Ogrowe rozpiski

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dziczek
Mudżahedin
Posty: 301
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogrowe rozpiski

Post autor: dziczek »

Stan pisze:Nie grałem na hunterach i nie planuję. Układając rozpiskę trzeba myśleć o dobrych graczach, na dwudziestym stole można zakładać maski nawet słabymi rozpiskami, ale to w te wyższe się celuje.
Przepraszam kolegę, kajam się i padam uniżenie do stóp....
Nie miałem pojęcia że mam do czynienia z prosem :mrgreen:
Hoax pisze:
dziczek pisze:nikt tego do tej pory w ograch nie widział
To co, że w ograch akurat nie widział. Nie wiem z kim Ty grałeś, że nie wie co zrobić z kowbojem :P
Nie no widzę że nie ma litości od topu :mrgreen: Kolega to pewnie wie bo grał z samymi prosami którzy pokazali...?
Nie jestem leszczem, jestem sandaczem :P

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

dziczek pisze:Nie no widzę że nie ma litości od topu :mrgreen: Kolega to pewnie wie bo grał z samymi prosami którzy pokazali...?
Stary zlituj się. Nie mówę, że to zły pomysł, tylko, że to nie jest nic niezwykłego. Jakiś typeniusz z wardem 4+ latający luzem po stole. Rzeczywiście absolutna rewolucja, ludzie zgłupieją.
Każda sensownie złożona rozpa ma odpowiedź na kowbojów. Shooting, magia, static and so on. Jeśli ktoś składa wochowców, saurusy, czy pegazistów, to czemu miałby nie złożyć huntera?
Imo dwóch takich typków może namieszać, ale jednak w większości paringów to będą oddane dwa progi.

Awatar użytkownika
dziczek
Mudżahedin
Posty: 301
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dziczek »

Ale ja nie twierdzę że to coś niezwykłego tylko pokazuję alternatywę w nudnym meta game.
Nie jestem leszczem, jestem sandaczem :P

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

No to nie ma potrzeby wgl tego bronić pod względem sensu. W końcu to nie ma działać, tylko ma nie przystawać do mety.

Awatar użytkownika
dziczek
Mudżahedin
Posty: 301
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dziczek »

Nie no, widzę że działa zostały jednak wytyczone... Czekaj niech zerknę.... Cały poprzedni sezon grałeś myszami, zresztą chyba w warzywniaku sądząc po miejscu w rankingu. Wiec wybacz ale wykladnią dla mnie nie jesteś. Nie należy rozpatrywać tu jedynie pojedynczej jednostki ale ogólny zamysł szybkiego desantu na stronę przeciwnika, efekt zaskoczenia i dynamikę gry pozostałymi jednostkami. Zamiast huntera za 191 pts. możesz zmieścić dwa mourny z muzykiem za 150 pts. Zaraz usłyszę pewnie ze za dwóch lepiej wsadzić 5 mournów ale wtedy to jest już zupełnie inna kmina. Mobilność obu jednostek jest spoko jednak mr. H. wypada tu lepiej bo juz od pierwszej tury może być poza LoS-em jedostek przeciwnika na 48", do tego łatwiej nim manewrowac niż swiniami. W CC tez kiepski nie jest szczególnie jak wpadnie z boku albo z tyłu a do tego dostanie +3 ataki. Do tego impakty, czasem stomp, od niechcenia może jebnać z dzidy. Oczywiście będą armię z którymi rozpa z nimi będzie miała raz lepiej a raz gorzej ale tak niestety już jest. Reasumując twierdzę że nie jest w cale gorszy od innych jednostek, kwestia koncepcji gry na nich.
Nie jestem leszczem, jestem sandaczem :P

Awatar użytkownika
Necromanter
Falubaz
Posty: 1003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Necromanter »

dziczek pisze:.......od niechcenia może jebnać z dzidy. .........
ten tekst jest zajefajny ^^
PiotrB pisze:Oczami wyobraźni widzę te tłumy i uśmiechniętego Sola podającego kiełbaskę ...eh ...bezcenne :)

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Z +3 ataki i +3 siły to inżynier skavenów za 15pkt robi się koksem.
Zagraj tym w końcu i napisz ile ugrasz. Najlepiej wrzuć też rozpiskę przeciwnika.

