Elves of Darkness czyli DE w 9th Age

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Re: Elves of Darkness czyli DE w 9th Age

Post autor: Glegut »

dobra , dobra nie bijcie już :P

Pytanie do Klaudela: czemu w takim razie nikt tego nie "skombij" w innych armiach skoro mieli taką mozliwość ? 8)

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Ja tam grałem i przeciwko Vermin Demonowi na Okultyzmie i przeciwko lordowi VC na zombie dragonie z tym samym lorem =P~ . ZD ma regenę na 6+ podbijaną do 5+ z mortisa więc nie bardzo się kombuje, ale VD to spoko build imo :)
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Rany boskie, przecież ta kmina na czaordziejce jest jeszcze bardziej biedna niż cały nasz book...

Pytanko:

odział numer 1 dostaje szarżę od 3 i 2. Najpierw dostawia się 3 łąpiąc przód 1 ( oraz model generała 4 ), czy następnie szarża 2 może zostać dostawiona w taki sposób ( skoro wszytkie modele są zaangażowane w walkę ) czy mimo to musi nastąpić maksymalizacja jednostek w styku i odział 2 stoi o jedno pole niżej, tak że styka się generałem?

2
111112
111112
11111
11114
33333
Ostatnio zmieniony 15 mar 2017, o 01:07 przez Zeppelin, łącznie zmieniany 1 raz.
I believe in Honour.!

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Jak najbardziej oddział 2 może się tak ustawić. W obu przypadkach ilość modeli w kontakcie podstawek jest taka sama (i jednocześnie możliwie jak największa), więc nie ma problemu :) dodatkowo identyczna sytuacja jest zawarta w RB na stronie 30, obrazki b1 oraz b2.

Awatar użytkownika
Cerverius
Wodzirej
Posty: 681
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Cerverius »

to ja dopytam bo mnie zaciekawiło.
W rb na stronie 30 od boku jest rydwan
a w opisanym przez Zeppelina przypadku od boku wchodzi oddział "2" składający się z 3 modeli.
Ta górna "2" przesuneła się na początek wiersza (na plecy jednostki) ale domyslam się że powinna stać razem w szyku z pozostałymi dwójkami. i wtedy styka się tylko kantem z jedną jednostką wroga przez co cały oddział 2 styka się z 3 jednostkami wroga.
tak węc gdyby oddział poszedł o jedno miejsce niżej stykał by się z 4 jednostkami i jednocześnie generałem. więc czy to nie była by jedyna opcja maksymalizacji ??

o tak jak na rysunku :
myle się ??
Obrazek

Czy generał nie liczy się do maksymalizacji ?
Obrazek

Armia baranów prowadzona przez lwa jest groźniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

No właśnie chodzi o to, że liczba modeli walczących jest taka sama, więc nie trzeba się dostawić do generała skoro on już walczy. Tak ja to rozumiem że ilość modeli walczących musi być jak największa, a nie modeli w styku.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Obrazek nr 1 jest poprawny, wystarczy, jeżeli każdy model w oddziale przeciwnika może wyprowadzić atak to nie ma obowiązku aby jeszcze bardziej maksymalizować swoje jednostki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Cerverius
Wodzirej
Posty: 681
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Cerverius »

ok
rozumiem :) no popatrz nie wiedziałem :P zawsze myślałem że chodzi o jak największą ilość w styku :P
Obrazek

Armia baranów prowadzona przez lwa jest groźniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Cerverius pisze:ok
rozumiem :) no popatrz nie wiedziałem :P zawsze myślałem że chodzi o jak największą ilość w styku :P
Ale właśnie o to chodzi, dalej trzeba utrzymać jak największą ilośc modeli w styku, tyle, że na obrazku nr 1 styka się taka sama ilość modeli co na obrazku nr 2 :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Inaczej, trzeba maksymalizować ilość modeli w stuku, ale patrząc ogólnie na wszystkie oddziały w danem comabcie jednocześnie, a nie pojedynczo na każdy oddział.

smpa
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: smpa »

Witam,

od jakiegoś czasu kolekcjonuje modele mroczniaków, podpowiedźcie proszę co sądzicie o takim składzie:


Prince: Generał, Beast Master, Glittering Cuirass, Ogre Sword, Talisman of Greater Shielding, Shield, Raptor Chariot

Dread Captain: Heavy Armor, Halbard, Talisman of shielding, shield ( wejdzie do oddziału TG dla stubborna)

Dread Captain: BSB, Heavy Shield, Halbard, Crown of Scorn, Lucky shield, (wejdzie do oddziału korsarzy)

Assasin: Paired Weapon, Master poisoner: Path of Silent Death + Nightshade (wejdzie do oddziału korsarzy)

20x korsarze FCG

20x Legioniści ze spearami FCG bez championa

12 Dread Knight FCG banner of blood

20x TG FCG

7x dark riders shield, music

2x hunting chariot

4497pkt



Przy okazji jeśli mogę zaczerpnąć waszą wiedzę:

1) jesli prince zasiada w hunting chariocie to nadal w nim siedzą 2xcreaw czy jednego wyrzucam?

