Rozpiski Szczurze

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Re: Rozpiski Szczurze

Post autor: wind_sower »

DarekH pisze:Czy jest jakieś ograniczenie w ilości elektryków?
W AB takowego brak, w RB nie odnalazłem zapisu, że nie mogę wziąć dla przykładu 6 elektryków, stąd pytanie.

Edit: I drugie pytanie - czy trafienie toksycznym atakiem jako niewypał traktowane jest jak trafienie w strzelaniu czy cc. Mam na myśli czy Chilling Howl z szamanizmu zwiększa o 1 wartość rzutu potrzebną na zranienie?

strzelanie

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

Dzięki!

Macie jakieś typy na defens z myszami?

Jaka magia będzie mocnym wsparciem dla myszek? A może podpowiedź na złożenie bohaterów.
Czy 2 elektryków ma w takiej rozpisce rację bytu? (channel oraz pociski i zionięcie gdy przeciwnik jest już blisko no i +1 AP z przerzutem zranień).
Może 2 magów i 2 elektryków - ale czy to nie będzie taki "przerost formy nad treścią"? :mrgreen:

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Cześć,
Jak oceniacie taką rozpiskę na 2800? Ewentualnie jakiś pomysł co uciąć żeby zamienić Giant raty na 10 Nightrunnerów (dla scorringu)?

Tyrant 1 Heavy Armour Amulet of Power (lvl 3), Blade of Swarm, Lucky Shield
War Litter 1 Mount Protection (5+) Herding the Swarm, 341 pkt.
Chief 1 light armour BSB, Safety in Numbers, Honourless, Callous Ring of Fire 210 pkt
Assassin 1 Paired Weapons, Throwing Weapons, Tail Weapon Lethar Strike, Potion of Strength 380 pkt.
Elektryk 1 Heavy Armour Hardened Shield 180 pkt.

Slaves 44 Muzyk, Safety in Numbers, Insignificant, Disposable 196 pkt.

Klanraty (Rats-at-Arms) 38 Safety in Numbers, Scoring, Muzyk, Sztandar War Banner 410 pkt.
Giant Rats 10 Safety in Numbers, Fight in Extra Rank, Swiftstride, Handlers 80 pkt.
Plague Brotherhood 28 Paired Weapons FCG, Safety in Numbers, Resistant, Hatred, Frenzy, Scoring 402 pkt.


Abomination 1 400 pkt.
Gutter Blades 5 Scout and Ambush 200 pkt.

Total 2799 pkt.

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »

Zamieniłbym miejscami lucky i hardened shield.
Utnij trochę slavów i klanratów, zabierz ambush gutterom (jak gracie na małych stołach to vanguard wystarczy) i punkty się znalazły :D

Drugim pomysłem jest całkowite ucięcie magii i wtedy masz pkt nawet na jakieś małe kółko i rotary guna.

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

No właśnie gutterzy bez ambusha tracą główny atut dla którego ich biorę - czyli ominięcie wszystkich wrogów i zmuszenie jakiegoś strzelania żeby się odwróciło tyłem do głównych sił a klanratór już i tak mam mało - boję się że mi ich braknie... Już prędzej wywaliłbym magię albo tylko amulet of power (wtedy mi punktów starczy) ale opcja wywalania 7A z 8S z lorda jakoś mnie mocno kusi :wink:

Jeszcze widzę opcję wywalić gutterów, wrzucić weapon team i mam 50 pkt. Czyli wtedy by się udało podmienić szczurki...

Awatar użytkownika
Pacek
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3404
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Pacek »

Bracia w Szczurze,
czy możecie doradzić jakąś początkową rozpiskę na 4500? WRacam do grania, ale nijak nie wiem, co należałoby dokupić, co zostawić w szafie, a na czym opierać rozpiskę. Wiem, że teraz gra nie ma jednego słusznego formatu jak w 8ed, zatem domyślam się, że armię można złożyć na wiele sposobów, niemniej na pewno są jakieś minimalne standardy typu: verminlord, 6 stormfiendów, klanraty i coś tam w core'ach ( czy cokolwiek, serio zupełnie na razie nie ogarniam). uprzejmie proszę zatem szczurzych braci o pomoc, podesłanie jakiejś rozpiski z turnieju, czy podpowiedzi, co zanabyć do grania. Howgh!
The messanger bowed low. "Speak-speak" snarled the Grey Seer, to agitated to appreciate the fawning. "Unexpected complications, most powerful of the potentates" said the Scurrier. Before the creature finish,Grey Seer sent bolt of lightning to roast him alive."Bad news can always wait" thougt the mage..

