Pare noobowskich pytań.

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

Zablokowany
Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

to szkoda:P a jak sie to tyczy mentaura z pistoletem?? bo to jest w walce ahw

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

a brace of hanguns to ogre club? chyba nie bardzo ;) ale leadbelcher cannon w walce wrecz to ogre club - ma to napisane w opisie broni ;)
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

no tak ale meneater ma już na starcie ogre cluba, a brace of hundguns są adidional hand weapon. a w Patchu masz napisane "... even if used with an additional hand weapon.." :lol2: nie chce sie z nikim kłócić ale zastanawiam sie jakich meneaterow używać i jakbym miał do wyboru great weapona czyli siłe 7 albo siłe 5 z -1do Armour sava i 2strzały na ture to wybrałbym drugą opcje. Ale jak nie ma -1do Armour save to wybieram grejta :o

Jeszcze o coś spytam-> teraz Rhinox zawsze ma sava na 2+? bo w patchu zmienili, że teraz ironfist jest normalną tarczą 8) i jeszcze jedno, jeżeli mam magiczną broń na herosie a wezme ironfista to dodaje mi normalnie armour save, czyż nie?

Awatar użytkownika
Oni No Maćko
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: XIII Kohorta, Bydgoszcz

Post autor: Oni No Maćko »

co do armor piercing to imho nie działa z brace of handguns, bo nie masz możliwości używania i jednego i drugiego na raz (wydaje mi się, że brace się nie liczą jako AHW)

Rhinox ma na stałe 2+ AS

A heros jak najbardziej, korzysta z "tarczy" przecież technicznie, więc ma bonus do AS
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
— Stanisław Lem

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

dzieki wielkie za odp:P niby proste pytania ale zawsze lepiej sie upewnić!

koszalek
Warzywo
Posty: 14
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post autor: koszalek »

Gdzie zdobyć takiego Balance Patcha ?
Na necie udało mi się znaleźć "uściślenia sędziowskie" - jaką to ma moc prawną ? Nie grywam na turniejach, ale nie chce, by mi ktoś powiedział w meczyku towarzyskim, że się powołuję na "niewiadomoco".

Z góry dzięki

Halun
Mudżahedin
Posty: 261
Lokalizacja: W-wo

Post autor: Halun »

Link do dyskusji na forum

Balancing patch

No i na przyszłość polecam zapoznać się z funkcją "Szukaj". :)

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

czy scraplauncher się rozwala od siły 7?
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Murmandamus pisze:czy scraplauncher się rozwala od siły 7?
jak kazdy rydwan
Obrazek

koszalek
Warzywo
Posty: 14
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post autor: koszalek »

Wielkie dzięki za odp. Przyznam, że starałem się coś o tym znaleźć, ale jak się okazało google nie podołał wyszukać mi tego, co chciałem znaleźć (obiecuję korzystać z "szukaj" następnym razem).

Czy w rozgrywkach towarzyskich korzystacie z tego Patcha?

Czy organizatorzy lokalnych turniejów też stosują te zasady, czy częściej jednak jadą wg. zasad oficjalnych GW i ew. swoich równie lokalnych ograniczeń?

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

Ten patch nie dawno wyszedł i teraz większość turnieji będzie robiona pod ten Patch, żeby sprawdzić czy się sprawdzi! Ja gram w bitwach towarzyskich na ten patch zeby ćwiczyć na turnieje!

Awatar użytkownika
SZALONE
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45
Lokalizacja: "Ósma Bila" Bielsko-Biała

Post autor: SZALONE »

witam

mam dwa pytania
1.
ostatni grałem przeciw imperium oddziałem 6 ogrów pogoniłem ciężką kawalerie za krawędź stołu
kawaleria zmobilizowała się i powróciła ja powróciłem w swojej turze w tym samym miejscu co kawaleria, i co teraz walka normalna czy co oddział na oddziale stoi? (nam się skończył czas)

2.
ta sama bitwa
gnoblary szarżują na muszkieterów od fronty, pożeracz szarżuje na tyły,
decyzja mojego przeciwnika ucieczka wyrzuca 10 cali poza krawędź stołu
i co teraz czy odział muszkieterów został pożarty przez pożeracz (jaką siłę jednostki ma pożeracz ma 4 żywotności )czy tez uciekł?

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

1. Jeśli pogoniłeś coś za krawędź stołu, to to zdycha, nie mobilizuje się już nigdy i masz za to punkty. Jeśli coś ucieka w momencie ukończenia bitwy - podobnie, jest martwe.

2. Nie do końca rozumiem zagadnienie. Ale jeśli coś uciekło poza krawędź stołu, to jak wyżej.

Awatar użytkownika
Oni No Maćko
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: XIII Kohorta, Bydgoszcz

Post autor: Oni No Maćko »

co do pkt 2. Jeśli dobrze rozumiem Twoje pytanie to chodzi Ci o to, czy muszkieterowie uciekają za krawedź czy rozbijają się o pożeracza (odpowiedź - nie rozbijają się o pożeracza).

Edit:chyba że pytasz o to czy jak przy gonieniu oddział jednocześnie jest złapany i jednocześnie wypada za krawędź to co się liczy. Wtedy to nie wiem :)
Ostatnio zmieniony 4 gru 2008, o 16:46 przez Oni No Maćko, łącznie zmieniany 1 raz.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
— Stanisław Lem

Awatar użytkownika
Bania
Falubaz
Posty: 1328
Lokalizacja: Twierdza Toruń - Fort Rogowo
Kontakt:

Post autor: Bania »

nie rozbijaja sie o gorgera bo ma us=3 jak kazdy ogr, rozbijaja sie o kraniec stolu i gina...
Obrazek

Awatar użytkownika
SZALONE
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45
Lokalizacja: "Ósma Bila" Bielsko-Biała

Post autor: SZALONE »

a jak to jest z ogrami zranionymi

czy jeśli w oddziale pozostały dwa ogry (w tym jeden z nich został dwa razy raniony) czy siła jednostki jest równa 6 czy 4?

Awatar użytkownika
Arqueek
Chuck Norris
Posty: 380

Post autor: Arqueek »

6

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

Czy BSB ogrowy, bez magicznego sztandaru może dostać imie i wykupić pistolet? tak sie pytam bo w booku pisze, że BSB nie może mieć dodatkowej broni ani ironfista. Później jest: Niosący sztandar armii pięśćiarz może wybrać dowolny sztandar magiczny ale nie może w tym przypadku posiadać żadnych innych magicznych przedmiotów, ani też wybrać dla siebie wielkiego imienia. Noi w army builderze nie moge wykupić pistoletow ani imienia i sie zastanawiam czy to błąd AB czy błąd w polskim booku 8)

Awatar użytkownika
Oni No Maćko
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: XIII Kohorta, Bydgoszcz

Post autor: Oni No Maćko »

FIFI (_!_) - Wydaje mi się (głowy nie dam), że BSB jeśli nie ma sztandaru to może mieć magiczne przednioty i imiona, oraz może mieć GW. Z Pistoletami to nie wiem, ale chyba powinno być jak z GW.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
— Stanisław Lem

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

Nie może wziąć pistoletów, niemagicznego dwuraka, katany i fista. Wszystko inne może z zastrzeżeniem o sztandarze magicznym.

Maciek

Zablokowany