[Rawa Mazowiecka]23.04.2017 - 3500pkt. 9th Age Rawa Gra!

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Rawa Mazowiecka]23.04.2017 - 3500pkt. 9th Age Rawa Gra!

Post autor: Bobson »

Ja postaram się przyjechać, ale potwierdzę wieczorem na 100 pro. Piona!

Awatar użytkownika
Bombaj
Chuck Norris
Posty: 471

Post autor: Bombaj »

Częstochowa odpada (Bombaj i Sas). Wielka szkoda, ale nie da rady :(

Awatar użytkownika
Sill
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Sill »

ale Warszawa będzie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
cluzoe
Mudżahedin
Posty: 278

Post autor: cluzoe »

Panowie ale gdzie ja mam przyjechać?
Nie widzę adresu. Tylko Rawa Mazowiecka.
Poproszę o adres do wklepania w GPS.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

Sill pisze:ale Warszawa będzie :)
Jedziemy!!!

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

cluzoe pisze:Panowie ale gdzie ja mam przyjechać?
Nie widzę adresu. Tylko Rawa Mazowiecka.
Poproszę o adres do wklepania w GPS.
Kazimierza Wielkiego 28, 96-200 Rawa Mazowiecka
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Baton
Mudżahedin
Posty: 245
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Baton »

mnie niestety nie będzie... :(
Przyznam szczerze że zapomniałem o tym iż to w ten weekend :roll:

Następnym razem postaram się wpaść.

Udanej gry Panowie!

Napadzior
Chuck Norris
Posty: 547

Post autor: Napadzior »

Gitara Siema !
Dzięki za turniej !
Wielkie 5 dla przeciwników, organizatorów, i żeberek z kurczaka - palce lizać.

Wiem jak ciężko jest zorganizować coś więcej niż zwykłego lokala, gdzie wszystko jest już utarte przez poprzedników. Odśnieżaliście sobie dopiero ścieżkę tym turniejem, i jak dla mnie było elastycznie, niekonwencjonalnie i po prostu miło. Ciężko jest się przedrzeć z czymś innym niż masterowe 4500 - zwłaszcza w "sezonie", ale wasz pomysł był dobry i wymaga może nieco dopracowania. Przy takiej wycince po prostu cieszyłem się kulając kości w imię moich figurek. Wreszcie coś świeżego ! Miejscówa fajna, opcja organizacji żarcia w porzo ( nie była nas horda ), nagrody, medialność. Nie wiem czy ta trójka dzieciaków, co tam się kręciła przy stolikach to nie byli właśnie miejscowi gimnazjaliści których zachęcił plakat na poziomie -1. Mimo iż były to tylko 3 osoby, to nie widziałem czegoś takiego nigdzie. ( Następnym razem trzeba będzie dodać jakiesz haszysztagi by ta dzisiejsza smart młodzież trzymając w rękach małe płaskie przedmioty, zimnym blaskiem rozświetlające ich twarze dzierżąc własny kaganek ciemnoty w imię postępu i marzeń mogła pooglądać jakieś obrazki z naszych gier) Jeżeli będą pytania o wyniki to dzisiaj wygrały gry bitewne.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hoops
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Ośmiornica łódzka

Post autor: Hoops »

wyniki, a nie mi tutaj będzie o kagankach się rozpisywał
Obrazek

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

Dzięki Panowie za turniej. Fajna organizacja, propsy za nietypowe scenariusze, ekstra nagrody, fajne jedzenie itp.
Jednak wybaczcie, ale nie mogę odpuścić "wyników" bitew, bo to trochę przypomniało mi kiedyś niesławny turniej w Adeptusie, który wygrał go koleś który dostał 2 machy w plecy i jedną bitwę przegrał do 2 :)

Odejście od schematu 20-0 było dobrym pomysłem, bo fajnie jest czasem pograć coś innego, ale nie wpisywanie różnicy punktów, tylko kto ile "natrzaskał" jest IMO jakimś nieporozumieniem. Takie punktowanie sprowadza grę do gry na przysłowiowe alleluja i do przodu. Można stracić całą armię, ale coś tam się zawsze pozabija i zawsze jakieś punkty wpadną. Dodatkowo w pierwszej bitwie, osoba która zaczyna grę zyskuje 1200 małych punktów za stanie na górce :) W drugim scenariuszu z kolei trzeba się nieźle natrudzić żeby doprowadzić "posłańca" na przeciwległy kraniec stołu, ale premiowane jest to całymi 200 punktami. To samo z odginaczkami. Gracz który jej użyje jako pierwszy, daje przeciwnikowi 200 punktów za wygranie pierwszego CC w grze.

