Walizki, torby modelarskie

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Chaoschild
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: London Fa%^n City

Walizki, torby modelarskie

Post autor: Chaoschild »

Witam!
Ladies and gentlemen co powiecie na temat Waszych walizek. Jakich uzywacie albo jakie uwazacie za najlepsze.
Obecnie uzywam walizki Cytadeli, ale przyznam ze szajs a i armia sie rozbudowuje i potrzebuje czegos na roznej wielkosci podstawek, nie tylko piechoty ale i pozostalych wielkosci.
Jesli ktos moze sie wypowiedziec na temat tej firmy to bede bardzo wdzieczny, bo przymierzam sie do zakupu jednej z ich toreb.
http://www.intersponge.com/
Jakich innych firm produktow uzywacie?
Za jakieklowiek wskazowki badz linki dziekuje :idea:

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

Walizki samoróbki. Jak domaluje 3 armie jakie mam (nawet sobie nie wyobrażacie ile można mieć w pudłach po 5 latach zbierania) to na pewno bede potrzebował dużej walizki. Jak znajdę coś wiarygodnego to kupię. Ale na jakiś czas popróbuję z samoróbkami.

Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

A ja tam używam skrzyneczki którą kupiłem w... Biedronce 8) za 9,50 zł i mieści sie tam armia VC na około 1500 pkt. Wrzucam tam do środka jakieś szmaty i watę i jest git. Sztywne, solidne i tanie. Z czasem pomyślę o wyklejeniu tych ścianek wewnątrznych gąbkami. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

Wata jest zła bo:
1. Przyczepia się do modeli,
2. Podobno niszczy farbę...

Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

Wiem, wiem. Dlatego robię tak: szmatka, wata, szmatka i dopiero na to figsy itd.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Z walizek to używam dowolnej dostępnej, jak najbardziej poręcznej, torby. Na malutkie punkty plecak, na większe torba, na turnieje wyjazdowe torba podróżno-treningowa :)

Jak w tym trzymać figurki? Magnesy neodymowe plus blaszane pudełka po cukierkach - to dla figurek metalowych. Plastiki walają się wspólnie w jednym pudle, i tak farbę ciężko z nich obtłuc.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Chaoschild
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: London Fa%^n City

Post autor: Chaoschild »

Ehhh to widze ze koledzy maja jednak inne podejscie do sprawy.
Mnie to krew zalewa jak mi sie chociaz malutki odprysk zrobi, nawet na figurce plastikowej.
Dlatego chce kupic torbe z prawdziwego zdarzenia, niech strace te 50-60 funciakow ale kuna bedzie bezpiecznie i wygodnie.
PARTY IN THE MOONLIGHT AND DANCE TO THE SUNRISE...

http://www.coolminiornot.com/artist/chaoschild

Łosiu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119

Post autor: Łosiu »

Ja tam wszystko nosze w walizce Cytadeli. Jest wporzasiu. Tylko jedynym problemem jest przenoszenie duzych figur na ktorych przewozenie nie mam pomyslu i jeszdza w pudle po butach :D

Awatar użytkownika
Brother Michal
Kretozord
Posty: 1702
Lokalizacja: Toronto City ("Oko Terroru")

Post autor: Brother Michal »

No ja uzywam tej made by GW i jestem zadowolony, choc im wieksza armia tym bardziej kombinuje z jej porzadnym i bezpiecznym ulozeniem.
Teraz rozwazam zakup tej duzej walizy by GW - jest solidna.
Ale to tylko IMO. ;)

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Chaoschild walizki Intersponga sa genialne!!! Szczegolnie , ze mozna zamowic wlasny zestaw przegrodek jaki chcesz... Strasznie pojemne , fajnie wygladajace , maja forme plecaka czy torby , wiec wygodniej sie je nosi niz Gw - NIC TYLKO POLECAC !!! :)

P.S. Ja mam takowa na gwiazdke dostac ;)

