Szybka reformacja a uściślenia Sędziowskie

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Nehek
Warzywo
Posty: 12

Szybka reformacja a uściślenia Sędziowskie

Post autor: Nehek »

Cytat z Uściśleń sędziowskich:
"Swift reform a ograniczenia ruchu
Po wykonaniu Swift Reform oddział może się ruszyć, w efekcie przesuwając się o maksymalnie 3*M."
Co oznacza to 3*M?
-Odział może ruszyć się maksymalnie o trzy cale? A może raczej o 3XRuch?
Zapis ten jest dal mnie trochę niezrozumiały.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Nehek pisze:Cytat z Uściśleń sędziowskich:
"Swift reform a ograniczenia ruchu
Po wykonaniu Swift Reform oddział może się ruszyć, w efekcie przesuwając się o maksymalnie 3*M."
Co oznacza to 3*M?
-Odział może ruszyć się maksymalnie o trzy cale? A może raczej o 3XRuch?
Zapis ten jest dal mnie trochę niezrozumiały.
Załóżmy, że masz Imperialne Halabardy z Movementem 4 i w liczbie 20 sztuk ustawionych w 4 szeregi po 5 modeli. Robisz sobie Szybką Reorganizację i ustawiasz ten oddział w kreskę modeli (20 szeregów po 1 modelu), a następnie ruszasz się do przodu o 4 cale. W tym momencie model, który znajduje się na czele jednostki podczas Reorganizacji przesunął się o 8 cali, a następnie przeszedł jeszcze do przodu o 4 cale, co spowodowało 12 cali różnicy względem jego pozycji początkowej. Jako, że jego ruch to 4, wykonał jakby nie patrzeć trzykrotność swojej wartości ruchu ;)

P.S.: Nie twórz dodatkowych tematów bez potrzeby. Masz tam temat dotyczący Pytań odnośnie Zasad :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Nehek
Warzywo
Posty: 12

Post autor: Nehek »

Spoko.
Dzięki za 100% rozjaśnienie sprawy =D>
Sądzę że podobny przykład powinien pojawić się w uściśleniach #-o . Bez takiego przykładu zapis zdaje się być dość nieprecyzyjny. Gram kilka lat w młotka i mimo to nijak nie byłem w stanie samodzielnie dojść do tego o co chodzi.

ODPOWIEDZ