[Warszawa], 24.10.2015, Make Way! vol.7 9th Age 2400

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Re: [Warszawa], 24.10.2015, Make Way! vol.7 9th Age 2400

Post autor: Klaudel »

ja nędę miał wszystko w kolorze i 3D :)
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Talladil
Falubaz
Posty: 1490
Lokalizacja: Czarne Wrony - Białystok/Warszawa

Post autor: Talladil »

Mojżesz pisze:
Talladil pisze:Wychodzę z założenia, że lepiej zdobyć 60 pkt z gier i 0 za modelarkę, niż 20 za modelarkę i 0 z gier ;)
Radzę zerknąć na nowe progi, żeby nie było zdziwienia :)
To tak z przyzwyczajenia ;)
Obrazek

Dread Elves 2.0 - W/R/P - 18/10/15

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Aktualizacja listy.

Uwaga! Zauważyłem w zgłoszeniach problemy ze zrozumieniem w co gramy na turnieju, więc powtarzam:
Turniej rozgrywamy zgodnie z zasadami "9th Age", które są dostępne tu: KLIK
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

efendie
Wałkarz
Posty: 59

Post autor: efendie »

Jakby komuś się chciało mnie wprowadzić w ten format to bym znalazł HE 1500 pomalowane

woodspirit
Mudżahedin
Posty: 243

Post autor: woodspirit »

Ja odpadam
Bulwok pisze: W byciu battlowcem najlepsze jest przebywanie w pomieszczeniu z 34 innymi mężczyznami. Nie mogę się już doczekać

Awatar użytkownika
Aku.
Mudżahedin
Posty: 346
Lokalizacja: Warszawa-Izabelin

Post autor: Aku. »

efendie pisze:Jakby komuś się chciało mnie wprowadzić w ten format to bym znalazł HE 1500 pomalowane
link do zasad w pierwszym opisie pod zdjeciem. Zasadniczo są to zmodernizowane zasady zawarte w RB głownym do 8 ed i AB poszczególnym armii. Jak chodź trochę obczajałeś ostatnie wpierane przez GW zasady do WFB to tu szybko się odnajdziesz. Mam nadzieję, ze nie skłamałem bo też pobieżnie te zasady przejrzałem. Myśle, że wszyscy będziemy się tam trochę uczyć. No i gramy na 2400
Obrazek

efendie
Wałkarz
Posty: 59

Post autor: efendie »

skullhunter pisze:
efendie pisze:Jakby komuś się chciało mnie wprowadzić w ten format to bym znalazł HE 1500 pomalowane
link do zasad w pierwszym opisie pod zdjeciem. Zasadniczo są to zmodernizowane zasady zawarte w RB głownym do 8 ed i AB poszczególnym armii. Jak chodź trochę obczajałeś ostatnie wpierane przez GW zasady do WFB to tu szybko się odnajdziesz. Mam nadzieję, ze nie skłamałem bo też pobieżnie te zasady przejrzałem. Myśle, że wszyscy będziemy się tam trochę uczyć. No i gramy na 2400
Poczytałem i myślę że się odnajdę tylko figurek gotowych brak. Dla mnie przydał by się sojusznik :)

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

po rozegraniu dwóch bitew testowych zdecydowanie polecam zastosowanie mapek norweskich, bo z tego losowania zgodnie z podręcznikiem straszliwe dziwolągi wychodzą.
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

Zgłoszony

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Dobra, termin wynegocjowany - czas na zmianę rumaka i mój debiut z DoCH :P
Do zobaczenia!

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Wróciłem.
Update zgłoszen będzie jak tylko mBank zakonczy przerwę techniczną w funkcjonowaniu portalu.

Dwa pytania do Was:

1. Czy chcecie oceny malowania, czy w związku z grupowym wstąpieniem na nowy grunt, odpuszczamy tym razem?
2. Czy ktoś jeszcze moze podzielić się swoimi wrazeniami z nowych zasad ustawiania terenu?
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Zostały 4 miejsca.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

Nie Maciej Siemianowski tylko Artur Siemianowski 1827

Dreef
Falubaz
Posty: 1302
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dreef »

Zglaszam sie, przelew puszcze jutro musze wplacic kase na konto.
Obrazek

woodspirit
Mudżahedin
Posty: 243

Post autor: woodspirit »

Ja odpadam
Bulwok pisze: W byciu battlowcem najlepsze jest przebywanie w pomieszczeniu z 34 innymi mężczyznami. Nie mogę się już doczekać

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Szczepan moim zdaniem nie ma sensu robic modelarki jak tak naprawdę nikt z nas nie wie i prędko się nie dowie co będzie grywalne a co nie.
Może nie wiem zrób po prostu jakąś niską skale co by za bardzo na wynik końcowy nie wpływała, coś w tylu:

3 pkt- 76%- 100% wartości pkt armii pomalowanej bez proksów
2 pkt - 51% - 75% wartości pkt armii pomalowanej z proksami
1 pkt- 25% - 50% wartości pkt armii pomalowanej z proksami
0 pkt - 0% -24% wartości pkt armii pomalowanej z proksami

Awatar użytkownika
Talladil
Falubaz
Posty: 1490
Lokalizacja: Czarne Wrony - Białystok/Warszawa

Post autor: Talladil »

+1

Jezeli nie zmienie rozpiski do dnia turnieju to na dzien dzisiejszy moge zadeklarowac 635 pkt niepomalowanych modeli. Nie chce spieszyc sie z malowaniem modeli, ktore po turnieju byc moze odstawie spowrotem na polke, a moglem je np pomalowac ladniej i bez pospiechu ;)
Obrazek

Dread Elves 2.0 - W/R/P - 18/10/15

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Ja mam podobny problem, brak testingu i tylko mgliste pojęcie o tym co będzie dobre, a co nie, dlatego na razie nie podejmuje pochopnych decyzji modelarskich, bo szkoda czasu i pieniędzy, jesli sie okaże, że jakies jednostki w ogóle mi "nie leżą". Z tego powodu na bank nie będę miał 100% pomalowanych modeli.

Jestem wręcz skłonny całkowicie zrezygnowac z oceny modelarskiej, bo prawde mówiąc, mam zaufanie do ekipy MW, i wiem, że prawie każdy kładzie duzy nacisk na estetyke swojej armii, a regulamin turnieju ma służyć, a nie represjonować, "bo tak". Wszystko zalezy od Waszego odzewu.

Pomysł Gleguta jest spoko, oznaczałoby to, ze ocenę 0-6 zmieniamy na 0-4, czyli spuszczamy z tonu.
Inne pomysły?
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Z przyczyn rodzinnych rezygnuje z turnieju. Przepraszam
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

Tylko jeden w miesiącu, Tomasz.

ODPOWIEDZ