Ogrowe rozpiski

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Re: Ogrowe rozpiski

Post autor: Odoamar »

Pytanie jest takie, na jak dużym stole chcecie grać? Bo 10k to trochę za dużo jak na standardowy.

Jeśli jednak hellfist to warto zainwestować w maga z koroną by był generałem, a khanowi dać jakieś inne imię.

Kolejna sprawa to jakie limity macie w wyborach, bo jeśli wyższe to bierz 3-4 działa.
Dodatkowo na tak duże pt 3 Kin Eatery wg mnie są super opcją
Obrazek

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

No limity są takie jak w rulebooku, a wybory są podyktowane trochę posiadanymi figurkami. Trzy Gorgery i trzy armaty to już 1500 pkt, za co to wcisnąć? :) Rozumiem, że wypadną scrapy, ale to akurat na działo i Gorgera :D
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Marek_W
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101

Post autor: Marek_W »

Świetny pomysł - ciężki przeciwnik:) Na takie punkty to krasie będą miały tonę maszyn i jeszcze ze dwie tony wszelkiego innego strzelania :)

Jeżeli gdzieś bym szukał punktów na Twoim miejscu, to bym bombardierów podmienił na gorgery/artylerię. Z moich (niezbyt bogatych) doświadczeń 3d6 ataków z trójek bombardierów niespecjalnie się sprawdza (statystycznie 9 ataków, z reguły na 5+ trafiasz, na 4+ ranisz, a na koniec jeszcze jakiś save na armorze może zostać). Scrapy chyba bym zostawił do ładowania po klocach piechoty, które pewnie staną po drugiej stronie (to w końcu katapa - 6 z lethal strikiem).
"(...) brzydzić się wałem począł (...)"
Fluffy TM

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

Może i masz rację, tylko Bombardierzy służą mi jako w miarę tania odginaczka z pazurem. Ale fakt jest taki, że wolę być odginany niż sam to robić, więc może i trzy działa plus Gorgery to nie taki głupi pomysł. Lubię trudne gry, w sensie nie takie, że plan i taktyka jest na 6 a kostki są zimne jak lód :D Grać zamierzamy na stole 120' x 48'. Nie grałem dużej gry od ósmej edycji.
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Marek_W
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101

Post autor: Marek_W »

Wracając do rozpy mojego faworyta z poprzedniej strony, to chyba poszło mu całkiem nieźle na ETC mimo nietypowego podejścia:

http://tourneykeeper.net/Shared/TKGames ... yerId=4225

Nabił 67 punktów ogółem, trzy mecze wygrał, trzy przegrał (z czego tylko jeden znacznie bo do 2 z niejakim Janusem, reszta to 2x9). Ciekawy jestem czy Janus napisze relację i jak oceni swoje wrażenia z tej gry.

Natomiast ten pan,

http://tourneykeeper.net/Shared/TKGames ... yerId=1613

tym ugrał 95 punktów:

Great Khan (General, Hoardmaster, Heart-Ripper, Mammoth-Hide Cloak, Dusk Stone) 580
Khan (BSB, Gem of Fortune) 295
Great Shaman (Level 4, 4 spells, Path: Pyromancy, Great Weapon) 472
Mammoth Hunter on Tusker (Trolleater, Hunting Spear, Iron Fist, Bluffer's Helm) 450
8 Tribesman (M,C,S (FC) Iron Fist) 602
3 Bruiser (Musician)185
3 Bruiser (Musician)185
3 Bruiser 165
Rock Auroch (Hunting Spear) 480
Rock Auroch (Hunting Spear) 480
Thunder Cannon 300
Thunder Cannon 300

W indywidualnej klasyfikacji jeszcze wyżej zaszedł Włoch (97 p), tyle że na mamutach, yeti i ze strzelającymi maneaterami, ale za to bez dział:

Andrea “ Manfro ” Manfroni - Ogre Khans
Shaman Apprentice, General, 4 Spells, Great Weapon, Sceptre of Power, Crown of Autocracy, Wizard Apprendice, Pyromancy- 492
Khan, BSB - 260
3x Bruisers - 165
3x Bruisers - 165
9x Bruisers, M, C, S, Flaming Standard - 798
7x Mercenary Veterans, Poisoned Attacks, Swiftstride, Brace of Ogre Pistols, M - 870
4x Tusker Cavalry, Iron Fist, M, S, Gleaming Icon - 670
2x Yeti - 160
2x Yeti - 160
Frost Mammoth, Ogre Crossbow (2x) - 380
Frost Mammoth, Ogre Crossbow (2x) - 380
4500
"(...) brzydzić się wałem począł (...)"
Fluffy TM

