Kto na prezydenta??

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Re: Kto na prezydenta??

Post autor: Barbarossa »

@ Hurtmaker

Weź mi tu nie nawijaj makaronu. Nie zawsze, nie do końca... Super.

1 - firmy szkoleniowe obecnie płacą VAT od szkoleń, bo interpretacja "szkoleń zawodowych" przez US jest dość wąska. Wg mojej wiedzy szkolenie BHP pod nią podpada, ale już szkolenie sprzedawców ze sprzedaży niekoniecznie. Niektóre podmioty są zwolnione (np. jednostki oświatowe). Kiedyś zwolnieni byli wszyscy, bo założenie było takie, że osoba inwestując w szkolenie inwestuje we własny rozwój i to ona sama wie najlepiej, czego potrzebuje. Dziś założenie jest takie, że masz b. ogólny przepis i możesz spróbować się pod niego podpiąć na własne ryzyko, bo nawet jak dziś powiedzą Si, to za 5 lat mogą powiedzieć Niet i jesteś w czarnej.

2 - nie wszystkie programy realizowane przez PARP są non profit - Dlaczego większość programów realizowanych przez PARP jest non profit? W zasadzie jedyny przykład sytuacji, w której taki projekt ma sens biznesowy dla firmy, to projekt wewnętrzny (np. szkolenie własnych pracowników z obsługi klienta). Na co konkretnie liczy PARP rozdając pieniądze firmom komercyjnym (nie fundacjom), które robią projekty adresowane np. do bezrobotnych? Na dobroć serca firm, które "nic na tym nie zarobią"???? Czy jest to po prostu debilna fikcja promująca na starcie kombinatorów?

3 - tłumaczę Ci, że na podstawie osobistych doświadczeń ze szkoleniami PARP - w bardzo dużej mierze jest to bezsensowne wydawanie pieniędzy na pic. Odpicowany wniosek, dużo kasy, mało korzyści dla uczestników czy społeczeństwa. Uważam, że tej kasy w ogóle nie należy wydawać, a już na pewno nie na takich zasadach, że urzędnik na podstawie wniosku decyduje, jakie szkolenie przyda się bezrobotnej Pani Teresie 50+ z niedowładem lewej ręki.

Awatar użytkownika
Hurtmaker
Chuck Norris
Posty: 448

Post autor: Hurtmaker »

1. sam widzisz, że kwestia opodatkowania VATem szkoleń prowadzonych przez firmy komercyjne nie jest do końca jasna i pewna. zależy m.in. od podmiotu prowadzącego szkolenie, przedmiotu szkolenia i charakteru środków, które zostały wydane na jego organizację. jak masz wątpliwości co do tego czy Twoje szkolenia są zwolnione to pytaj organ, kosztuje to niewiele, a będziesz kryty. nie pisz generalnie, że to jest "be", bo są firmy szkoleniowe np. MDDP, którym zależało na tym, aby szkolenia było opodatkowane.
2-3. PARP , jak każda instytucja publiczna, która realizuje projekt unijny nie może działać z chęci zysku- to chyba jest oczywiste. skoro w ramach danego programu chcą np. poprowadzić cykl szkoleń, to wybierają w drodze konkursu/przetargu firmę, która to zrobi. ile sobie firma za to policzy, jakich wynajdzie szkolących - to jej interes i na tym może zarobić. natomiast uczestnictwo na takim szkoleniu musi być darmowe. nie rozumiem zatem o co chodzi w ramach tego zysku? chyba nie oczekujesz, że wygrasz przetarg za publiczne pieniądze i jeszcze ludziom karzesz płacić za wejście na szkolenie, które organizujesz w imieniu instytucji publicznej. no chyba, że się nie zrozumieliśmy.

jeśli natomiast masz na myśli to, że często takie szkolenia są prowadzone przez firmy krzaki, to niestety jest to wyłącznie zasługa podejścia ogółu do spraw wydatkowania pieniędzy przez instytucje publiczne. żaden urzędnik, choć bardzo by chciał nie odważy się wybrać firmy lepszej, ale droższej (akurat paru ludzi znam osobiście z PARPu i wiem jak to wszystko wygląda) - mając na uwadze, że potem będzie mieć kontrolę NIKu nad sobą, czy zaskarżoną procedurę przetargową i bliski termin realizacji projektu.

czy określane programy (a było ich trochę) mają sens? tu jesteśmy zgodni. pewnie z punktu widzenia nakładu środków i końcowego efektu - sensu większego nie mają. ale dzięki temu - powstanie parę firm szkoleniowych, ktoś w ramach nich dostanie pracę. pieniądze płyną z UE a nie z budżetu- więc trzeba się cieszyć, bo wkrótce źródełko wyschnie.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Hurtmaker pisze:pieniądze płyną z UE a nie z budżetu- więc trzeba się cieszyć, bo wkrótce źródełko wyschnie.
A skąd się biorą w UE? Przypadkiem nie z naszych podatków?

