NoWE (zbiór plot str. 113)

Wood Elves

Moderator: Gremlin

Zablokowany
Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Re: NoWE.

Post autor: Azgaroth »

Luc pisze: @Azgaroth
Wildzi na koniach historią ? Ja tu widzę dostępność 24h :mrgreen:
Obrazek
Na US jeszcze są, na UK zniknęli :)

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

W złotówkach na GW można kupić jeszcze tylko pojedyńczych ;)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Jan z Czarnolasu
Mudżahedin
Posty: 269
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Jan z Czarnolasu »

Luc

Równie dobrze można powiedzieć, że zwarte linie łuczników także nie pasują do armii WE bo przecież taki szyk się rozproszy podczas przemieszczania się w puszczy (podejrzewam, że Loren ma konsystencje Puszczy Białowieskiej). Można także powiedzieć, że kawaleria nie pasuje do armii WE bo wbrew temu co można zobaczyć w pierwszych scenach Gladiatora, kawaleria w lesie jest całkowicie i absolutnie nieprzydatna. Mam nadzieję, że w tym Loren mają jakieś wydeptane dukty bo nie wyobrażam sobie przemieszczania po lesie tej kawalerii. Tak naprawdę to kawaleria nie pasuje do klimatu tej armii bo formacja kawalerii za grosz nie pasuje do leśnej taktyki i jest w obronie lasu całkowicie nieprzydatna. To raczej broń ofensywna na otwartym terenie - nie przypominam sobie, żeby Leśne Elfy snuły plany podboju.

Piechota maszeruje po lesie w rozproszeniu, gęsiego, w kolumnie dwójkowej, ale na polu bitwy, które jest, jakby nie patrzeć, równiną z lasami i górkami gdzieniegdzie, tworzy zwartą formację - tak samo jak łucznicy. Tak samo jak wszystkie oddziały, wszystkich armii świata. Żadna armia nie dokonuje przemarszów między bitwami w szykach. Na otwartym polu walczy się w zwartych formacjach i czysto fluffowo każda armia musi posiadać takie oddziały gdy staje do walnej bitwy. Partyzantkę to welfy mogą sobie prowadzić fluffowo i erpegowo - w battlu stają jednak do walnej bitwy bo tylko tak się wygrywa wojny (partyzantka służy do osłabienia przeciwnika). W praktyce efektywność łuczników była niewielka i nie dało się zniszczyć wroga strzałami. Wróg mógł zostać osłabiony, można było zmieszać jego szyki (np. zabijając konie rycerzy), ale ostatecznie ktoś musiał stanąć twarzą w twarz z większością atakujących, która przetrzymała ostrzał. Tak było pod Crecy i Agnicourt gdzie mimo, że łucznicy stanowili większość Anglików, ostatecznie rozstrzygnięto bitwę w walce wręcz i to w niej Francuzi ponieśli największe straty.

Armie elfów należy rozpatrywać w dwóch aspektach. Pierwszy to armia elfów bez leśnych duchów, a druga z leśnymi duchami. Gdy są leśne duchy to fluffowo problem znika. Driady, treekiny, treemen przy wsparciu wardancerów zajmują się anihilacją tego co przeżyło ostrzał, spowalnianiem marszu przeciwnika itd. Jednak gdy rozpatrujemy armię samych leśnych elfów, bez wsparcia, to co my właściwie mamy? Łuczników, łuczników, jeszcze więcej łuczników na koniach i wardancerów. Elfy fluffowo muszą mieć oddział zwyczajnej piechoty do tego aby w razie czego zatrzymać przeciwnika albo dobić go. Nie musi to być megaprzegięta piechota, ale mogłaby trzymać średni poziom. Welfy zawsze miały taki oddział.

Jedyny problem jest taki, że w tej edycji opłaca się wystawiać jednostki 20+. O ile oddział 15-20 eternali wygląda bardzo ładnie i zgrabnie to 25-40 figurek wygląda dobrze tylko u goblinów, orków, imperium, u szczurów, woch, piechocie bretońskiej, nieumarłych... ale nie w elfach. Jakichkolwiek.
Nikt nie da nam zbawienia.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Jan z Czarnolasu pisze:Luc
Równie dobrze można powiedzieć, że zwarte linie łuczników także nie pasują do armii WE bo przecież taki szyk się rozproszy podczas przemieszczania się w puszczy (podejrzewam, że Loren ma konsystencje Puszczy Białowieskiej). Można także powiedzieć, że kawaleria nie pasuje do armii WE bo wbrew temu co można zobaczyć w pierwszych scenach Gladiatora, kawaleria w lesie jest całkowicie i absolutnie nieprzydatna. Mam nadzieję, że w tym Loren mają jakieś wydeptane dukty bo nie wyobrażam sobie przemieszczania po lesie tej kawalerii. Tak naprawdę to kawaleria nie pasuje do klimatu tej armii bo formacja kawalerii za grosz nie pasuje do leśnej taktyki i jest w obronie lasu całkowicie nieprzydatna. To raczej broń ofensywna na otwartym terenie - nie przypominam sobie, żeby Leśne Elfy snuły plany podboju.
Z tego co pamiętam WE okazjonalnie walczyły na bretońskich ziemiach także na otwartym polu :) Wtedy taka kawaleria oczywiście się przydawała (głównie Wild Riders), bo w lesie nie wyobrażam sobie efektywnej walki z jej udziałem, tak samo jak obecności rydwanów które latały po lesie bodajże w 5 edycji :)

