Seriale wszelakie

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
DZIK
Oszukista
Posty: 883
Lokalizacja: BP Border Princes Klan

Re: Seriale wszelakie

Post autor: DZIK »

Barbarossa pisze:Ale przeraźliwie nudny był 1 odcinek nowego sezonu True Detective...
Podobały mi się motywy z autostradą, motocyklistą z problemami, scena w knajpie z piosenką, odkrywaniem mieszkania z gadżetami, odnalezieniem zguby, dobra historia dramatu rodzinnego, nauki papy hipisa i kilka delikatnych nawiązań do najlepszych filmów Lyncha.
Mam nadzieję że opowiedziana historia będzie ciekawa i rozwijana powoli przed widzem.

Pierwszy sezon był jednym z najlepiej zrobionych w całej historii gatunku. Trudno będzie do tego nawiązać - zwłaszcza po zmianie ekipy.
Tu mamy dużo mniej atrakcyjne, pozbawione tamtej hipnotycznej magii miejsce akcji
i przynajmniej o klasę, ligę, kategorię gorszych aktorów - nazwiska wprawdzie dość znane ale nie ten warsztat.

Colin Farrell ma gra postać po przejściach, socjopatycznej osobowości,z problemami alko, specjalistę od zastraszania, przemocy fizycznej i psychicznej? Ten facet nadaje się do roli irlandzkiego podróżnika, karciarza, złodzieja, podrywacza na prowincji - tu wygląda co najwyżej jak zdesperowany cieć albo hycel, który musi nałożyć po pijaku kastet żeby tej przemocy dokonać.
To jest rola napisana pod Woodego Harrelsona - kto widział kultowy Natural Born Killers albo kilka brudnych fimów o przemocy i beznadziei na amerykańskiej prowincji - ten wie. Po co zmieniać obsadę serialu, jeśli nie da się zmienić na lepszą? Widz wytrzyma inną historię odegraną przez taki skład.
Czytałem że roli Farrella był wcześniej szykowany Bale ale odmówił ze względu na terminarz. Szkoda.

W pierwszym sezonie True Detective pani stanowiąca os pewnego konfliktu była zagrana dobrze i wiarygodnie.
Tu Rachel McAdams jest tylko ładną twarzą, scena upijania się w jej wykonaniu to... jej udział w akcji policyjnej jest na poziomie 600 odcinkowej budżetówki C klasy.

Niezbyt pasuje tu również pewna drugoplanowa postać żywcem przeniesiona z bardzo dobrego Sons of Anarchy.
Poza tymi trzema przypadkami reszta składu wydaje się ok.

Czołówka pierwszego sezonu to było arcydzieło. Obecna nie rzuca na kolana.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Miśki :D

Mr. Robot dobre serialowe oglądanie na sezon ogórkowy. Poprawka zajebiste serialowe oglądanie na lato i po 1 odcinku drugi sezon zamówiony.


Krótko serial o hakerach itp sprawach ale pokazuje hakera tak jak o nich myśli społeczeństwo i tak jak często większość z nich jest czyli nerd stroniący od ludzi i nienawidzący korpo
Ostatnio zmieniony 26 cze 2015, o 21:44 przez Gokish, łącznie zmieniany 1 raz.
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

-DE-
Mudżahedin
Posty: 263

Post autor: -DE- »

Po raz pierwszy w zyciu ogladam Twin Peaks. Ale jaja :)

Awatar użytkownika
Rogal
Mudżahedin
Posty: 307

Post autor: Rogal »

Oglądnąlem mr.Robot i za 4 dni 2gi odcinek. Nie moge sie doczekać ! super serial i az 64 min !

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Rogal pisze:Oglądnąlem mr.Robot i za 4 dni 2gi odcinek. Nie moge sie doczekać ! super serial i az 64 min !

Drugi wróci do normy 50 pewnie. Zawsze pilot dłuższy :)
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Z ostatnio obejrzanych:

- Pilot drugiego sezonu true detective - Ciężko mi ocenić, nie podobał mi się tak jak pierwszy, ale nie wiem na ile to wina tęsknoty za starą ekipą a na ile faktyczne braki. Zobaczymy.

