Siatkówka

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Re: Siatkówka

Post autor: quas »

@ Dargor:
bardziej myslalem o druzynie na Rio.
ty opisujesz juz dalsza przyszlosc; powiem ze w zasadzie skupiam sie na PLS- nadzieje pozostaja nadziejami...ja wypatruje konkretnych rozwiazan.

Wlazly ma troche racji- na Rio bedzie juz nieco zbyt wiekowy (na tej pozycji "zużycie" jest najszybsze), a druzyna potrzebuje solidnego atakujacego. Licze ze Konarski odpali. Bociek staje sie coraz wieksza niewiadoma- parametry ma swietnie ale jak narazie "nie odpalil".

Dargor
Chuck Norris
Posty: 489

Post autor: Dargor »

A w takim sensie przyszłość:)
Zużycie na czwórce jest w dużej mierze zależne od warunków fizycznych... Mariusz ma niesamowitą windę w nogach, ale jest dość mały jak na współczesnych atakujących, a "konie" potrafią grać i grać. Przykład to np Igor Omrcen, który gra w Japonii do dzisiaj, i jest wicemistrzem tego kraju, a piłek dostaje pewnie od groma, fakt że nie grał dużo w reprezentacji, bo wiadomo jak tam Chorwaci stoją ;)
Innym przykładem jest jeden z moich idoli, Stanislaw Dinejkin, 1972 rocznik, a karierę zakończył w 2012.
A co do Boćka, to obecnie nie wiadomo czy będzie grał, w tym sezonie. Wszystkie sparingi Zaksy uwzględniają Domina na młocie, a Bociek stoi na słupku(https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hph ... e=54CCEA43), zarząd milczy i nie wiem czy to kontuzja, olewactwo czy jeszcze coś innego:( Ale jeśli ma powrót kontuzji, to może być dramat dla tego bądź co bądź jeszcze młodego chłopaka.


Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

szkoda że czekał prawie 6 lat na to żeby to napisać - teraz to ja mu nie wierzę i tyle... był czas że tylko kibice Skry na niego nie gwizdali ,jak pojawiał się na meczach ligowych wszyscy go pytali czy "noga już mu się wydłużyła" - nie wierzę ,nie wierzę i nie wierzę że nie chciał się wtedy bronić... teraz w blasku chwały prasa wszystko przyjmie . Jako kibić powiedziałem sobie - Mariusz - za to co zrobiłeś na tych MŚ wybaczam Ci "krótką nóżkę" - ale nie czarujmy się - w sercu to pozostaje - tak jak ze zdradą - niby można wybaczyć ale są momenty kiedy się o tym myśli .....
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Potrze przeczytaj jeszcze raz, artyków pochodzi z 2011

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Nie spojrzałem na datę. Ale i tak mu nie wierzę ... :lol2:
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Dargor
Chuck Norris
Posty: 489

Post autor: Dargor »

Witam,

A tym czasem, nasza rodzima Plus Liga podpatruje najlepszych, i na wzór znanego z Serie A "V Day" chce przenieść mecze finałowe na teren neutralny:
http://www.przegladsportowy.pl/siatkowk ... 1,897.html
Jeśli by wybrali Kraków było by w pytkę. Pytanie teraz nasuwa się jedno, czy Władzę PLS robią to dla promocji siatkówki, czy żeby poruszyć Skrę? (we Włoszech obawiano się dominacji Trento stąd ten pomysł) w Rosyjskiej Super Lidze również w obawie przed dominacją jednego zespołu zrobiono mini turniej dla finalistów,(choć tu siły się zmieniają i są 4 naprawdę mocne zespoły, przez duże M :)) bo wygrać 3 mecze z Biełogorie to rzecz niemalże niemożliwa:)) a jeden już idzie (co pokazał Zenit w zeszłym sezonie). Chociaż w tym sezonie Siła Zenitu Kazań będzie między innymi taka: Matthew Anderson i Wilfredo León Venero na przyjęciu, a na młocie Maxim Mikhaylov... i na środku Apalikov xD więc może to oni będą dominatorami, a Biełogorie pretendentami. Czas pokaże.

Z innych "ciekawych" rzeczy 08.10.2014 odbędzie się mecz o Superpuchar Polski między Skra Bełchatów a ZAKSĄ Kędzierzyn - Koźle. W Skrze naszpikowanej świeżo upieczonymi medalistami MŚ, pewnie niektórzy odpoczną, jednak Marechall, Srecko Lisinac, czy młody zdolny Maciej Muzaj wcale nie oznaczają pogorszenia jakości gry, w drużynie z Kędzierzyna pewnie zabraknie Grzesia Boćka, i na bank kontuzjowanego Pawła Gryca, nie wiadomo co z Medalistami, czy zagrają czy nie (Zagumny, Możdżonek, Zatorski). Osobiście wolę zestaw Gładyr, Wiśniewski i na rozegraniu mój ulubieniec wszech czasów Nimir Abdel-Azis, 201 cm wzrostu w bloku 340, i ta zagrywka :lol2: :lol2: 8 asów w niedawnym sparingu z Będzinem:)

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Jak by grali w Krakowie finały to byłbym najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi :) Swoją drogą ta hala na to zasługije -moim zdaniem jest wygodniejsza niż ta w Łodzi :)...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

PiotrB pisze:Jak by grali w Krakowie finały to byłbym najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi :) Swoją drogą ta hala na to zasługije -moim zdaniem jest wygodniejsza niż ta w Łodzi :)...
jest kilka ciekawych hal :)
ot chocby okrągły budynek w centrum Katosow