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Sevi pisze:W

Azgaroth - myślę że będą dwa unity wildów, jeden na konikach z nowymi modelami w multikit, a drugi na jelonkach :)

Nie chce was martwić, ale ja raczej obstawiam dual kit Glade Riders/ Wild Riders jedni w hełmach, drudzy bez :)

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Sevi pisze:Pozatym to na Ulthuanie żyją najstarsze Treemany ;)
pics or it didn't happen

Albo cos nie tak z pamięcią, albo jakis mega bubel w starym flufie, dobrze że już wyeliminowany :roll:
Serio, to by sie kompletnie nie trzymało kupy :lol2:
wind_sower pisze:
Sevi pisze:W

Azgaroth - myślę że będą dwa unity wildów, jeden na konikach z nowymi modelami w multikit, a drugi na jelonkach :)

Nie chce was martwić, ale ja raczej obstawiam dual kit Glade Riders/ Wild Riders jedni w hełmach, drudzy bez :)
W sumie faktycznie, nie wiem czemu od razu na to nie wpadłem :mrgreen:
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Morsfinek
Wodzirej
Posty: 692

Post autor: Morsfinek »

Jan z Czarnolasu pisze:Luc

Równie dobrze można powiedzieć, że zwarte linie łuczników także nie pasują do armii WE bo przecież taki szyk się rozproszy podczas przemieszczania się w puszczy (podejrzewam, że Loren ma konsystencje Puszczy Białowieskiej). Można także powiedzieć, że kawaleria nie pasuje do armii WE bo wbrew temu co można zobaczyć w pierwszych scenach Gladiatora, kawaleria w lesie jest całkowicie i absolutnie nieprzydatna. Mam nadzieję, że w tym Loren mają jakieś wydeptane dukty bo nie wyobrażam sobie przemieszczania po lesie tej kawalerii. Tak naprawdę to kawaleria nie pasuje do klimatu tej armii bo formacja kawalerii za grosz nie pasuje do leśnej taktyki i jest w obronie lasu całkowicie nieprzydatna. To raczej broń ofensywna na otwartym terenie - nie przypominam sobie, żeby Leśne Elfy snuły plany podboju.

Jak z kimś grasz to masz jako tereny 20 lasów? Raczej nie......są tam wolne przestrzenie dlatego jest i kawaleria. Fluff fluffem ale to jest gra i hobby a nie gra historyczno taktyczna :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Jan z Czarnolasu
Mudżahedin
Posty: 269
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Jan z Czarnolasu »

Morsfinek pisze:
Jan z Czarnolasu pisze:Luc

Równie dobrze można powiedzieć, że zwarte linie łuczników także nie pasują do armii WE bo przecież taki szyk się rozproszy podczas przemieszczania się w puszczy (podejrzewam, że Loren ma konsystencje Puszczy Białowieskiej). Można także powiedzieć, że kawaleria nie pasuje do armii WE bo wbrew temu co można zobaczyć w pierwszych scenach Gladiatora, kawaleria w lesie jest całkowicie i absolutnie nieprzydatna. Mam nadzieję, że w tym Loren mają jakieś wydeptane dukty bo nie wyobrażam sobie przemieszczania po lesie tej kawalerii. Tak naprawdę to kawaleria nie pasuje do klimatu tej armii bo formacja kawalerii za grosz nie pasuje do leśnej taktyki i jest w obronie lasu całkowicie nieprzydatna. To raczej broń ofensywna na otwartym terenie - nie przypominam sobie, żeby Leśne Elfy snuły plany podboju.

Jak z kimś grasz to masz jako tereny 20 lasów? Raczej nie......są tam wolne przestrzenie dlatego jest i kawaleria. Fluff fluffem ale to jest gra i hobby a nie gra historyczno taktyczna :)
No widzisz? I sam potwierdziłeś moje słowa. Na stole do battla nie ma terenu, który nadawałby się do fluffowej partyzantki. Jest głównie pusta przestrzeń. A na niej przydaje się i kawaleria i zwarte oddziały piechoty.