Awatar użytkownika
Hurtmaker
Chuck Norris
Posty: 448

Post autor: Hurtmaker »

z naszych jak z naszych..akurat póki co nie jesteśmy głównym płatnikiem...
poza tym, pieniądze w tym akurat przypadku wracają do polskich firm.

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Hurtmaker pisze:z naszych jak z naszych..akurat póki co nie jesteśmy głównym płatnikiem...
poza tym, pieniądze w tym akurat przypadku wracają do polskich firm.
co za bzdura, już dwa lata temu dochody i daniny do UE wyrównały się na 0 a teraz jesteśmy płatnikiem na rzecz bankrutów i promowania LGBT wKirgistanie albo internetowymi hejterami bo na takie debilizmy łoży Unia

Kukiziak przedstawił program polityczny.
Komentarz ? Chce 2000 podniesienia wypłaty dla wszystkich pracowników.
Wyszedł socjalista taki że Korwin nie powinien go tykać 100 metrowym drągiem

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

zapomniałeś dodać że jesteśmy płatnikiem netto wg. Krula

ta gwiazdka ma kluczowe znaczenie :)

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

z naszych jak z naszych..akurat póki co nie jesteśmy głównym płatnikiem...
poza tym, pieniądze w tym akurat przypadku wracają do polskich firm.
A ile płacimy extra za dostosowywanie naszej rzeczywistości do dyrektyw unijnych?

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

GrimgorIronhide pisze:Kukiziak przedstawił program polityczny.
Komentarz ? Chce 2000 podniesienia wypłaty dla wszystkich pracowników.
Wyszedł socjalista taki że Korwin nie powinien go tykać 100 metrowym drągiem
Grimgor teraz manipulujesz wypowiedzią Kukiza w dokładnie ten sam sposób jak inni manipulują wypowiedziami Korwina. Dlaczego to robisz?
Proszę cię o jedno - przeszukaj sieć, dojdź do źródeł informacji na temat owego programu, nie wyrywaj niczego z kontekstu i zweryfikuj osobiście informację nie bazując na wyrwanych z kontekstu fragmentach mających na celu Cię zmanipulować. Wtedy z pewnością zauważysz fakt, że to nie jest program polityczny Kukiza oraz przekonasz się jakimi metodami w podobny sposób manipuluje się wypowiedziami Korwina.

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Ciastek pisze:Śmieszą mnie te pytania o "konkretny program" Emotikon smile Jest konkretny program ale bez zmiany CHARAKTERU partii z wodzowskiego na obywatelski w ŻYCIU reform proobywatelskich sie nie wprowadzi.
Oto kilka postulacików na początek. Programowych :
6.Podjąć realne działania mające na celu wyprowadzenie kraju z sytuacji kryzysowej poprzez:
a) podawanie do publicznej wiadomości pełnej informacji o sytuacji społeczno-gospodarczej,
b) umożliwienie wszystkim środowiskom i warstwom społecznym uczestniczenie w dyskusji nad programem reform.
8. Podnieść wynagrodzenie zasadnicze każdego pracownika o 2000 zł na miesiąc jako rekompensatę dotychczasowego wzrostu cen.
9. Zagwarantować automatyczny wzrost płac równolegle do wzrostu cen i spadku wartości pieniądza
13.Wprowadzić zasady doboru kadry kierowniczej na zasadach kwalifikacji, a nie przynależności partyjnej, oraz znieść przywileje MO, SB i aparatu partyjnego poprzez: zrównanie zasiłków rodzinnych, zlikwidowanie specjalnej sprzedaży itp.
14. Obniżyć wiek emerytalny dla kobiet do 50 lat, a dla mężczyzn do lat 55 lub [zaliczyć] przepracowanie w PRL 30 lat dla kobiet i 35 lat dla mężczyzn bez względu na wiek
16. Poprawić warunki pracy służby zdrowia, co zapewni pełną opiekę medyczną osobom pracującym.
17. Zapewnić odpowiednią liczbę miejsc w żłobkach i przedszkolach dla dzieci kobiet pracujących.
18. Wprowadzić urlop macierzyński płatny przez okres trzech lat na wychowanie dziecka.
19.Skrócić czas oczekiwania na mieszkanie.
Tyle na początek Emotikon smile. Jasne, że nie wszystko akutualne i nie ze wszystkimi sie zgadzam, ale ile w nich analogii do naszych dzisiejszych oczekiwań...
Wiedzą "pytacze" o mój program co to za punkty? Ano część z 21 Postulatów z 17.08.1980 roku. ĆWIERĆ WIEKU temu Emotikon smile
A wiedzą, dlaczego - podobnie jak obietnice Tuska- nie spełnione? Bo są wbrew interesom klanów partyjnych. Dopóki więc tego ustroju nie zmienimy to będziemy się kręcić jak g... w przerębli.
Jakby na to nie paczać, czy z winkiem, czy bez, sporo postulatów o charakterze socjalnym. Rozumiem intencje (zwrócenie uwagi na podobieństwa sytuacji), jednakże podnoszenie postulatów "dać" wydaje się Kukizowi bliskie.
Ostatnio zmieniony 28 maja 2015, o 14:38 przez Fluffy, łącznie zmieniany 1 raz.

