Elves of Darkness czyli DE w 9th Age

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Re: Elves of Darkness czyli DE w 9th Age

Post autor: GarG »

Co tu się u Khaina dzieje? :D
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Podsumowanie zmian:

Nowa tabelka organizacyjna,nieco upierdliwa dla lekkiego strzelania
Headmans Axe 55 (110, bo wszystkie wartości wszedzie zostały podwojone) pkt.
Dagger of Moraec nadal ssie.
Banner of Gar Daecos to 45 (90) - można go wziać na bsbku z 1+ sv albo na ołtarzu z lucky shieldem. Nadal chyba średniawy.

Wszyscy bohaterowie mają po 3 woundy
Wszelkiego rodzaju konie są droższe (globalna zmiana dla wszystkich armii), piesi bohaterowie nieco tańszy
Divine Altar - może dołaczać do oddziaów. Ma aury działające w 12", jedna do wyboru: lethal strike (i przerzut zranień dla modeli, które już mają LS), 5+ ward od maszyn, przerzut szarż przeciw jednemu celowi.
Czarka jest droższa, ma Ld9 w bazie.
Assassin stracił "Hidden" - zasada wykreślona z AB - i przemeblowane zasady
Manticora traci Multiple wounds, zyskuje atak i 6+ asv
Legioniści tracą opcję na Heavy Armour
Kusznicy nieco tańsi
Raven Cloaks tracą opcję na poison, mają wbudowany lekki pancerz.
Tower Guard: +1WS, 120 pkt za 10, potem 14 pkt (stare wartości) - taniej
Rydwan, Meduza nieco tańsze
Executionerzy 110 / 13 - dużo taniej
Dancers of Yema znacznie taniej.
Dark Acolytes - inne czary, bazowi 2D6S3 z bonusami z kosmologii, Yema zianie i 2D6S5. Osobiście wolę 2D6S3 AP3 na niższym CV. Duży plus taki, że nie są już w rare - można spokojnie brać np duży oddział i nie ogranicza innych wyborów.
Hunting chariot i repaery nieco droższe, przy czym są nowe zasady maszyn - BT lepiej strzela, reaper ma T4W4 i wbudowany repeating shot.
Monstery mają wbudowany alpha predator (WS5 LD8) a hydra zianie, wycenione w miarę dobrze (180/220 starych pkt)

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Mnie ineresuja locki z tym zianiem - moga wzbudzac poploch gdzieniegdzie. W kazdym razie +1 za to, ze nie sa w Rare.

Mi z rozpy wylecial m.in. assassyn z headman's axe, ale fakt, ze byl troche giety.

W ogole przegladam recenzje pozostalych bookow i relatywnie wygladamy niezle - nerfhammer uderzyl tym razem gdzie indziej. Szczegolnie pocieli i zlimitowali strzelanie, co na pewno wyjdzie nam na dobre :)
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Qsownik
Chuck Norris
Posty: 397
Lokalizacja: Swarzędz/Poznań

Post autor: Qsownik »

Barbarossa pisze:Banner of Gar Daecos to 45 (90) - można go wziać na bsbku z 1+ sv albo na ołtarzu z lucky shieldem. Nadal chyba średniawy.
A to ciekawostka - gdzie ty widziałeś by Fleetmaster mógł jeździć na ołtarzyku? (bo banner nadal jest tylko Fleetmaster)

Awatar użytkownika
DracoPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129
Lokalizacja: Gamonie z Warszawy

Post autor: DracoPL »

Wow! Miały być tylko globalne zmiany związane ze zmianami w podręczniku, a tu proszę - sporo buffów! To na co liczyłem czyli obniżony koszt piechoty. Doskonale =D>

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Byłem przekonany, że to ograniczenie sztandaru wypadło. Co niewiele zmienia.

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Cała koncepcja tego sztandaru ssie od poczatku. Ale niektorzy sie na niego uparli.

@Barbarossa a jestes w stanie wyjasnic, dlaczego znerfili bata i sztylet? Sztyletem i tak nikt nie gral (teraz nikt juz w ogole nie bedzie), a bacik byl ideal y w sam raz, a teraz to po prostu hero's sword z inna nazwa.
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Ejjj.. więc tak szczerze i od kuchni. Sztylet wysłaliśmy do redesignu, jak kilka innych rzeczy (m.in. bestial bulk, hellfist). Mieliśmy jako BLT bardzo małą pulę redesignów, w sumie chyba z 10 rzeczy się załapało (my sami możemy tylko decydować o kosztach, choć kilka rzeczy zasugerowaliśmy jak ma być i te sugestie przeszły).

