Początkujący generał

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
syslak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 155
Lokalizacja: Kraków, AjWajHajm, True Legion

Re: Początkujący generał

Post autor: syslak »

ja bym ja postawil na czterech piechociarskich, co by odzwierciedlalo szczury ktore ja niosa :twisted:
General Baga pisze:oftoooooooooooooooooooooopppppppppppppppppppppppp (wybaczcie ale obiecałem chłopakom) :mrgreen: :roll:
TRUE LEGION KRAKÓW

szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: szeszej »

Albo to albo jak krasnoludzki - 2 podstawki piechoty. W zasadach nie ma tego ujęte, a oficjalnego modelu takoż nie ma, pozostaje więc fluff :)

chomik
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Katowice

Post autor: chomik »

mam zamiar zrobić wersję bardziej krasiową czyli lorda na tarczy. To ułatwia mi spraw ^^ dzięki panowie

Bandzierochlast
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105

Post autor: Bandzierochlast »

Z serii szybkie pytanie, szybka odpowiedź:

Slavy ze slingami tak/nie , dlaczego ?
Katapulta tak / nie , dlaczego ?
DF tak / nie , dlaczego ?
Plague Censer Bearers tak/nie , dlaczego ?

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Slavy ze slingami się nie opłacają z bsem 2 to na daleki trafiasz na 6, zresztą slejvy mają umierać powoli blokując elitarną piechotę przeciwnika, a nie głaskać go kamyczkami po pleckach.
Obrazek

Awatar użytkownika
lajkonik
Masakrator
Posty: 2622

Post autor: lajkonik »

Bandzierochlast pisze:Z serii szybkie pytanie, szybka odpowiedź:

Slavy ze slingami tak/nie , dlaczego ?
Katapulta tak / nie , dlaczego ?
DF tak / nie , dlaczego ?
Plague Censer Bearers tak/nie , dlaczego ?
Slave nie służą do strzelania, mają ginąć za słuszną sprawę powstrzymując przeciwnika jak najdłużej albo wybuchając na końcu walki :twisted: Nieraz jest tak, że więcej krzywdy zrobią umierając niż walcząc.
Katapulta - zazwyczaj nie, bo w najlepszym przypadku rani na "5", więc dużo nie zdejmie. Natomiast może się przydać do panikowania oddziałów z niską liderką - wystarczy jedna rana. Turniejowo się nie spłaca.
DF - nie, chyba że jako odginaczka. To się nie bije w ogóle i ginie szybko
PCB - tutaj szkoły są różne, ale raczej rzadko się je widuje. Natomiast potrafią narobić szkody :) Osobiście nie widzę szans, żeby się spłacili, raczej polegną w każdym cięższym combacie.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
lajkonik Obrazek

Bandzierochlast
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105

Post autor: Bandzierochlast »

Jeżeli chodzi o slaveów to też imho oni tylko są do bycia blokerem ew. przepchną CRem jakieś śmieci, ale:

-Slingi na papierze bardzo fajnie wyglądają, można ustawić ich w chordzie i zrobić miliony strzałów, a potem przed kombatem zreformować się.
-Umierają ze slingami dokładnie tak samo jak bez.
-Pasują mi do mojego partyzanckiego pomysłu na armię.
-Pytanie czy podrożenie slavów jest w ogóle zaliczone do kategorii "możliwe do rozważenia"

Katapa:
Z jednej strony są Match upy na które wydaje się być syta: mirror, OnG na goblinach, Elfy (T3), chyba bretonia ( w końcu NO ARMOUR SAVE)
Z drugiej strony są armie na które jest słaba ogry,wszystkie ITP,
I do tego są armie na które jest bardzo łatwymi punktami, cyrk bretoński, masa kowbojów na pegazach, chameleony + terki , itd.

DF:
Wydaje mi się że mamy tańsze odginaczki więc w tej roli jakiś super nie jest, myślałem bardziej o jego walorach bojowych, wiadomo nie jest to rzeźnik, nie pomoże w przypadku klepania elity do walki (której praktycznie poza 13stką i abomą, nie mamy jak ugryźć). Ale do przepychania jakiś dużych oddziałów o podobnych wartościach bojowych co klanraty może być fajny.
Chodzi głownie o to że dzięki niemu oddział clanratów nie ugrzęźnie w równie dużym oddziale Night Goblinów itp.
Suabo że ma tylko 1W, chociaż imho jest fajny.

PCB:
16pkt , bez armor save, z 3 inicjatywy, 1 wound. Rzeczywiście trochę lipa.