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Ja bym powiedział że to jest program Kukiza tylko on nie brzmi każdy ma zarabiać 2tys.
Fluffy nie zrozumiałeś tego co chce powiedzieć Kukiz
Ostatnio zmieniony 28 maja 2015, o 14:38 przez Durant, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

8. Podnieść wynagrodzenie zasadnicze każdego pracownika o 2000 zł na miesiąc jako rekompensatę dotychczasowego wzrostu cen.

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Fluffy intencja przedstawienia tego programu była inna.
Kukiz pisze:Dla "niepotrafiących czytać ze zrozumieniem"...
W jednym z postów napisałem "program". Nie MÓJ program tylko "Solidarności" z 1980 roku.
Naiwnie liczyłem na przebłyski intelektu u niektórych i znalezienie ANALOGII do naszej dzisiejszej sytuacji. Że zauważą,iż od ponad 30 lat w tym "cudnym, demokratycznym i niezabetonowanym" Systemie partiokratycznym mamy prawie IDENTYCZNE problemy
Czyli: m.in. podawanie w mainstreamie nieprawdziwego obrazu sytuacji- społeczno - gospodarczej, brak dostepu do mieszkan dla młodych ludzi, niskie płace, wysoki wiek emerytalny, PARTYJNIAKÓ bez kwalifikacji i BEZKARNYCH w spółkach SP za kolosalne pieniądze, dramatyczny stan Słuzby Zdrowia i opieki medycznej, itd ...
Chciałem tym postem uświadomić tym wszystkim bojącym sie "zabetonowania" sceny politycznej, ze juz BARDZIEJ SIĘ NIE DA jej zabetonowac.
Oni wszyscy juz byli! Od 1989 - ba, od 1945- wybierają sie sami spomiedzy siebie a problemy jakie były- takie zostały.
Jedno pewne. W tym obecnym "niezabetonowanym" Systemie z całą pewnością im się żyje coraz lepiej i dostatniej.
Pojawia się ten sam problem co z Korwinem. Kukiz wali prosto z mostu pewną myśl i liczy, że reszta to odpowiednio zrozumie. Korwin przekonał się, że to tak nie działa. Jeśli Kukiz będzie tak "walił na oślep swoimi myślami" to bardzo łatwo będzie manipulować jego wypowiedziami i powtórzyć w mediach te manipulacje na tyle wiele razy, aby stały się "obiegową prawdą", a wtedy 1000 sprostowań i tłumaczeń na nic się nie zda, bo manipulacja będzie miała znacznie większy i szerszy obieg.

Tak właśnie niszczy się poparcie części osób, przy czym "ofiary" są same sobie winne, bo nie dociera do nich, że tak dzisiaj działają metody dyskredytacji przeciwników politycznych i nie tylko - i pomimo tej wiedzy sami na własne życzenie wystawiają się na ostrzał. Co ciekawe sami wyborcy różnych ugrupować dobrowolnie biorą udział w tych manipulacjach - i to jest dramat oraz zwycięstwo doktryny "dziel i rządź".
Ostatnio zmieniony 28 maja 2015, o 14:51 przez Kal_Torak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Fluffy pisze:Rozumiem intencje (zwrócenie uwagi na podobieństwa sytuacji), jednakże podnoszenie postulatów "dać" wydaje się Kukizowi bliskie.
Rozumiem że tradycyjnie już niektórzy nie czytają ze zrozumieniem.
Będę starałsię na przyszłość tlumaczyć prościej i bardziej przystępnym językiem, co mam na myśli.

