Pytania, uwagi, sugestie i marudzenia

Uwagi, pochwały, zgłoszenia, skargi, sugestie i pomysły - jeśli dotyczą tego forum, oto miejsce dla nich.
Tu poruszane będą wszystkie kwestie związane z działaniem forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania, uwagi, sugestie i marudzenia

Post autor: Arbiter Elegancji »

Stan pisze:Może by zlikwidować podforum AoS? Nie ma tam nic oprócz plucia na siebie.
Mam lepszy pomysł; dać odpocząć od forum kilu userom którzy wchodzą na pod-forum AOS tylko by spamować i siać szczeniacki flejm.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Flejmujących AoSa czekają tygodniówki, raz uwagę zwróciłem drugi raz nie będę. Czekam na listę od moderatorów.
Rozważam, czy nie zrobić im forum ukrytego, gdzie tylko rzeczywiście zainteresowani będą mogli wchodzić i kolejny delikwent dodany będzie mógł być sprawdzony przez moderatora.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

ukryte forum to bez sensu bo jednak duzo ludzi sobie czyta newsy ze swiata AoS np ja szczegolnie dotyczace nowych modeli etc a z drugiej strony nie mam ochoty sie tam udzielac wg mnie od tego jest moderator i administrator aby robic porzadek poza tym flejm wg mnie dzisiaj jest 10 razy mniejszy niz pol roku temu a za kolejne pol roku to juz w ogole go nie bedzie

Awatar użytkownika
Kazz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 193
Lokalizacja: Kraków - Well of Eternity
Kontakt:

Post autor: Kazz »

Trochę true story, że flejm jest mniejszy ale wystarczy jeden "śmieszny inaczej" z dostatecznie dużą ilością wolnego czasu żeby wykoleić każdy temat "bo to Aoes przeca, jontek łap za widły i galopuj na kucu".

Sensowność istnienia podforum AoS przewijała się chyba już kilkukrotnie tutaj i póki co jest jak jest - ukrywanie go nie ma sensu - objęcie "szczególnymi względami" moderatorów już tak.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

tak podforum AoS powinno byc osobne i powinien byc moderator najlepiej grajacy w AoS

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Ziemko pisze:Flejmujących AoSa czekają tygodniówki, raz uwagę zwróciłem drugi raz nie będę. Czekam na listę od moderatorów.
Rozważam, czy nie zrobić im forum ukrytego, gdzie tylko rzeczywiście zainteresowani będą mogli wchodzić i kolejny delikwent dodany będzie mógł być sprawdzony przez moderatora.
Flejmujących Aosa? Bobson dostał bana za to że napisał o śpiewaniu w AoS. Sorry ale w zasadach tej gry są takie zasady jak tańczenie, granie w nocy, klękanie czy zapuszczanie wąsów. Ta gra flejmuje się sama więc o czym Ty piszesz? Według mnie takie coś nie zasługuje na bana. Bany według widzimisie już się zdarzały na tym forum, w momencie w którym za nic dostaje je osoba która regularnie organizuje turnieje i nie może się w tych tematach wypowiadać szkodzi graczom.
Gracze AoS powinni mieć swoje forum i tyle. Jeżeli nie to wnosze żeby utworzyć w dziale z armiami nowe podgrupy jak Carhadroni, Stormcast, Khornbounds a także Dark Angels, Chaos Space Marines itp.
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Bobson wszedł na podforum AoS w temat dotyczący graczy w Katowicach i napisał coś takiego:
Bobson pisze:Pośpiewaj coś, błagam. Trzeba spoewac podczas gry w AoS? Moze dlatego gra w to kilkanascie osob w PL?
Na serio Lazur uważasz, że to jest spoko? Nie dość, że nie jest zainteresowany tematem, temat go nie dotyczy, pisze nie na temat, to jeszcze prowokuje. To nie jest ban z kapelusza, bo to nie pierwsza taka sytuacja. Dodatkowo Ziemko już pisał, że za takie akcje będzie ban tygodniowy i po prostu dotrzymał słowa.

Tego Pana też będziesz bronił? Według Ciebie to jest na temat i prowadzi do jakiejś dyskusji, czy jednak prowokuje do obrzucania się gównem?
Zeppelin pisze:Rycerzugralla Ty masz w tym kosmosie chociaż tych bretończyków czy jak skaczą marinsi czy inni kosmici po tych wrotach/wymiarach/planetach/wszecheświatach to akurat Bretońskiej kawalerii nie udało się skolonizować żadnego Marsa, czy Jowisza?