Awatar użytkownika
Marcinss
Wałkarz
Posty: 80
Lokalizacja: Gamblers The, Wrocław

Post autor: Marcinss »

W ostatni weekend pierwszy raz grałem w 9th, swoją przygodę wznowiłem po usunięciu się w cień z końcem 8 ed wfb. Masz tu rozpiskę jaką grałem na turnieju. Bez sukcesów, aczkolwiek potencjał jakiś był. Trudno się nią robi scenariusze co było zaskoczeniem, że są XD. Na pewno dużo w niej pozmieniam, niech to będzie przykład. Może we dwójkę wskrzesimy to forum.

Unnamed4500 Pts - Vermin Swarm Army

1 Magister Master @ 505 Pts
General; The Thaumaturgy; Wizard Master; Wizard Master; Hand Weapon; Light
Armour; 3 Dark Shards; Dark Shards; Honourless
Second Awakening [50]
Crown of Autocracy [70]

1 Chief @ 205 Pts
Great Weapon; Light Armour; Battle Standard; Honourless
Sceptre of Vermin Valour [35]

1 Rakachit Machinist @ 275 Pts
Hand Weapon; Ratlock Pistols (3+); Heavy Armour; Honourless; Mechanical
Limbs
Ghostly Guard [40]
Multifocal Eyepiece [45]
Lucky Charm [10]

34 Rats-at-Arms @ 405 Pts
Hand Weapon; Light Armour; Shield; Standard; Musician
Aquila of Ruin [55]

1 Champion @ [20] Pts

25 Rats-at-Arms @ 295 Pts
Hand Weapon; Light Armour; Shield; Standard; Musician
Banner of Discipline [35]

50 Slaves @ 245 Pts
Hand Weapon; Musician; Disposable

50 Slaves @ 245 Pts
Hand Weapon; Musician; Disposable

30 Slaves @ 165 Pts
Hand Weapon; Musician; Disposable

1 Weapon Team - Globe Launcher @ 150 Pts
Globe Launcher (4+); Heavy Armour; Brood's Courage (X); Scorched Fur; Tag
Along

1 Weapon Team - Rotary Gun @ 150 Pts
Rotary Gun (4+); Heavy Armour; Brood's Courage (X); Scorched Fur; Tag
Along

1 Weapon Team - Rotary Gun @ 150 Pts
Rotary Gun (4+); Heavy Armour; Brood's Courage (X); Scorched Fur; Tag
Along

5 Jezails @ 190 Pts
Jezail (4+); Pavise

8 Grenadiers @ 185 Pts
Gas Globes (4+); Heavy Armour

1 Verminous Artillery - Plague Catapult (4+) @ 170 Pts
Plague Catapult (4+)

1 Dreadmill @ 305 Pts
Electric Discharge; Electric Discharge (Melee); Electric Discharge
(Shooting)

1 Abomination @ 375 Pts

3 Thunder Hulks @ 485 Pts
Heavy Armour; Battle Focus; Handlers

1 Champion - Rotary Gun @ [130] Pts
Rotary Gun (4+)

Models in Army: 213


Total Army Cost: 4500

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »

Pacek tak jak piszesz nie ma jednego słusznego formatu, a szczury imo jeszcze są w czołówce jeśli chodzi o różnorodność. Najłatwiej napisz jaki styl gry cię interesuje - ofens, defence, coś pomiedzy? Hordówka czy msu? Wbrew pozorom klanraty nie są obowiązkowe bo da się składać rozpy bez nich ale fajnie jednak mieć ich modele w kolekcjii bo dużo rospisek gdzieś tam je ma jako Rats-at-Arm (własnie klanraty) czy jako slavy. 2x rotary guny imo przydają się też w każdej rozpie (jedyna rzecz którą wkładam zawsze, niezależnie od strategii - mega zabijają śmietnik wroga+ jak się skończy to spokojnie mogą naparzać do jego klocków). Wiem, że kółka Dreadmill (stary Doomwheel) są też mega choć sam z powodu braku modeli na nich nie gram (ale jakbym miał to raczej bym grał).

marcinss wywal Dark Shards, light armour z magistra, BSB sceptre of vermin valor też bez sensu jeśli chodzi razem z magistrem w małych klanratach z tyłu. Do dużych klanratów przydałby się grinder - wtedy już coś mielą i mają spory static. małe slavy wywalił bym na rzecz footpadsów jeśli masz problem ze scenariuszami. Jezzaile w tej rozpie imo nie mają racji bytu przy ld7 na generale. Przekonałem się boleśnie że łatwo trigerują sobie sami paniką i przy tej liderce to zwykle oddział za stół - zamiast nich daj może 2 katapultę albo ten grinder. o grenadierach nie mam zdania ale też mogą mieć problem z liderką (ale przynajmniej sami sobie nie wbijają ran), a przy tylu slavach mają szansę postrzelać. Inżynier (Rakachit Machinist) nie jest jakiś super imo i może warto dać za niego coś innego choćby 2 kółko? Abominacja z losowym ruchem sprawdza ci się w takiej defensywnej rozpie?

