Oldhammer Rage of Zigmar (6ed armybook 7ed RuleBook)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Re: Nakładka 6ed podreczników+7ed by Warzag&BP

Post autor: Barbarossa »

Przychodzi mi też do głowy, żeby Fear+outnumber został, ale za to, żeby mierzyć unit strength liczbą modeli.

To wzmacnia piechotę i osłabia kawę (pożądany efekt) i zachowuje silną zasadę dla piechoty powodującej strach.

To jest nerf ukierunkowany na wagon BK, natomiast nie wiem, czy F+O był znaczącym problemem w wypadku innych kombinacji - grałem VC, więc nigdy nie byłem autobrejkowany :) Ktoś musiałby powiedzieć, czy ta zasada kombowała się z jakimiś innymi deathstarami w przykry sposób.

Awatar użytkownika
Meekee
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Meekee »

Racja z tym metagame, w jakimś stopniu od początku analizy trzeba go też uwzględniać.
Nie pomijałem tego zupełnie, ale miałem na uwadze, że zmieniając zasady z różnych stron traktowanie meta jest bardziej abstrakcyjne (dodanie czegokolwiek potrafi zmienić stan równowagi, a co dopiero zmiana kilku parametrów).
Jako, że wychodzi na propozycje by wszystkie AB były z jednej edycji (widać sens), patrzenie przez pryzmat meta z końca 6ed. nabiera większej wartości.
Patrząc z miesięcy będących ostatnimi w 6ed. Co byście zmienili (poza zasadami) w dostępie do jednostek?

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

Barbarossa pisze:Przychodzi mi też do głowy, żeby Fear+outnumber został, ale za to, żeby mierzyć unit strength liczbą modeli.

To wzmacnia piechotę i osłabia kawę (pożądany efekt) i zachowuje silną zasadę dla piechoty powodującej strach.

To jest nerf ukierunkowany na wagon BK, natomiast nie wiem, czy F+O był znaczącym problemem w wypadku innych kombinacji.
Ale przy US 2 dla kawalerii i CC jak w 8 edycji, to 15 BK poradzi sobie z klockiem piechoty o podobnej wartości punktowej tak samo jak z zasadami CC z 7ed, wydadaje mi się (podkreśla wydaje mi się :wink: ) że tak różowo mieć już nie będzie.

Powoli sobie przypominam rozne rzeczy. Problem nie był w BK tylko w popychaczkach.

Co panowie na 6ed abooki, z dodatkami 6ed.
7ed rulebook
CC z 8ed, oczywiście darmowy whel przy szarży.
Zmieniony skirmish jak wpisany na poczatku tematu.
Zasada strzelania z dwuch szeregów jak w 8ed
Magic itemy z 6ed RB

A i taka mała propozycja, żeby oddział widział od ostatniego pełnego szeregu.

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

US1 dla kawalerii to w sumie całkiem niezły pomysł (np nieusuwanie szeregów/steadfast przez 3 koniki od boku). Pytanie tylko czy to faktycznie priorytetowa zmiana, bo lista "fajnych modów" się wydłuża a nikt jeszcze nawet nie zagrał testowo raz ;)
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Barbarossa pisze:
To jest nerf ukierunkowany na wagon BK, natomiast nie wiem, czy F+O był znaczącym problemem w wypadku innych kombinacji - grałem VC, więc nigdy nie byłem autobrejkowany :) Ktoś musiałby powiedzieć, czy ta zasada kombowała się z jakimiś innymi deathstarami w przykry sposób.
Hehe, no właśnie - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. :)

Nie tylko wagon BK - ja przypominam sobie kloc ghouli wspomagany klocem ghouli i jeszcze troszkę ghoulami i wskrzeszam na 2+, na 2+... (3+?)

Tylko nie pamiętam który to był AB do VC (tak często wychodziły w porównaniu do innych armii... - well done GW...). Ja na pewno grałem już na kowadle-popychadle.

To było naprawdę przykre - byle nie przegrać nawet o te marne minus 1 bo już do widzenia - koniec gry.

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

Cyel pisze:US1 dla kawalerii to w sumie całkiem niezły pomysł (np nieusuwanie szeregów/steadfast przez 3 koniki od boku). Pytanie tylko czy to faktycznie priorytetowa zmiana, bo lista "fajnych modów" się wydłuża a nikt jeszcze nawet nie zagrał testowo raz ;)
Tyle ze inne kawalerię dostaną po pupie, a czy powinny?
Tak BTW jak w 8ed ściągało się szeregi, też 5us?

Ale generalnie nie w fearze jest problem a w magi VC.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Nie tylko wagon BK - ja przypominam sobie kloc ghouli wspomagany klocem ghouli i jeszcze troszkę ghoulami i wskrzeszam na 2+, na 2+... (3+?)
takie pierdoly sa wlasnie problemme w temacie rewitalizacji 7 edycji na 6 ed bookach.

tam ghoule chodzily w skirmishu, mialy zasade alive! oraz nie mozna bylo recastowac jakiegokolwiek czaru.


Serio. Poczytajcie zasady o ktorych piszcie zanim zajmiecie sie za ich zmiane, bo wam sie myla edycje
Tak BTW jak w 8ed ściągało się szeregi, też 5us?
watpie. w 8smej przeciez nie ma pojecia us.

