Stare nazwy nowe farbki

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Matias
Mudżahedin
Posty: 255

Stare nazwy nowe farbki

Post autor: Matias »

Mam pytanie. Otóż powoli kończą mi się farbki i niedługo będę kupował nowe. Tyle, że GW pozmieniało nazwy :P
I tu mam prośbę - czy mógłby mi ktoś "przetłumaczyć" stare nazwy na nowe ? :P

Camo Green
Scorched Brown
Boltgun Metal
Graveyard Earth
Shining Gold
Choas Black
Regal Blue
Skull White
Shadow Grey
Fortess Grey
Codex Grey
Bleached Bone
Dark Angels Green
Dwarf Bronze
Thraka Green (wash)
Snot Green

To tak z tych co pamięam :mrgreen:

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 735
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

Ja bym się tu nie sugerował tą paletą. Odcienie w wielu przypadkach są zupełnie różne. Do tego konsystencja nowych farb GW jest inna bardziej wodnista, mi się nimi gorzej maluje (wolę gęste farby jak p3)

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Też bym uważał. Dopiero co zamawiałem farbki, bo moje stare są na wykończeniu. Jak nowy odcień starego graveyard earth jest identyczny, to nowy zamiennik red gore to lipa, jaśniejszy zdecydowanie. Teraz będę miał z tym problem, bo to kolor przewodni mojej armii :/

Awatar użytkownika
Matias
Mudżahedin
Posty: 255

Post autor: Matias »

No cóż, najwyżej wybiorę się z listą do sklepu GW i tam zapytam, może pomogą :P


EDIT: A wie ktoś może jak wygląda sytuacja ze scorched brownem i shadow greyem ? Bo całkiem często używam tych kolorów i niezbyt cieszy mnie to, że takie ocienie mogą już nie isnieć :(

Część farbek już wymieniłem i jednak wolę te nowe (szczególnie podoba mi się technical Imperial Primer - wash idealny :) )

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 735
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

Rasti pisze:nowy zamiennik red gore to lipa, jaśniejszy zdecydowanie. Teraz będę miał z tym problem, bo to kolor przewodni mojej armii :/
Spróbuj Gory Red z Vallejo Game color - dużo farb Vallejo ma nazwy i odcienie dawnej palety by GW. Nie wszystkie są ok, ale np darkflesh GW= darkfleshton Vallejo, schored brown=Charred brown,ale już Dark green to niby dark angels green, ale coś z tą farbką jest nie halo bo mi nie kryje czarnego podkładu.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Okey, dzięki, a ktoś może ma ten kolorek z vallejo i może mi potwierdzić zgodność?

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

Mnie w ogóle zastanawia zabieg zmieniania nazwy farb... PO CO ja się pytam. Co daje to GW bo nie mam bladego pojęcia
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Z tego co pamiętam to mieli jakieś spiny z twórcami poprzedniej ich palety, którzy zastrzegli sobie nazwy i GW musiało wypuścić zamiennik.

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Matias pisze:No cóż, najwyżej wybiorę się z listą do sklepu GW i tam zapytam, może pomogą :P


EDIT: A wie ktoś może jak wygląda sytuacja ze scorched brownem i shadow greyem ? Bo całkiem często używam tych kolorów i niezbyt cieszy mnie to, że takie ocienie mogą już nie isnieć :(

Część farbek już wymieniłem i jednak wolę te nowe (szczególnie podoba mi się technical Imperial Primer - wash idealny :) )

Kupiłem nowy schorched ale jeszcze nie testowałem.
Natomiast nowy shadow grey mam wrażenie jest ciut inny. Ciężko mi to teraz obiektywnie stwierdzić, gdyż SG za bardzo nie używałem do tego mi się cały wylał.... a nowy the fang kupiłem całkiem nie dawno, chociaż odnoszę wrażenie, że jest ciut ciemniejszy.

Robiłem kiedyś listę dla siebie kolorów które nie zgadzają się z konwerterem. Jak ją znajdę to wrzucę ją tutaj. Wiem, że parę kolorów się dość grubo różniło, a z tego co pamiętam na pewno jest to snake bite lether, swoją drogą jak ktoś ma namiar na odpowiedni zamiennik byłbym rad.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Wariax - jeśli masz ta listę, to super by było, jakbyś ją wrzucił, a gdybyś jeszcze komentarz co do rodzaju różnicy dla poszcz. farbek, to byśmy byli zachwyceni [-o<

Awatar użytkownika
Matias
Mudżahedin
Posty: 255

Post autor: Matias »

smiejagreg pisze:Wariax - jeśli masz ta listę, to super by było, jakbyś ją wrzucił, a gdybyś jeszcze komentarz co do rodzaju różnicy dla poszcz. farbek, to byśmy byli zachwyceni [-o<
Podpisuję się pod tym :wink:

ODPOWIEDZ