Elfy a Eldarzy - pomysł na armię

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Elfy a Eldarzy - pomysł na armię

Post autor: Kris »

Witam!
ostatnio podczas rozmowy ze znajomkami w sklepie rozmowa zeszła na temat "czterdziestka a battle" i dowiedziałem się iż światy te podobno istnieja dokładnie w tym samym czasie, a nasza "planeta battla" jest gdzies w oko terroru (:shock:). Podobno podczas ucieczki eldarzy mieli kontakt z elfami - nie wiem czy te wszystkie informacje sa prawdziwe - poprosiłbym o pomoc w ich zweryfikowaniu ludzi oczytanych z fluffem

Nie mniej w głowie zrodziła mi się koncepcja armii opierającej się właśnie na kontakcie z eldarami i ich technologią - na razie takie są moje pomysły:

*Magowie - farseerowie idealnie się nadają i nie trzeba dużo mówić
*Spearmeni - zepewne byłaby to konwersje zwykłych z "plecakami" guardianów i ich hełmami
*Swordmastrzy - gotowi - Eldar Farseer and Warlock Bodyguard - jak zabrać pistolet "sztandarowemu" to nic nie potrzeba zmieniać
*chariot - ?jetbike ciągniety przez koniki?
*bolce - weapon platforrmy - najlepiej gdyby była wersja z kryształem - obługiwane przez maga

Taka na razie garść podstawowych pomysłów - jak to widzicie?
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Dla mnie doskonały pomysł. Bardzo by mi się taka armia podobała.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Oba światy istnieją równocześnie, są po prostu w innych wymiarach.

Pomysł ciekawy. Jednak te rydwany... ten pomysł kojarzy mi się z połową syrenki przerobioną na dorożkę (taki polski folklor :D). Może lepiej było by zrobić coś w rodzaju ścigaczy z Star Wars. Tzn. jetbike`i w których eldarzy stoją jak w rydwanie i z przodu konie. Jednak konie przerobione na mechaniczne - roboty. Te konie połączone z jetbike`iem tak jak silniki ścigacza z resztą - jakimś kablem. Sam jetbike można też przerobić, by wyglądał bardziej jak rydwan - futurystyczny, ale rydwan.

Edit. Konie mogłyby mieć zamiast nóg silniki rakietowe, takie skierowane na skos w dół.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Ktoś się chyba Danikena naczytal :twisted:

dobry pomysl, ale trzeba uważać aby nie przesadzić.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

Własnie jest pytanie jak duży mialby byś wpływ technologii - czy elfy opanowują ją, czy tylko elementy, które zgodnie z moim pierwotnym pomysłem miałyby być kontrolowane głownie przez magów i ich magię - choć łucznicy z karabinkami zamiast łuków sa kuszący (super modele eldar rangers)

Rydwan - nowy pomysł - jetbike ciągnięty przez niedużego smoka lub przez jakieś żywiołaki (ognia/powietrza)
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

wlasnie to jest problem, bo ciezko sobie wyobrazić, ze elfy moga być w jakiś sposób prymitywniejsze od czegoś tam :lol2:

dlatego sam kombinuj, jednak wg. mnie powinny to być niewielkie zmiany, ale to bylaby moja wizja takiego czegoś...

jednak na pewno zamiast figsów SM użylbym banszetek czy jak one tam mają odpowiednio skonwertowane :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

na swordmasterów tylko banschetki a warp spiders to WL

Nie mówiac o tym że PG to idealni Firedragonsi (czyjakoś tak im jest ci zajebisci panowie z wypaśnymi meltami)