- Better call Saul - świetnie się bawiłem, mamy tu paru znajomych z BB, zdecydowanie więcej humoru (ale parę momentów jest wybitnie nie komediowych) i świetną grę aktorską. Mocne 8/10
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Gokish pisze:Miśki :D

Mr. Robot dobre serialowe oglądanie na sezon ogórkowy. Poprawka zajebiste serialowe oglądanie na lato i po 1 odcinku drugi sezon zamówiony.


Krótko serial o hakerach itp sprawach ale pokazuje hakera tak jak o nich myśli społeczeństwo i tak jak często większość z nich jest czyli nerd stroniący od ludzi i nienawidzący korpo

Jak Gokish tak lubi to na 1000% jest tam aktor grający Raya Palmera... :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

DZIK
Oszukista
Posty: 883
Lokalizacja: BP Border Princes Klan

Post autor: DZIK »

Majestic pisze:Better call Saul - świetnie się bawiłem, mamy tu paru znajomych z BB, zdecydowanie więcej humoru (ale parę momentów jest wybitnie nie komediowych) i świetną grę aktorską. Mocne 8/10
Pełna zgoda - fajna rzecz.

Czego jak czego ale Weroniki Rosati grającej scenę w drugim odcinku True Detective to się nie spodziewałem.
Wypadła dobrze, mówiła, grała trochę .. siebie :mrgreen:

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

-Qc- pisze:
Gokish pisze:Miśki :D

Mr. Robot dobre serialowe oglądanie na sezon ogórkowy. Poprawka zajebiste serialowe oglądanie na lato i po 1 odcinku drugi sezon zamówiony.


Krótko serial o hakerach itp sprawach ale pokazuje hakera tak jak o nich myśli społeczeństwo i tak jak często większość z nich jest czyli nerd stroniący od ludzi i nienawidzący korpo

Jak Gokish tak lubi to na 1000% jest tam aktor grający Raya Palmera... :)

nie ma ale jest za to Rami Malek który robi dobrą robotę ;)
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Kolejna posiadówa przy serialach i kolejne wrażenia:

True Detective s2e02 - Ok, serial się rozkręcił, bardzo mi się podoba, na początku miałem trochę wątpliwości co do aktorów, ale jednak są świetni :D.
Fargo - po 5 odcinkach, żałuję że nie oglądałem go wcześniej. Serial jak jazda na Rollercoasterze, nie masz pojęcia co się wydarzy :D. Polecam.
Mr. Robot - Nie, po prostu nie
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Polecam Aquarius, Molder daje radę, obraz USA lat 60, dobra muzyka (poza tą graną przez Mansona ;) )

DZIK
Oszukista
Posty: 883
Lokalizacja: BP Border Princes Klan

Post autor: DZIK »

Drugi sezon Fargo będzie w stylu lat 70 tych:

https://www.youtube.com/watch?v=dFVNi8gUEy4

mistrz

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Fargo będzie mialo 2 sezon? fajnie, chociaz myslalem ze to zamknieta historia
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Miasteczko Wayward Pines - jestem po kilku odcinkach - szczerze powiem szczena mi opadła :) Polecam :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

i wracam do Mr Robota bo serial skacze z poziomem ale ostatni odcinek no miodny miodny :3
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

PiotrB pisze:Miasteczko Wayward Pines - jestem po kilku odcinkach - szczerze powiem szczena mi opadła :) Polecam :)
Pierwsze 5 odcinków super, potem jest syf. Największe rozczarowanie od dawna.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Gokish pisze:i wracam do Mr Robota bo serial skacze z poziomem ale ostatni odcinek no miodny miodny :3
w sensie ze dbry by 1 i ostatni ale tak bez szalu :P
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Jasif pisze:
PiotrB pisze:Miasteczko Wayward Pines - jestem po kilku odcinkach - szczerze powiem szczena mi opadła :) Polecam :)
Pierwsze 5 odcinków super, potem jest syf. Największe rozczarowanie od dawna.
Ale ty to serio mówisz?
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Rogue One
http://www.imdb.com/title/tt3748528/

O ile nie jestem jakoś specjalnie fanem Gwiezdnych Wojen, tak liczę, że ten serial się uda :)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

wowowow, to ma byc serial?
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

ODPOWIEDZ