Kali zrozumieć. Kali widzieć Ciastek pokazywać od wielkiego łubu-dubu nic się nie zmienić. Kali rozumieć Ciastek chce inna wybór wodza. Kali podejrzewac Ciastek przekonywac, ze my pójść za Ciastkiem, bedzie wiecej banan. Kali podejżliwy.

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Fluffy pisze:Rozumiem intencje (zwrócenie uwagi na podobieństwa sytuacji), jednakże podnoszenie postulatów "dać" wydaje się Kukizowi bliskie.
Fluffy ciężko mi powiedzieć co rozumiesz przez "podnoszenie postulatów - dać" (do tego się odniosę bo to spory problem sam w sobie). Osobiście traktuję wypowiedź Kukiza jako "przykład" - nie wchodzę w to czy trafny przykład czy mniej trafny i błyskotliwy. W przykładzie został wymieniony chyba cały program solidarności, w którym znajdują się postulaty "dać". Czy Kukiz powinien zakreślić te postulaty czarną linią lub je nie wymieniać, tak aby nie zostać posądzonym o ich podnoszenie, czy może powinien przewidzieć taką reakcję i podać inny przykład, który będzie najbardziej "bezpieczny", czyli nie uderzający we wrażliwość odpowiednich grup "narodowych, lewicowych, prawicowych, liberalnych...".

W zasadzie powinien podać inny przykład - taki który jest "smaczny" dla jak najszerszego grona wyborców nie uderzając w ich "wrażliwości światopoglądowe i inne". To samo można powiedzieć o Korwinie, który powiedział, że za czasów III Rzeszy podatki były niższe niż w obecnych, starając się podkreślić poziom "terroru fiskalnego III RP" (tu też nie wchodzę czy przykład był trafny czy mniej trafny). Chciał tym samym w identyczny sposób jak Kukiz podkreślić różnice/podobieństwa sytuacji. Jednakże popełnił grzech pierworodny, czyli "podniósł kwestię III Rzeszy i Adolfa Hitlera". Stwierdzono zatem, że III Rzesza i Hitler to wydają się być klimaty bliskie Korwinowi, tak samo jak napisałeś, że podnoszenie postulatów "dać" wydaje się być bliskie Kukizowi. Być może w jakimś sensie te klimaty z tych lub innych powodów są im bliskie (mogą się nimi np. interesować). Jednak w obu przypadkach zostaje to znacznie bardziej "zmanipulowane" i w ostatecznym rozrachunku Korwin gloryfikuje III Rzeszę i Hitlera, a Kukiz gloryfikuje postulaty socjalne i solidarnościowe utożsamione jako jego własny program.

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Nie musisz mi tego tłumaczyć jak dziecku, naprawdę. Rozumiem.
Chodzi mi tylko o patrzenie na tę powyższą wypowiedź w kontekście innej, kiedy Kukiz się wypowiadał, że sprzymierzy się z każdym, celem zrealizowania swojego postulatu jowów.
Po drugie, nie musiał wypisywać tych solidarnościowych postulatów socjalnych - też byłoby ok. Jest tam masa celnych postulatów, jednakże zamieścił i te. Z jakiegoś powodu. Trudno mi w tym momencie rozgraniczać, gdzie kończy się ilustracja, a zaczynają poglądy, skoro sam autor wrzuca wszystko do jednego worka podpisując "z niektórymi się zgadzam, z innymi nie".
Składając te rzeczy do kupy, podejrzewam, że w pewnym momencie może próbować pojechać na tanim populizmie, tudzież może to być jakieś zaproszenie skierowane do którejś z partii lewicujących, i tyle.
Mam prawo podejrzewać, do momentu, aż się jasno określi.

Pozdrawiam

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Fluffy - spoko - przepraszam za formę jeśli Cię uraziłem.

Uważam, że masz rację i Kukiz w jakimś stopniu jest "lewicowy". Podobnie ze stopniem narodowym czy liberalnym. Pewien stopień populizmu też będzie. Różne środowiska będą chciały go "zwerbować" i oczywiście komuś może się to udać. Tym nie mniej liczę, że po "wyłomie" jaki już uczynił, rozwali dalej mur w konsekwencji czego w przyszłości dalszej lub bliższej PO-PiS-SLD-PSL znikną i zostaną zastąpione czymś mniej szkodliwym, a bardziej działającym w interesie narodowym i obywatelskim. Może się to skończyć na mojej naiwności, tak samo jak skończyło się na naiwności większości względem platformy i innych wcześniejszych formacji.

