9 ed. Lizardmen

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Re: 9 ed. Lizardmen

Post autor: Myth »

Napisz też jak się spisują razordony, bo ile razy liczę, na papierze wychodzi, że totalnie nie warto.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Huss pisze:Dzięki:)
No to gratulacje Danca. Czyli żabka Ci się sprawdziła? A jak Teradonki - bobwidze ze znalazłeś dla nich miejsce w rozpie;)

Mnie w wersji z kowbojami niepokoi głupota wierzchowcow:/
Żabka jest okej, ale turbo droga. Plus wszystko w jednym modelu (duży mag, generał, bsb) jest zarówno zaletą jak i wadą.
Terki są okej, vanguard, flying i kamyki pomagają. Czasem jednak lepiej wrzucić inne rzeczy, przykładowo kameleony mają o wiele większą wartość ofensywną - kamyki (raz na grę)+3 strzały vs 20 strzałów. Mały oddział 5 też jest git, tania odginaczka.
Oblanie 8 Cold Blooded z rerollem to ~1%, także ten problem w zasadzie nie istnieje. :'')
Myth pisze:Napisz też jak się spisują razordony, bo ile razy liczę, na papierze wychodzi, że totalnie nie warto.
Mają największy zasięg z całej armii i są całkiem-całkiem przeciwko rzeczom z większym AS dzięki S4 i AP(1). Losowe, ale są dobre w kontrolowaniu stołu plus można ich użyć jako odginaczki jeśli musisz.
Obrazek

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Ja użycie rozumiem, ale mam problem z kalkulacjami. Jeden jaszczur to średnio 7 strzałów, trafia 3,5 na dalekim, rani człowieka 2 razy. Jeśli to rycerz, to zginie jeden, o ile nie miał warda. Sytuacja tylko się pogarsza wraz z wyższym T przeciwnika.

Powiedz proszę co u Ciebie zabijają te razordony, tym bardziej, że bierzesz dwa oddziały.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

IMO: Na pewno piechotę z małym i średnim T, bez względu na AS (nawet z 4+ zostaje 6+, a to nie jest już takie wesołe), dodatkowo wszelkie śmietki i odginaczki, ale myślę, że przede wszystkim właśnie ta piechota.

Jednak lepiej jak Dancaarkiiel podzieli się swoim doświadczeniem.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Ja tam lubie grac na jeżach....mimo swojej losowosci maja wygar a dodatkowo z rerollem z divinacji robia sie mega mega...gratuluje wynikow i zapraszam wszyatkie gaady do lodzi.flaszke sie zrobi i pogada o taaktyce:)
Moj sukces jezami...22 malych krwiopijcow w ture.strzelaly 2x2 jeze z czego jedne mialy reroll to hit.
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

4 razory 14 chamkow i 11 skinkow statystycznie sklada bladego. Serio s4 ap bez kar za ruch i to 4d6 z unitu jest porbane ponad wszystko :O

Myth chyba wylazi z Ciebie jakis malkontent, bo narzekasz na dwa najmocniejsze po kowbojach elementy booka :D I najpewniej oba beda nerfic ; ) Problemem SA jest monobuild, ale sam build jest bardzo mocny zwlaszcza w realiach teamowek
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Mam nadzieje ze jeże zostawia w spokoju...mogli by np cold one przerzucić do corow albo moje marzenie-dac saurusom wielka broń
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Myth pisze:Ja użycie rozumiem, ale mam problem z kalkulacjami. Jeden jaszczur to średnio 7 strzałów, trafia 3,5 na dalekim [...]
Ano problem z kalkulacjami jest, bo 1 spearback trafia średnio 2,33 hity na dalekim, bo masz karę za zasięg i multiple shota. :mrgreen:
Obrazek

Dreef
Falubaz
Posty: 1302
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dreef »

Dancaarkiiel pisze:
Oblanie 8 Cold Blooded z rerollem to ~1%, także ten problem w zasadzie nie istnieje. :'')
[/quote]

Na DMP moje Ripki postanowily oblac frenzy majac 8 z rerollem, na 12 cali mialy szarze w szkielety - i doszly :D. Miny moja i przeciwnika bezcenne ;)