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

Imho trzecia rozpa najfajniejsza :) Jest jako takie "pierdolnięcie" :D
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Co do tej rozpy na hunterach - ma pewien potencjał, ale przeciwnik nie umiał go kompletnie wykorzystać, brakowało mi też 3x2 mournów które robiłyby tu świetną robotę [kosztem artylerii]
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

Słuchajcie, co bardziej się opłaca, giermek na tuskerze, AS 2+, Ward na ogień i reroll AS czy 3x kawaleria ze sztandarem? Punkty podobne, tylko chyba gierojek jest bardziej uniwersalny.
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Kawaleria lepsza, 3d3 impactów + więcej ataków. Bez bluffera i regeny spadnie Ci z maszyn albo magii ten hunter.

Awatar użytkownika
Elvis is (un)dead
Oszukista
Posty: 796

Post autor: Elvis is (un)dead »

Moim zdaniem odpowiedź nie jest tak jednoznaczna.
Kawaleria:
+ więcej impactów
+ więcej ataków
+ scoring
- po zabiciu jednego potencjalna panika
- niski WS
- duży footprint

Hunter na Tuskerze:
+ light troops
+ dzida
+ mały footprint (łatwo schować, łatwiej zalecieć, styka się z mniejszą ilością modeli)
+ jak dasz mu headhuntera to może się leczyć
+ LD 9 i WS5
- dobry cel dla dział, bolcy itp. itd.

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

No właśnie taki rachunek sumienia sobie zrobiłem i wyszło mi podobnie. Z tym, że kawa może przepchnąć łatwiej jakiś klocek.
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Marek_W
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101

Post autor: Marek_W »

Poka rozpiskę :) Koledzy będą mogli się wypowiedzieć co w tej konkretnej rozpie będzie lepsze:)
"(...) brzydzić się wałem począł (...)"
Fluffy TM

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

Szczerze, to jest mocno wzorowana na rodzimej rozpisce z ETC, nadal uczę się grać hellfistem i thaumaturgy na magu. Jakby gdzieś był błąd w cyferkach, to powiedzcie, bo piszę na szybko i nie mam dostępu do ksiąg. A wygląda tak:

Mammoth Hunter Trolleater
Bluffer's Helm
Iron Fist, Hunting Spear, Tusker
450

Mammoth Hunter Headhunter
Dusk Stone, Dragonscale Helm
Iron Fist, Ogre Crossbow, Tusker
430

Shaman Hellfist General
Book of Arcane Power, Ring of Fire
Wizard Master Path of Thaumaturgy
4 Learned Spells
850

15x Scraplings
Throwing Weapons, Musician
100

16x Scraplings
Throwing Weapons, Musician
106

(3)3x Bruisers
Musician
(555)185

5x Tribesmen
Full Command Group
Banner of Discipline
363

(2)1x Thunder Cannon
(600)300

(2)1x Rock Aurochs
Hunting Spear
(960)480

1x Sabertooth Tigers
80
Ostatnio zmieniony 25 sie 2017, o 11:50 przez sorinmarkov, łącznie zmieniany 1 raz.
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Trochę rzeczy jest z dupy, np. łuki na scrapach (one chodzą w kresce najlepiej) albo 2++ na flaming i gw na generale.
Ja bym zostawił tę książkę, z +3 do casta możesz rzucać kometę z 3 kości.

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

Poprawione. Teraz ciut lepiej?
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

Dobra, podzielę się swoją opinią co do gry, rozpiski i tego, jak sprawiły się jednostki na polu.

Szaman.. Cóż, jaki jest, taki jest, poleganie na thaumaturgy w moim przypadku jest zgubne. WoG jest mocnym czasem, kontroluje movement o ile się go rzuci a meteor spadnie.. Uważam, że książka nie jest must have, Scepter of Power da radę w turze, gdzie potrzebuje tej komety albo jakiegokolwiek innego czaru. To pozwoli uwolnić masę punktów.

Hunter z hełmem jak zwykle mocny. Zarobił mi 640 pkt, ściągał dwie tury ostrzału z machin, straszył i gwałcił. Must be.

Hunter z rerollem mnie zaskoczył. Zarobił 440 pkt. Ani razu nie dostał rany ze strzelania (2x balista). Być może zagrzeje miejsce na dłużej.

