Orki-ogólnie

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Yahoo82 pisze:Hmm z tego co widzę to mamy tutaj BS3, 30" zasięgu z siłą 4 przy ASv 5+ i T4. Tylko trochę drogo wychodzą.
O co chodzi z Ruglud Animosity? Bo albo mam coś źle w AB, albo przy 1-2 strzelamy do najbliższych, a 3-6 się kłócą :/
Może ktoś napisac co daja Maggot i Ruglud? (w AB nic o nich nie ma, a stronki gw mam w pracy blokowane).
Drodzy są i zajmują slot Special. Ale klimat i figurki super. Tabelkę animozji mają właśnie taką jak podałeś. Fajne jest to, że nie panikują od innych Greenskinów. Maggot to sztandarowy, jest goblinem i ma ward save 3+ (dobre, nie? :)), a ich sztandar daje +2 do CR (czyli tak jakby mieli War Banner na składzie). Maggota nie można wyzywać na pojedynki. Maggot nie ma kuszy, ale stojący za nim ork z kuszą jest traktowany jakby stał w 1. rzędzie, więc nie tracimy strzału. Ruglud nie ma żadnych magicznych przedmiotów.
Jedyna moja wątpliwość dotycząca tego oddziału to czy liczyć bonus do siły za choppę tak jak jest napisane w opisie oddziału (czyli tak jak w 6. edycji, tylko w szarży) czy na zasadach 7-edycyjnego booka (zawsze w 1. rundzie).
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

kusznicy-to wcale nie musza byc rugludzi tylko stare orcowe modele-w 5ed byli kusznicy wsrod orcasow

choppa-zalezy jak sa opisani;jezeli maja odnosnik do AB OnG to maja nowa wersje,jak maja opis przy broni to sprawa jasna-jak w opisie

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

quas pisze:choppa-zalezy jak sa opisani;jezeli maja odnosnik do AB OnG to maja nowa wersje,jak maja opis przy broni to sprawa jasna-jak w opisie
No niestety mają to w opisie.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Nerull
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nerull »

quas pisze:kusznicy-to wcale nie musza byc rugludzi tylko stare orcowe modele-w 5ed byli kusznicy wsrod orcasow
akurat kucha :mrgreen: w 5ed to wyszły co najwyżej plastikowe boxy orków z metalowymi bitasmi (poza tym to te same plastiki które mamy i dziś), w 4ed ich nie ma, to modele z 3ed '88r (http://www.solegends.com/citcat88/0511orcs.jpg - jako ciekawostka na dole obrazka stare 3ed rugludy, które wtedy wcale nie były kusznikami - a przynajmniej nie przede wszystkim hehe) mam tych kuszników - nic specjalnego (plastikowe kusze) ale i tak fajnie, że zdobyłem

btw:
stare rugludy: (tak dobrze widzicie - to halabardy hehe)
Obrazek

i współczesne:
Obrazek
i nawet pozycja w sklepie (drogawe): http://wilczek.poznan.pl/index.php?item=3491
Obrazek

Awatar użytkownika
kis1
Mudżahedin
Posty: 258
Lokalizacja: Bastion HypolytówCity

Post autor: kis1 »

Quasowi chodziło o to , że w można było wystawić kuszników, a nie , że figurki były wtedy wydane :)

Ciekawe, że kiedyś był taki oddział, przecież wtedy nie było DoW (chyba?!), ale z chęcią bym nabył te stare figurki :)

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

DoW bylo odrebna armia w 5ed (jak mnie pamiec nie myli),choc dosyc dziwna-w zasadzie dosyc podobne do imperium(gdzie tez byly elfy,krasnale,halflingi czy ogry)

a co to za problem ze to halabarda? dwuraki wtedy tez byly dla wiekszosci oddzialow zielonych :roll:

Awatar użytkownika
Nerull
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nerull »

quas pisze: a co to za problem ze to halabarda? dwuraki wtedy tez byly dla wiekszosci oddzialow zielonych :roll:
ot żaden poza zwróceniem uwagi, że to unikatowa kombinacja uzbrojenia na modelu orka :) zresztą te modele mają bardzo ładne te halabardy, niestety mam tylko po 1 z każdego wzoru więc na klocek za mało :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Moriar
Warzywo
Posty: 13

Post autor: Moriar »

ZAPODAJCIE JAKĄŚ DOBRĄ ROZPISKĘ O&G NA 1500pkt.

Dzięki ;)

Awatar użytkownika
kis1
Mudżahedin
Posty: 258
Lokalizacja: Bastion HypolytówCity

Post autor: kis1 »

3 Razy Goblin Big boss (dwóch na wilkach w tym BSB, generał na pająku) magiczne przedmioty do wyboru w zasadzie
2 x 40 Goblinów ze spearami, tarczami i CMD
3 x 25 Goblinów z łucznikami
15 Wolf riderów z CMD i spearami
10 Spider riderów z CMD
5 baz snotlingów

Masz dwa porządne klocki do walki wręcz, dobre strzelanie , szybkie skrzydło, żeby mocno uderzyć i zawsze są snotlingi , które mogą przyjąć szarżę silnego oddziału, żeby później na bok coś weszło. Trochę boli brak obrony magicznej, ale to nie powinno być problemem, najwyżej można wymienić coś na caddego

Awatar użytkownika
GeForce
Warzywo
Posty: 19
Lokalizacja: Wawa

Post autor: GeForce »

Jemu chodziło o rozpiskę O&G a nie samo Goblins ;) Btw masz cały temat o rozpiskach, możesz czegoś tam poszukać np. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 424&t=8708

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

nie chciałem nowego tematu zakładać więc tutaj :wink: :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?p=219581#219581

oczopek
Mudżahedin
Posty: 334

Post autor: oczopek »

na 1500, a nie na 2350 :/

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

jak na 1500?

Awatar użytkownika
kis1
Mudżahedin
Posty: 258
Lokalizacja: Bastion HypolytówCity

Post autor: kis1 »

O jezuu... on chciał pokazać swoją rozpę, a nie dać przykładową na 1500 ;p

oczopek
Mudżahedin
Posty: 334

Post autor: oczopek »

aha to sory :P :D

to ja tez was bardzo prosze o pomoc bo turniej juz w tą sobote, a nikt na podforum "rozpiski" sie nie wypowiada:(
co myslicie o czymś takiem http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... php?t=9811

Awatar użytkownika
sharkoon
Mudżahedin
Posty: 226
Lokalizacja: Biała Podlaska->Moria

Post autor: sharkoon »

Co do samych orków to czy używa się jeszcze zwykłych orków czy raczej savage, to samo tyczy się orków na dzikach. Które z nich są lepsze, opłacalniejsze i dlaczego?

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Na dzikach najlepsi są dzicy- mają więcej ataków i jak w coś wpadną to się przeważnie przebiją, z normalnymi to różnie bywa (2x mniej ataków)

Awatar użytkownika
sharkoon
Mudżahedin
Posty: 226
Lokalizacja: Biała Podlaska->Moria

Post autor: sharkoon »

W armii na 2k co lepiej stosować Big Boss czy Warboss?

Awatar użytkownika
Reaper
Chuck Norris
Posty: 413
Lokalizacja: Bytom-Vendetta

Post autor: Reaper »

a w kazdej innej armii co lepiej stosowac na generala ? lorda czy herosa ? logiczne ze warboss

oczopek
Mudżahedin
Posty: 334

Post autor: oczopek »

nie o orkach, ale też ogólnie :P macie jakiś pomysł na konwersje speer chuki? bo w ami gdzie jest ich przyjamniej 4 to monotonia zabija :(

ODPOWIEDZ