Panowie Przemian - do dzieła!

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Panowie Przemian - do dzieła!

Post autor: KrzysiekW »

Witam,
w tym temacie proszę o umieszczanie Waszych propozycji ulepszeń, zmian oraz wszelkich usprawnień mających na celu poprawienie przejrzystości i szeroko pojętej "fajności" forum. Przedyskutuje się i do zastosowania (lub nie :twisted: ).
W planie są m.in. tematy dotyczące każdego z 4 bogów Chaosu i kilka innych rzeczy.
Na pierwszy ogień - rozpiski i ich umieszczanie.
Proponuję rozwiązanie podobne jak na forum skavenów czyli założenie tematu, w którym będzie link do odpowiedniego tematu i krótki opis rozpiski.
Np.
2250, Keeper of Secrets
Komentarze w samym temacie z rozpiską, tu tylko info o niej. Dzięki temu można by znaleźć dość szybko interesującą nas rozpiskę i tam już na spokojnie poczytać o niej.

Awatar użytkownika
Kensiorek
Chuck Norris
Posty: 497

Post autor: Kensiorek »

chaos musi byc . Losowe zamykanie tematow mylace tytuly odpowiedzi nie na temat :) niech KZ bedzie dla nas przykladem :)

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Rozpiski tak jak u skavenow czy TK czyli temat ,a w nim linki do forum rozpisek :) Można go oczywiście przykleić ,podobnie zrobić z galeria :wink: oraz 3 przyklejony temat to zasady ale niekoniecznie musi być link do KZ ,można rozpatrywać to tutaj :wink: o ile ktoś będzie wiedział ...;)

EDIT:

@KrzysiekW
Może galerie nazwać po prostu ; GALERIA :wink: bo teraz to jakoś tak ... :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

szczurek pisze: Rozpiski tak jak u skavenow czy TK czyli temat ,a w nim linki do forum rozpisek :)
Czyli jeden głos za.
szczurek pisze: Można go oczywiście przykleić ,podobnie zrobić z galeria

Będą przyklejone, a galeria gotowa - możecie się chwalić. :)
szczurek pisze: oraz 3 przyklejony temat to zasady ale niekoniecznie musi być link do KZ ,można rozpatrywać to tutaj :wink: o ile ktoś będzie wiedział ...;)
Zasady już przyklejone, i na takiej zasadzie jak piszesz - można tam też dyskutowac. Jeszcze spróbuję dokleić do tego temat o zasadach co to jest poniżej. Ponadto w pierwszym poście są linki do odpowiednich tematów z działu KZ. Wg mnie jest to pewne ułatwienie.
Kensiorek pisze:chaos musi byc . Losowe zamykanie tematow mylace tytuly odpowiedzi nie na temat
Niezły pomysł, ale chyba bym długo tu miejsca nie zagrzał... :)
Nie będzie tyranii, ale nawet sam Tzeentch ma pewne ograniczenia. ;)

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Co do rozpisek.
POdoba mi się motyw w którym konkretne rozpiski byłyby pokazywane, a następnie komentowane na naszym forum - nie gdzieś tam w rozpiskach. naturalnie, forum by uległo wtedy zasypaniu pod względem ich liczby (przynajmniej teoretycznie, praktycznie nie ma aż tylu chetnych do wciskania swoich rozp). Można wybrnąć w ten sposó iż tworzymy 4 tematy: Rozpiski(Armie) Khorna (z podtytułem: zamieść swoją Krwawą Hordę itd). Najlepiej się komentuje odpowiadając na jasno opisaną armię. Kiedy w jednym temacie mamy rozpiski, z nich link do FORUM ROZPISEK i mamy odpowiadać w swoim to już jest troszkę utrudnione, praktycznie non stop cyctat ściągasz.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

BOGINS pisze:Co do rozpisek.
(...)Kiedy w jednym temacie mamy rozpiski, z nich link do FORUM ROZPISEK i mamy odpowiadać w swoim to już jest troszkę utrudnione, praktycznie non stop cyctat ściągasz.
Nie, nie tak. :)
U nas byłby tylko link plus opis co się pod nim kryje - coś jak u skavenów.
Patent się sprawdza, bo chcąc znaleźć jakąś rozpiskę patrzysz tylko po opisach, nie musisz przebijac się przez strony komentarzy w poszukiwaniu rozpiski. Uważam, że tak jest wygodniej i przejrzyściej.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Hmm jak dla mnie jest to tworzenie wtedy tematu tylko po to by człowieka przekierować z kolei do innego forum. W sumie mój pomysł też nie jest dobry
Teoretycznie optymalnie by było mieć małe podforum tak jak w starym chaosie było z galerią...osobne mini forum, na którym spontanicznie wrzucamy i komentujemy swoje rozpy. Ktoś zainteresowany - jak wyglądają rozpy demoniczne wchodzi i widzi ich cały wysyp. teoretycznie pomysł skavenowy uszedłby, gdyby wszyscy tak jak ty opisywali linki (czyli chociaż co jak i na ile punktów). Obawiam się sytuacji w której nie opisany link będzie zajmował miejsce i troszkę niszczył psychicznie bo nie będziesz mógł znaleźć, khorne 1500 + wsparcie nurgla 750.
ALe w sumie...

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Wydaje mi się, że wiem o Co Ci chodzi. Że wchodzisz w temat i widzisz X postów "2250 na BT" i nic więcej o nich nie wiesz. Tak, jest takie ryzyko. :/
Na razie zaeksperymentuję po mojemu (czyli taki temat bedący czymś w rodzaju wygodnego spisu treści, z uwzględnieniem uwagi o jakimś opisie) a jak nie zda egzaminu, to będę szukał innego rozwiązania, np. poproszę o podforum do rozpisek. Tylko, hmm, wtedy też one muszą byc jakoś dobrze opisane, bo wyjdzie na to samo: wchodzisz i widzisz: 2250 na BT. :) Coś się pomyśli, coby dobrze było!

ODPOWIEDZ