I o jakich głupotach mówiłem? Przecież aos z góry zakłada, żeby niezależnie czy 5 letnie dziecko, 80 letnia Babcia, czy zmartwychwstały Napoleon miał takie same szanse na stole po zobaczeniu minutowego tutorialu na YT w rzucaniu kostkami. Nie rozumiem Twojego oburzenia - troszkę jakbyś szedł do mcdonalda bo dostaniesz jedzenie w 3 min i właśnie dlatego tam poszedł i zaparcie twierdził, że to doborowa restauracja.
Zeppelin pisze:
przelas pisze:lepiej Ci po takich postach?
Zdecydowanie nie, natomiast irytuje mnie gdy pisze do mojego znajomego Juraka sprzed wielu, wielu lat wiadomość, z którym razem zaczynaliśmy grać w wfb, a tymczasem przypieprza się do mnie jakiś rycerz który, nie tyle że nie potrafi napisać składnie zdania, wyrażać się, zachować jakiegokolwiek smaku oraz broń boże sensu wypowiedzi, co pisze w tak odrażająco prymitywny sposób, że przestaję dawać wiarę, że jest to zabieg zamierzony , a nie seria przypadkowych uderzeń w klawiaturę. A skoro tak jest, to nie pozostaje mi nic innego jak załagodzić sytuację i przemówić w tym języku:

podzenia Kcióki trzymie ,i, szczescia rzycze bo co wiecęj niby copotrzeba? :)
Zeppelin pisze:To zależy, czy zaczniesz wtedy jodłować, czy nie

Nie grasz w AoS? Uważasz, że to gra dla dzieci? Boli Cię, że GW już nie robi battla? Dobrze, miej swoje zdanie, ale zatrzymaj je dla siebie i nie obrażaj/prowokuj ludzi, którym się ten system podoba.
Lazur pisze:Według mnie takie coś nie zasługuje na bana. Bany według widzimisie już się zdarzały na tym forum, w momencie w którym za nic dostaje je osoba która regularnie organizuje turnieje i nie może się w tych tematach wypowiadać szkodzi graczom.
Było powiedziane, że takie zachowanie nie będzie tolerowane. Nie Tobie oceniać co zasługuje na bana a co nie. Nie jesteś moderatorem ani administratorem. To, że ktoś organizuje turnieje, nie zwalnia go z przyzwoitego zachowania.
Lazur pisze:Gracze AoS powinni mieć swoje forum i tyle. Jeżeli nie to wnosze żeby utworzyć w dziale z armiami nowe podgrupy jak Carhadroni, Stormcast, Khornbounds a także Dark Angels, Chaos Space Marines itp.
Jakoś inne podfora typu: Warhammer Fantasy Roleplay, Lord of the Rings, Mordheim, Warmaster, Blood Bowl, Historyczne gry bitewne, Warlord, Warmachine & Hordes, Flames Of War Ci nie przeszkadzają. Jest specjalny dział dla nich. Nazywa się inne systemy i jest tu od kiedy pamiętam.

EDIT: Uważam jednak, że kolega RycerzGrala też powinien tygodniowego zgarnąć. Niestety postów nie zacytuję bo zostały skasowane.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

I każdy z tych działów jest martwy. Ta gra dla dzieci powinna mieć swoje forum. Tutaj tylko irytują jak RycerzGrala.
To tak jak by lotrowcy przenieśli się tu z mitrila. To oni są u nas a nie na odwrót po co ich bronić.
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

A jednak zacytuję:
RycerzGrala pisze:Chłopcze jak ja mówiłem chleb ty mówiłeś beb . Patalogiczny to ty może masz dom, nie obchodzi mnie to ale nie oceniaj mnie jak mnie nie znasz . Patrząc na twój awatar mam wrażenie że jesteś ty albo 13 latkiem albo ciepłym chłopcem . I mam gdzieś to co mówisz bo jesteś dla mnie trollem to wszystko co mam ci do powiedzenia
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Szkoda Jarku że nie wrzuciłeś też posta brzed odpowiedzią Bobsona bo tam śpiewanie pojawiło się po raz pierwszy. Gdyby nie to że w AoS wydawca wsadził zasady takie jak śpiewanie, klękanie do miecza, tańce z oponentem itp. to nie byłoby tematu ale tak się stało i niestety sporo ludzi uważa to za śmieszne. Post Bobsona tak naprawde zawierał w sobie pytanie 'czy w tej grze jest śpiewanie?' sam się nad tym zastanawiam bo wiem że jest tańczenie (maska slaanesha) i gadanie z koniem (szalony elektor) i stwierdzenie że w AoS gra mało osób z tego co wiem to słuszne.
Porównywanie tego co napisał Boguś z tym co wypisuje Ryceszgrala jest jakimś nieporozumieniem
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Don't worry - eye is watching...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

a dlaczego tam nie ma moda? Jest osoba nadająca się, mianowicie Kazz, oczywiście jeśli zechce.
Nie widziałem aby kiedykolwiek wdawał się w jakąś "dyskusję" a jest bardzo zakręcony pod względem AoS i w sumie jakby nie patrząc to tylko dzięki takim osobom ten system ma szansę :) czasem czytam jego bloga, ot z ciekawości, a w żadnym innym wypadku nie interesowałbym się AoSem, a tu proszę. Zawsze, w każdej grze chodzi o ludzi :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Kazz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 193
Lokalizacja: Kraków - Well of Eternity
Kontakt:

Post autor: Kazz »

Kosa pisze:a dlaczego tam nie ma moda? Jest osoba nadająca się, mianowicie Kazz, oczywiście jeśli zechce.
Nie widziałem aby kiedykolwiek wdawał się w jakąś "dyskusję" a jest bardzo zakręcony pod względem AoS i w sumie jakby nie patrząc to tylko dzięki takim osobom ten system ma szansę :) czasem czytam jego bloga, ot z ciekawości, a w żadnym innym wypadku nie interesowałbym się AoSem, a tu proszę. Zawsze, w każdej grze chodzi o ludzi :)
Dzięki.
To teraz do sedna.
AoS ma problem z BP, a BP ma problem z AoS. System z różnych przyczyn potrzebuje miejsca w sieci poza facebookiem (a konkretnie polską grupą, której jestem moderatorem i która - przy okazji - ma się całkiem dobrze bo powoli dobija do 1000 członków i jest żywa).

Z różnych też przyczyn dotychczasowe próby stworzenia własnego miejsca w sieci nie kończyły się sukcesem - brakowało zawsze czegoś i ten stan się utrzymuje. Stąd BP i kąt AoS - Super, że jest, szkoda, że w miejscu w którym niechęć i pogarda do systemu (przenosząca się na ludzi w niego grających) jest na tyle silna, że już kilkukrotnie spotkałem się z tekstem w stylu "Napisałbym to i to na BP ale tam mnie zjedzą i zgnoją". Kółko się więc zamyka - Podforum się nie rozwija bo ludzie widzą jak się kolejne tematy kończą a i reagują różnie - jedni siedzą i patrzą, drudzy wychodzą i nie wracają a jeszcze inni jak przystało na rycerzy grala ruszają na krucjatę (mniej lub bardziej udaną).

BP ma jednak coś co jest niepodważalną zaletą - gromadzi ludzi i graczy już zainteresowanych tematyką bitewniaków z których część być może dałaby szansę AoS`owi gdyby przedstawiać go chociażby tak jak staram się to robić u siebie na blogu.
Stąd też mimo wszystko powinno moim zdaniem zostać w takiej formie w jakiej jest (nie ukryte, nie zamknięte) ale poddane właśnie moderacji i to niestety jeszcze przez jakiś czas ściślejszej bo "śmieszki", których niektórzy bronią są śmieszni raz albo dwa ale nie za każdym razem kiedy wypowiadają się bez sensu i bez wiedzy (głębszej) o temacie. To zniechęca do jakiejkolwiek aktywności albo zachęca do obrony przez atak i prowadzi do przerzucania się coraz większymi absurdami.

Z mojej strony jest zapewnienie, że z każdym chętnie o systemie pogadam, pokażę, przedstawię, wyjaśnię zasady, przyjmę na klatę krytykę ale za stary jestem na przepychanie się o to czyj sposób popychania plastikowych żołnierzyków po stole jest "dojrzalszy" i czytanie o tym, że skoro gram w AoS to muszę być niedorozwinięty bo "galopuję na koniu" w czasie gry czego wymagają zasady (nie, nie galopuję, nie, nie gadam do siebie i nie, nie porównuję moich wąsów do wąsów przeciwnika).
Moderacja to cholernie ciężkie zadanie zwłaszcza na linii frontu jaką jest podforum AoS tutaj i potrzebuje na pewno moda z doświadczeniem i znajomością tutejszych "klimatów" - mi mimo wszystko brakuje na pewno tego drugiego. :)

Wyszedł referat - przepraszam. Przy okazji - dobrze, że temat ruszył, bo może wykluje się z tego jakieś rozwiązanie.

Spokojnej nocy życzę!

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Rozumiem że za teksty o tym że AoS to martwy system też posypią się bany? Troll jak się patrzy a nic się z tym nie robi? To tylko buduje większe mury bo pojawia się problem równych i równiejszych gdzie gracze AoS występują jako stłamszona mniejszość narodowa :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

to niech modem zostanie Jarekk jak Kazz nie chce i po sprawie do tego zrobić zamknięte forum AoS, nie ukryte ale zamknięte

kto będzie podskakiwał to straci możliwość pisania i będzie bez banów a kto będzie chciał sobie tylko poczytać to sobie poczyta

po cholerę komplikować prostą sprawę bo się paru malkontentów znajdzie z jednej i drugiej strony?

do tego dorobić im pod ora po armiach czy tam frakcjach + info o turniejach, żeby sobie rozwijało się tamto podforum i będzie git