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Pacek pisze:Bracia w Szczurze,
czy możecie doradzić jakąś początkową rozpiskę na 4500? WRacam do grania, ale nijak nie wiem, co należałoby dokupić, co zostawić w szafie, a na czym opierać rozpiskę. Wiem, że teraz gra nie ma jednego słusznego formatu jak w 8ed, zatem domyślam się, że armię można złożyć na wiele sposobów, niemniej na pewno są jakieś minimalne standardy typu: verminlord, 6 stormfiendów, klanraty i coś tam w core'ach ( czy cokolwiek, serio zupełnie na razie nie ogarniam). uprzejmie proszę zatem szczurzych braci o pomoc, podesłanie jakiejś rozpiski z turnieju, czy podpowiedzi, co zanabyć do grania. Howgh!
Z przedmówcą się nie zgodzę co do różnorodności, jako że szczury mają niestety tylko 2 rozpiski - wszystko inne jest niestety albo zbyt sytuacyjne, albo po prostu słabe :(
1sza
verminlord
Dzwon
Bsb
gwardia z sztormówą(koło 30)
clanraty
2/3 10tki footpadów(ew. 20stki giant ratów), tak żeby wypełnić core, odginać i strzelać
3x globek
2x kółko
6 hulków
i jakieś odginki albo ulepszenia dla herosów(second awekening albo sceptre of the Vermin valour
2ga
verminlord
pendulum(adept, putrid protection, flail)
bsb
paredziesiąt plagusów z speedem
gwardia z sztormówią
i zapychanie core(footpady albo 20stki plagósów)
3x globek 2x kółko 8 hulków
Oczywiście każdy będzie miał troszkę inną rozpę(np. gra się czasem na katapach zamiast globków, ale globki lepsze jeżeli potrafisz je dobrze wykorzystać), ale trzon pozostaje prawie zawsze taki sam, największa różnica to czy bierzesz dzwon czy pendulum(czyt. czy wolisz przeciwnika wystrzelać czy wygrindować). Dzwon jest troszkę lepszy, ale są pairingi na które pendulum solo wygrywa grę(jak np. breta czy dwarfy).
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »

Widzisz co osoba to opinia. Ja widziałem rozpy na monstrous ratach, Pendulum+dzwon, rozpy oparte na spamie rat ogrów, eco kadra z kolesiem na lektyce jako generałem - wszystkie one uważam za poziom turniejowy, nawet masterowy. +Bardziej mi chodziło, że w porównaniu do niektórych innych booków mamy niezły balans wewnętrzny.

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

No tak, tylko 2 rozpy. Bo przecież nikt nie gra na opcji pendulum + dzwon (najlepiej scorująca rozpa na ETC) albo na dziwnych koncepcjach bez pendulum, dzwona, ani nawet bez demona...

Da się grać w innych opcjach, aczkolwiek te wymienione przez Mamuta są dość popularne, bo są proste do gry... ;]

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Znaczy tutaj trzeba rozróżnić grę drużynową od singlowej, rozpa pendulum+dzwon może być OK na drużynówce, zwłaszcza na 8 graczy, ale w singlu jest raczej bardzo słaba, bo jest wiele pairingów w których te 2 wielkie kloce są po prostu za wielkie i bardzo łatwe do wymanewrowania.
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
Pacek
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3404
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Pacek »

super, że coś ruszylismy dział. patrzac na daty ostatnich wpisów w niektórych wątkach myślałem, że BP padło i jest jakieś nowe forum, gdzie teraz są aktywni gracze :)

Co do grania: zawsze grałem na standardzie: dzwon, assassin, kloc stormów ze sztormiakiem, 3 inżynierów (2x mag+rakieta i jeden z brass orbem), zestaw klanratów, 2 mortary jako wt, 3x35 slavów, 3x graty, 2x 7 gutersi, abomka, działo. W zasadzie zmiany były jedynie kosmetyczne, raz dawałem wiecej inżynierów, raz rat ogry, na koniec przygody z 8 edycją stromfiendy z ratlongami. czasem ale to bardzo rzadko jezzaile na zasadzie 2x5. Także to bardzien była rozpa trzymająca punkty i naparzająca na zasadzie magii, niż ofens na pełnej kicie do przodu. zakładam, że teraz magia nie jest już taka mocna, więc wypadałoby trochę pozmieniać.

