9th Age - WDG ogólnie

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Azaperon
Wałkarz
Posty: 53
Lokalizacja: Warszawa

Re: 9th Age WoCH

Post autor: Azaperon »

Dwie mantikory, w corach rydwany, dwójki sculli i bijemy sie w 2 turze. W sumie cały czas da sie tak grać tyle ze sculle mocno podrożały i trzeba zapychać cory:/

Awatar użytkownika
Aku.
Mudżahedin
Posty: 346
Lokalizacja: Warszawa-Izabelin

Post autor: Aku. »

Chciałem spróbować czegoś takiego. Będę wdzięczny za każdą konstruktywna uwagę.


Warriors of the Dark Gods (2492pts)
Lords (640pts)

Lord of Chaos (370pts)
Great Weapon (15pts),
General
Bluffer's Helm (35pts)
Disc of Change (60pts)
Mark of the Dark Gods (Change) (25pts)
Talisman of Supreme Shielding (50pts)
Waste Hardened Skin (25pts)

Sorcerer Lord (265pts)
Dispel Scroll (35pts)
Level 4 (Wizard Master) (30pts)
Path of Heavens
Mark of True Chaos
Dispel Scroll

Heroes (470pts)

Harbinger of Chaos (295pts)
Great Weapon (10pts), Shield (5pts)
Battle Standard Bearer (25pts)
War Standard (15pts)
Daemonic Steed (60pts)
Barding (10pts)
Mark of the Dark Gods (Change) (15pts)
Talisman of Greater Shielding (25pts)
Third Eye of Change (30pts)


Sorcerer (165pts)
Dragonscale Helm (10pts)
Level 2 (Wizard Apprentice) (25pts)
Path of Lust
Mark of the Dark Gods (Lust) (5pts)
Steed of Lust (20pts)
Tome of Arcane Lore The bearer knows one additional spell.

Core (625pts)
8xBarbarian Horsemen (142pts)
Standard Bearer (10pts)
Flail (8pts), Mark of the Dark Gods (True Chaos),Mounts Protection (5+),Shield (8pts)

8xBarbarian Horsemen (142pts)
Standard Bearer (10pts)
Flail (8pts),Mark of the Dark Gods (True Chaos),Mounts Protection (5+), Shield (8pts)

21Barbarians (105pts)
Champion (10pts), Musician (10pts), Standard Bearer (10pts)
Mark of True Chaos

7xFallen (146pts)
Champion (10pts)

7x Mark of the Dark Gods (Wrath) (21pts)

5xWarhounds (45pts)
5xWarhound (45pts)

Special (140pts)

Fallen Beast (70pts)
Mark of the Dark Gods (Wrath) (5pts)

Fallen Beast (70pts)
Mark of the Dark Gods (Wrath) (5pts)

Rare (622pts)

2xCrusher Knights (202pts)
Standard Bearer (10pts),Musician (10pts)

Elder Dragon Centaur (270pts)
Halberd (25pts), Light Armour (25pts)

Wasteland Giant (160pts)
Mark of the Dark Gods (Lust) (20pts)
ewentualnie zamiast giganta i 2 spawnów wrzucić dwa muler charioty lusta
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Fajne, grałem podobnym.
Wywal małego maga, bo z 4 lev heaven ci wystarczy czarów do rzucania.
21 barbarzyńców to za mało, dobij do 40 kosztem np fallenów. Zostanie ci troche pkt to dorzuć czariota na przykład, albo ambush na barbarzyńcach

EDIT: teraz zauważyłem, dorzuć konika pod dupkę lorda maga.
Ostatnio zmieniony 15 mar 2016, o 15:58 przez JarekK, łącznie zmieniany 1 raz.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Azaperon
Wałkarz
Posty: 53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Azaperon »

1. nie przekonują mnie twoje cory- słaba ochrona bohaterów
2. myślę że dwójki crusherów nie są grywalne- zdecydowanie za duży koszt

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

IMO zostaw dwówch magów tylko na dużym daj +1 do casta/dispella a na małym scrolla.
A na małym magia metalu, czyni cuda.

