Jakie kolory do Wood Elves ???

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ptaq
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: n/c

Jakie kolory do Wood Elves ???

Post autor: Ptaq »

Cześć,
mam problem z wymyśleniem jakiejś dobrej kombinacji kolorów do WE. Głównym problemem jest znalezienie odpowiedników kolorów GW w Vallejo, bo jeśli chodzi o kolory to chcę zrobić coś podobnego do standardowych WE, bo chyba to im najlepiej pasuje.
Możecie mi powiedzieć jakie kolory sami używacie(krok po kroku od podkładu, przez warstwy do cieniowania i drybrusha) i dać fotki? (interesuje mnie raczej tylko vallejo i ew. P3).
Z góry dzięki
Ostatnio zmieniony 18 lip 2008, o 22:09 przez Ptaq, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

Masz tu link do strony, gdzie znajdziesz porównanie palety Cytadelek z Vallejo i P3.
http://colors.silicon-dragons.com/full_line.php

Co do malowania WE w standardowe kolory no to wiadomo, że będziesz potrzebował generalnie palety zielonego i brązowego. Z zieleni ja używam: Dark Angels Green, Snot Green, Goblin Green, Scorpion Green, Cammo Green, Catachan Green. Z brązów: Scorched Brown, Bestial Brown, Snakebite Leather, Vomit Brown, Bubonic Brown, Bleached Bone.

Musialbyś sobie tylko ustalić poprzez stronę, którą podałem, odpowiedniki tych farb u Vallejo albo P3.

Fotkami w tej chwili niestety nie dysponuję.
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
Ptaq
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: n/c

Post autor: Ptaq »

No.. to wiele tłumaczy, ale jest taki problem, że ja na razie mogę sobie pozwolić na zakup max 2 zielonych i max 2 brązów, po za tym pale flesh, a czarny, biały i metale mam z GW ;]

Na razie mi podchodzą elf skin tone, sick green, tan. Resztę mam z GW, albo pactry (wiem żałosna firma ale każdy od czegoś zaczynał ^^), więc chyba starczy.
Thx

Znasz dobry sklep z P3 po przystępnej cenie? Nie mogę jakoś nic znaleźć.

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

To kup z każdej palety jedną ciemną farbkę i jedna jasną. Będziesz mógł wtedy mieszać je między sobą, żeby uzyskać barwy pośrednie.

Sklepów z P3 nie znam, ale poszukaj po necie, na pewno jakiś się znajdzie. Co do przystępności cen, to podejrzewam, że wszędzie są porównywalne.
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
Ptaq
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: n/c

Post autor: Ptaq »

Próbowałem, mieszałem, malowałem, drapałem, zmywałem, rzucałem, przeklinałem.
Szlag mnie trafia ^^ zużyłem tyle farby i nerwów, ale to wciąż nie to. Za to moje zapatrywania zmieniły się bardzo. Teraz szukam czegoś jaśniejszego, żywszego. Spodobały mi się biało-błękitne kolory z Rulebooka, ale to dalej nie to, czego szukam.

Dla tego mam prośbę dla wszystkich wprawnych szperaczy hobbystycznych stron. Macie może linki do fajnych Schematów kolorowych WE? Na linki zawsze mogłem liczyć od Voodoo pewnie i tym razem się nie zawiodę :wink: . Dawajcie wszystko co macie. Miło byłoby, jakby były podane kolory i fotki były w dobrej jakości. Męczę się już parę dobrych wieczorów, ale brakuje mi tej "iskry" -.-

Pozdro

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Obrazek

Awatar użytkownika
Ptaq
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: n/c

Post autor: Ptaq »

Fju Fju no nie powiem trochę tego jest ^^ Przeglądałem to wszystko, ale dalej nic mnie nie uderzyło. Wracam do testowania...
Thx ;] można na Ciebie liczyć :wink:
Pozdro

ODPOWIEDZ