Leśne Elfy to partyzancka armia, ale partyzanckość nie sprawia, że wszystko musi być skirmiszem/mieć łuk/być drzewem.
Nikt nie da nam zbawienia.

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Najciekawsze jest właśnie, jak rozwiążą problem partyzanckiego charakteru armii w realiach 8 ed. To był największy przeskok względem 6/7ed, gdzie kloc piechoty to było góra 20 chłopa i wtedy taki typ gry miał sens. Chyba , że 9ed znowu wszytko zmieni, a pojawiają się takie plotki.

O treemanach z Ulthuanu na pewno gdzieś było, pewnie w poprzednim booku.

Morsfinek
Wodzirej
Posty: 692

Post autor: Morsfinek »

hypnotic pisze:Najciekawsze jest właśnie, jak rozwiążą problem partyzanckiego charakteru armii w realiach 8 ed. To był największy przeskok względem 6/7ed, gdzie kloc piechoty to było góra 20 chłopa i wtedy taki typ gry miał sens. Chyba , że 9ed znowu wszytko zmieni, a pojawiają się takie plotki.

No nei wiem nie wiem....jeśli już to teraz horda dla nich będzie nie 40 a 60 figurek....hajs się musi zgadzać przecież...
Obrazek

Awatar użytkownika
Jan z Czarnolasu
Mudżahedin
Posty: 269
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Jan z Czarnolasu »

Morsfinek pisze:
hypnotic pisze:Najciekawsze jest właśnie, jak rozwiążą problem partyzanckiego charakteru armii w realiach 8 ed. To był największy przeskok względem 6/7ed, gdzie kloc piechoty to było góra 20 chłopa i wtedy taki typ gry miał sens. Chyba , że 9ed znowu wszytko zmieni, a pojawiają się takie plotki.

No nei wiem nie wiem....jeśli już to teraz horda dla nich będzie nie 40 a 60 figurek....hajs się musi zgadzać przecież...
Znam ludzi, którzy grają wciąż na poprzedniej edycji bo nie chciało im się czytać zasad :) Te wielkie regimenty odrzuciły mnie od battla po wyjściu 8 edycji. Mam nadzieję, że to w końcu zmienią.
Nikt nie da nam zbawienia.

Morsfinek
Wodzirej
Posty: 692

Post autor: Morsfinek »

Podejrzewam, że te kilka osób, które gra poprzednimi edycjami stanowi może 1% całego środowiska. Dla mnie WE to armia skrimiszowa, delikatna ale bardzo mobilna i podejrzewam, że to się drastycznie nie zmieni.... Dostaniemy zapewne jakąś mocna kawalerię czy coś w tym stylu na zasadzie must have bo inaczej wszyscy Cię będą lali ale na całe szczęście ja już z tego wyrosłem i armia ma mi się podobać a nie bić :)

Kawaleria na jelonkach dla mnie dobry pomysł i nie będę płakał.
Obrazek

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Morsfinek pisze:Dla mnie WE to armia skrimiszowa, delikatna ale bardzo mobilna i podejrzewam, że to się drastycznie nie zmieni....
Lizardmeni to też była w całości Skirmishowa Partyzantka, a WoCh nie był mega mobilny i nie siedział w CC od 2 tury, więc co się zmieni, a co się nie zmieni, to nie przewidzisz niestety w żaden sposób, bo GW może dokonać wszystkiego :wink:
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Jeśli zachowają obecny charakter armii to wrzucą jakiś przegiętych stoperów w stylu treemana ale na miarę 8 ed i poprawią strzelanie, żeby zrekompensować wzrost liczebności oddziałów. W MC nadal nie wierzę,choć byli by fajną odmianą. Już prędzej zwykła kawa ale na specjalnych mountach w stylu coldów/dzików.

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Drycha...Temporarily out of stock bo była z tego co wiem metalowa? szykują ją w finecasie na za tydzień? Wildzi rzeczywiście not longer available :(

edit

aczkolwiek pojedynczego wild ridera można nadal kupić ;)

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Ktoś się jarał że Jelonki w skirmiszu byli by pierwszą taką jednostką w grze....

Pegasus Knights madafakaaaaa (pisklywy głos Hank Moody'ego)

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

wind_sower pisze:Ktoś się jarał że Jelonki w skirmiszu byli by pierwszą taką jednostką w grze....

Pegasus Knights madafakaaaaa (pisklywy głos Hank Moody'ego)
alwż my już mamy monsterous cav w skirmishu :wink:
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

ale Pegasusi byli pierwsi 8)

Ready
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Ready »

cos czuje że to będzie renesans WE ;)

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

wind_sower pisze:ale Pegasusi byli pierwsi 8)
jako jednostka to pojawili się później (bo bretka pojawiła się z początkiem 5 edycji)
a monsterous cavalery hawki i pegazy stały się wraz z początkiem 8 edycji.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Zablokowany