Powiększanie środowiska. Jak i w którą stronę?

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Ninos
Wałkarz
Posty: 91

Re: Powiększanie środowiska. Jak i w którą stronę?

Post autor: Ninos »

Shino pisze:
lwieserce85 pisze:Tez uwazam ze jeden/dwa mastery powinny byc zorganizowane na male punkty tak aby mozna bylo zavrac kilka bitew z nowymi graczami, wyjasnic im zasady itp wypic piwo w czasie bitwy na spokojnie.dodatkowo sugeruje rozkrecac w duzych miastach ligi na male punkty.kiedys taka liga byla w Pruszkowie ale niestety lokalny sklep wypina sie na 9th age i ala młodzież z okolic pruszkowa gra teraz w AOS.....ciezko ich bedzie przestawic na tory normalności.
czy organizujecie za rok mastera na male punkty?

bo polowa tego tematu to jest rozmowa na zasadzie "niech ktos", a to ewidentnie nie jest sposob na powiekszanie srodowiska.

plakaty reklamujace ninth age wydaja sie spoko pomyslem i mysle, ze w bazyliszku mozemy porozmawiac o sensownosci ich (w sensie gdzie by je porozwieszac aby to mialo sens)
Może zróbmy krajowy wzór plakatów? Też o nich myślałam. Jest kilka miejsc w Poznaniu w którym bym takowe wywiesił.

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Bardzo dobry pomysł! Tylko czy ktoś umie w photoshopa.

Dodatkowo chciałbym zauważyć, że nie ma fanpejdżu t9a polska.

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

Jest zestaw plakatów gotowych do użycia, wystarczy włane teksty wstawić...

https://www.the-ninth-age.com/filebase/ ... ollection/

Awatar użytkownika
G@lahad
Chuck Norris
Posty: 553
Lokalizacja: Vanguard/Łódź

Post autor: G@lahad »

Moim zdaniem dobrym ruchem jest wejść z wargamingiem w różne miejsca gdzie ta młodzież jest np. szkoła. W szkole można dogadać się z dyrekcją, że będzie organizowane kółko modelarsko-wargamingowe i po lekcjach można cisnąć z młodymi w figurki. Kolejnym miejscem jest harcerstwo. Jestem pewien, że wśród nas są emerytowani lub jeszcze aktywni harcerze. Co więc stoi na przeszkodzie by na zbiórkach pokazać filmik/prezentacje o naszych pacynach i znów zorganizować zajęcia popołudniowe lub po prostu ogłaszać "Spotkania z wargamingiem".

PS. Tak ogólnie to harcerze to mój następny target na "Łódzkie spotkania z Fantasy Battles: The 9th age" :)
Obrazek

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

JimMorr pisze:Jest zestaw plakatów gotowych do użycia, wystarczy włane teksty wstawić...

https://www.the-ninth-age.com/filebase/ ... ollection/
takie ładne plakaty i ktoś musiał wstawić kod qr w rogu psując kompozycje, co to jest? trafficar? xD

turalyon
Mudżahedin
Posty: 211

Post autor: turalyon »

To może ja odpowiem jako gracz który grał od 5 do 8 edycji regularnie na turniejach a teraz w 9 juz nie gram.

Ludzie wracają to tego co trochę już znają i pamiętają. A 9 edycja to jest już zupełnie co innego - inne nazywy oddziałów, inne zasady, inne punkty. Stwierdze nawet ze ciężej na nią się przestawić wracającemu graczowi niż jak były zmiany edycji gry robione przez GW. Jak ja mam poświęcić kilkanascie dni i rozegrać kilkanaście bitew by poznać nowe zasady- no sorry ale w moim wieku 35 lat przy 2 dzieci i żonie jest to niewykonalne żeby wrócić do tego hobby. A jak już się nauczę to i tak wyjdzie jakiś patch który zmieni wszystko.

Ale realne jest to co robię teraz - co jakiś czas gramy z kumplami w 8 edycję z naszymi delikatnymi zmianami przegietych jednostek. I jest ok. Bo mamy juz zasady opanowane jak jazdę na rowerze - nawet po roku pamięta się co i jak. I takich jak ja co mają armię na kilkanaście tysięcy starych punktów jest pełno - ale nie znajdą nigdy czasu na naukę nowej całkowicie zmienionej edycji

Dlatego ubolewam nad tym ze projekt poprawy 8 edycji nie przeszedł tylko powstało zupełnie co innego. Było by o wiele więcej grających. A tak to jest podział na tych co grają w 8 i 9 edycję

Ninos
Wałkarz
Posty: 91

Post autor: Ninos »

JimMorr pisze:Jest zestaw plakatów gotowych do użycia, wystarczy włane teksty wstawić...

https://www.the-ninth-age.com/filebase/ ... ollection/
Dzięki, coś można na bazie tego podłubać.