2) Trucizny Assasina są jednokrotnego użytku?


Dzięki i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Da się tym grać :)

Jak możesz to generała wstaw na raptora i wrzuć do tych 12tu Dread Knights. W innym wypadku wyrzuć z niego Beast Mastera, bo się nie przyda.
Assassynowi by się przydała Path of Bloody Murder. Obaj kapitanowie także są dość słabo chronieni, więc musisz uważać.
Korsarzom koniecznie weź additional hand weapon.
No i do dzieła :)

Jeżeli chodzi o pytania:
1) Chodzi ci pewnie o Raptor Chariot, bo Hunting Chariot nie może być mountem: załoga zostaje, chyba że jest wyraźnie napisane, że jest inaczej. W tym przypadku zostaje.
2) Wielokrotnego użytku, ale nie możesz używać więcej niż jednej na raz.
We can't stop here. This is bat country.

smpa
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: smpa »

Przepraszam, zapomniałem napisać ze korsarze maja dwie bronie.

Assasin ma mało siły i myślałem, że dodając mu nightshade zwiększe szansę na ranienie przeciwnika z wyzszym toughnessem. Sam jest chroniony przez oddział więc czy potrzebuję tego warda?

No i chyba takie pytanie generalne, czy lepiej ładować w kapitanow solidny Armor, czy lepiej wrzucić ich w duzy oddzial?

W close combacie preferujecie zdobywać punkty na pojedynczych modelach czy wyzywać na pojedynek?

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

O ochronę asasyna bym nie dbał, ma być jak najbardxziej groźny ale to teoria, do której testowania jeszcze nie doszedłem ;)
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Varred
Wałkarz
Posty: 98

Post autor: Varred »

Jak to właśnie jest z tym naszym assassynem? Warto czy nie warto? Mam w rozpisce tylko jeden blok 30 spearmanow.

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Assasin niby fajny ,ale rzadko ktoś go na turniejach wystawia :wink:
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Ja bym go widział w opcji Path of Bloody Murder, Nightshade i Ring of Shadows wstawionego do TG. Ale fakt, zazwyczaj nie ma dla niego miejsca :)

@smpa poginą w combacie ci towi kapiatnowie, to zobaczysz :P A challenge - na czuja ;)
We can't stop here. This is bat country.

smpa
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: smpa »

Poprawiłem kapitanów za cenę jednego hunting chariota.

Jak rozpatrywać sytuację, w której, Prience siedzi na raptor chariocie z glittering cuirass i jest atakowany przez wrogi oddzial w close combat? Mam profil kombinowany więc w takim wypadku ataki przeciwnika na rydwan maja -1 do trafienia? Czy tylko wtedy gdy ktoś wyzwie mnie na challange mogę użyć tej zbroi?

Awatar użytkownika
Tapio
Mudżahedin
Posty: 284
Lokalizacja: Triclinium Bielawy

Post autor: Tapio »

Po długiej rozłące postanowiłem wreszcie powrócić do magii, trzon armii jak zwykle oparty na włóczniach, dinozaurach i ołtarzu:

4500 Pts - Dread Elves' Cult of Nabh Army

Dread Prince 729
General; Cult of Nabh; Repeater Crossbow; Shield
Sword of Might [30]
Dragonscale Helm [30]
Midnight Cloak [100]
Divine Icon [40]
Manticore [215]

Oracle Apprentice 490
Wizard Apprentice; 4 Learned Spells; The Divination
Talisman of Greater Shielding [50]
Wandering Familiar [50]
Raptor

Cult Priest of Nabh 345
Cult of Nabh; Executioner's Blade; Paired Weapons; Battle Standard
Crimson Mail [40]
Stalker's Standard [60]

37 Dread Legionnaires 716
Cult of Nabh; Spear; Light Armour; Shield; FCG;
Musician
Banner of Speed [50]

5 Dark Riders 220
Cult of Nabh; Light Lance; Repeater Crossbow; Light Armour; Musician

5 Dark Riders 220
Cult of Nabh; Light Lance; Repeater Crossbow; Light Armour; Musician

Divine Altar 360
Paired Weapons

5 Harpies 130

5 Harpies 130

10 Dread Knights 580
Lance; Heavy Armour; Shield; FCG

10 Dread Knights 580
Lance; Heavy Armour; Shield; FCG

Models in Army: 80

Total Army Cost: 4500


Powoli chciałbym odejść od ołtarza i włóczni jednak nie widzę innej opcji na sensowne wypełnienie sekcji core i posiadanie 3 mocnych scoringów #-o
Triclinium Thoruniensis

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

smpa pisze:Jak rozpatrywać sytuację, w której, Prience siedzi na raptor chariocie z glittering cuirass i jest atakowany przez wrogi oddzial w close combat? Mam profil kombinowany więc w takim wypadku ataki przeciwnika na rydwan maja -1 do trafienia? Czy tylko wtedy gdy ktoś wyzwie mnie na challange mogę użyć tej zbroi?
Zbroja normalnie działa w cc, nie musisz być w challenge'u aby korzystać z -1 to hit.
Obrazek

ODPOWIEDZ