Zapytania o zielone zasady

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Leszczu
Chuck Norris
Posty: 641
Lokalizacja: Krotoszyn, Zielony Smok
Kontakt:

Post autor: Leszczu »

a sv jest modyfikowany przez siłe tego kto nam tą rane zadał? :P czyli np (przyklad z kosmosu) czolg wjezdza nam w szamana orkow z tym talizmanem to szaman ma sv 1+ czy po modyfikacjach 4+ ? myślę, że jest modyfikowany ale warto spytać :D

nabot23
Wałkarz
Posty: 59

Post autor: nabot23 »

IMO modyfikowalny. Niezłe byłoby to przegięcie gdyby szaman przetrwał natarcie czołgu :) . No ale cóż, w końcu to MI... :P
Ostatnio zmieniony 7 lip 2008, o 12:53 przez nabot23, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Leszczu
Chuck Norris
Posty: 641
Lokalizacja: Krotoszyn, Zielony Smok
Kontakt:

Post autor: Leszczu »

Ależ jakie tam przegięcie :D potem rzuciłby na czołg "Morks wants yaaa" i zostałby bohaterem ^^ taki mały offtop :P

oczopek
Mudżahedin
Posty: 334

Post autor: oczopek »

na jakiej podstawce stoi gigant, wyverna?
jak mam 2 snotling pumpy w jednym slocie to rozstawiam je za jednym razem czy na 2 razy, i to samo pytanie odnoście snotlingów na piechocie?? czy jak mam 2 snotlig pumpy z jednego slotu to poruszam je jednym rzutem kostek??

Awatar użytkownika
JaSk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 133
Lokalizacja: Black Orc Gliwice

Post autor: JaSk »

Poruszasz się za osobno. I vszytkie maszyny vystaviasz na raz.

Awatar użytkownika
Crimsoner
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131
Lokalizacja: Athlone, IRL

Post autor: Crimsoner »

snotlingowe pumpy to nie maszyny - wystawiasz je kazda osobno (co jest ich bardzo duza zaleta) - ruszaja sie tez osobno - w ogole traktowane sa jako dwie niezalezne jednostki. Analogicznie traktujesz oddzialy snotlingow (ale tutaj nie ma zadnych specjalnych zasad ze slotami, bo sa one w corach)

giganta wystawia sie najczesciej na podstawce 75x50, choc 50x50 tez jest dozwolona (bo jest to monster).

wiwerna jest na podstawce 50x50.

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

JaSk pisze:Poruszasz się za osobno. I vszytkie maszyny vystaviasz na raz.
popsuło Ci się 'w'? :o

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

Czyli wszystkie maszyny trzeba wystawiać równocześnie??? Jak mam np. dwie balisty i katapultę to wystawiam je na raz???

Patryk
Wodzirej
Posty: 715

Post autor: Patryk »

Tak.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Emilianek pisze:Czyli wszystkie maszyny trzeba wystawiać równocześnie??? Jak mam np. dwie balisty i katapultę to wystawiam je na raz???
dla ulatwienia-jak bedziesz mial 8 balist i 2 doom divery to tez je wystawisz za jednym zamachem

oczopek
Mudżahedin
Posty: 334

Post autor: oczopek »

modele latające gonią, uciekają i overanują o 20 cali??

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

3d6 jeżeli używają latania, mogą zadecydować ze robią te rzeczy na piechotę i wtedy 2d6

Awatar użytkownika
Crimsoner
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131
Lokalizacja: Athlone, IRL

Post autor: Crimsoner »

w zaleznosci oczywiscie od ich wartosci M - nie jestem pewnie ale taki Bloodthirster to chyba ma M8. W kazdym razie jesli leca - to 3d6, jesli wybieraja ruch na piechote - w zaleznosci od ich wartosci M - albo 2d6 (w wiekszosci przypadkow tak bedzie) albo 3d6 (jesli ich M>6)

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

ja to tak skrótowo napisałem, ale jest dokładnie tak jak pisze crimsoner

oczopek
Mudżahedin
Posty: 334

Post autor: oczopek »

w tej chwili nie mam dostepu do tabeli trafień i ranien, a jest mi bardzo potrzebna, mógł by mi ktoś ją zeskanować, albo napisać?

Awatar użytkownika
Reaper
Chuck Norris
Posty: 413
Lokalizacja: Bytom-Vendetta

Post autor: Reaper »

trafienia: kolesi z nizszym ws trafiasz na 3+ , z rownym badz wiekszym ale nie dwukrotnie +1 na 4+ , kolesi z ws dwukrotnie +1 badz jeszcze wiekszym na 5+

ranienie: jezeli to jest o 1 mniejsze od twojej sily to na 3+ , jezeli mniejsze o wiecej niz 1 to n a 2+ , jezeli rowne to na 4+ wieksze o 1 to na 5+ , wieksze o 2-3 na 6+ , a dalej sie juz nie da :D

Awatar użytkownika
Menace
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160

Post autor: Menace »

Co do lataczy: wydaje mi się , że przy ucieczce latacza muszą uciekać lotem, czy też może się mylę ?

I pytanie, bo nie mam możliwości zajrzenia do orkowego army booka: Czy savage orki mają do wykupienie dwa hand weapony czy też dwie choppy ? Innymi słowy, czy jak biją z dwóch broni to mają +1 S w pierwszej rundzie walki czy nie ?

Awatar użytkownika
Reaper
Chuck Norris
Posty: 413
Lokalizacja: Bytom-Vendetta

Post autor: Reaper »

maja ;] bo choppa to jest taki specjalny hw ktory daje +1s niestety efekt sie nie kumuluje i majac 2 nie dostajesz +2 s :D ale +1atak owszem i +1s tez ;)

nabot23
Wałkarz
Posty: 59

Post autor: nabot23 »

Hehe to by było coś... 6S przy szarży :D .

Ok, 2 pytanka odnośnie fanoli:
1. Czy można strzelać do swoich fanoli (wiadomo czasem zagrażają nawet naszym unitom)
2. Czy fanol może być wypuszczony w momencie, kiedy wrogi oddział (np. wykopki) pojawi się w zasięgu mniejszym niż 8 cali? Ktoś mi kiedyś tłumaczył, (fluffowo) że gobliny wypuszczają tylko do 8 cali, bo jeszcze zdążą wypchnąć szaleńca z szeregów :) . Dla manie to bzdura, dlatego wole się zapytać.

Awatar użytkownika
Reaper
Chuck Norris
Posty: 413
Lokalizacja: Bytom-Vendetta

Post autor: Reaper »

1. nie , bo to jest twoj UNIT wiec mnie mozesz do niego strzelac/magiowac .. ale ale za to on spowalnia odzdzialy wroga :D
2.fanatyk jest wypuszczony normalnie IMO

ODPOWIEDZ