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Prędzej PiS i PO połączą się w jedno niż PSL rozpadnie, ta partia będzie jeszcze bardzo długo i zawsze będzie mieć te swoje 5% +/-

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Durant pisze:Prędzej PiS i PO połączą się w jedno niż PSL rozpadnie, ta partia będzie jeszcze bardzo długo i zawsze będzie mieć te swoje 5% +/-
Uważam, że wysoka frekwencja w wyborach parlamentarnych spowoduje, iż nie przekroczą progu wyborczego, zaś niska frekwencja będzie działać na ich korzyść i da im lepszy wynik niż ostatnio. Między innymi dlatego liczę, że Kukiz czy ktoś inny z antysystemowców zmobilizuje do pójścia na wybory części Polaków, która z reguły nie głosuje - dla mnie już nawet nie liczy się program tych partii i ruchów, ale raczej ich zdolność do "unicestwienia" PSL i SLD - co jest dla mnie kluczowe w tych wyborach oraz osłabienie elektoratu PO i PiS (PO można wyrwać 1/3 do nawet połowy ich obecnego poparcia).

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Hurtmaker pisze:1. sam widzisz, że kwestia opodatkowania VATem szkoleń prowadzonych przez firmy komercyjne nie jest do końca jasna i pewna.
A kiedyś była, bo wszystkie szkolenia były zwolnione z VAT. Teraz masz uznaniowe przepisy i debilną ich interpretację, przez którą w praktyce znakomita część szkoleń jest objęta VATem. Czyli jeśli bezrobotna pani Teresa 50+ chce się przeszkolić z własnej kieszeni, to zapłaci np. 1000 zamiast 800 złotych za kurs.
... ile sobie firma za to policzy, jakich wynajdzie szkolących - to jej interes i na tym może zarobić
No właśnie nie może. Firma nie może mieć na tym formalnie żadnego zysku. Może mieć koszt administracji, koszt szkolących itd, ale nie może pokazać w budżecie żadnej marży, bo wniosek automatycznie ginie, jeśli jest organizatorem projektu.
ale dzięki temu - powstanie parę firm szkoleniowych, ktoś w ramach nich dostanie pracę. pieniądze płyną z UE a nie z budżetu- więc trzeba się cieszyć, bo wkrótce źródełko wyschnie.
Bynajmniej. Dzięki tym szkoleniom paru picerów zarobi kasę i dostarczy "darmowy" produkt słabej jakości, z którym muszą konkurować firmy świadczące dobrej jakości usługi na zasadach komercyjnych. Jest to ze szkodą dla państwa, dla uczestników i dla branży. NIKT NA TYM NIE ZYSKUJE za wyjątkiem picerów.

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Uważam, że wysoka frekwencja w wyborach parlamentarnych spowoduje, iż nie przekroczą progu wyborczego, zaś niska frekwencja będzie działać na ich korzyść i da im lepszy wynik niż ostatnio. Między innymi dlatego liczę, że Kukiz czy ktoś inny z antysystemowców zmobilizuje do pójścia na wybory części Polaków, która z reguły nie głosuje - dla mnie już nawet nie liczy się program tych partii i ruchów, ale raczej ich zdolność do "unicestwienia" PSL i SLD - co jest dla mnie kluczowe w tych wyborach oraz osłabienie elektoratu PO i PiS (PO można wyrwać 1/3 do nawet połowy ich obecnego poparcia).

Kal ale zgodzisz się że nawet jak nie przekroczą progu to 3% będą mieli, a oto im chodzi, potem wybory z niższą frekwencją i dadzą radę. Plus nadal są i będą w sejmikach wojewódzkich i samorządach. Ja nie jestem fanem PSL po prostu tej partii ubić się nie da :D

Bynajmniej. Dzięki tym szkoleniom paru picerów zarobi kasę i dostarczy "darmowy" produkt słabej jakości, z którym muszą konkurować firmy świadczące dobrej jakości usługi na zasadach komercyjnych. Jest to ze szkodą dla państwa, dla uczestników i dla branży. NIKT NA TYM NIE ZYSKUJE za wyjątkiem picerów.

Tu się zgodzę z Barbarossą, pracuje w firmie która czasem stara się o szkolenia, jak możemy wygrać jeśli stawki które proponują te firmy są 2 krotnie niższe niż to co my płacimy naszym lektorom. Ktoś może powiedzieć dobrze bo nikt nie przepłaca, ale ja rozmawiałem z tymi lektorami za 5zł za godz. oni często mają papier a nie znają języka którego nauczają. Angielski jest tu najgorszym przykładem....

ODPOWIEDZ