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał może doświadczenie z DenaturaLem (Nie mylić z Denaturatem :P)
Zastanawiam się jaka jest różnica między Denaturalem a Dot'om.

Dziś zaczął mnie interesować ten temat bo mam dużo plastików do oczyszczenia i boje się że je zniszcze :/

Znalazłem dwa fajne filmiki a propo jak to robić :)

(PS. Czy może ktoś używał płynu hamulcowego z pierwszego filmiku ? Jak tak to prosiłbym o opinie :)

https://www.youtube.com/watch?v=rjXTewIfLtc

https://www.youtube.com/watch?v=gl9bIPxIe4k

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Ja zmywam plastiki w denaturalu (praktycznie to samo co denaturat), nie ma najmniejszej opcji by ci zniszczył modele.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Jest jeszcze dettol (czy jakoś tak) - płyn do dezynfekcji/odkażania.
Nie niszczy plastików, sporo ich już tym zmyłem - trzeba tylko przestrzegać procedury zmywania (jest opisana gdzieś tu na forum) :)
Obrazek

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Niestety Dettol też nie zmywa wszystkiego :( można próbować też z Cleanluxem (do czyszczenia z farby Sidoluxu) też daje radę a jest dużo tańszy.
Celanlux rozpuszcza super glue, także często figurki się rozpadają w nim :)
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Czym zmyć szybko i najdokładniej metale? I gdzie to kupić? :)

Awatar użytkownika
Lord_Michaelos
Wałkarz
Posty: 65
Lokalizacja: Ostrołęka, a obecnie Olsztyn

Post autor: Lord_Michaelos »

Ja używam zmywacza do lakieru do paznokci z rossmanna :P po kąpieli oczyścić model szczotą do zębów, farba ładnie odchodzi.
Przybyłem, zobaczyłem, wzruszyłem ramionami
Jestem niski, lubię dobrze zjeść, a także zapalić fajkę - jestem hobbitem?

Morok

Post autor: Morok »

Lechu pisze:Czym zmyć szybko i najdokładniej metale? I gdzie to kupić? :)

nitro!

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Dzięki za info o zmywaczu. A to nitro to gdzie iw jakiej pojemności najłatwiej dostać?

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Raczej w większości sklepów typu Castorama.
Obrazek

ODPOWIEDZ