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Ja jestem za liczeniem ran tak jak podano wcześniej
w przypadku Kawalerii =1
piechoty =1
monstery jak 7ed

to dobry pomysł
moze wtedy być F+O

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

zaf pisze:Ja jestem za liczeniem ran tak jak podano wcześniej
w przypadku Kawalerii =1
piechoty =1
monstery jak 7ed

to dobry pomysł
moze wtedy być F+O
Grzesiu pytanie, combat podobny do 8ed?
Bo jezeli tak, to czy US bedzie mial az takie znaczenie. Pozatym odbieranie mozliwosci F+O tez wydaje sie zbytnim uproszczeniem. F+O wymusi jedynie odpowiednio duze klocki piechoty, oraz ograniczy mse i tym podobne.

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

jurak pisze:
zaf pisze:Ja jestem za liczeniem ran tak jak podano wcześniej
w przypadku Kawalerii =1
piechoty =1
monstery jak 7ed

to dobry pomysł
moze wtedy być F+O
Grzesiu pytanie, combat podobny do 8ed?
Bo jezeli tak, to czy US bedzie mial az takie znaczenie. Pozatym odbieranie mozliwosci F+O tez wydaje sie zbytnim uproszczeniem. F+O wymusi jedynie odpowiednio duze klocki piechoty, oraz ograniczy mse i tym podobne.
odbieramy F&O przegietej jezdzie z wampierzami
tylko piechota ma suporting attack

Ja chce tylko kilka elementów z 8ed.

Szczerze 8ed uważam za duży krok wstecz, mimo kilku dobrych pomysłów jest uboższa taktycznie
EoT ją dobija, pomyślec jakby sie grało bez żadnych ograniczeń na turnieju brrrr

wracajac do tematu
faktycznie pamietamy inne problemy
Shino dzieki za czujność

Awatar użytkownika
Meekee
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Meekee »

Shino pisze:takie pierdoly sa wlasnie problemme w temacie rewitalizacji 7 edycji na 6 ed bookach.
Ja jestem za tym by to były 6 ed. armybooki wraz z podstawowymi zasadami z 6 ed. wzbogaconymi o kilka przemyślanych elementów z 7 i 8 ed.
Chyba ktoś jeszcze o tym pisał.
Ja chce tylko kilka elementów z 8ed.
i z 7ed. też?

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

Grzes pytanie jest czy z supporting atacks dla piechoty ta przegieta jazda wampierza bedzie dalej przegieta?

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

jurak pisze:Grzes pytanie jest czy z supporting atacks dla piechoty ta przegieta jazda wampierza bedzie dalej przegieta?
wydaje mi się ze tak
ale poczekamy z tym do testów

zagramy F+O ale w kawalerii liczyć się będzie US 1 na potrzeby F+O

podreczniki 6ed bo spokojnie mogą grać na wyższą ed.
podrecznik główny 7ed bo niweluje błedy 6ed. które pamietam

Testy po DMP stay tuned

W 1 poście podaje podreczniki do armii obowiazujace w erracie

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

To jak bedziecie grac to róbcie testy (łamania) dwa razy z us1 i us2 dla kawalerii, plissss :-D

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

To i ja coś wtrącę...
Czy szereg MI będzie liczony od 3 modeli (jak w 8 ed.)?
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

AA i jeszcze, szarża z dwurakami w takim razie będzie bic pierwsza?
Dopadlem podręcznik z 8 i biorąc zasady CC to do ściągania szeregów są potrzebne min 2 pełne ranki.
Co prawda nie ma outnumbera, a był tajny i można go dodać, ale rozpatrywanie walki i multi combatow było lepiej zorganizowane w 8 jak w poprzednich IMO.
No ale jeżeli brać 7ed zasady to z tabelki przebicia wrócimy do nie przebijalnych jednostek.
Ostatnio zmieniony 22 lip 2015, o 10:14 przez jurak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Zasady 7ed.
chyba ze errata do zasad stanowi inaczej

w 8ed. i 6ed. konny dwurak też czesto wygrywa
są sensowne ograniczenia bohaterów = nie myślcie 8ed !!
Nie wyskoczy wam oddział bohaterów z 2rakami (poza goblińskimi ;) ale kto by sie tam goblinami przejmował)

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

Ja sobie wziąłem do łeba sytuację 3 fastów ściągających ranki. Ale jeżeli w 7ed CC będzie support atacks , remove casualities i steadfast z 8ed to akurat ściągnięte szeregi nie powinny nikogo martwić, bo i fast musi przeżyć do 3 modeli. To by było ok.
Ale wspomnam sobie teraz multi CC i challenge i nie wiem czy tu 8ed tez by poratowala.

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Sorry taki jej był klimat, własnie na tym polegała magia tamtej ed.
Musiałeś taktycznie wyprowadzić w pole przeciwnika i walnąć z boczku

dlatego zasada steadfast działa w erracie tylko z przodu i tylko dla piechoty
Nie jest łatwo

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

pamietajcie tylko, ze kasowanie rzedow jest od us 5. 5tki fastow wiec szybko traca taka mozliwosc.

Supporty pewnie nie dzialaja do boku.

Supporty daja pelna ilosc atakow czy tylko 1? wlocznie dawaly mozliwosc atakowania z dodatkowego rzedu wszystkimi atakami, ale z supportami piechota moze byc wtedy za mocna.

us potworow jak w 7 ed? wozkow rozumiem, ze tez?

i znowuz sie zapytam o los, czy bedzie jak w 6 ed/ 8 ed. zasada dwurakow na koniu rownowazyla to, ze posiadanie herosana koniu w piechocie nie mialo minusow. Warto wiecby wprowadzic system losa takze z tych edycji.

ODPOWIEDZ