Panowie, takie zasady powinny być zdecydowanie bardziej przemyślane, bo o ile mogą się sprawdzić w grze przy piwku, to w grze "o coś" już nie. Wygrałem 3 bitwy, każdą różnicą ok 3000 punktów i jestem 4 ?

Niemniej dziękuję raz jeszcze za trud organizacji i liczę na kolejną edycję z trochę bardziej dopracowanymi homerulesami.

Awatar użytkownika
cluzoe
Mudżahedin
Posty: 278

Post autor: cluzoe »

Ja również dziękuje za fajny turniej i przeciwnikom za fajną grę.

Format ciekawy ale mam pewne niedociągnięcia.
Pierwsze koty za płoty.
Jak będziecie robić kolejny turniej to na pewno będę miał was na uwadze.
Obrazek

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

Wyniki wyniki.
Miejsce 1. - Pablo i jego Bestie
Miejsce 2. - Siemek i Imperium Kontratakuje
Miejsce 3. - Napadzior i Korniki ( brzmi trochę jak garażowy zespół punkowy :twisted: )
Miejsce 4. - Bobson i kolejny kejos.

Propsy i specjalne podziękowania dla Ślivka, że dał się namówić na współudział w tym gwałcie na systemie. Niestety, nie wszystko udało się w stu procentach, powiem nawet, że nie dotarłem do 50% wszystkiego, co chciałem osiągnąć, dlatego kajam się przed każdym, komu się nie podobało i dzięki wszystkim za dobre słowo. I tutaj znowu dziękuje Ślivkowi za rady i spostrzeżenia a wszystkim i każdemu z osobna za feedback. Event dopiero się urodził, teraz musi podrosnąć, osiągnąć pełnoletność i dopiero coś z tego będzie. Głowa pęka od pomysłów, ale trzeba ochłonąć i zabrać się do roboty. Wszystkie uwagi biorę jak najbardziej do siebie i za punkt honoru stawiam sobie to, aby kolejny turniej, jeśli ktoś zdecyduje się na niego przyjechać ;) będzie już smyrał wysokość standardu po kolanach, nie po piętach.

Fajnie, że byliście, dziękuję też całej Ośmiornicy za pomoc z bazą terenową. No i kolejnym razem stoły i punkty będą lepsze, bo ten materiał to lekki niewypał ;)

Dzięki!!!
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

"Wyniki zostaną zgłoszone do Ligi."
Czy tak się stanie wobec zasad punktacji z bitew totalnie odbiegającej od zasad punktowania z 9 age?
Obrazek

Awatar użytkownika
cluzoe
Mudżahedin
Posty: 278

Post autor: cluzoe »

SORIN.
Nie ma co się samokamieniować.
Jest parę rzeczy do poprawienia ale nie było aż tak źle.

BLIND DEPLOYMENT w 3 grze był SUPER.
Na przyszłość proponuje od razu zapisać zasadę taką jak zrobiliśmy sobie z Bobsonem.
1) rzucamy kością kto wybiera stronę stołu.
2) gracze mają 10 minut na rozstawienie armii i TERENÓW ;)
3) podnosimy zasłonę i rzucamy na zaczynanie. Bez żadnych bonusów. Po prostu kto więcej.
Obrazek

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

Cluzoe, dzięki za pomysł, na pewno zrezygnuje z counterów, wymyślę coś innego. Co do pytania Lazura, będą, tylko muszę z kilkoma osobami obgadać jedną rzecz :-)
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Awatar użytkownika
Siemek
Chuck Norris
Posty: 479
Lokalizacja: :P

Post autor: Siemek »

Jeżeli o mnie chodzi to ja mam w wy
...ne na punkty do ligi :) jeżeli ludzie mają mieć przez to ból dupy to nie zgłaszajcie.

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Nie jest to kwestia żadnego bólu dupy. Skoro turniej ma być zgłaszany do ligi 9 age to powinien trzymać się zasad 9 age także w kwestii liczenia punktów gdyż takie turnieje wypaczałyby wyniki ligowe. Jeżeli turniej taki byłby zaliczony to co przeszkadzałoby w organizacji turniejów które wygrywałaby osoba z najmniejszą ilością punktów?
Obrazek

Napadzior
Chuck Norris
Posty: 547

Post autor: Napadzior »

Dobrze, że pojawiło się info o punktach do ligi bo do tej pory o tym nie pomyślałem. ( Widać teraz kto po co gra :D )
W sumie Lazur ma rację , Turniej jako kulanie i klimat i wszystko był udany. Wbijać w wyniki.
Obrazek

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

Zanim cokolwiek będę zgłaszał, poczekam aż mi podeślą id ci, którzy tego nie zrobili bo szukać nie zamierzam, mówię szczerze, nie mam na to czasu ;-)
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

ODPOWIEDZ