ETC 2015 | Army Restrictions - finalne, pierwszy post

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: ETC 2015 | Army Restrictions - 1. post up 04.02.2015

Post autor: Andrzej »

@kuyash

Zagrajmy open ja DE ty HE, to ci wyjaśnię, dlaczego HE są mniej skompowane.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Jako ze ten draft jest tak skomplikowany to polecam choc troche go zmniejszyć ja zauwazyłem:
Note that the Marks of Tzeentch, Nurgle and Slaanesh DO NOT allow wizards access to the
corresponding lore from the Warriors of Chaos Book. Wizards with a mark have access to the
same lores of magic as unmarked beastmen wizards (Shadow, Beasts, Death, Beastmen)
Note: Wizards with a mark have only access to the same lores of magic as unmarked beastmen wizards (Shadow, Beasts, Death, Beastmen)

oszczedzamy papieru wirtualnego

drugie:

Bretonnia

May select up to 2 choices from the pool below:
● Extra 100 points ­ 1 choices (up to +100 points maximum),
● The Green Knight ­ 1 choice
May take any Brettonian special characters.
jezeli dobrze rozumiem to te uscislenie jest bez sensu i wystarczy napisać:

May add Extra 100 points ­
May take any Brettonian special characters.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Jak w Bretonni weźmiesz ponad 60% w Postaciach, to nie masz ani 100pkt, ani Green Knighta ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

co do bretki, to nie zapominaj o zajmowaniu slota przez te ponad 50% w hero/lords i inne takie.
Gniewko pisze:
Zarost zarostem, ale kolory inne - u mnie kudły jednolicie czarne, u Jagala ciemny łeb, a zarost (tu cytując Kubę) "z jakimiś idiotycznymi rudawymi akcentami", co w połączeniu z niebieskimi oczami jest bzdurne i podniecające zarazem.

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Relosu pisze:co do bretki, to nie zapominaj o zajmowaniu slota przez te ponad 50% w hero/lords i inne takie.
aha dobra rozumiem, znalazłem,

świetnie, człowiek musi wczytać sie w każda linijkę - tego tworu
Nie bede marudził ze poprzedni był o niebo lepszy :mrgreen:

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Roznica między HE a DE na tym drafcie jest taka, że DE nie da się grać :) chętnych zapraszam do pokazania co potrafią, jak Rince czy krolik wygrają na tym drafcie singal to szacun dla chłopaków ale nie widze tego raczej :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

-Qc- pisze:Roznica między HE a DE na tym drafcie jest taka, że DE nie da się grać :) chętnych zapraszam do pokazania co potrafią, jak Rince czy krolik wygrają na tym drafcie singal to szacun dla chłopaków ale nie widze tego raczej :)
dokładnie, cała przewaga szybkiej armii jest zniwelowana
z równych wyników jakie oscylowały miedzy 13-7 (+/-2)
zrobiono armie 13-0

Jest gorzej niż w 6ed, bo wtedy armia była różnorodna, coś z tych jednostek można było zrobić
ta ma 2 rodzaje jednostek:

1.nie warte zastanawiania
2.musisz mieć w armii

skupiając się na 2 pkt, draft powinien zasugerować ( jak w innych armiach)wybranie czegoś z zestawu pomiędzy 1 i 2
W podręczniku DE nie ma nic pomiędzy. Jankiel napisał ze ten podręcznik jest beznadziejny
Zgadzam się z nim w pełni, a ten draft wysyła tą armie w niebyt

Będzie kilka os które zagrają DE, przystosują się będą miały wyniki, ale jak pisze QC mastera na ETC nie zalicza do udanych
reszta będzie sprawdzać co dzieje się na ost stolach, cześć zrezygnuje, bo sporo jest graczy chorągiewek.

To moje zdanie, mogę się mylić

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

no ciezko bedzie, ale wiesz, master rzadzi sie swoimi prawami - 2 promocje, na koniec dnia mniejsze promo, rano 11-9, potem troche farta w kostkach i pozamiatane :)
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Zobaczymy, pewnie wygrają SK :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Rince pisze:no ciezko bedzie, ale wiesz, master rzadzi sie swoimi prawami - 2 promocje, na koniec dnia mniejsze promo, rano 11-9, potem troche farta w kostkach i pozamiatane :)
:) najwazniejsze jest wierzyć w siebie ! ;)

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Dyskutujecie nad tymi DE, a czy ktoś pamięta mastera którego wygrało imperium/ogry/chaos dwarfy?

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Duke wygrał mastera imp bodajże w zeszłym sezonie.

Ogry nie pamiętam, ale maryś zawsze był wysoko.

A co do chaos dwarfów, to ja osobiście nie uznaje istnienia takiej armii,któa została dopuszczona tylko po to, żeby ludziom ktorzy kupili figsy nie było smutno :D
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

zresztą Kalafior wygrał Włocławek CHD, Natomiast na aktualny draft chd nie grają...
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

Stan pisze:Dyskutujecie nad tymi DE, a czy ktoś pamięta mastera którego wygrało imperium/ogry/chaos dwarfy?
Ogry może nie są najmocniejsze, ale narzekać nie ma co. W zeszłym roku bylem drugi w Poznaniu, i kilka razy w 10-tce/15-stce. Ostatnio (nowy draft od grudnia) wygrałem 3 lokale (Krk, Wawa i Częstochowa) a na ostatnim Masterze znowu bylem drugi (tym razem drużynowym). Zakładam więc, że przy odrobinie szczęścia i przy większej ilości ćwiczeń zwycięstwo jest w zasięgu ogrów.

Awatar użytkownika
Królik
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3739

Post autor: Królik »

Tak sie sklada, ze gram zarowno de jak i he wiec mozna powiedziec, ze jestem bezstronny i imo, przy obecnych ograniczeniach de sa bardziej sciete, a kolejne drafty sa dla nich coraz bardziej restrykcyjne vide czarka na koniu zajmujaca slot od niedawna. Co nie znaczy, ze nie da sie tym grac. Po prostu z bardzo mocnej armii robi się przeciętna. Dałbym 3 w 5stopniowej skali. HE dostałyby 4. Stardragon juz sie maluje;)
Należy jednak pamiętać, że ograniczenia są robione pod format druzynowy. Zupełnie inaczej składa się uniwersalną rozpe na singla a inaczej na drużynówkę, gdzie można się sidować na poszczególne paringi.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

No DE kiedy ostatnio wygrały singla - chyba po wyjściu booka na 1600 w KRK tak pamiętam. Na ETC to własnie taka remisówka
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Po prostu HE maja lepszych lobbystow :-)
\/\

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

No coz, chyba masz racje ;) Szkoda tylko, ze chlopaki z arcomu maja takie slabe pojecie o DE.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Rince pisze:Szkoda tylko, ze chlopaki z arcomu maja takie slabe pojecie o DE.
Oni chyba mają słabe pojęcie o wszystkim ;)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Andrzej pisze:Zwłaszcza, jakby porównać ją do DE i WE na open to dowiecie się, czemu HE są mniej ścięte.
Zaraz... zaraz... Twierdzisz że WE są bardzie gięte na openie niż HE...?
Ciekawe
Bo Cię masą truflightów zajadą...? Czy max wayów wystawią...?
Zrób giętą rozpę WE na open, powiedzmy na 2400. Dobrze?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

ODPOWIEDZ