Nasze Rozpiski

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Nasze Rozpiski

Post autor: QQrydza »

Za Coki cos innego i w pytke rozpa Krolik.

Tylko imo DE za bardzo odstaja zeby grac nimi jezeli ktos ma inna armie.

nawet smok i 2 pegazy 2 locki i bolce nie wchodzifajnie bo pegazy musza byc male. Slowem bieda
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Smok, dwa pegazy, 4 bolce i 10 warlocków wygląda bardzo dobrze. Jeszcze mieści się magiczka 4 lvl ze scrollem :P Kwestia tylko gdzie ją upchnąć. W coreach przydałby się klocek do walki w postaci wiczek z razorem. A to jest jakieś 350-400 punktów. Potem, jedynie zostaje miejsce na kusze :P i może jeszcze harpie się zmieszczą.

Mi się też widziała rozpiska: lord z koroną na DSie, dwa pegazy, magiczka 4 lvl, 10 warlocków, 30 egzekutorów z +1M, 25 wiczek z razorem, 2x6DR z chapionami i jeszcze chyba styknie na 10 shades z GW.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

A tak?

Lord peg: dh/dawstone/cot
4 lvl beast hotek/ds
bsb peg: cs/4++
peg: 4++

24 wicze flamenco
2x5dr
15 workow
2x14 shadow GW banner
10 Lockow champ
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Jarlaxe - smok i 2 male pegazy to jest roznica jakosc niesamowita w stosunku do smok, lord peg i maly peg. Może mozna zamienic bolce na lorda (60% w hero) ale lubie maszynki.

Rince - ten lord jest turbo przezywalny, dlatego nadaje sie na smoka. A tak to chlop jest jednostrzałowy. I jeszcze nie masz OTS. Ja wiem że brak warda boli, ale chyba warto za fakt że ten koleś sam Ci kroi woch bez wsparcia magii. A masz w rozpie tyle argumentow na smietnik ze odginaniem bym sie nie przejmowal. Zlozenie, ktore Ty masz jak gralem po prostu nie chcialo mi sie splacac przez jego jednoturową moc
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Ale ty zakladasz uparcie, ze ona ma byc jakims pogromca swiatow, a ja chce miec 3+ warda na generale i zalatywac nim, to co mi sie podoba, a nie nasilniejsze jednostki przeciwnika.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Upieram się że bez OTS i chociaż permanentnie 6 siły będziesz miał z WoCH pod górkę a to teraz praktycznie co 3 armia na kazdym turnieju.

Nie wiem czy ten chlop moze zrobic wiecej niz wart 188 punktow cloakowiec, a wtedy general ma 6 sily OTS 4++ i masz to samo tylko imo lepiej. Bo samo doplacanie do 3+ warda spadkiem uderzenia ma marny sens.

I tak zrobisz jak uwazasz, po prostu wiem że kocon takim lordem i jednak wrócił do napierdzielatora, być może bedziecie uzywac tej figurki inaczej i sie bedzie spłacała
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Ale nie mysle pod katem singla, gdzie napotykam sie na wocy non stop.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Grałem lordem na smoku z CoTem, DSem i dh. Sam lord ani razu nie zginął ze strzelania, jedynie po moim błędzie uciekł za stół :P a przeżył ogrowe działo i kanonade dwarfów (na ostatniej ranie). Wiem, że gdyby miał zwykłego warda, to by został ubity.
Jarlaxe - smok i 2 male pegazy to jest roznica jakosc niesamowita w stosunku do smok, lord peg i maly peg. Może mozna zamienic bolce na lorda (60% w hero) ale lubie maszynki.
Zakładając, że masz 4 lvl, to wchodzi później ino 5 warlocków z bolcami.

Nie ulega wątpliości, że lord na pegazie jest lepszy od mastera, ale jest problem ze złożeniem bohaterów :P lord na smoku, aby jednocześnie trzymał pukty i mógł stanowić zagrożenie musi mieć cloaka. Skolei BSB 4++ i charmed shielda. A dawanie drugiemu lordowi zwykłego warda na 4+ jest ryzykowne. W końcu to 300 punktów, a głupie działo go łatwo zabije. A jak są dwa działa, to obydwaj lordowie siedzą za górkami :P można dać lordowi na peg cloaka, ale wtedy smok może łatwo oddać 550 pkt. Też jest opcja lorda na DSie, ale wtedy mam sie tylko jednego pegaza. Na turnieju odczułem brak drugiego pegaza, także to średnia opcja. Chyba, że wziąć smoka, lorda na DSie i 2 pegazy. Niemniej, wtedy jest problem z choice'ami. Nijak nie chcą się zmieścić 2x5 czy 10 warlocków :P

Awatar użytkownika
kuyash
Oszukista
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław gamblers

Post autor: kuyash »

Rince pisze:A tak?