Osobiście myślałem, żeby te plakaty dać do sklepów z figurkami, modelarskich oraz knajp związanych z rpgami i planszówkami. Zakładam, że gdzieniegdzie będzie trzeba trochę przekonywać, ale wierzę, że się da.

Poza tym dobrze by chyba było zrobić polską stronę T9A, taką typowo zajawkową - zdjęcia, filmiki z imprez i namiary na lokalne kluby. Ale bez tego też można chyba coś na razie ugrać :)

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Z naszej perpektywy ten plakat jest bezużyteczny ;). To jest conajwyżej grafika na plakat.
Na takim plakacie powinno się też znaleźć zdjęcie z DMP. Białe pole, żeby każdy ośrodek mógł wpisać swój adres do spotkań i datę. Wszystkie napisy po polsku. Link do forum naszego i t9a.

Taki plakat musi być wydrukowany na ładnym kredowym papierze. Może liga sypnęła by groszem, a może ośrodki są zainteresowane sfinansowanie tego centralnie i później rozesłać, albo przekazać na masterze.

Ninos
Wałkarz
Posty: 91

Post autor: Ninos »

Napis można dodać. Zgadzam się jednak, że lepiej byłoby mieć własny, ze zdjęciami. Ale marudzeniem nic się nie ugra :P

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

turalyon pisze: Dlatego ubolewam nad tym ze projekt poprawy 8 edycji nie przeszedł tylko powstało zupełnie co innego. Było by o wiele więcej grających. A tak to jest podział na tych co grają w 8 i 9 edycję
i tak bylby podzial. Wystarcyz pamietac jakie byly podzialy opinii przy graniu na ograniczenia i faqi w czasach 6-8 edycji (we wczesniejsze turniejowo nie gralem)

niemniej widze ze nadal sa zdania 'niech ktos'. Jak wczesniej napisalem, ze jak cos 'mamy zrobic' to nikt sie za to zabierze. Nie patrzcie i czekajcie az inni to zrobia, tylko sie zajmi zajmijcie, bo inaczej to nie ma sensu. Energie w takie ogolne pomysly mozna wlozyc w zrobienie czegokolwiek i rozwoj hobby

Awatar użytkownika
G@lahad
Chuck Norris
Posty: 553
Lokalizacja: Vanguard/Łódź

Post autor: G@lahad »

turalyon pisze:ak ja mam poświęcić kilkanascie dni i rozegrać kilkanaście bitew by poznać nowe zasady- no sorry ale w moim wieku 35 lat przy 2 dzieci i żonie jest to niewykonalne żeby wrócić do tego hobby. A jak już się nauczę to i tak wyjdzie jakiś patch który zmieni wszystko.
Wejście w 9th age jest dużo łatwiejsze niż by się zdawało. Przecież to jest ta sama gra co kiedyś tylko tam gdzie były idiotyzmy w zasadach od GW to ich już nie ma. A co do zmienionych nazw to proszę Cię... ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Jak ktoś nie chce to mu wszystko będzie przeszkadzać.
IMO nie ma sensu żeby liga finansowała takie plakaty.
Z rzeczy które mają sens - mapa graczy 9age.
Zapewne jest już na forum 9age, kwestia odszukać i promować na forum.

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

turalyon pisze: Dlatego ubolewam nad tym ze projekt poprawy 8 edycji nie przeszedł tylko powstało zupełnie co innego. Było by o wiele więcej grających. A tak to jest podział na tych co grają w 8 i 9 edycję
Wcale by nie było więcej grających, moim zdaniem. Shino ma rację, i tak byłby podział. Kochałem WFB miłością wielką, ale to była dobra gra na swoje czasy. Czasy się zmieniły, w projektowaniu gier minęły pewnie ze 3 ewolucyjne epoki. Dla dzisiejszego mnie - świadomego gracza, mającego na koncie parę bitewniaków i masę nowoczesnych planszówek - WFB to a) piękna nostalgia, b) gra mechanicznie FATALNA i przestarzała.

