Elves of Darkness czyli DE w 9th Age

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Re: Elves of Darkness czyli DE w 9th Age

Post autor: Glegut »

Kangur jak nie widzisz zastosowania to poprostu nie wystawiaj jej :)


Tak z innej beczki. Zaczynam rozkminiać czy lepiej z ołtarzem działają korsarze z dwiema brońmi czy speary?
Oczywiscie do tej dosć prostej kmineczki jest potrzebna jeszcze alchemia.

Ktoś na T9a twierdzi że korsarze wychodzą lepiej bo mają 6I i nawet jak zostanie ich 10 to nadal wypłacaja 15 ataczków mają sv 4+ z bazy i lepiej sie kombią z +1 do sv z alchemii niż speary. Jesli chodzi o mnie to testowałem speary. Fakt że na wszystko co jest kawalerią mają KB samo w sobie już doskonale się kombi z blessingiem z ołtarza.

Z drugiej strony żeby lepiej dziali korsarze to BSB w tym przypadku ksiądz/kapłan musi targać z soba Rending Banner dla AP (1) i zostaje mu 30 pkt na ochronę.

Co myślicie? korsarze czy speary z ołtarzem ?

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

3x10 korsarzy pod ołtarzem :D polecam!
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

jak tym zagrac ? podrózowac sobie między oddziałami ?

Awatar użytkownika
cluzoe
Mudżahedin
Posty: 280

Post autor: cluzoe »

Barbarossa pisze:Znajdź mi zasadę w rb, która pozwala przydzielać hity w championa oddziału 5 gości bez bohaterów w środku :)
Znalazłem coś takiego :?
Z tego co wyczytałem to wygląda to tak:
STRONA 60 All attacks that target a unit as a whole (this includes most Ranged Attacks and most Special Close Combat Attacks),
are (under normal circumstances) considered to only hit R&F models. When Characters are joined to units, how hits
are distributed may change, as described in the Character section.
Champion i Wizard Conclave nie są w żaden sposób characterem !!!
Jednakże zgodnie ze stroną 99 "Wizard Conclave" Zyskuje dodatkowy punkt żywotnośći. Co w powiązaniu ze stroną 60 i trzeci akapit Distribute Hits:
In cases where a Wound pool (mainly non-champion R&F models in the same unit) does not have all of the same
relevant Characteristics or rules (such as different Toughness values or different saves), use the value or rules that
the largest fraction of the models of the Wound pool have, and apply them to all rolls (to-hit, to-wound, saves). In
case of a tie, the attacker chooses which fraction to use.
Skłonny jestem przyjąć że celować w Championa możne dopiero jak liczba ran na Championie będzie równa ilości ran na oddziale.
Czyli podsumowując:
- Mając oddział 5 Akolitów z championem walisz w odział i rozdzielasz rany po zwyklaskach.
- Jak odział stracił dwóch gości i masz teraz championa + 2 akolitów to atakujący może wybrać w co strzela w Championa czy w Akolitów. Ponieważ liczba woundów jest równa pomiędzy Championem a RnF odziału.
- Idąc dalej jeżeli zada mu tylko jedną ranę i teraz chce strzelać jeszcze raz do tego oddziału to znowu musi walić w Akolitów :). Bo liczba woundów przeważa na RnF.

Dajcie znać jak to widzicie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Glegut pisze:jak tym zagrac ? podrózowac sobie między oddziałami ?
Albo przed zależy od bitwy. Grunt to 12 cali od kotła chyba ze nie ma czego zdejmować z tych lethali to wtedy najlepiej scenariusz nimi robić i zdejmować śmieci. Ja mam dodatkowo do nich kusze to jeszcze łatwiej jest.
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Glegut pisze: Co myślicie? korsarze czy speary z ołtarzem ?
Według mnie lepiej wychodzą speary .Za podobną cene masz więcej woundów a ta wyższa inicjatywa nie zawsze sie przyda. Mozesz jeszcze zrobic mix :)
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Cerverius
Wodzirej
Posty: 682
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Cerverius »

Jeśli z ołtarzem to musowo spiry :)
Mają LS z bazy i jeśli podbijesz go z kotła to masz wiadro nieudanych wondów do przerzutu :D:D
Obrazek

Armia baranów prowadzona przez lwa jest groźniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Słaby argument. Te wiecej woundow ma słabszego sejwa i mniej ataków ;)