I dołączam pytanie 2x5/6 posioned wind golbadiers tak/nie dlaczego ?
Tutaj moje przemyślenia nie poparte playtestem: fajna odginaczka, która w 8" na 4+ wounduje bez save i ma 5+ as. Fajna sprawa vs. kowboje / kawaleria.

szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: szeszej »

Niewolnicy z procami giną o 25% drożej niż bez, a nic więcej nie robią :]

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Bandzierochlast pisze:-Slingi na papierze bardzo fajnie wyglądają, można ustawić ich w chordzie i zrobić miliony strzałów, a potem przed kombatem zreformować się.
Przy 18 Calach zasięgu? Oddasz jedną serię będąc w hordzie a w kolejnej turze musisz już się zbić w klocek, żeby coś przetrzymać. Nie przesadzałbym też z tymi "milionami strzał" przy 2 BS'a. Na dalekim to trafianie na 6, podwójnie na 7. Nie mówiąc o ewentualnych coverach, czy sztormówie.
Obrazek

Awatar użytkownika
lajkonik
Masakrator
Posty: 2622

Post autor: lajkonik »

szeszej pisze:Niewolnicy z procami giną o 25% drożej niż bez, a nic więcej nie robią :]
true :) lepiej im dać tarczę, ale to tez niewiele zmieni. :mrgreen: :twisted:
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
lajkonik Obrazek

Awatar użytkownika
Bombaj
Chuck Norris
Posty: 471

Post autor: Bombaj »

Bandzierochlast pisze:
Katapa:
Z jednej strony są Match upy na które wydaje się być syta: mirror, OnG na goblinach, Elfy (T3), chyba bretonia ( w końcu NO ARMOUR SAVE)
Z drugiej strony są armie na które jest słaba ogry,wszystkie ITP,
I do tego są armie na które jest bardzo łatwymi punktami, cyrk bretoński, masa kowbojów na pegazach, chameleony + terki , itd.

.
zapomniałeś o jednej kwestii. bardzo niekorzystna tabelka misfire'a. 50% szans że cały misterny plan skiepszczony, bo nasz kluczowy klocek slavów dostał zniesioną chmurką.

Awatar użytkownika
lajkonik
Masakrator
Posty: 2622

Post autor: lajkonik »

Bombaj pisze:
Bandzierochlast pisze:
Katapa:
Z jednej strony są Match upy na które wydaje się być syta: mirror, OnG na goblinach, Elfy (T3), chyba bretonia ( w końcu NO ARMOUR SAVE)
Z drugiej strony są armie na które jest słaba ogry,wszystkie ITP,
I do tego są armie na które jest bardzo łatwymi punktami, cyrk bretoński, masa kowbojów na pegazach, chameleony + terki , itd.

.
zapomniałeś o jednej kwestii. bardzo niekorzystna tabelka misfire'a. 50% szans że cały misterny plan skiepszczony, bo nasz kluczowy klocek slavów dostał zniesioną chmurką.
A to już jest bardzo skaveńskie :mrgreen:
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
lajkonik Obrazek

JRP
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: JRP »

Też się raczej zgadzam: nie, nie, nie i nie, za drogo. Ewentualnie katapa może być zabawna, jeżeli wiesz, ze walczysz z elfami albo Bretonią: jeden celny strzał może naprawdę narobić szkód, ale z drugiej strony to ciągle katapa, więc licz na to, że Rogaty Szczur spojrzy na Ciebie łaskawym okiem : )

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2064
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Jak nalicza się premie za szeregi w domku?
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: szeszej »

Nie nalicza, w domku nie ma szeregów, czyniąc ze szczurów drugą (po bretonii) najgorszą armią do scenariusza Watchtower :)

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Dlaczego po bretce ? W sensie dlaczego breta najgorsza.
Obrazek

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Bo nie ma dobrych oddziałów do obsadzania domku jak się można łatwo domyślić ? Chłopi/łucznicy/pielgrzymi to jedyne oddziały jakie mogą wejść do domku, a czempionami sprawności bojowej to to oni nie są. No i breta ma wielki problem z zdobyciem domku. Szarża kawalerii jest możliwa, ale traci 3/4 swojej skuteczności ( mniejszy pancerz, mniej ataków, nie ma bonusy z lanc ) i domku nie zajmie.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Bandzierochlast
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105

Post autor: Bandzierochlast »

Znamy nowe ograniczenia dla skavów na euro (99%).

I tu moje pytanie co będzie lepsze:
2x Seer,
Dzwon
Czy seer z power scrollem i kowboj/wiecej pkt na herosów lub oddziały.

Wydaje mi się że power scroll jest mocny, ale w sumie nie występował we wszystkich rozpiskach, a dzwon praktycznie w każdej. Co o tym sądzicie ?

Awatar użytkownika
lajkonik
Masakrator
Posty: 2622

Post autor: lajkonik »

Seer zawsze na dzwonku :)
Power scrolla trochę żal, ale da się bez niego żyć. W przeciwieństwie do dzwonka.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
lajkonik Obrazek

Awatar użytkownika
Necromanter
Falubaz
Posty: 1003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Necromanter »

a grałeś kiedyś bez niego?

ODPOWIEDZ