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

@Dziczek: Ja nie mówię, że Hunterzy, to inwalidzi, tylko że w większości paringów łatwo oddadzą punkty i nic nie zrobią.
Sam najpierw się śmiejesz z powergamerskiej mety, a potem tłumaczysz mi, że moje zdanie jest bez znaczenia, bo jestem nisko w rankingu. Zagrałem dosłownie kilka turniejów. Wyraziłem się krytycznie o tym pomyśle - nie pasuje i są prywatne wycieczki. Rozumiem zatem, że wrzuciłeś, żeby wszyscy się zachwycili, aye?
Jak wpadnie z tyłu i dostanie +3 ataki to bedzie zamiatał - miodny argument.

Awatar użytkownika
dziczek
Mudżahedin
Posty: 301
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dziczek »

Jak byś czytał dokładnie poprzednie posty to pisałem w nich ze grałem tym przez pół roku i śmigało całkiem nieźle. Dlatego twardo stoję przy swoim. A po za tym jakoś LoB u Skavenow nie widziałem :mrgreen: Niestety nie mamy w Ok w czym wybierać na chwilę obecną. Wiec warto nawet thundertuska potestowa, 2*IB tylko w opcji z małym magiem, co jest fajne jak trafiasz na krasie albo oponentów co rzucają słabo kosciami w fazie wiatrów. Cała reszta jest pokrojona, mourny nie zawsze dają, radę. Jedyna sensowną jednostka to manetersi. Może w jakimś przyszłym booku dostaną jakieś ścierwo co w fazie strzelania wymiata całe klocki.
Nie jestem leszczem, jestem sandaczem :P

Awatar użytkownika
dziczek
Mudżahedin
Posty: 301
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dziczek »

Tak napisałem tak bo mnie rozwalaja takie gadki ludzi którzy nie grali tym i bez testowania stwierdzają - bleeeeee słabe. Po prostu nie wypowiadam się na temat innych armii i ich jednostek skoro nimi nie gralem.
Nie jestem leszczem, jestem sandaczem :P

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Jak chcesz grać defensem to IMO grasz złą armią po prostu. Ogrami mozna czasem zagrać defensywnie ale mocne strzelanie to działka innych armii.

Awatar użytkownika
dziczek
Mudżahedin
Posty: 301
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dziczek »

Nie no sorry chłopaki ale ja chyba po prostu jestem z Marsa... Zawsze w zależności od armii na którą grałem i koncepcji rozpiski, po wylosowaniu czarów a następnie po sposobie rozstawienia przeciwnika wielokrotnie wybierałem różne opcje czy to rozstawienia kolejnych wystawianych jednostek czy modelu przyszłej gry. Pamiętam doskonale kiedy na ostatnich DMP podszedł do stołu koleś z HE pewny ze wkleji mi maskę, po czym skończyło się na 14:6 dla mnie bo rozstawilem się głównymi oddziałami po drugiej stronie w rogu stołu i grałem defensywie. Gość doszedł do mnie w 5 turze zaliczając komety i ciągły ostrzał z IB/manetersow. Każdą armią możesz grać mniej lub bardziej agresywnie/defensywnie w zależności od kalkulacji co Ci się bardziej opłaca.
Nie jestem leszczem, jestem sandaczem :P

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Może w jakimś przyszłym booku dostaną jakieś ścierwo co w fazie strzelania wymiata całe klocki.
O tą wypowiedź mi chodziło.