Z tego, co piszecie obowiązkowym zakupem są fiendy: przynajmniej 6, ejśli nie więcej. być może drugie kółko, ewentualnie furmanka (obecnie pendulum). plagmoncy u mnie w zatrzęsieniu, więc luz. Coś pominąłem?
The messanger bowed low. "Speak-speak" snarled the Grey Seer, to agitated to appreciate the fawning. "Unexpected complications, most powerful of the potentates" said the Scurrier. Before the creature finish,Grey Seer sent bolt of lightning to roast him alive."Bad news can always wait" thougt the mage..

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Niedługo wyjdzie nowy zestaw do aosa, szczury vs wampiry, będzie tam ze szczurzej strony:
- nowy inżynier z rakietą
- 3 stormfiendy
- działo/katapulta
- doomwheel
Można spodziewać się korzystnej ceny, ja bym poczekał chwilę z zakupami.

Awatar użytkownika
Pacek
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3404
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Pacek »

o! ciekawa sprawa, zwłascza, że kumpel zbiera VC!
The messanger bowed low. "Speak-speak" snarled the Grey Seer, to agitated to appreciate the fawning. "Unexpected complications, most powerful of the potentates" said the Scurrier. Before the creature finish,Grey Seer sent bolt of lightning to roast him alive."Bad news can always wait" thougt the mage..

Kobe
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: Kobe »

Widzę że temat znów trochę umarł,
Jako że od soboty można preorderowac Carrion Empire a moja relacja sinusoidalna z T9A weszła w fazę rosnącą to chciałbym spróbować się że szczurkami. Nie ukrywam że cena armii ma znaczenie więc mam takie oparte w dużej części o Start Collecting i właśnie wyżej wymieniony zestaw.

Co myślicie? Pogra, nie pogra?

Vermin Daemon @ 820 Pts
General; Wizard Master; Schemer

Plague Patriarch Adept @ 345 Pts
The Occultism; Wizard Adept
Putrid Protection [60]
Dragon Staff [30]

Plague Pendulum [410]

Chief @ 195 Pts
Sceptre of Vermin Valour [35]

35 Plague Brotherhood @ 515 PTS.
Banner of Speed [50]
FCG

Dreadmill @ 305 PTS

Dreadmill @ 305 PTS

5 Thunder Hulks @ 575 PTS
1 Champion Meat Grinder

Weapon Team - Rotary Gun @ 150 PTS

Weapon Team - Rotary Gun @ 150 PTS

20 Vermin Guard @ 390 PTS
Standard; Musician
Lightning Rod [100]

10 Footpads @ 140 PTS Musician

10 Footpads @ 140 PTS Musician

Models in Army: 90

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Jak bierzesz ten zestaw i to jeszcze dwa razy to ja bym wystawił wszystko z niego.
Zarówno hulki jak i katapulty są całkiem OK. IMO lepiej dać czempionowi jakąś broń strzelecką.
Vermin guard jest za mało, wymieniłbym ich na zwykłe szczury. Albo musisz mieć ich dużo albo dzwon do kompletu.

Kobe
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: Kobe »

Vermin Guardy chciałem tylko dla Roda, na papierze brzmi jak zajebista rzecz, ogólnie nie jestem przekonany do wszelkiego rodzaju katapult i armat jeszcze z wcześniejszej gry. Grałem DE i bolce jakoś rzadko cokolwiek działały.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Przelicz sobie ile ran zadaje taka katapulta np w klocek włóczników elfów.
Branie Roda za 400pkt to imo za drogo, ten oddział 20 ziomków nic innego nie zrobi w bitwie tylko będzie trzymało ten sztandar.

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Stan pisze:Przelicz sobie ile ran zadaje taka katapulta np w klocek włóczników elfów.
Branie Roda za 400pkt to imo za drogo, ten oddział 20 ziomków nic innego nie zrobi w bitwie tylko będzie trzymało ten sztandar.
bunkier dla bsb, scoring, odginaczka, oddział do wspomagania walki, imho warty swojej ceny nawet bez roda. Osobiście nie grałbym oddziałem gwardi większym niż 20, bo wg mnie odkąd zabrali im ap to są hujowe do bicia się. Przegrywają z byle elfami w 1v1.
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

ODPOWIEDZ