Awatar użytkownika
Aku.
Mudżahedin
Posty: 346
Lokalizacja: Warszawa-Izabelin

Post autor: Aku. »

JarekK pisze:Fajne, grałem podobnym.
Wywal małego maga, bo z 4 lev heaven ci wystarczy czarów do rzucania.
21 barbarzyńców to za mało, dobij do 40 kosztem np fallenów. Zostanie ci troche pkt to dorzuć czariota na przykład, albo ambush na barbarzyńcach

EDIT: teraz zauważyłem, dorzuć konika pod dupkę lorda maga.
czarodziej z lustem to stary nawyk bo wcześniej grałem na takim tylko, że na dużym magu i jednak 1 i 6 plus atrybut potrafią nagiąć grę.

Falleni dają radę, a że zostawili im plate armour są warci tych pkt., a nie chce nie ładować pkt w marasów bo nie oni maja walczyć.
ale jest to rzecz do przemyślenia
Obrazek

PadrePadre
Wałkarz
Posty: 91

Post autor: PadrePadre »

Spróbowałem polecieć po całości i wyszedł straszny lol

49 barbażyńców w hordzie, MoP, Banner of Filth, Paired Weapons i Throwing Weapons.
Do tego Barbarian Hero z Mithril Mail i Paired Weapons.


Po ruchu strzelają tak sobie ale Stand and shoot z tego klocka to sama przyjemność.
A później przy takiej ilości ataków z poisona, dzieją się różne rzeczy - szczególnie, że Paired Weapons niwelują bubę do Inicjatywy za MoP :)



Czy to competitive?
Ciut za drogie.

Czy fajne go grania?
No rejczel!
Obrazek

Awatar użytkownika
Jeronimo
Wałkarz
Posty: 72
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: Jeronimo »

Ja wczoraj grałem z Łogrami na 2500 pkt niestety przegrałem ale walczyło się bardzo fajnie... Stwierdziłem, że sprawdzę jak się będą sprawiały skullki bo długo stały na półce i kurz zbierały więc wyszli wczoraj na stół. Było ich 3 z championem i do tego BSB. Wpadły w 9 Bruiserów z BSB, gienkiem, i szmanem, klocek wart jakieś 1200 pkt. Challenge championem aby BSB mógł się klepać normalnie, zjadłem ich championa, tam wszędzie było GW także powypłacałem po oddziale wszystko co miałem, zeszło chyba z 4, czy 5... Po wypłaceniu jego ataków ostał mi się jedynie BSB ale CC i tak wygrałem, rzut na LD, nie zdany, a że na oddziale był Reign of Confusion nie było przerzutu z BSB i zostali zagonieni :D Jakież było zdziwienie kumpla :P

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Jeronimo pisze: Jakież było zdziwienie kumpla :P
Gdy dowiedział się, że oddział za 500 punktów z frenzy się odgina. :P
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Jędrul
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jędrul »

zagoniles mu klocek za 1200 + nie wiem ile teraz jest ale powiedzmy po 100 za gienka i bsb... tracac 253 miales jakies 1150 pkt do przodu, co sie stalo z reszta?rozumiem ze nie pyklo?:)
MARK OF MARKI MARK

Awatar użytkownika
Jeronimo
Wałkarz
Posty: 72
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: Jeronimo »

No niestety nie pykło... mój błąd, że nie doceniłem Tusker Cavalry testowanych na stole z nową opcją Iron Fistów... Jakiś dramat... +1 I, +1A oraz +1Sv do tego mimo iż jest kawą ma Parry... Także mój DP nie był się w zasadzie przez nich przebić, duży klocek Barbarianów ze spirami też nie dał rady, pozamiatali wszystko :/ na koniec wpadli jeszcze w Helenę, walczyła dzielnie ale ostatecznie został 1 Tusek a Hela rzuciła za dużo na Ld chociaż spłaciła się niesamowicie bo gdzie nie strzelała tam HIT! :D Miałem pecha w ostatniej turze magii... nic kompletnie nie wyszło a miała iść na pewniaka brama i Blue Fire po tych Tuskerach, wtedy pewnie by zeszli... z Ambusza wyszedł mu Kin-Eater za którego udało mu się w osoatniej chwili uratować pkt. mój mocno pokiereszowany BSB został zmieciony przez katape - chariot... WTF?? Katapa jest chariotem?? :P No i Mammoth hunter zmiótł z powierzchni ziemi dyliżans z krową (jednak nie jest taki mocny) no i tak wyszło jakoś ale bitka syta :D Kumpel się mocno napocił :P

