8ed i co dalej czyli quo vadis WFB

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Embir
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Pruszków

Re: 8ed i co dalej czyli quo vadis WFB

Post autor: Embir »

Meekee pisze:
Embir pisze:I odwrotnie, jeśli dostałbym produkt odbiegający za bardzo od "istoty" WFB, to nie zagrałbym w niego, choćby najbardziej znane "osobistości" by za nim stały.
Idąc tą logiką to czemu nie preferujesz WT przed KoW2 ?
Akurat KoW jest wyjątkiem, dlatego, że wszystkie rzeczy których pozbył się, a które zaliczyć można do istoty Warhammera, wyszły tej grze na plus. Natomiast nie chciałbym aby WFB stał się kalką KoW-a bo w takim wypadku jaki jest w ogóle sens pozostawania przy WFB? Jeśli WFB ma pozostać supportowany przez samo środowisko musi się wyróżniać na tle innych systemów bitewnych.

Odnośnie WT to nie przekonują mnie zasady dotyczące formacji, zwłaszcza skirmish i "szachownica", wydaje mi się to niepraktyczne z punktu widzenia gry turniejowej albo poza domem. Co nie oznacza, że gra jest zła - po prostu nie trafia w mój gust.
http://manticblog.com/
KINGS OF WAR FULL BETA ARMY LISTS AND MAGIC ITEMS LIST: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... /htmlview#
KINGS OF WAR ARMY BUILDER BETA: http://kow2.easyarmy.com/

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Jak będzie dobra fanowska edycja, to będą fanowskie zasady dla nowych armii / modeli od GW.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Barbarossa pisze:Jak będzie dobra fanowska edycja, to będą fanowskie zasady dla nowych armii / modeli od GW.
A to już nie było przerabiane? Kto napisał Polhammera? Hm? :) I co z tego wyszło? Kto stworzył PKS? Hm ? I co z tego wyszło? ....
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Wyszło to co wyszło, bo GW dalej wspieralo kwadratowy system. Już tego nie robią.
AkA Raistlin na NG.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Narożny pisze:Wyszło to co wyszło, bo GW dalej wspieralo kwadratowy system. Już tego nie robią.

Czas się zatrzymać - czas powiedzieć stop Trollom . Czas na poważne deklaracje i decyzje .
Możecie się śmiać i szydzić ale w Polsce udało się stworzyć fantastyczną grupę ludzi spotykającą się na turniejach. Uważam że 8 edycja powinna trwać wiecznie - a odpowiedni ludzi powinni dopasować nowo powstające armie. Ci ludzi tu się w ogóle nie wypowiadają - możliwe ,że to przez ilość pseudo znawców i pseudo super graczy. Wszyscy jednak wiemy o kim mówię :).
Ja osobiście nie przepadam za etc i turniejami WFB w tym formacie . Może dlatego ,że nigdy nie byłem w tym dobry :). Jednak na wyjazdach poznałem masę fantastycznych ludzi i spędziłem dużo czasu na naprawdę dobrej zabawie. Nie wyobrażam sobie życia bez Szczyrku czy bez Zielonek czy bez DMP. A Wy? (nie mówię tu do trolli szczekających na tym forum ale do ludzi którzy na prawdę wiele z tym wiązali ). Jednym słowem - zróbcie coś - jeśli trzeba ja to wesprę i pomogę - a ręce mam długie :)! .
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Kerwantes
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: Kerwantes »

Ja mogę grać w 8 ed choćby przez najbliższe 20 lat byle bym miał z kim.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

+1

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Alavarin
Wałkarz
Posty: 72

Post autor: Alavarin »

Ja również, jeśli gra jest dobra i zbalansowana to potrafi przy sobie zatrzymać na baaaardzo długo.
Nie mówię, że teraz jest idealnie, ale myślę, że stosowne poprawki (bardziej kosmetyczne niż systemowe) będą w stanie do tego doprowadzić.

wokrze
Kradziej
Posty: 922

Post autor: wokrze »

Meekee pisze:Ad. KoW2 - opinie z tematu w Inne Systemy są takie że WT jest bliżej zasadami do WFB niż KoW2.
Właśnie się wczytuję. Na razie to wygląda mi na krzyżówkę WFB i Warmastera (rozkazy) z dość dużym zejściem w detal :)

A na razie pewnie będziemy podtrzymywać WFB

Awatar użytkownika
Edomir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Edomir »

Jak dla mnie to LoTR x 40k x jakiś nowy zwariowany warhammer - coś z innej bajki :(
"Fight you? I think not. Can you not see what I hold in my hand? Don't you recognise your own beating heart?"