Tribesmani, nic wielkiego o nich powiedzieć nie mogę, oprócz tego, że ginęli z miscasta i chronili szamana od klop i łuków.

Trójki Bruisers - Must have. Ładnie odginają i za 185 pkt biją mocno. Zaszaleli, gdy jedne trojaczki wyłapały szarżę Cave Goblinów (50szt) na bok, wytrwali i później na spółkę z szarżą armatki ich pogonili.

Scraplings - MUSZĄ MIEĆ ŁUKI. W obecnym kształcie rozpiski jakoś daleko nie szły, więc miło byłoby trochę postrzelać w machiny.

Armaty - cóż... Równie dobrze (albo lepiej) sprawdzają się jako support do szarży jak w strzelaniu. Ogólnie w tej grze oprócz missfire i zajebania dużego pomidora z hrape shota nie zrobiły dużo.

Aurochy - Jeden zginął od strzelania, drugiego zaciukały gobosy :D Co prawda, zadeptał BSB-ka, Dużego Maga, 3 slim shady'ich i 15 goblinów, ale fakt jest taki, że go zaciukały. Myślę, że dość stabilny element rozpy, są momenty, że jak się rozpędzą, to miażdżą pół armii przeciwnika.

Tygrys. Zabił 8 Gnasherów z zionięcia i uciekł za stół. Dobry pick, ale nie wiem, czy za zaoszczędzone punkty na magu nie wcisnąć Yeti.

Wynik 17-3 dla ogrów, scenariusz frontline clash, breaktrough. Kontra O&G, żelazny boss na rydwanie, bluffer's, itp., 150 goblinów ( po 50 cave z łukami, jedne miały siatki i 2 fanoli, drugie miały łuki i jednego fanola a trzecie common gobosy z łukami ibtarczami), dwie dziesiątki Iron Orkuff, 30 gnasherów, 4 balisty i jeden doomdiver.
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

что скажете?

Lublin 2500 pts

2500 Pts - Ogre Khans Army

Wildheart Army Composition @ 0.0 Pts

1 Mammoth Hunter the Wildheart @ 430.0 Pts
General; Wildheart; Hunting Spear; Iron Fist; Light Armour; Tusker; Light
Troops
Bluffer's Helm [80.0]
Lucky Charm [10.0]
Potion of Swiftness [10.0]

1 Tusker @ [0.0] Pts

1 * Mammoth Hunter Headhunter @ 450.0 Pts
Headhunter; Iron Fist; Ogre Crossbow; Light Armour; Battle Standard;
Tusker; Light Troops
Dragonscale Helm [30.0]
Sword of Might [30.0]

1 Tusker @ [0.0] Pts

2 Tribesmen @ 180.0 Pts
Paired Weapons; Light Armour
1 Champion @ [20.0] Pts

2 Tribesmen @ 180.0 Pts
Paired Weapons; Light Armour
1 Champion @ [20.0] Pts

2 Tribesmen @ 180.0 Pts
Paired Weapons; Light Armour
1 Champion @ [20.0] Pts

2 Tusker Cavalry @ 300.0 Pts
Heavy Armour

2 Tusker Cavalry @ 300.0 Pts
Heavy Armour

1 Rock Aurochs @ 480.0 Pts
Frenzy; Hunting Spear

Models in Army: 16

Total Army Cost: 2500.0

najbardziej chodzi mi o złożenie gienkia i bsb

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Drugi hunter ma ironfista za 30 którego nie używa. Bo ma magiczną klamkę. Zmień to.

Jak chcesz na wildhearcie grać to zrób jednego trolleatera z blufferem i bsb, a tego wildhearta z czymkolwiek.
Obrazek

Marek_W
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101

Post autor: Marek_W »

Może tak?

1 Mammoth Hunter the Wildheart @ 380.0 Pts
General; Wildheart; Hunting Spear; Light Armour; Tusker; Light Troops
Heart Ripper [60.0]
Talisman of Shielding [10.0]
Potion of Swiftness [10.0]

1 Tusker @ [0.0] Pts

1 * Mammoth Hunter Trolleater @ 500.0 Pts
Iron Fist; Ogre Crossbow; Light Armour; Battle Standard; Tusker; Light Troops
Bluffer's Helm [80.0]

1 Tusker @ [0.0] Pts
"(...) brzydzić się wałem począł (...)"
Fluffy TM

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Mocna jest ta rozpa, cięzko ją ogarnąć. Ale w corach bym dał albo busa chłopaków albo 2x3 oraz 2x sraplingi

ODPOWIEDZ