_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

Post autor: _reszka »

Ogrami spokojnie da się grać defenywnie - w rozumieniu czekać na przeciwnika. W OK to jest piękne, że możesz złożyć masę rozpisek od błyskawicznego ofensu na mournach po defensywne na maneatersach i masie odginaczek. W WFB są lepsze ofensy i dużo lepsze defensy, za to OK ma rozpiskę, że jak gra przeciwko krasiom, to można spróbować dojść, a przeciwko wampirom czy jak napisano wyżej przeciwko niektórym rozpiskom HE można czekać.

Chyba nikogo nie dziwi fakt, że meta OK jest na razie najsilniejsza, bo po to jest meta, zwłaszcza w tak ubogim w oddziały army booku. A rozpiska na hunterach, jak nawet Maciek P. zauważył, po drobnych modyfikacjach wcale nie wydaje się taka słaba. Słabsza niż meta, ale po pierwsze nie jest automatycznym 0-20 a po drugie, chyba można się całkiem fajnie bawić taką odskocznią na vanguardzie i skaucie.

A żeby nie robić offtopu, jak ocenilibyście rozpiskę na 3x gorger? Mocno statystyczne jest, że w 2 turze wychodzą 2. Koszt 270 punktów a mocno karze defensy, wychodzi z dowolnej krawędzi, nawet jak wyjdzie z innej krawędzi, nie będzie bezużyteczny. W praktyce mocno komplikuje wszelkie rozpiski które "czekają" na nas.

Awatar użytkownika
raat
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: raat »

_reszka pisze:Ogrami spokojnie da się grać defenywnie - w rozumieniu czekać na przeciwnika. W OK to jest piękne, że możesz złożyć masę rozpisek od błyskawicznego ofensu na mournach po defensywne na maneatersach i masie odginaczek. W WFB są lepsze ofensy i dużo lepsze defensy, za to OK ma rozpiskę, że jak gra przeciwko krasiom, to można spróbować dojść, a przeciwko wampirom czy jak napisano wyżej przeciwko niektórym rozpiskom HE można czekać.

Chyba nikogo nie dziwi fakt, że meta OK jest na razie najsilniejsza, bo po to jest meta, zwłaszcza w tak ubogim w oddziały army booku. A rozpiska na hunterach, jak nawet Maciek P. zauważył, po drobnych modyfikacjach wcale nie wydaje się taka słaba. Słabsza niż meta, ale po pierwsze nie jest automatycznym 0-20 a po drugie, chyba można się całkiem fajnie bawić taką odskocznią na vanguardzie i skaucie.
Ja również myślę, że modyfikacje wcale nie są jednoznacznie złe. Grałem w wiele systemów, zarówno karcianych jak i bitewnych, gdzie niestandardowe rozwiązania zaskakiwały niektórych na tyle, że dawały zwycięstwo. Poza tym nawet te ugruntowane złożenia rozpy nie w każdym środowisku i meczapie są przydatne. W Skavenach takim przykładem jest brass orb, którego każdy poleca brać, a jest on zupełnie nie przydatny na meta pełne elfów/skavenów oraz średnio przydatne na wiele innych meczapów. Myślę, że jeśli ktoś chce kategorycznie ocenić rozpę za słabą, powinien mieć do tego minimalne wymagane informacje, czyli przeciw czemu ta rozpa będzie grać najprawdopodobnie, a nie tylko sama lista.