Lord peg: dh/dawstone/cot
4 lvl beast hotek/ds
bsb peg: cs/4++
peg: 4++

24 wicze flamenco
2x5dr
15 workow
2x14 shadow GW banner
10 Lockow champ
ja bym zrobił tutaj 2x 5 lockow zamiast 10szt, a na shades championi się zmieścili?
DE 8k
VC 3k
ChD 3k

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Powaznie zastanawiam sie nad 3ma hydrami. Do tego 3 pedzie, wiczki, 10 lockow.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Rince pisze:Ale nie mysle pod katem singla, gdzie napotykam sie na wocy non stop.
No to napisz przy rozpie "nie gram z WoC" i napisz z czym grasz :D Jak masz grac na WE to weź sobie 4 bolce i 3 hydry, bedzie działać :P bolce zrobia wiecej niz 3i pegaz

Rozpisek na druzynowke nie ma co wrzucac, wiadomo że w sideowanej rozpisce to to to czy to ma sens. Ja pod teamówkę brałbym zupełnie co innego bo inna rola w teamie i inne armie mam na celowniku niż Ty
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Zalozenie jest takie, ze nie gram z emp i z wocem. Dlatego wlasnie zaczalem rozkminiac 3 hydry.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Grałem lordem na smoku z CoTem, DSem i dh. Sam lord ani razu nie zginął ze strzelania, jedynie po moim błędzie uciekł za stół :P a przeżył ogrowe działo i kanonade dwarfów (na ostatniej ranie). Wiem, że gdyby miał zwykłego warda, to by został ubity.
słabe to złożenie jest tak naprawde jak na herosa który ma stawić czoła naiwiekszym gówniakom obecnej mety.
Tak jak QC powiedział - nie opłaca się inwestować w jego zajebistość tylko na jedną turę (tym bardziej na smoku)

Od przeżywania to są WoChy Ty masz napier*** smokiem a nie chować go za górką czy kitrać w nim pkt! :D
...można dać lordowi na peg cloaka, ale wtedy smok może łatwo oddać 550 pkt
działo to akurat najmniejszy problem dla smoka... :roll: gdzieś tu daaawno temu Jankiel rozpisywał się jak tak naprawdę ciężko zabić smoka z działa w jedną turę.

Smok ma gorsze problemy niż działa - np dużą kuźnie :)

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Także uważałem, że smoka ciężko zabić w jedną turę, dlatego wystawiłem się na ogrowe działo :P z myślą, a niech sobie strzeli. No i strzelił :mrgreen: efekt był taki, że ofensywa zamieniła się w ucieczkę lorda przed armią ogrów :P W grze z krasiami, także wystawiłem smoka na dwa działa i organki, ale bolało mnie właściwie 1 działo, bo drugie było ogniste. Efekt był taki, że lord zgarnął cały ostrzał, smok spadł (5 ran z jednego działa i dobiły go organki). Teoria, teorią. A praktyka, to co innego :P
Ty masz napier*** smokiem a nie chować go za górką czy kitrać w nim pkt
Jak przeciwnik nie ma dwóch trebów, dział etc. to i można nim napierdalać :P
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2015, o 22:05 przez Jarlaxle, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

No tak, bo tego metalu to jest tyle, ze hoho :) Smok ma wiele problemow. Zagralem nim kolo 20 bitew i juz wiem, ze zbyt wiele. Ta 0-1kowosc nie jest warta 320 punktow. Za to mozna wziac sporo innych zabawek. Ogolnie, krotka pilka - pegaz>smok :)

Ok, wystawisz sie na jedno dziala Jarlaxle, i to dzialo wtubi ci te 3-4 rany. Kolejne 2-3 to juz bulka z maslem.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Rince pisze:No tak, bo tego metalu to jest tyle, ze hoho :) Smok ma wiele problemow. Zagralem nim kolo 20 bitew i juz wiem, ze zbyt wiele. Ta 0-1kowosc nie jest warta 320 punktow. Za to mozna wziac sporo innych zabawek. Ogolnie, krotka pilka - pegaz>smok :)

Ok, wystawisz sie na jedno dziala Jarlaxle, i to dzialo wtubi ci te 3-4 rany. Kolejne 2-3 to juz bulka z maslem.
Jako, że wylądowalem w warzywniaku, po bitwie z bretką i nie miałem ciśnienia na wyniki, to mogłem dla czystej ciekawości zagrać all in na krasie zamiast bezpieczenie wyciągnąć remis. I to nie jest w cale takie złe rozwiązanie... smok zginął. Ale reszta armii była w stanie nienaruszonym. Także w drugiej turze załatwiłem armate i organki :P a w trzeciej, drugą armatę. Lord na smoku zrobił swoje :P

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

W grze z krasiami, także wystawiłem smoka na dwa działa i organki, ale bolało mnie właściwie 1 działo, bo drugie było ogniste. Efekt był taki, że lord zgarnął cały ostrzał, smok spadł (5 ran z jednego działa i dobiły go organki).
Stara zasada albo wylatujesz wszystkim albo niczym.
A tak Twój przeciwnik nie ma innego celu niż lecący smok to nie ma co się dziwić że wali wszystkim po nim.

Smok ma wiele problemów ale wiele również rozwiązuję - 320pts? to chyba jakiś uber HE :P

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

NO tak, tylko ja wiem, ze jesli gracz dwarfow nie jest gamoniem, to w momencie kiedy pozbywa sie smoka, to ma z gorki, bo reszta armii przez hordy sie tak latwo nie przerzniesz, a do maszyn nie da ci sie dostawic.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Tutaj gracz krasi się źle wystawił. Jedne organki gdzieś z boku za górką. Jedna armata za klocem piechoty, a druga przed nim i jeszcze ustawił tam organki. Także, trzeba było próbować :P

A jeśli, gracz dobrze ustawi maszyny, to wyłącza smoka już na poziomie rozstawienia :P

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Z grubsza tak to wyglada.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

ODPOWIEDZ