Kilka pytań początkującego v 2.0

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kilka pytań początkującego v 2.0

Post autor: Flinsh »

Siema.
W tym tyg grałem ze znajomymi 9 godzin i skończyliśmy na 4 turze :lol2: Zeszło się bo nie do końca znamy zasady i staraliśmy się na bieżąco nadrabiać :roll:
Mimo to ciągle mam kilka pytań:

- Czy jednostki mogą przechodzić przez inne sprzymierzone jednostki? Chodzi mi o zwykły ruch, szarżę i marsz.

- Jednostka(A) walczy z dwoma regimentami, pierwszy(B) z przodu a drugi(C) z flanki.
Czy w takim przypadku jednostka A mając jeden atak może "oddać" obydwu atakującym regimentom? Jeżeli nie to czy A
może wybrać komu oddaje?
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

- nie mogą

- ma jeden atak, wybiera w co bije

Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

Dzięki za odpowiedź :)

Mam jeszcze jedno pytanie.
Czy regiment walczący włóczniami gdzie jednostki dysponują dwoma atakami z dodatkowego szeregu też ma dwa ataki?
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

nie, z dodatkowych szeregów tylko po jednym ataku, chyba że jest się Monster Infantry lub Monster Cavalry to wtedy maks po 3.
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Tylko przy MC z drugiego szeregu moze atakować tylko jeździec, nigdy wierzchowiec.

Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

Czyli 2 szeregowy regiment z włóczniami niczym się nie różni od takiego samego regimentu z bronią ręczna? Lipa :(
Dzięki za pomoc!!
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Różni się tym, że włócznicy, o ile nie szarżowali w tej turze, uderzają z jeszcze jednego rzędu, czyli pierwszy rząd bije normalnie (pełna ilość ataków z profilu) a 2 i 3 bije supporting attacks (czyli max po jednym ataku na model).

Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

No tak, ale w przypadku 2 rzędów włócznicy niczym się nie różnią od regimentu z bronią ręczną.
Dzięki za pomoc :D
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

W przypadku dwóch rzędów są nawet gorsi, bo regiment z bronią reczną i tarczami ma dodatkowo Parry Save, a włócznicy nie.

Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

O! Nie wiedziałem o tym.
Czyli taki regiment z bronią ręczna i tarczą poza zwykłym armor save-em 6+ ma też ward save 6+ za Parry Save?

Jak to wygląda w przypadku regimentu z bronią ręczną, włócznią i tarczą? Też mogą używać Parry Save?
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

EDIT: Racja, głupoty piszę :)
Ostatnio zmieniony 18 lip 2014, o 13:07 przez Stan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Romendakil
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Romendakil »

Parry save przysługuje TYLKO przy broni ręcznej i tarczy, włócznia nie jest bronią ręczną więc Parry save nie przysługuje.

JRP
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: JRP »

Dla większości pewnie pytanie jest oczywiste, ale na forum tego nie widzę.

Kiedy długa jednostka (wagon 40 modeli albo bretońska lanca) wheeluje, jak się liczy długość ruchu? Na logikę wydaje się, że ruchu jest tyle, ile zrobił zewnętrzny model w pierwszym szeregu, bo reszta idzie zanim. Ale może liczy się ten model, który przebył najdłuższą drogę, czyli ten z ostatniego szeregu?

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

JRP pisze:Dla większości pewnie pytanie jest oczywiste, ale na forum tego nie widzę.

Kiedy długa jednostka (wagon 40 modeli albo bretońska lanca) wheeluje, jak się liczy długość ruchu? Na logikę wydaje się, że ruchu jest tyle, ile zrobił zewnętrzny model w pierwszym szeregu, bo reszta idzie zanim. Ale może liczy się ten model, który przebył najdłuższą drogę, czyli ten z ostatniego szeregu?
Liczy się zewnętrzny z pierwszego modelu, chyba że ktoś chce wykorzystać mechanikę gry w jakiś paskudny sposób będący nadużyciem - wtedy zwykło się stosować ograniczenie do 2x ruch. Na potrzeby normalnego grania (czyli 40 modeli w hordzie, lanca bretonska) zawsze liczymy zewnetrzny model w peirwszym szeregu.

pozdrawiam
Furion

Kuras
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: Kuras »

Witam mam pytanko załóżmy że mam w oddziale 40 bloodletterów wyczytlem ze kwlifikuje sie to na horde czy dostaje za to jakies bonusy? w rb pisze ze Horda jest niezłomna ale nie moge znlesc tego w rb POMOCY :oops:
[CENTER]Obrazek[/CENTER]

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

jesli ustawia ich w szeregach po 10 modeli wtedy masz hordę i atakujesz 30 modelami ( dodatkowa linia tez bije)
a niezłomnością się nie przejmuj. grasz demonami, ale skoro musisz wiedziec to stubborn masz jesli liczba twoich szeregow p[rzekracza liczbe szeregów przeciwnika z którym się bijesz
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

mój oddział deklaruje szarżę, oddział przeciwnika stoi, moj inny deklaruje szarżę na ten sam oddział, czy może on uciekać ?

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Pewnie. Gdyby to byli łucznicy, to mogą zadeklarować S&S w pierwszy oddział, a następnie flee w reakcji na drugą szarżę.
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

mrwyrwiflak
Plankton
Posty: 2

Post autor: mrwyrwiflak »

Mam pytanie.Czy w WFB trzeba wystawiać sztandar armii ???Jeżeli padło takie pytanie to przepraszam.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Nie musisz. To jest po prostu opcja aby mieć Re-Rolle na Leadership. Zmienia to jednak na tyle dużo w kwestii Psychologii, że praktycznie nikt nie wychodzi z domu bez Chorążego Armii, za wyjątkiem TK, czy VC niekiedy. Obowiązkowy jest jedynie Generał i co najmniej 25% punktów w Core'ach ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