Imo zajebistypomysł tylko musże cię zmartwić bo ta koncepcja że śwait battla i 40k to te same lub przenikaja sie (lub jak na samym pooczątku 40k że to wfb za 40tys lat) to bullshit gw dawno flufowo sie od tego odciało battl żyje osobno i świat imperatora osobno. To o czym mówisz to fanaberie graczy durne pomyślenie itp. jednym słowek ktoś to zmyśli i tak idzie dalej i dalej aż niektórzy zaczynaja w to wierzyć coprawda mozńa sie doszukać legendy o old ones aczkolwiek nie przypominaja oni żadnej rasy z 40k ani nie było o nic żadnej wzmianki. Jest tylko gnijacy imperator na złotym tronie tyranidy z pozagalaktyki 56(o ile pamiętam) ale 18 głównych zakonów SM Ta'u empire (moja armia) orki itp no własni i eldarowie po nekronach zaraz najstarsza rasa sami stworzyli 3 bogów chaosu którzy potem wypędzili ich z oka teroru gdize teraz tłuka sie demony.

Na twoim miejscu zrobiłbym ich wyniszczałych że np jak już coś to przez omyłkę tu trafili. Bo eldarzy jak wszyscy wiemy pierwsi zaczeli podrużować warpem na craft worldach i np jeden mały myśliwiec sie zagubił i jego załoga przypadkowo wpadła tutaj i założyli rase elfów (co niezgodne jest całkowicie z historią battla) ale jak to czesto sie tu mówi srał pies na fluff byle żeby figsy z gliny przeszły

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

wyprzediłeś mnie kosa :D banszetki to imo super pomysł i farseers jako magowie jet bike zamiast konia? :D albo zamist smoka walker z lordem :D są świetni herosi ze skrzydła mi dostępni na MO

powodzenia bedzi ci potrzebne ale pomysł miażdzący

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

@ Ice-T do poprzedniego Twego posta

a niby co? ludzie z Ziemi (nie Ci z battla :P tylko my) są tak naprawde wychowankami kosmitów, są na to dowody ;)

a więc i z elfami może być podobnie co z nami


;) ;) ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Już się trochę pogubiłem... To ma być armia do 40-ki stylizowana na HE, czy HE stylizowane na eldarów?

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

wysokie stylizowane na eldarów.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

To jednak wydaje mi się, że Eldary stylizowane na HE i przeznaczone do gry w 40-kę lepiej by wyglądały. Ten mój pomysł odnośnie rydwanu był właśnie przeznaczony dla takiej armii.

HE stylizowane na Eldarów to faktycznie ciężka sprawa - jeżeli miała by to być armia na turnieje (wysiwig). Jeśli na półkę to możliwości będzie więcej.

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

Koncepcja jest ogólna - i na razie nie to realizacji - niestety umysł jest szybsz niż ręka z pędzlem i duuuużo szybszy niż potencjalny przypływ gotówki :wink:
Na razie musze skonczyć moją normalną armię elfów, zaczynam zbierać też drugą armię, więc na razie z żadnym razie nie da rady....

Chciałem jednak się dowiedzieć jak wygląda kwestia fluffowa - cóż - może to i bzdura, ale może kiedyś tą bzdurę zrealizuję :D

Kwestia jest trudnośc konwersji - wiekszość tych elit jest zdaje się metalowa i bardzo kurczowo trzyma się swoich kosmicznych spluw - masakra do przerabiania... (bo jestem w tym slaby)
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

Awatar użytkownika
Jan z Czarnolasu
Mudżahedin
Posty: 269
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Jan z Czarnolasu »

Moim osobistym prywatnym zdaniem, fajnym i klimatycznym pomysłem jeśli chodzi o łącznie battla z 40k jest jedynie mieszanie chaośnickiej hi-tech z 40k z mortalami w battlu w postaci jakiś popsutych boltererów, elementów opancerzenia chaos-space marines tudzież całych space marines uzbrojonych w średniowieczną broń, kawałka płyty pancernej z czołgu zamontowanej na rydwanie i jakiś innych bzdetów.


Elfdarom jako elfom mówię NIE.

Awatar użytkownika
Alister
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Alister »

Kiedys daawno temu Warhammer siedzial w srodku Eye of Terror.
W ktorejstam edycji zmieniono fluff, Warhammer wypadl jako kompletnie niezalezne uniwersum, a w srodek Eye of Terror wpadly swiaty Eldarow.

ODPOWIEDZ