Jeśli ktoś pisze, że to po prostu słabe, to jest żadna opinia, tylko marudzenie. Powinno się opisać, czemu jest słabe i szczegółowo z czym będzie miało gorzej, a z czym lepiej (jesli ktoś twierdzi, że będzie tylko gorzej, to nie należy mu wierzyć, bo zawsze modyfikacja daje bonus przeciw jednej armii i gorzej się sprawdza przeciw innej).
_reszka pisze: A żeby nie robić offtopu, jak ocenilibyście rozpiskę na 3x gorger? Mocno statystyczne jest, że w 2 turze wychodzą 2. Koszt 270 punktów a mocno karze defensy, wychodzi z dowolnej krawędzi, nawet jak wyjdzie z innej krawędzi, nie będzie bezużyteczny. W praktyce mocno komplikuje wszelkie rozpiski które "czekają" na nas.
Nie dam info z pierwszej ręki, ale ja gram często w Demonach psami z ambushem i sprawdzają się genialnie (prawie zawsze 2+ unitów, żeby co najmniej jeden wychodził w drugiej), w Skavenach Gutterami (ale tu nie ma co porównywać, bo oni robią coś od razu po wejściu, ale też gram 2+ unitów). Co prawda wychodzą drożej niż ambusherzy w ograch, ale ambush bardzo się przydaje i mimo wszystko dobrze jest grać kilkoma oddziałami, żeby zwiększać szansę wyjścia.
Do tego na plus, Gorgery są unbreakable i kiedyś kolega zablokował mi na kilka tur jednym działo, a drugim wleciał na tył oddziału razem z IG szarżującymi z innej strony i przez to zablokował mi możliwość obrotu i reformy (no i dał te +3 do CR).

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Gorgery są spoko tyle że problem zaczyna się gdy grasz z armiami strzelającymi, ja mam złe doświadczenie grając z lizakami i we na gorgerach. Lecz grając z wampierzami zawsze mi się spłacały. Chyba że ktoś ma pomysł by kombować 3 gorgery z czymś innym, może nawet z takimi hunterami czy ludojadami w scoucie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Co niby gorgery robią w paringu z wampirami? Szczerze pytam, jestem ciekawy, bo nie widzę zastosowania :P

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

W moim przypadku nabily duzo cr szarzujac od tylu w oddzialy zombie lub black knightow. Raz zatrzymaly kawalerie i pozwolily na wieksza szarze bo przeciwnik bal sie kb. A ostatnim razem zabily 2 necromantow zanim dobieglem armia.

Nie mowie ze to mus na vampiry ale na tym turnieju chcialem trafic na dwarfy a 2 razy wyszly wampiry;)
Obrazek

Awatar użytkownika
dziczek
Mudżahedin
Posty: 301
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dziczek »

Stan pisze:Co niby gorgery robią w paringu z wampirami? Szczerze pytam, jestem ciekawy, bo nie widzę zastosowania :P
Stan a powiedz mi co Ty robisz na tym dziale oprócz smędzenia...? Szczerze pytam i jestem ciekaw, bo nie widzę w ogóle zastosowania Twoich wypowiedzi...? Albo inaczej grasz coś w ogóle OK czy tylko jesteś teoretykiem składającym papierowe rozpy, tudzież osobą negującą jakiekolwiek pomysły po to żeby sobie posty nabić...?
Nie jestem leszczem, jestem sandaczem :P

Awatar użytkownika
raat
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: raat »

dziczek pisze: Stan a powiedz mi co Ty robisz na tym dziale oprócz smędzenia...? Szczerze pytam i jestem ciekaw, bo nie widzę w ogóle zastosowania Twoich wypowiedzi...? Albo inaczej grasz coś w ogóle OK czy tylko jesteś teoretykiem składającym papierowe rozpy, tudzież osobą negującą jakiekolwiek pomysły po to żeby sobie posty nabić...?
+1

Takie wypowiedzi wskazują, jakby istniało tylko jedno złożenie VC (nic więcej), na które gorger nic nie robi, chociaż nie potrafię sobie takiego wyobrazić, bo mimo wszystko trochę tych możliwości złożenia jest i na niektóre widzę przydatność. Też bym nazwał to smęceniem, bo Stan wszędzie wrzuca krytykę na zasadzie "nie, to nie ma szans zadziałać na XX (wstaw nazwę armii)". Żadnego pomysłu, żadnej alternatywy, tylko smęcenie i narzekanie na cudze rozpy...

ODPOWIEDZ