Battlescrolls - nowe formacje jednostek wydane przez GW

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Remo
Falubaz
Posty: 1247

Re: Battlescrolls - nowe formacje jednostek wydane przez GW

Post autor: Remo »

misha pisze:to do Shina chyba nie powinieneś mieć o to pretensji ani do Listy Sędziowskiej, że organizator turnieju nie podaje pełnych zasad

choć wydaje mi się, że takowe są sporadyczne i problem trochę sztucznie podrzucasz
zazwyczaj jest napisane jaki format, jaki LOS, jawne/tajne rozpiski, uściślenia tak czy nie, i które armie są dopuszczone
Nie mam do nich o to pretensji. Poprostu grając już trochę w WFB wiem jak to czasem działa w kwestii zasad: ktoś tu zapytał, Shino odpowiedział poprzez analogię do 40K i założę się, że nikt w regulaminie turnieju w najbliższym czasie nie będzie dawał zapisu, że battlescrolls są zakazane. No bo przecież to wiadomo, a wiadomo bo Shino powiedział na BP i sprawa jasna.

A co do braków z regulaminach to byś się zdziwił ile razy zdarzyło mi się dopytywać "wiadomych" niewiadomych rzeczy. :wink:

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

imo, jeśli organizator nie napisał, że coś jest dopuszczone to znaczy, że nie jest :)
niemniej zawsze można pytać, ale to kwestia organizatora
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

misha pisze:imo, jeśli organizator nie napisał, że coś jest dopuszczone to znaczy, że nie jest :)
niemniej zawsze można pytać, ale to kwestia organizatora
Raczej jest na odwrót. W zasadach ETC nie masz zapisku, że obowiązują również te podstawowe z RB dot. kompozycji. O dziwo jednak każdy ma 25% core i tylko 3 special units. ;)

Remo tu jak najbardziej ma rację. Są rzeczy, które już na stałe wpisały się w zasady rozgrywki i turniejów (np. brak bohaterów specjalnych). Tak samo dlatego za każdym razem należy dodać stosowny zapisek czy coś nowego może wejść do tych ogólnych zasad (np. przypadek Chadecji, która nie jest bezpośrednim dziełem GW). Nie panuje wolna amerykanka i każdy musi zapytać czy może grać :mrgreen:

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

ok czyli na każdy turniej można wystawić każde battle scrolls bo organizator nie napisał, że tego nie dopuszcza :D
też dobrze, część graczy się ucieszy

lepiej jednak dopytać niż polegać na forumowym pitoleniu 8)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

misha pisze:imo, jeśli organizator nie napisał, że coś jest dopuszczone to znaczy, że nie jest :)
I tu powraca kwestia statusu tych scrolli. Bo jeśli są to oficjalne zasady to domyślnie są dopuszczone, jeśli są tylko opcjonalne to wtedy organizator może się już zastanowić czy ewentualnie dopuścić a domyślnie nie powinno się na nich grać turniejowo.

Kiedyś jak w WD wychodziły nowe zasady to przynajmniej były opisane "optional", "official" a teraz to nie wiadomo.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Dodałem co nieco do posta wyżej. Organizator to nie jakiś biurokrata, który walczy z szukającymi luk graczami. Przyjmuje ogólnie przyjęte zasady i rozwiewa wątpliwości, które pojawiają się w komentarzach.

Awatar użytkownika
Niltag
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: WWA

Post autor: Niltag »

Wiekszosc turniejow jest na zasady ETC, a w zasadach ETC jest napisane:
The army lists allowed are those from any of the currently published GW Army Books, and The Legion of Azgorh from Tamurkhan. No other unit or army list may be used on the event
Battlescrolls nie miesci sie w tych ograniczeniach. Problem solved.
"The best defense is a good offense." -Gen. George S. Patton

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Remo pisze: i założę się, że nikt w regulaminie turnieju w najbliższym czasie nie będzie dawał zapisu, że battlescrolls są zakazane.
na pewno nie. Dodaje sie je na zasadzie sojusznikow z rb. W zasadzie nie gramy na sojusznikow poza parowkami.
(np. przypadek Chadecji, która nie jest bezpośrednim dziełem GW)
fw jest firma nalezaca do gw, stad tez mozna zalozyc, ze chd jest dzielem gw.

NIemniej jesliby dopuszczac wszystkie dziela fw, to strasznie by to splycilo ta gre jeszcze bardziej niz jest teraz.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

@Niltag
Gdzie masz ten zapisek chociażby w tym turnieju: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 3#p1168403 ??

@Shino
Dlatego napisałem
Lidder pisze:nie jest bezpośrednim dziełem

Awatar użytkownika
Niltag
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: WWA

Post autor: Niltag »

Lidder pisze:@Niltag
Gdzie masz ten zapisek chociażby w tym turnieju: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 3#p1168403 ??
Niestety nie mam w pracy jak otworzyc googledoxa gdzie sa zasady na ten turniej, ale to co wkleilem jest z ETC rulsow, wiec jak ktos pisze ETC 2400 to chyba oczywiste ze ETC rulsy cale obowiazuja.
"The best defense is a good offense." -Gen. George S. Patton

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

No, jest to tylko na stronie TWF. Wszyscy wiedzą o co chodzi, ale ten zapisek się stracił po drodze. Chodzi mi tylko o to, że takie rzeczy jak SLOS czy mapki ETC giną w informacji o turnieju, gdyż są standardem. Tylko o to mi chodzi.

Kwestie Battlescrolls mogą jakieś tęgie głowy przejrzeć i wyrazić swoją opinię, na której oprze się organizator i wyraźnie napisze, że na turnieju to obowiązuje. Kwestia tego kto to zrobi i kto to zorganizuje to już inna sprawa. Nie ważne czy Battlescrolls jest oficjalne czy nie.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Szybkie pytanie: czy Belakor może być generałem?
Chyba czas odpruć gościa od okrągłej podstawki... :twisted:

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Generałem być może, ale z racji braku marka swoją piękną dychę liderki rozda co najwyżej gołym furiom.

ODPOWIEDZ