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Chaoschild, na Gildii byl topic mowiacy o tym:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.ph ... 68&start=0
polecam.
Wypowiadalem sie tam miedzy innymi na temat walizki Intersponge, ktora posiadam.
Obrazek

Awatar użytkownika
Chaoschild
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: London Fa%^n City

Post autor: Chaoschild »

Wielkie dziekie panowie!!
Koszt jest calkiem wysoki (min 50 funciakow) ale mysle ze sie oplaca. W szczegolnosci jesli kilku uzytkownikow ja stanowczo rekomenduje.
pzdr
PARTY IN THE MOONLIGHT AND DANCE TO THE SUNRISE...

http://www.coolminiornot.com/artist/chaoschild

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

http://www.bard.pl/bard/index.php?site= ... e&id=27905

tego stanowczo nie polecam! javeliny mi sie łamią non stop!
musze sobie kupic dużą torbe cytadeli :?

Awatar użytkownika
Bruenor Battlehammer
Wodzirej
Posty: 703
Lokalizacja: Bendsburg

Post autor: Bruenor Battlehammer »

SauruS PoweR pisze:http://www.bard.pl/bard/index.php?site= ... e&id=27905

tego stanowczo nie polecam! javeliny mi sie łamią non stop!
musze sobie kupic dużą torbe cytadeli :?
ja mam z tej firmy i jest wręcz genialna jak dla mnie. Jeszcze ani jedna rzecz się w niej nie połamała, anie nie obtłukła :) ale o gustach się nie dyskutuje :wink:

Gunnila
Mudżahedin
Posty: 212

Post autor: Gunnila »

Duża skrzynka na narzędzia z tesco, wyłożona gąbką, regsy na magnetycznych trayach. Nic się nie obija ani nie przesuwa (plastry gąbki wkładam między oddziały)Miejsce na kostki miarki itp, a nawet kilka farbek w pokrywie.
Na dokładkę można w podróży wykorzystać jako siedzisko :P

radaner
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39

Post autor: radaner »

Też mam z Tesco :D. Kosztuje 13 zeta wewnątrz jedna duża gąbka, drugą można przełożyć :wink: . Połaziłem po straganach przy osiedlu i tam w pudełkach z winogronem (wszyscy od 1 importera) mają mnóstwo gąbek. Jeden ładny uśmiech i mam 3 torby gąbek grubości 3/4 cm :wink: .

Ale zastanawiam się nad magnesami ale nie wiem gdzie je kupić. W necie mam 1 stronke ale tam trza zrobić zamowienie za min 30 zeta a za 30 zeta to ja kubpiłbym tyle magnesów że bym armie goblinów na 10000 pkt obmagnesował :roll: .

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Znalazlem pod choinka walizeczke Intersponga :D Nareszcie ;)
Choc widze , ze bede musial gabek dokupic , bo do lizakow podstawowa wersje Herculesa tak sobie pasuje :) ( tej pokroje sobie na armie do w40k :) Walizeczka jest droga ,ale miodnA!!!

Awatar użytkownika
Chaoschild
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: London Fa%^n City

Post autor: Chaoschild »

Ziemko a jak bys ja rekomendowal dla armii VC ?? Lubie grac piechota wiec mysle ze bylaby dobra.
Chce sobie zlozyc sam gabki, tzn z dwie najnizsze, jedna 2" dla piechoty z wloczniami i jedna gabke dla kawalerii i wyzszych (badz dluzszych) modeli.
Ogolnie wyjdzie w torbie ok 5-6 gabek.
PARTY IN THE MOONLIGHT AND DANCE TO THE SUNRISE...

http://www.coolminiornot.com/artist/chaoschild

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Jak samemu zlozysz to jest loozik , po prostu jak mi kupowali to kupili zwyklego Herculesa , a nie skladka :D Walizka jest straszie pojemna i ogolnie elegancka :) Polecam mimo wszystko samemu wybrac wielkosc gabek , bo co armia to inna wymagania ;)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

jak ja rekomendujesz na tk? znajdzie sie z niej miejsce na 6 rydwanow katapulte i giganta na raz?

ODPOWIEDZ