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Miałem się tu już nie wypowiadać, bo jestem jedną z tych osób które z BP się już powoli żegnają (właśnie ze względu na atmosferę i stosunek do AoS), a jednak się wypowiem.
Nie wiem dlaczego dla części z graczy AoS to wielki problem, są inne systemy i jakoś nikt na nie nie najeżdża. Tekst Lazura o tym że AoS to system martwy ma się nijak do faktów, system się rozwija i pewnie rozwijać się będzie. Grupa AoS na FB ma 900 userów, i ta liczba rośnie. A jak coś rośnie to raczej nie umiera. Jak już wielokrotnie pisałem 9th Age a i to forum bez AoS raczej nie da sobie rady, nie dlatego że AoS jest lepszym systemem (dla mnie tak ale to tylko moje zdanie), i nie dlatego że 9th Age jako system ma wady (dla mnie tak ale to tylko moje zdanie) ale dlatego że zrażając do siebie graczy AoS stracicie dopływ nowej krwi.
Nie słyszałem o turnieju 9th Age organizowanym w sklepie, nie słyszałem o lidze w sklepie (ale pewnie się mylę) a to właśnie w sklepach ludzie bardzo często poznają nowe hobby jakim jest przesuwanie plastikowych ludzików i myślą sobie wow to jest ekstra. Teraz taka osoba która kupiła sobie fajne figurki do AoS (start collecting) usłyszy że jest dzieckiem i niedorozwinięty. Na pewno kilku pomyśli tak plastikowe figurki to bardzo poważna sprawa życia i śmierci kiedyś wykorzystam tę strategiczną wiedzę na polu bitwy i uratuje kraj i honor, część porzuci to bo są inne rozrywki, a większość stwierdzi że 9th Age to banda zawistnych ludzi psujących innym zabawę.
Wiem to zdanie może kogoś sprowokować, oby tylko do przemyślenia swojego postępowania.
Proszę też nie dawajcie kontr argumentu z piaskownicy "ale on zaczął" tak AoS też mają swoje na sumieniu, i nie szukajmy kto pierwszy przewrócił czyje foremki.
Prywatnie chciałbym grać i w to i w to w AoS bardziej bo raczej ze mnie modelarz niż gracz, a teraz z dzieckiem na karku nie mam czasu na śledzenie zasad i wkuwanie 100str zasad podstawowych, dlatego AoS bardziej do mnie przemawia. Ale chciałbym zagrać kiedyś w turniej WFB albo nawet 9th Age tylko w chwili obecnej skutecznie odstrasza mnie od tego kolega Bobson i spółka z ich wszystko nawet śmieci to wina AoS i tego że GW zabiło mi świat...
A raczej nie będę śledził tego wątku a na forum też pojawiam się na święte nigdy więc to tylko do przemyślenia dla niektórych.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

dokładnie też jestem zdania, że powinno być jedno forum dla AoS-u i 9th Age bo i 9th Age i AoS to spuścizny tej samej gry i gracze mogą, a niektórzy na pewno będą się mieszać, stąd dla AoS-u wygodniej posiadać pełne pod forum z tematami i działami na frakcje plus turnieje już na forum na którym jest zarejestrowanych 30 tyś kont niż coś robić od zera, (grupy na fb się nie wykluczają z forum), do tego można nadawać uprawnienia dla AoS-u do pisania na pod forum (jak jest na ZLL) na chwilę obecną aby nie było żadnych pyskówek, pewnie za jakiś czas to w ogóle nie będzie tematu pyskówek, a gro ludzi sobie od czasu do czasu pogra w jedno i drugie, do tego wymieni się modelami i podyskutuje o nowych modelach od GW, do tego reszta plusów głównie dla 9th Age jak napisał Durant powyżej

Adminów nie ma na tym forum poza Ziemkiem, który jest Adminem grającym w ... Hearthstone a nie w Warhammera inni już dawno poszli w .. albo inne systemy do tego już dawno pisałem o przejęciu forum przez nowych ludzi, którzy by się w to angażowali bo na chwilę obecną jest to na głowie chłopa, który grał ostatni raz w WFB pewnie za nim większość założyła tu konta ale to sprawa już drugorzędna ...

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Durant pisze: Grupa AoS na FB ma 900 userów, i ta liczba rośnie. A jak coś rośnie to raczej nie umiera.
Skoro tak wam pięknie idzie na FB, to czemu tam nie zostaniecie już na zawsze?
Obrazek

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Nie rozumiem tej napinki.. przecież jest już forum AOS

Obrazek
Obrazek
T

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Tolerować pojazdów po sobie nie będę. Niezależnie jaki system kto reprezentuje. Prosiłem, aby zbastować, natomiast jeśli ktoś nie rozumie języka pisanego to nie mam zamiaru być pobłażliwym - sorry.

ODPOWIEDZ