Po spotkaniach z nowoczesnymi planszówkami, mechanikami stawiającymi na pierwszym miejscu nie kostki, nie zakupy, tylko gracza, nie wyobrażam sobie powrotu do 5 minut faktycznego podejmowania decyzji przekładanych 30minutami "kręcenia silnikiem" gry (kostki, kostki, rzuty, testy, to hit, save, panika, terror, animozja, czary, scatter) Na myśl o tym, że o udanej szarży albo o tym, czy oddziałowi nic się nie stanie czy zniknie za planszą zadecyduje rzut 2k6 bierze mnie pusty śmiech. To tak jakbym rozważał przejście ze Scythe, Terry Mystiki, Imperiala czy Food Chain Magnate do Chińczyka...no, może Magii i Miecz.

Wbrew temu co piszesz, turalyon, wdg. mnie dobrą "przeróbką" byłoby zostawienie z oryginalnego WFB jak najmniej i w każde miejsce gdzie GW wymyśliło ( :roll: ) "rzuć kostką" wstawienie "gracz decyduje". Mniej designu rodem z lat 80tych "więcej to lepiej", więcej elegancji, obcinania, wygładzania. Zachowania głębi bez rozdymania rozmiaru. Jak mówią sprytni ludzie, których się cytuje, by zabrzmieć mądrzej :
"Any intelligent fool can make things bigger and more complex... It takes a touch of genius - and a lot of courage to move in the opposite direction."
"Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away."

Moje ostatnie objawienie, Concordia, ma instrukcję na 4stronach A4 z czego większość to klaryfikacje i przykłady. Tak naprawdę same zasady to z tego może pół A4 a przebieg rozrywki jest streszczony w jednym zdaniu (dosłownie!). Jeśli zapytacie czy to WFB zmuszało mnie do ostrzejszego kombinowania i było większym wyzwaniem dla mojego intelektu czy może Concordia...to szczerze, WFB nawet nie ma startu.

Tak więc Shino ma rację - każdy ma swoją wizję połączenia pięknego wspomnienia o WFB sprzed prawie 20 lat i faktycznie dobrej gry. Co oznacza, że stworzenie jednego takiego miksu, który przyciągnąłby każdego jest niemożliwe.
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Stan pisze:Jak ktoś nie chce to mu wszystko będzie przeszkadzać.
IMO nie ma sensu żeby liga finansowała takie plakaty.
Z rzeczy które mają sens - mapa graczy 9age.
Zapewne jest już na forum 9age, kwestia odszukać i promować na forum.
Dlaczego uważasz, że to zły pomysł, aby liga finansowała takie plakaty? Jeżeli są środki, jest to w interesie nas wszystkich, aby propagować grę. Jeżeli chcemy konkurować z produkatami GW, nie możemy robić czegoś mizernego. Jest to forma wspomagania ludzi, którym się chce. Jeżeli oprócz swojego czasu mają jeszcze wydawać pieniądze na wydruk to robimy im troche pod górkę :)

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

@Rafal
9tka naprawdę nie wymaga wiele a daje więcej frajdy z gry. Czasy kiedy pacze pojawiały się co chwilę i zmieniały masę rzeczy sa już za nami - chętnie pokażę Ci jak wygląda teraz gra.

co do finansowania plakatów - myślę że to dobry pomysł, w tym momencie zbieramy pieniądze na jaki cel? :)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

A ile liga tak naprawdę ma pieniędzy?
50zł od mastera to daje 400-500zł rocznie.
Z tego trzeba opłacić nagrody dla top + dyplomy.
Liga miała przejąć finansowanie silnika forum itd. (nie wiem na ile zaawansowane są prace nad tym).
To za co chcecie drukować te plakaty?
Bo wypadałoby przeznaczyć chociaż 20-50zł na ośrodek, nawet nie wiem czy to starczy na 10 plakatów.

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

A nie da się ludze załatwić jakiegoś sponsora, który wydrukowałby plakaty?

MKG
Mudżahedin
Posty: 230

Post autor: MKG »

Sorki, ale to brzmi jak powiekszanie środowiska graczy multiplayer zmodowanego DooMa 2 z 1994 roku.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

A szukałeś już jakiegoś?

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

MKG pisze:Sorki, ale to brzmi jak powiekszanie środowiska graczy multiplayer zmodowanego DooMa 2 z 1994 roku.
Przed chwilą mieliśmy gigantyczne DMP - na 245 osób, jest hype - ten Doom wygląda całkiem dobrze 8)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

ODPOWIEDZ