Awatar użytkownika
Aku.
Mudżahedin
Posty: 346
Lokalizacja: Warszawa-Izabelin

Post autor: Aku. »

Ja dziś zagrałem bitwę rozpiską kikla postów wyżej na HE. 2500, battleline, breakthrough. Wynik 20-0 dla WDG. U HE dosć klasycznie lord na smoku, ognisty feniks, 3x5 elyrianów i SH, kloc swordów z bsb i eteryczneym lordem z lifem. Gigantem grałem pierwszy raz i trochę źle nim zagrałem. Nie przepchnąl 5 silverów ci ustali i zjadł go smok. Jeżeli chodzi o mojego BSB to niestety w wyniku mojego głupiego błędu dostał szarżę nadupę z najżdacznia od swórdów. Całe szczescie że skulle sczęśliwie 2 tury wczesniej wyczyściły bolca i mogły dobić do tego kombatu od boku. Ostatecznie kombat wygrałem o 2. War banner na BSB to faktycznie niezły pomysł. Spawny też fajna rzecz chociaz w tej bitwie nie wiele pomogły.
Pytanie mi sie urodziło czy kumulacja z lighting reflex i +1 to hita w model z flailem się kumuluję czy nie? :!:
Obrazek

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Kumuluje się, ale do max 2+.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Nie zabijcie mnie za to pytanie ale gdzieś jest jakaś łatka do AB z tym może?
Obrazek
T

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Post nad Twoim.
U Jasia po staremu - zero bazy.

Awatar użytkownika
Jeronimo
Wałkarz
Posty: 72
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: Jeronimo »

Panie i Panowie, mam pytanie... Mam pare złotych na wydanie na swoją armię, którą stale rozbudowuje i nie wiem w co zainwestować... Zastanawiam się nad zakupem Dragon Ogrów, czy są to obecnie jednostki grywalne, czy raczej nie bardzo i będą kurz na półce zbierały?? Lepiej zainwestować w co innego??

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Dobra rada: poczekaj do kwietnia jak będzie ostatni update, to zobaczysz co jest grywalne.
Odpowiedź: kup hellcannona, troche bohaterów, crushery, fasty, shaggota, może giganta.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Rydwany są wciąż świetną opcją.

Awatar użytkownika
Jeronimo
Wałkarz
Posty: 72
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: Jeronimo »

Helenka 1 jest, jacyś tam bohaterowie również, crusherów 3 także też musiałbym dokupić co nie co, fasta tylko 5-ka, shagotta i giganta nie mam i nad nimi tez się zastanawiam... Póki co posłucham chyba Jarka i się wstrzymam do kwietnia... chyba, że jakieś charioty bo mam tylko z Maulerem

Plague
Chuck Norris
Posty: 442
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Plague »

Helenka z pewnością się przyda nawet na jakieś większe punkty warto mieć :)
O tyle o ile shagi wydaje się dość przyjemną opcją to chyba lepiej poczekaj do kwietnia. Chyba ,że nie interesuje cię co jest najmocniejsze i najbardziej grywalne. Ja np model lorda na mantikorze mam praktycznie jak tylko pojawił się w sprzedaży bo po prostu podobał mi się. A ,że w 9th age jest to całkiem niezły wybór to już tylko moje szczęście:) Jak byś napisał co już masz to pewnie łatwiej było by doradzić :) pzdr

ODPOWIEDZ