Pytania i odpowiedzi

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Re: Pytania i odpowiedzi

Post autor: Blaesus »

Wg zapisu w army booku wymiana statystyk następuje na poziomie "profile", czyli to co zapisane w army bookach.

Ale gdybt bawet nie było zapisane "on his profile", to i tak powinny być wymienione tylko standardowe charakterystyki. (Inaczej oznaczałoby to, że czar został przerzucony na model przeciwnika)

Awatar użytkownika
ddr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ddr »

Sprawdziłem sobie jak wyglądał wording VHS w poprzednich edycjach. W armybookach do 6 i 7 edycji jest jasno napisane, że chodzi o 'base' statystyki, tu tego nie ma.

Co do Twojego przykładu, nie czar a jego efekt byłby przerzucony na przeciwnika, tak ja to rozumiem. Jak wyglądałaby zamiana statystyk z przeciwnikiem, które ma je stale obniżone (np. T z któregoś ze skaveńskich czarów, czy A z Warrior Bane)?

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

Zmieniam wygląd całego swojego EMP na Wolfburg( czy jakoś tak to sie pisze)
Wiadomo demigryfy zastąpię wilkami z 40k(thunderwolf)
Zero hełmów w całej armii(głowy maruderów i chłopaków z wilków)
Herosi będą i tu mam problem cz też na wilkach jak demisie czy po prostu na koniach i jakoś sam model herosa przerobić ?
Proszę o wszelkie jakieś sugestie z góry dziękuję
Kocitz pisze:Aha i nie jedziemy jakimkolwiek wehikułem z którym miał coś wspólnego: Solo, jego rodzina, jego przyjaciele/znajomi, jego najbliższe otoczenie [w tym SS] czy jakakolwiek osoba mająca styczność z Kiełbasą :lol:

Awatar użytkownika
ainuin
Chuck Norris
Posty: 473

Post autor: ainuin »

Jak mocno chce ciśnąć i kasa nie gra roli, to lecisz konnicą na wilkach a demisie na misiach. Moim zdaniem heros na modelu zastepujacym demi bedzie kiepskim pomyslem.

Konnice na fenrisian wolf, demigryph na thunder - fajna spojnosc wyjdzie

BTW nie wiem czy widziałeś

http://masqmini.com/index.php/masq-mini ... rudel.html

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

Właśnie misie odpadły bo strasznie duży koszt :P
Ogl mam demisie na wilkach, Kawalerie chce zostawić(z gamezona mam ) przerobić jeźdźców w całej armii a na herosów nie mam pomysłu.
Ogl albo z wilków albo na hmmm(wcześniej chciałem na Karnich metalowych zrobić herosów) albo normalnie konno tylko samych bohateró porobić bardziej takich pod klimat
Kocitz pisze:Aha i nie jedziemy jakimkolwiek wehikułem z którym miał coś wspólnego: Solo, jego rodzina, jego przyjaciele/znajomi, jego najbliższe otoczenie [w tym SS] czy jakakolwiek osoba mająca styczność z Kiełbasą :lol:

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

ddr pisze:Sprawdziłem sobie jak wyglądał wording VHS w poprzednich edycjach. W armybookach do 6 i 7 edycji jest jasno napisane, że chodzi o 'base' statystyki, tu tego nie ma.

Co do Twojego przykładu, nie czar a jego efekt byłby przerzucony na przeciwnika, tak ja to rozumiem. Jak wyglądałaby zamiana statystyk z przeciwnikiem, które ma je stale obniżone (np. T z któregoś ze skaveńskich czarów, czy A z Warrior Bane)?
To co sugerujesz jest o tyle bez sensu, że nagle efektywnie czar przestałby działać na tego, z kim statsy są zmienionie, a tego ten przedmiot nie potrafi. Co do statsów stale obniżonych, tak jak sam powiedziałeś, są one stale obniżone, defacto zmieniony profil.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
ddr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ddr »

Byro pisze:To co sugerujesz jest o tyle bez sensu, że nagle efektywnie czar przestałby działać na tego, z kim statsy są zmienionie, a tego ten przedmiot nie potrafi. Co do statsów stale obniżonych, tak jak sam powiedziałeś, są one stale obniżone, defacto zmieniony profil.
Nie upieram się przy swoje interpretacji, chciałbym tylko, żeby ktoś mi to uzasadnij, czemu jest tak, a nie inaczej.

Może inaczej. Challenge z postacią z GW. Jasne, że nie dostaje bonusu +2S, bo wynika on z użytej broni, a nie statystyk. Ale tak samo przeciwnik z GW, gdyby miał zdawać test siły nie dostałby tego bonusu i zdawałby na takiej jaką ma w profilu. Masz bufa +1T albo stale obniżony T - zdajesz test T. Używasz zmodyfikowanej wartości, a nie profilowej (bazowej).
Tak samo - czemu stała zmiana statystyk (Warrior Bane) ma mieć wpływ, a tymczasowa nie?

W zasadzie ten problem sprowadza się do pytania czy czary typu +1S czy +1T modyfikują profil jednostki. Tak na moje oczywiście.