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Druchii pisze:Słaby argument. Te wiecej woundow ma słabszego sejwa i mniej ataków ;)
[-X Ataków masz tyle samo bo w tym koszcie masz 15 modeli które biją z dodatkowego szeregu. A lepszego save'a nadrabiasz przebiciem pancerza. Okazyjnie jakiś lethal wejdzie jeszcze :wink:
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Spoko. Mozemy sie licytować. Chcesz wejść w korsarzy z sejwem 3+ (alchemia) i KB? ;)
To nie ma sensu ;))

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Eee, to teraz wspierasz sie buffami i magia :D Dobra koncze ten temat
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Dlaczego mam sie tym nie wspierać skoro w 90% rozp de jest i to i to? Nie obrażuńkaj sie ;)

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Mimo tego że obydwaj macie racje i tego że kocioł jest zajebisty to ciągle jednak mi coś nie pasuje :(
Nie wiem może to jest już zboczenie ale nie lubie kumolować połowy swojej armii w jednym miejscu w bańce 12 calowej od kotła...

coś tu jeszcze trzeba pokminić 8)

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

To moze 2 hydry. Kraken. Dwa kotły. Lord na czariocie. Łiczki (czy mi sie wydaje czy potaniały). Dry zeby dopchać core i co tam jeszcze wejdzie Bg/exe. I po trzeciej turze na piwo.

Awatar użytkownika
Tapio
Mudżahedin
Posty: 288
Lokalizacja: Triclinium Bielawy

Post autor: Tapio »

Oba oddziały mają swoje wady i zalety, do mnie najbardziej przemawia opcja przerzutu ranienia na kawę i rydwany oraz AP1 temu optuję za legionistami.
Druchii miałeś rację co do akolitów i warzywności wygaru, 3 bitki na Make Way 3x wyczyszczony śmietnik i strzelanie przeciwnika ale w CC 2x elfiki poległy. Teraz nastawiam się bardziej na mobilność i scoringi a moja nowa kmina uwzględnia fakt aby nie tworzyć bańki wokół kociołka, nota bene ma to być dopiero triari używając etymologii legionowej :wink:

Dread Prince 624
General; Lance; Repeater Crossbow; Shield
Raptor Chariot
Bluffer's Helm [70]
Midnight Cloak [100]
Crown of Scorn [30]

Cult Priest of Nabh 360
Cult of Nabh; Executioner's Blade; Paired Weapons; Battle Standard
Crimson Mail [40]
Stalker's Standard [60]

10 Repeater Auxiliaries 240
Repeater Crossbow; Light Armour; Shield; Musician

10 Repeater Auxiliaries 240
Repeater Crossbow; Light Armour; Shield; Musician

34 Dread Legionnaires 662
Spear; Light Armour; Shield; FCG
Banner of Speed [50]

11 Dread Knights 682
Lance; Heavy Armour; Shield; FCG
Aether Icon [50]

11 Dread Knights 632
Lance; Heavy Armour; Shield; FCG

Divine Altar 360
Light Armour; Paired Weapons

5 Harpies 130

5 Harpies 130

Hydra 440

Models in Army: 88
Total Army Cost: 4500
Triclinium Thoruniensis

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Nie możesz mieć Crimson Maila na Priestesce - infantry only.
A poza tym - solidny wpierdol :)
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Talladil
Falubaz
Posty: 1490
Lokalizacja: Czarne Wrony - Białystok/Warszawa

Post autor: Talladil »

Klaudel pisze:Nie możesz mieć Crimson Maila na Priestesce - infantry only.
A poza tym - solidny wpierdol :)
Ale ona jest infantry... co do rozpy, fajna :)
Obrazek

Dread Elves 2.0 - W/R/P - 18/10/15

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

A nie jest na ołtarzu? Patrzę po koszcie, 360 pkt, to chyba jako mount jest wzięty.
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Tapio - rozpa cepowata tak jak moja ;P

Czemu w tym przypadku rezygnować z magii gdzie w DE ona się wyśmienicie kombuje ?
Rycerze z sv 1+ ? easy
re-roll to wound o tak o ? easy
obniżara sv dla elfików z niedużą siła ? easy

Pozatym ten "Tuptuś" który rusza się 7 cali wypłaca impacty ,KBki, i Multiwoundy championowi jakoś mnie totalnie nie przekonuję :(
Do kompletu z nim musiałby wpadać jakiś inny koleszka który brał by challange a to już spory wydatek puktowy.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

@Tapio - świetna rozpa i kilka pomysłów mamy identycznych. IMO prince na rydwanie zagina system (mój ma cloak + hardened shield + potka inicjatywy + ogre blade), IMO jedna z lepszych rzeczy, jakie w tym AB można złożyć. A championi są w DK, z którymi książe może jechać (podstawka pozwala na make waye nawet)

ODPOWIEDZ