Gandalfie bazgroły

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
crazygandalf
Chuck Norris
Posty: 606

Gandalfie bazgroły

Post autor: crazygandalf »

Zaczynam bawić się w malowanie figurek i na razie kilka savage'y.
Osobiście to zbliżeniach malowanie mi się nie podoba. Z daleka, w mojej ocenie, wygląda całkiem znośnie.
Proszę o krytykę i porady. :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Sprzedaję ORKI, WoCh, HE, VC. Zapraszam!

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Zapowiada się fajnie ale

1.rozcięczaj farbę (sam się dziwie że to mówie :D ), jak mantrę powtarzaj dwie cienkie warstwy są lepsze niż jedna gruba
2.Mieszaj solidniej washe, zanim je weźmiesz to mocno ok 30 sekund trząchaj słoiczkiem z washem, wtedy nie będzie się tak świecić.
3.Dbaj też bardziej o ogólną schludność,i dopieszczenie figsów, dużo tracisz bo wg mnie się śpieszysz.
4.Nie pozwól aby wash się zlewał w "jeziorka" jak wysycha wygląda to słabo.
5.Dbaj też aby włoski z pędzla lub zwierzaków nie wpadaly na figsa

Siądź nad nimi jeszcze chwilę popraw to co się zpupiło, jeden ork ma na malunku ciała czarną kreskę itd.
Już masz potencjał i umiejętności żeby zrobić je lepiej tylko albo się spieszysz albo ci się nie chcę w mojej ocenie to największe wady malarza. Piszę to również do siebie bo sam je mam czasem ;)

Pamętaj większość osób które tu będą cię krytykować robi to żebyś był lepszy a nie dlatego że są złośliwi.

Czekam na poprawione figsy i więcej, ogólnie jest fajnie może być bardzo fajnie.

crazygandalf
Chuck Norris
Posty: 606

Post autor: crazygandalf »

Dzięki za uwagi. O obrażaniu nie ma mowy. Po to wrzucam fotki, żeby się dowiedzieć co robię źle, a nie się zachwycać jaki to jestem wspaniały. :D
Co do uwag. Z rozcieńczeniem farby mam problem, bo zazwyczaj rozlewa mi się po całej figurce, albo jest właśnie za gęsta. Jakoś nie mogę dobrać odpowiedniej konsystencji, ale zakładam, że to kwestia praktyki.
Z washami to prawda. Całkiem niedawno się dowiedziałem (jak już skończyłem malować to co na fotkach), że je trzeba mieszać. Na razie wgłębienia świecą się, co mnie strasznie irytuje.
Co do spieszenia się to jest wręcz przeciwnie. Wydaje mi się ciągle że za bardzo znęcam się nad tymi figurkami, bo nad jedną siedzę np 3 wieczory. Mam wrażenie, że problemem są też farby, bo nie są one pierwszej świeżości i były już rozcieńczane wodą, lub odzyskiwane z gęstej mazi...
Te figsy będzie mi ciężko poprawić, choćby ze względu na świecące zagłębienia, które ciężko teraz będzie wyciągnąć, bez ponownego malowania od zera. Będę malował kolejne savadże (mam ich chyba z 50 jeszcze :D) także mam na czym pracować. Jak już zacznie mi się podobać malowanie, to stare pozmywam.
Dzięki bardzo za uwagi.
Biorę się za sztandarowego. :D
Sprzedaję ORKI, WoCh, HE, VC. Zapraszam!

Awatar użytkownika
Mrówa
Wałkarz
Posty: 68

Post autor: Mrówa »

Jeśli chodzi o rozwadnianie farby, to polecam medium akrylowe (np. Lahmian Medium - technical od GW). Według mnie o wiele łatwiej kontroluje się "mieszankę".

Draco
Chuck Norris
Posty: 652

Post autor: Draco »

Chciałem coś napisać ale durant już chyba wszystko wyjaśnił :P

Pamiętaj żeby się nie poddawać :) ja niektóre swoje dwarfy przemalowywałem ze 3 razy ^^

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

A i jeszcze jedno, nie bój się prostych technik jak np. drybrush, to technika jak każda inna i czasem się sprawdza: futro, kamienie, metal, drewno.

crazygandalf
Chuck Norris
Posty: 606

Post autor: crazygandalf »

Na tych elementach jest drybrush. :D
Sprzedaję ORKI, WoCh, HE, VC. Zapraszam!

crazygandalf
Chuck Norris
Posty: 606

Post autor: crazygandalf »

Pomalowałem sobie sztandarowego. Dwa wieczory mi zeszło, sporo warstw położyłem. Zacząłem też stosować mokrą paletę. Super sprawa, łatwiej mi teraz dobrać konsystencję farby. Fotki trochę nie oddają wyglądu, ale model prezentuje się o wiele lepiej niż te poprzednie. Zapraszam do krytykowania. :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Sprzedaję ORKI, WoCh, HE, VC. Zapraszam!

Draco
Chuck Norris
Posty: 652

Post autor: Draco »

Litości zrób lepsze foty^^ bo na tych mało co widać, a domyślam się, że naprawdę jest się czym pochwalić

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

+1

Foty są tragiczne

crazygandalf
Chuck Norris
Posty: 606

Post autor: crazygandalf »

Rzeczywiście niewiele na nich widać. OK, zrobię lepsze fotki i pokażę.
Sprzedaję ORKI, WoCh, HE, VC. Zapraszam!

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

GW ma niezły poradnik jak zrobić zdjęcia, tu też coś znajdziesz.
Dobre zdjęcia to podstawa!

crazygandalf
Chuck Norris
Posty: 606

Post autor: crazygandalf »

Zrobiłem sobie namiot bezcieniowy, ale niestety brak mi jeszcze mocnego oświetlenia.
Ponownie więc skorzystałem z usług znajomej, która zrobiła mi fotki. Ma chyba popsuty sprzęt, bo tak uwypukla niedociągłości na figurce, że aż strach pokazywać. :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Sprzedaję ORKI, WoCh, HE, VC. Zapraszam!

ODPOWIEDZ