9 age - Pytania ogolne

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Re: 9 age - Pytania ogolne

Post autor: Magnus »

Witam,

mam pytanie, czy w tej wersji efekty z magicznych sztandarów działają na magiczne bronie? Nie moge znalezc stosownej adnotacji :/

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Nie ma zasady mówiącej o tym, że efekty magicznych sztandarów nie działają na magiczne bronie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Stan pisze:A to już nie ma innego koloru dla zmian względem 8ed?
Nie ma od dawna.
Ciekawym przykładem jest to co działo się na przełomie grudnia i stycznia. (łącznie to było ok miesiąca). Wyszła wersja. 1.2. (było porównanie do 1.1.) a potem szybkie 2 update'y z czego w ostatnim tylko kosmetyka, ale nie było już tam zaznaczonych zmian względem 1.1. :D

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Kontynuując off-topic to ja tam sobie pyknąłem booka od deski do deski jakiś czas temu. Sam się zdziwiłem ile rzeczy źle grałem :).

Imo powinniśmy dążyć do dalszego uproszczenia zasad (np. likwidacja reform, challengy itp.)
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Klaudel pisze:Kontynuując off-topic to ja tam sobie pyknąłem booka od deski do deski jakiś czas temu. Sam się zdziwiłem ile rzeczy źle grałem :).
W tą grę ludzie po jednej stronie globu grają inaczej niż ludzie po drugiej stronie globu, a czasem nawet grają w nią ludzie którzy zasad nie znają - to jest piękno tej gry :D
Obrazek

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

Klaudel pisze:(...)Imo powinniśmy dążyć do dalszego uproszczenia zasad (np. likwidacja reform, challengy itp.)
No ale od tego masz AoS

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

Dla potwierdzenia pytam: siła grindów i impaktów szczurzego meatgrindera zostanie zwiększona o +1 po wrzuceniu zerówki z szamanizmu?

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Tak

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Stan pisze: Więc sens jest tylko kto może powiedzieć że przeczytał całą książkę od desdki do deski?
Chomik. Wielokrotnie. Zresztą tylko w wfb panuje zwyczaj nie czytania zasad, ludzie przychodzacy z innych systemów (Jak Randomus) czytają :D

Po co Ci zasady jak jest faza wykłócania ;)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

1. Rzut na wybór strony.
Wygrany wybiera stronę czy decyduje kto ją wybiera?
2. Jak wygląda dokładnie kolejność wyboru który unit ambushuje lub jest w scoucie gdy obaj gracze posiadają takie jednostki? Zazwyczaj nie ma to znaczenia ale które z nich jest pierwsze? Chyba, że gracz wybierający stronę decyduje jednocześnie za oba rodzaje tych jednostek?
Obrazek

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

W obu przypadkach wyznacza gracz, który wybierał stronę wystawienia - musi to zrobić przed wystawieniem jednostek.

Niestety z dziwnego powodu jest to wspomniane w umiejętnościach Scout i Ambush zamiast na samym początku w fazie Deploymentu.

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

ad 1

Wygrany wybiera stronę. Następnie drugi gracz decyduje kto zaczyna się rozstawiać pierwszy.
Obrazek

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

Czy zerówka z okultyzmu działa na przyjazne oddziały - dla przykładu: rzuca ją Vermin Daemon.

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »

Tak działa na wszystkie oddziały w zasięgu (wrogie i przyjazne) poza oddziałem rzucającego czar.

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

Czy jeżeli dam czapkę czarodzieja na witch huntera z Imperium to czary ofensywne będą powodować d3 ran u przeciwnika?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Nie
Multiple Wounds (X, Y)
Unsaved wounds caused by attacks with this special rule or by Close Combat Attacks from model parts with this
special rule
are multiplied into the value given in brackets (X). If the value is a Dice (such as “Multiple Wounds
(D3)"), roll one such Dice for each unsaved wound with this special rule. The amount of wounds that the attack is
multiplied into can never be higher than the Wounds Characteristic of the Target (excluding Wounds suffered
previously in the battle). For example, if a Multiple Wounds (D6) attack wounds a Troll (W3) and rolls a ‘5' for the
amount of wounds, this is reduced to 3 wounds.

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

Takie oto pytanie:
Oddział nie jest zaangażowany w cc. Postać siedzi w tym oddziale. W jaki sposób mogę ją przemieścić na inne miejsce w tym samym oddziale? Czy istnieje jakiś sposób poza reorganizacją oddziału? A jeżeli istnieje to czy oddział będzie uważany za poruszony w tej turze?

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

DarekH pisze:Takie oto pytanie:
Oddział nie jest zaangażowany w cc. Postać siedzi w tym oddziale. W jaki sposób mogę ją przemieścić na inne miejsce w tym samym oddziale? Czy istnieje jakiś sposób poza reorganizacją oddziału? A jeżeli istnieje to czy oddział będzie uważany za poruszony w tej turze?
When moving a unit that includes models with the Front Rank rule, these models can be reorganized into a new
position (still as far forward as possible) as part of the move. This can be done as a part of an Advance move, March,
or Reform move, and counts towards the Movement allowance of the unit (measure from a Character's starting
position to its ending position to determine how far it has moved).

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

Dzięki za odpowiedź, a poniżej kolejne pytanie:
Czy można wy-szarżować dwiema postaciami z tego samego oddziału jednocześnie?
a) w dwa różne cele
b) w ten sam cel

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Zdaje mi się że nie można. Kiedy deklarujesz szarżę postacią z jednostki, sama jednostka z której owa postać wybiega, a więc i inni bohaterowie się w niej znajdujący nie mogą deklarować szarży.
Obrazek

Zablokowany