Co do monobuildu sie nie zgodze. W Lizakach mozna zlozyc duzo opcji, pytanie jakie jest Twoje zadanie. Moim bylo rzezbienie w gownie stad i taka rozpa:
Firstborn Warlord on Raptor: General, Great Weapon, Glittering Cuirass, Divine Icon, Talisman of Supreme Shielding, 600 pts
Firstborn Veteran on Raptor: Battle Standard Bearer, Great Weapon, Armour of Destiny, Lucky Charm, 460 pts
Skink Priest: Wizard Apprentice, Druidism, Learned 2 spells, 180 pts
Skink Priest: Wizard Apprentice, Druidism, Learned 2 spells, Black Cube 220 pts
Skink Captain on Alpha Ramphodon, Light lance, Shield, Dragonscale Helm, Egg of the Quetzal, 270 pts
Saurian Warriors x 20, FCG, War Standard, 470 pts
Skink Braves x 17, Musician, Replace Shield with Bow, 220 pts
Skink Braves x 17, Musician, Replace Shield with Bow, 220 pts
Chameleons x 5: 140 pts
Skink Hunters x 7: Blowpipe, 138 pts
Skink Hunters x 8: Blowpipe, 152 pts
Ramphodon Riders x3: Shield, 265 pts
Ramphodon Riders x3: Shield, 265 pts
Stygiosaur: Champion, 450 pts
Stygiosaur: Champion, 450 pts
Total: 4500 pts
Obrazek

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Mam zapytanie, bo zauważyłem teraz w rozpisce KKomrada, że jedne saurusy (x31) są bez totemu, a drugie mają Jaguara, natomiast w AB jest poniższy tekst:
Saurian Warriors may take one of the following Totem Animals. If a Saurian Warriors unit selects this option, then all Saurian Warriors in the army must be upgraded with the same Totem Animal.
Czy to nieoznaczań, że większy oddział tez powinien mieć totem?
Nie wiem czy lepsze 3 saurusy, czy +1M, ale terqaz pytanie, jakie jeszcze inne rzeczy nie zostały wyłapane, bo armybuilder nie wykrywa takich nietypowych wymogów.

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Te rozpy wyżej były z pierwszego draftu czy czegoś tam, przed jakimikolwiek poprawkami.
Zgadza się, rozpa ruska była nielegalna. W SA to jedyny "bug" z tego co się orientuję.
Obrazek

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Nie wiem dlaczego mieliby nerfić Spearbeack'i?:/ Są dobre ale nie must have. Wielu graczy ich nie używa, a inni pojedyńcze sztuki.
Natomiast faktem jest, że przeniesienie ColdOne Cavalry do Core znacząco urozmaiciloby rozpy/koncepcje. I oczywiście zaczęłyby się pojawiać nieużywane jednostki i modele:)
Może nas zaskoczą i pojawia się jednostki na kształt Tichi Chuihi Raichi (czy jak to sie pisało;p)

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Skinki w fast cavalery. Powiem ze glupota zabijala by te jednostkę.chyba ze mozna by nylo dolaczyc kowboja na co do niej.wyedy bylo by fajnie.ja wciaz czekam za saurusy z gw.taki oddzial z sila 6 i t powiekszonym z magii life ryl by w stanie duzo zrobić
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Twoja koncepcja fajna ale byłaby to taka mniejsza i według mnie lepsza(ogólnie patrząc) wersja Kajmanow;p
Więc wtedy Core stanie się dopiero monobuildem a Kajmany stracą sens IMO.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Panowie....czy ktos ma pmysl na rozpuske na 2500 pkt z zastosowaniem zasad warbands?szukam inspiracji i moze ktoś pomoże
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Siwmmka...sa jakies przeciwki dot wersji 2.0 dla naszwj gadziej rasy?
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

2x cowboy + ptaszki + saurusy i masz rozpę na 2500.

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Podobno nasz book będzie w ten weekend dany to wewnętrznych testów...
Wtedy wszystko będzie wiadomo. :^)
Obrazek

Awatar użytkownika
Shady
Chuck Norris
Posty: 472
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Shady »

Mam nadzieję że będą o wiele bardziej grywalne jednostki
Obrazek

Zapraszam do polubienia mojego profilu ;)
https://www.facebook.com/ZygiArtStudio/

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Coś wiadomo czy book dostał się do testów wewnętrznych? Albo czy są jakieś newsy o jego zawartości?
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

ODPOWIEDZ