Problem - wiele redesignów wysłanych bez sugestii wróciło jako totalne kupy. Bestial bulk wyszedł chyba najlepiej, ale dagger of moraec to po prostu smuteczek. O ile dobrze pamiętam późniejszą rozmowę na jego temat - wyceńmy na 5 pkt - nie, bo ADT się obrazi, to chociaż 10.

Może przy kolejnym podejściu się uda.

Bacik - cena wyszła w głosowaniu, było sporo głosów, żeby był tańszy - i argument z porównaniem do hero's sworda - ale widać nie dość. A dlaczego RT wykreśliło wcześniej z niego dodatkowy efekt, to nie wiem.

Generalnie są rzeczy, z których nie jestem jeszcze zadowolony (przedmioty magiczne, meduza), ale zmiany poszły raczej w dobrym kierunku.

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Tak szczerze i od kuchni to wydaję mi się ze jak zawsze zabrakło rozmowy ( tak z graczami z Polski również)... Można było to zrobić naprawdę dobrze i na spokojnie przemyśleć kilka kwestii. Narazie dla mnie wygląda to tak jakby teoretycy przy piwerku brali się za tworzenie armii która nawet nie grają.

Później pewnie napisze o swoich przemyśleniach ale najpierw chcę oficjalnie zobaczyć tego booka i potestować trochę.

Jak dla mnie to tylko narazie naprawa tego co powinno być w DE od roku i nie ma tu absolutnie nic nad czym trzeba się "spuszczac''. ;)

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Dramatyzujesz, armia po zmianach wygląda dużo lepiej. A że to "powinno tak wyglądać od roku" - sugeruje, że wiele rzeczy zostało zrobionych z sensem.

Jeśli chodzi o robienie czegoś dobrze, solidnie i od podstaw z szeroko zakrojonymi konsultacjami spoełcznymi - BLT dostał 16 abków do ogarnięcia w 20 dni, bez logów zmian - więc, trochę tak jak w tym dowcipie - "ciesz się, że nie szczekasz, taka była balanga."

Ja bym się raczej martwił tym, że lada moment wyjdzie nowy book do DE, a ludzie, którzy go będą pisać, to Ci sami co zaprojektowali nowy sztylet.

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Czyli zepsują to co od roku naprawiali :)
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

@Barb

Nie wiem, nie znam tego dowcipu.
Wszystko zależy od tego, jakim respektem obdarzą naszą armie nasi przeciwnicy 8)

Gwardia z WS 6 , Exeki z re-roll to hit i re-roll to wound (KB) czy w końcu atrybut z alchemi + flamebanner + spear elfy to pierwsze rzeczy na które zwróciłem uwagę.

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Na początku byłem raczej na nie. Ale im bardziej się w to zagłębiam, tym bardziej mi się te zmiany podobają.
To prawda, że jest trochę nerfów, których się nie spodziewaliśmy. To prawda, że praktycznie zlikwidowali gunline. To prawda, że jest sporo rzeczy, które były niegrywalne i dalej takie pozostały (Fleet Commander, Beast Master, Meduza, parę magic itemów). Ale w nowej kompozycji jest naprawdę sporo wolności w tworzeniu rozpisek. Możesz wstawić 2 x 10 locków i do tego wziąć 2 hydry. Możesz grać na 3 krakenach albo 3 hydrach. Możesz w końcu łączyć bolce z każdą prawie rozpiską. A nowy ołtarz to po prostu prezent na gwiazdkę :)
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

ma tego warda 4+ z bazy czy nie?

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

ma, ma. tylko to teraz przy awatarze jest napisane.
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Nie rozumiem czemu niby prezent na gwiazdkę. :? Imo słabiej wypada w porównaniu do starego ołtarze szczególnie ze względu na buffy i że przestał być chariotem z 8 M
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Również nie wiem czemu ma być taki zajebisty. Wczesniejsze buffy były lepsze.

@Eltharion wydaje mi się że to akurat lepiej jak przestałbyć chariotem 8)

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Ołtarz + oddział core + płonące ataki + alchemia = względnie tani deathstar.

1 atak trafiający na 3+ i raniący na 5+ z przerzutem to 18% lethal strike'a. Kojarzysz te wiaderka ataków, którymi rzucają oddziały core DE?

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

- jest po 170
- ładnie się kombuje ze spearami w core
- wszystkie efekty są obszarowe
- masz przerzut szarż (!)

Wstawiasz BSB z ołtarzem do spearów, dajesz jej stalker standard, oddzialowi +1M i masz oddział piechoty z M6 (M7 jeżeli zrobisz armię Yema), Striderem, Swifstridem i przerzutem nieudanych szarż. Do tego wypłacającym impacty. How cool is that? :)
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Oprócz komba spearow ktoś juz myslal nad czymś innym?
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

ODPOWIEDZ