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Lubię spodek ale w porównaniu z Krakowem czy Łodzią jest to rudera :)...
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2014, o 09:48 przez PiotrB, łącznie zmieniany 1 raz.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

a jak wypada w porównaniu z Łodzią? (grammar nazi ^^)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

PiotrB pisze:Lubię spodek ale w porównaniu z Krakowem czy Łodzią jest to rudera :)...
po remoncie jest calkiem fajnym obiektem

Dargor
Chuck Norris
Posty: 489

Post autor: Dargor »

Witam,

Myślę że Arena Kraków nie jest bezpośrednią konkurencją dla Spodka. Natomiast jeśli w Gliwicach skończą to : https://gliwice.eu/miasto/inwestycje-w-gliwicach/podium To być może "kultowość" Spodka będzie zbyt małym magnesem dla organizatorów różnych wydarzeń.
Co do pomysłu rozgrywania finałów na terenie neutralnym, po głębszym zastanowieniu jestem na nie. Już w chwili obecnej granie rundy zasadniczej ma mały sens, oprócz iluzorycznego przywileju grania na własnym terenie na początku i w ewentualnym 5 tym spotkaniu. Natomiast jestem jak najbardziej za turniejami o puchar i superpuchar w dużych halach. 08.10 jest mecz o superpuchar, i znowu w Poznaniu....:(

Ale że to temat o siatkówce, we wczorajszej inicjacji 1 Ligi siatkarzy, Camper Wyszków podejmował juniorów z SMS PZPS Spała. Nasi świeżo upieczeni wicemistrzowie Europy nie dali rady postawić się drużynie prowadzonej przez Jana Sucha i ulegli w stosunku 1:3. Widać że oprócz braku doświadczenia zwodnicy ze Spały odstawali także warunkami fizycznymi, co było widać już w finale ME przeciw Rosji, ale teraz kiedy mają przeciw sobie starszych graczy, ta różnica jest jeszcze bardziej widoczna. Chociaż niektórzy już fajnie kopią zagrywką:)

P.S Według nieoficjalnych informacji, Grzegorz Bociek zerwał więzadło krzyżowe.... znowu. Oficjalna informacja będzie 01.10.2014 Jeśli to prawda to straszny dramat młodego zawodnika, który miał być ostoją kadry po odejściu Wlazłego. Tym większa szkoda Pawła Grya, który gdyby nie kontuzja, to miałby doskonałą szanse na pokazanie się w PLN.

Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Aby nie było za słodko powiem, że podczas gali bokserskiej w Moskwie Włodarczyk został ciepło przyjęty przed walką przez publiczność. Dodam, że walczył z Rosjaninem, z którym nota bene przegrał. Po porażce dostał brawa.
Szkoda, że naszej publiczności,w tym również uchodzącej za wzór, publiczności siatkarskiej nie stać na takie zachowanie. Najpierw gwizdy podczas ceremonii otwarcia, potem gwizdy w czasie hymnu, następnie ekscesy po meczy i krzyki w stylu "oddajcie Krym", jakby to siatkarze rosyjscy ten Krym zajęli. Naprawdę szkoda.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Mecze z Rosją to zawsze była wojna nerwów- od wielu lat - zachowanie Spirydonowa jak udawał że strzela do polskich kibiców zrobiło swoje - 2 tygodnie wcześniej byłem na meczy Polska-Rosja na memoriale Wagnera i nikt nie gwizdał na hymnie rosyjskim.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Ceremonia otwarcia była przed "strzelaniem". O tym, że są tu "mile" widziani wiedzieli od pierwszego dnia mistrzostw.
Tak czy siak myslałem, że kibice w Moskwie będą się zachowywali tak jak nasi, a tu niespodzianka.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Takie gwizdy na meczu siatkówki w czasie hymnu narodowego ja nigdy wcześniej nie słyszałem - to zwykłe buractwo jest - nie wiem skąd się to wzięło. Możliwe że na meczu otwarcia było dużo ludzi którzy normalnie na siatkówkę nie chodzą... w Krakowie nikt nawet nie trąbną w czasie ruskiego hymnu.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Też odniosłem takie wrażenie.
Obrazek
Obrazek

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

PiotrB pisze:Takie gwizdy na meczu siatkówki w czasie hymnu narodowego ja nigdy wcześniej nie słyszałem - to zwykłe buractwo jest - nie wiem skąd się to wzięło. Możliwe że na meczu otwarcia było dużo ludzi którzy normalnie na siatkówkę nie chodzą... w Krakowie nikt nawet nie trąbną w czasie ruskiego hymnu.
tez jeszcze sie z takim badziewiem nie spotkalem.

fakt ze mecze ze Sborną to zawsze wojna....ale trzeba ja wygrac na siatce.
a polityki do sportu nie mieszac. tak jest zdrowiej.

Awatar użytkownika
Kosmo
Kradziej
Posty: 947
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój/Kraków

Post autor: Kosmo »

P.S Według nieoficjalnych informacji, Grzegorz Bociek zerwał więzadło krzyżowe.... znowu.
Gorzej. Nowotwór układu limfatycznego. Teraz to musi zadbać o zdrowie a dopiero później wrócić do sportu. Szkoda, bo się dobrze zapowiadał no ale mam nadzieje że wyzdrowieje i jeszcze wróci do formy.
Gremlin pisze: 5. Kosmo (99% szans obecności; Przewodnie motto turniejowe: mam chimerę i kranczerów, wyssę życie z wrogów wielu)

ODPOWIEDZ