Prośba o wycenę pc-ta

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Prośba o wycenę pc-ta

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Mam do Was prośbę Wielką (bo są na tym forum na pewno osoby bardziej oświecone ode mnie w tych sprawach). Pozbywam się swojego blaszaka i znajomy jest zainteresowany kupnem ale nie wiem za bardzo jaką cenę mu podać bo aż tak bardzo się nie orientuję i nie chcę go naciąć.

Oto co mam:
- Intel Core2Quad 2,40Ghz
- 2GB ramu 667Mhz DDR2
- Gigabyte GTX 460
- Asus P5K
- Seagate 250GB

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Jeśli ten wątek powinien znaleźć się w 'Bieżących pytaniach' (jak to prosty człowiek mogę o tym nie wiedzieć) to proszę go tam przenieść i za wszelkie problemy z góry przepraszam. :oops:
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Nie chce zebys pomyslal ze jestem zlosliwy, ale ja bym go nie chcial za darmo.

pozdrawiam
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
Misiek_LF
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Kraków/Mielec

Post autor: Misiek_LF »

Tutaj najlepiej Ci odpowiedzą, a może nawet znajdziesz temat z kompem podobnym do swojego: http://www.forumpc.pl/forum/231-wycena-komputer%C3%B3w/
Nie chce zebys pomyslal ze jestem zlosliwy, ale ja bym go nie chcial za darmo.
Skoro nie jesteś złośliwy to pewnie po prostu jesteś zbyt głupi, żeby pomyśleć, że nie każdego stać na mocny komputer i nie każdy takiego potrzebuje.

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

500-600zł jeżeli samo pudło bez monitora.

konfiguracja w pełni wystarczająca do offica, poczty i internetu.
ale oczywiście do zabawy to za mało.
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Za tego kompa dostaniesz nie więcej niż 600 zł, lecz ceną optymalną, żeby go w miarę łatwo sprzedać byłyby okolice 450-500 zł.

Tak na marginesie, ten komputer nie jest żadnym złomem, sam jakieś 2-3 lata temu miałem identyczny, tylko z inną płytą główną i większą ilością ramu. Po podkręceniu tego naprawdę fajnego procesora (q6600) do 3,0 Ghz oraz zegarów procesora i pamięci GTX 460 bez problemu pocinałem sobie na najwyższych detalach w takie gry jak Crysis 2, Witcher 2, GTA 4 i inne :) W nowe gry z pewnością też można by pograć bo obniżeniu rozdzielczości i detali. W odróżnieniu od Aldeana, ja za darmo brałbym go w ciemno :)

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Misiek_LF pisze:Tutaj najlepiej Ci odpowiedzą, a może nawet znajdziesz temat z kompem podobnym do swojego: http://www.forumpc.pl/forum/231-wycena-komputer%C3%B3w/
Nie chce zebys pomyslal ze jestem zlosliwy, ale ja bym go nie chcial za darmo.
Skoro nie jesteś złośliwy to pewnie po prostu jesteś zbyt głupi, żeby pomyśleć, że nie każdego stać na mocny komputer i nie każdy takiego potrzebuje.
ale po co ta zlosliwosc? internet wypalil Ci mózg, ze od razu musisz wysywac pierdoły? uspokoj nerwy.

za 900 zl w tym momencie mozna kupic nowego lapka, o ciut lepszych parametrach. Hp Pavilion 15-G013Sw (G2A35Ea) w media expert, za 900 stów.

wolisz kupic za 600 po kims? no to spoko... Twoja decyzja.

pozdrawiam
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

@Aldean - spoko, zdaję sobie sprawę, że nie jest to 'cud technologiczny'. Mam go od grudnia 2007 a w styczniu 2011 GF8600 zamieniłem na GTX460 i tyle. Zapewne też bym go nie brał za darmo ale ja mam inne potrzeby (zbliża się Wiedźmin 3 i tyle w temacie), a mój znajomy nie potrzebuje kombajnu do gier - ma inne potrzeby jeśli chodzi o komputer. Nie chce laptopa a i na nowego PCta za bardzo nie może sobie pozwolić bo ma inne ważne wydatki.


@Misiek_LF - dzięki za link :wink:


@White Lion - samo pudło tylko. Ej, do zabawy też może być (SC2 na max detalach chodzi gładko, dobra nie jest to bardzo nowa gra ale jednak) :P

@Azgaroth - za darmo nie oddam :P



Dobra to chyba można zamknąć. Pomęczę ludzi z forumPC. Dziękuję wszystkim za pomoc, pozdrawiam i życzę udanego weekendu :wink:
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

@Misiek_LF - prosiłbym o trochę więcej kultury.

@Aldean - również niepotrzebna złośliwość.
Lest we forget:
Obrazek

ODPOWIEDZ