Awatar użytkownika
jachu_ka
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Bray, Eire

Post autor: jachu_ka »

Jednym słowem - zróbcie coś.
I w tym zdaniu zawiera sie caly problem funowskiej edycji. Jak nazywal to moj szwagier, "wezmiem sie i zrobita". Zeby nie bylo - nie watpie w dobre checi tych, ktorzy nawoluja, obiecuja wsparcie, pomoc i udzial w projekcie. Watpie w sukces projektu koncowego. Ale zycze powodzenia tak czy inaczej. :)
BTW Stairway to heaven juz dawno pobudowali a Highway to hell ciagle trzeba poszerzac i remontowac, taki ruch duzy. Przynajmniej materialow budowlanych czartom dostarczycie. :mrgreen:
Durin pisze:+1

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
15 linijek tekstu, w tym dwa nieelegancko skitrane linki do stron (ktorych wcale ogladac nie chcialem, swietna reklama) tylko po to zeby napisac "+1". Wow. :lol2:
Ostatnio zmieniony 15 lip 2015, o 09:18 przez jachu_ka, łącznie zmieniany 1 raz.
marchef w butonierce

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

U nas będziemy testować 6ed z nakladka 8ed (tylko najlepsze zasady) i errata do nowych jednostek z 8

Jako ze kiedys niebylo kosmicznych oddziałów pracujemy nad ich balansem

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

ja też liczę na to że GW zmądrzeje i będzie po staremu. jeśli nie i okopiemy się na pozycjach 8ed to przyjemność z gry będzie średnia, bo od jakiegoś czasu ( 50% lord?) meta stoi w miejscu- albo ja źle pacze. spec hero troche pomogli ale wyścig zbrojeń stanął w miejscu, jak wiesz że orki to praktycznie nie trzeba czytać rozpy. mam namyśli grę singlową.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

jachu_ka pisze:
Jednym słowem - zróbcie coś.
I w tym zdaniu zawiera sie caly problem funowskiej edycji.
Wbrew pozorom nie jest to takie bez sensu. Mimo wszystko wydaje mi się, że sygnująca zasady szanowana w środowisku osoba jest też ważna. Ciągle pojawiają się jakieś pomysły i modyfikacje proponowane przez przypadkowe osoby, nawet podczas życia systemu. Są to zazwyczaj wielkie tematy, gdzie dany zapaleniec wrzuca wyprodukowaną przez siebie gigantyczną ścianę tekstu z "nowym, lepszym Warhammerem". Jest coś takiego na Glorii (mikemyday?), nawet w tym dziale BP jest taki temat.

Czy ktokolwiek to czyta lub komentuje ? Nie bardzo. O tym by zwołać kumpli i poświęcić cenny czas by to testować już nawet nie będę wspominał.

A co by było, gdyby taki temat rzucił np skład Ligi Sędziowskiej (nie wiem czy nadal coś takiego istnieje w WFB) albo zwycięski skład z ETC...? Pewnie każdy by przeczytał z zainteresowaniem.
U nas będziemy testować 6ed z nakladka 8ed (tylko najlepsze zasady) i errata do nowych jednostek z 8
Brzmi świetnie! Założycie temat z propozycjami i dyskusją? Też myślę, że 6ta+Ravening Hordes+ wybrane zasady z 8mej+parę poprawek w armiach byłyby najlepszym Warhammerem. Wróciłbym do WFB by grać w coś takiego :)
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

Awatar użytkownika
Meekee
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Meekee »

zaf pisze:U nas będziemy testować 6ed z nakladka 8ed (tylko najlepsze zasady) i errata do nowych jednostek z 8
Cyel pisze:Też myślę, że 6ta+Ravening Hordes+ wybrane zasady z 8mej+parę poprawek w armiach byłyby najlepszym Warhammerem. Wróciłbym do WFB by grać w coś takiego :)
Bardzo dobrze. Już kolejnych pare osób jest za 6ed. To będzię interesujące połączenie. Czy za granicą ktoś o tym pomyślał?

Obrazek

:D taka mała melancholia

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2828
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

Kerwantes pisze:Ja mogę grać w 8 ed choćby przez najbliższe 20 lat byle bym miał z kim.
bez firmy, która wspiera imo zamknięte środowisko umrze bo ludzie będą się wykruszać z czasem

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Albo_Albo pisze:
Kerwantes pisze:Ja mogę grać w 8 ed choćby przez najbliższe 20 lat byle bym miał z kim.
bez firmy, która wspiera imo zamknięte środowisko umrze bo ludzie będą się wykruszać z czasem
Akurat GW bardziej hamował rozwój WFB niż go wspierał - dlatego w tym określonym przypadku może być odwrotnie.
Oczywiście graczy "domowych" będzie mniej, ale za to turniejowych może być więcej niż w dobie 8 edycji.
To dość specyficzna sytuacja.

heimdall89
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: heimdall89 »

Dobra, to wy tutaj sobie zabijajcie 8 edycje, rozchodźcie się na mniejsze edycje itd.

Ja pozostaje wierny 8 edycji, nadal będę w nią grał a od czasu do czasu AoS :).

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Zerknąłem na to co robią szwedzi. Ten ich projekt 9ed szybko nabiera rumieńców i po tym co czytałem to chętnie bym w to zagrał. Tutaj macie dyskusję i linki do wstępnych wersji projektu:
http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic ... 42&start=0
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

nożesz, świetny pomysł dla speary imperialnej vs kawa, brawa się należą.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

ODPOWIEDZ