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

ddr pisze:Sprawdziłem sobie jak wyglądał wording VHS w poprzednich edycjach. W armybookach do 6 i 7 edycji jest jasno napisane, że chodzi o 'base' statystyki, tu tego nie ma.
Czym "profile" różni się dla Ciebie od "base statistics"? :)
ddr pisze:Może inaczej. Challenge z postacią z GW. Jasne, że nie dostaje bonusu +2S, bo wynika on z użytej broni, a nie statystyk. Ale tak samo przeciwnik z GW, gdyby miał zdawać test siły nie dostałby tego bonusu i zdawałby na takiej jaką ma w profilu. Masz bufa +1T albo stale obniżony T - zdajesz test T. Używasz zmodyfikowanej wartości, a nie profilowej (bazowej).
Tak samo - czemu stała zmiana statystyk (Warrior Bane) ma mieć wpływ, a tymczasowa nie?
Odnośnie testu - zgadza się, z małym ale - postać ma tyczmasowo zwiększoną np. Siłę, ale czy opis czaru podaje coś w stylu "Adds +2 S to his profile"?

Jeśli tak, to masz rację, jeśli nie, to mówimy o czymś odrębnym.

Jeśli chodzi o opinię Byro, to mam pewne wątpliwości. Stale, czy nie stale, uważam, że kara działa na model (np. z Warrior Bane), VHS nie mówi, że wymieniamy profil i wszelkie modyfikatory.

Awatar użytkownika
ddr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ddr »

Blaesus pisze:Czym "profile" różni się dla Ciebie od "base statistics"? :)
W zasadzie o to pytam ;) Skłaniam się do tego, żeby postawić znak równości między nimi, ale chciałbym jakiegokolwiek poparcia.
Blaesus pisze:Odnośnie testu - zgadza się, z małym ale - postać ma tyczmasowo zwiększoną np. Siłę, ale czy opis czaru podaje coś w stylu "Adds +2 S to his profile"?

Jeśli tak, to masz rację, jeśli nie, to mówimy o czymś odrębnym.
Przy opisie Toothcrackera nie ma dopisku "to his profile", zresztą przy żadnym czarze nie ma. Ale obstawiałby, że to po prostu skrót myślowy.
Blaesus pisze:Jeśli chodzi o opinię Byro, to mam pewne wątpliwości. Stale, czy nie stale, uważam, że kara działa na model (np. z Warrior Bane), VHS nie mówi, że wymieniamy profil i wszelkie modyfikatory.
Jak dla mnie to są dwie możliwości: wymieniamy się statystykami (bazowymi, takimi jakie są w booku), a dopiero potem uwzględniamy modyfikatory (stałe i tymczasowe), albo wymieniamy się statystykami po zaaplikowaniu modyfikatorów (czyli możemy dostać zwiększone T, ale też obniżone A), oczywiście pomijając tego wynikające z używanej broni (ale to wynika jasno z zasad specjalnych broni).

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Zamieniamy się statystykami. W tym wszelkimi buffami i debuffami.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
ainuin
Chuck Norris
Posty: 473

Post autor: ainuin »

Szymon pisze:Właśnie misie odpadły bo strasznie duży koszt :P
Koszty mogloby obnizyc zamowienie hurtowe lub tez przeciagniecie zamowienia przez jakis zaprzyjazniony sklep, ktory nie jest zainteresowany dlugoterminowa wspolpraca ze dana firma.

Awatar użytkownika
Generał
Wałkarz
Posty: 53

Post autor: Generał »

Hej,

W temacie VHS - "...on his profile..." jak dla mnie oznacza bazowe statystyki z profilu, dlatego najpierw zamieniam się z przeciwnikiem, a dopiero później uwzględniam efekty czarów / broni / itp. Czary i broń działają na daną postać, więc po zamianie nadal tak jest.

Ma to swoje plusy i minusy, ale dopóki nie będzie oficjalnego FAQ / Erraty mogę co najwyżej na początku gry rzucić na 2+. Jak wypadnie gała to mogę się przełamać ;)

Pozdro!

Awatar użytkownika
ddr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ddr »

Karli pisze:Zamieniamy się statystykami. W tym wszelkimi buffami i debuffami.
Generał pisze:W temacie VHS - "...on his profile..." jak dla mnie oznacza bazowe statystyki z profilu, dlatego najpierw zamieniam się z przeciwnikiem, a dopiero później uwzględniam efekty czarów / broni / itp.
Nie ułatwiacie ;)
Generał pisze:Czary i broń działają na daną postać, więc po zamianie nadal tak jest.
W przypadku broni nie na postać, ale na ataki wykonywane przez postać. Subtelna, ale znacząca różnica.

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Karli pisze:Zamieniamy się statystykami. W tym wszelkimi buffami i debuffami.
Jakiś argument Karli? :)

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Szymon pisze:Zmieniam wygląd całego swojego EMP na Wolfburg
Ale Wolfenburg to jest stolica Ostlandu, a tam głównie czci się Sigmara, więc nie wiem czy sugerowanie się nazwą i zmiana wszystkiego na wilki jest fluffowa. :P
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

+1 Bizim

Jeśli chcesz być fluffowo sługą Ulryka i mieć wilcze zastępy to lepiej miasto Midenheim albo prowincję Middenland ;)
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Demigryfy biją z 2 szeregu? Jak tak to po ile ataków?

Awatar użytkownika
ddr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ddr »

Bartoslavski pisze:Demigryfy biją z 2 szeregu? Jak tak to po ile ataków?
Tylko jeźdźcy biją z drugiego szeregu, czyli po jednym ataku.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Zabawne, że jakby półgryfy były bez jeźdźców ( MB zamiast MC ) to mogły by robić do 3 supportów :mrgreen: =D> .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Infernal Puppet pisze:Zabawne, że jakby półgryfy były bez jeźdźców ( MB zamiast MC ) to mogły by robić do 3 supportów :mrgreen: =D> .
Teraz też mogą robić do 3 supportów, ale jeździec w profilu ma tylko 1. Jak sobie wrzucisz np. bironę to już wypłacają po 2.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

ODPOWIEDZ