DE na smoku - 2250

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

No niestety głupotka czasami o sobie boleśnie przypomina, ostatnio mój oddział coldów z masterem na 6 tur w 4 nie zdał głupoty, w 1 nie zdał paniki za zniszczony oddział, a w ostatniej spalił szarżę bo mu brakło 1" i dostał chosenów na twarz... Nie wiedziałem czy śmiać się czy płakać.

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Jeżeli masz caddiego ząbki hydry są wypas na PGA sprawdziły mi się bardzo dobrze. Jeżeli jednak gra się na samym hoteku to zdecydowanie lepsze są 2 nulle dla lorda. Rozpiska bardzo podobna do mojego monster trucka z wyjątekim braku mantikory i rydwanu. Mam nadzieję, że będą turnieje na których będzie można pograc czymś takim, bo mój Monster Truck czeka :>
Obrazek

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

jak mój bsb ma jeżdzić w COKach to jest na coldonie a jak gram na piechocie to jest na koniku

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

W niedzielę w Bielsku był turniej na 2100. Delikatnie zmodyfikowałem poprzednią rozpiskę i okazało się, że wypadły tylko jedne harpie.

Highborn, pendant, crimson death, hydras teeth, smok, pair of repeating handbows

BSB na CO, enchanted shield, ring of hotek

Sorceresska z dwoma scrollami

2x5 DR

10 kuszników z muzykiem

3x5 harpii

2x6 COK ze sztandarami, jedni z war banner

2 hydry

2100pts


1 bitwa - bretka z 3 dużymi lancami, 3 małymi i pegazami. Trochę manewrów, kombinowanych szarż i zrobiło się 20-0

2 bitwa - demony na dwóch klockach plaguebearerów z heraldami, klocku bloodletterów z heraldem, 2x psy, 2xflamery. Jedne flamery zabił smok, drugie hydra z popychaczki (wylosowałem na caddym unseen lurker), jedne psy zaszarżowały smoka, drugie dostały szarżę COK. Zostały trzy duże klocki - plaguebearerzy dostali szarżę na flanke od dwóch hydr i złozyli się w drugiej turze, w pierwszej przegrywając o 5 mimo regenki, drugi kloc wpadł z overruna po harpiach w COK z warbannerem i bsb, po czym dostał na plecy smoka. W pierwszejturze przegrał o 10 i wyparował. Bloodletterzy dostali hydrę i COK na klatę, a drugi oddział na plecy i było po bitwie. Ostał się herald khorna próbujący szczęścia ze smokiem. 20-0

3 bitwa - chaos, 3xkawaleria, 4xmaruderzy, dragon ogry, helka, 2 magów na chariotach, exalted na juggernaughcie. Przeciwnik zastawił wszystko maruderami, więc w pierwszej turze pojechałem wszystkim na maksa do przodu i smokiem stanąłem pod helką. Dostałem szarżę maga na rydwanie i exalteda na juggerze. Statystyznie powinienem zdawać breaka na 8 z przerzutem. Chariot rzucił 7 impactów, 3 rany, exalted dołożył 4, ja nie zabiłem exalteda i miałem breaka na 6 z przerzutem. Oblany, smok zagoniony, COK z bsb musieli dać flee, nie zebrali się i w swojej drugiej turze miałem już 950 pts strat. Na szczęście hydry, COK i dużo śmieci wystarczyły do wyczyszczenia stołu (ostała się helka). 15-5

4 bitwa - demony, bloodhirster, 2xherald na juggerze, 2xbloodletterzy, 3xpsy, horrory. Miałem 9 i 13 punktów przewagi nad kolejnymi graczami i komplet z malowania więc wystarczyło mi nie przegrać bardzo. Nie walczyłem, zabiłem pieski, horrory i jeden klocek bloodletterów, straciłem kuszników, harpie i jednych DR. 10-10

COK są super, na ym turnieju mieli okazję powalczyć i spisują się bosko. Hatred i 6S daje takiego kopa, że mało co jest w stanie wytrzymać taką szarżę. Chaos knightci, bretońcy, flesh houndy mają niewielkie szanse. Zwłaszcza, że mamy harpie i zawsze to my szarżujemy.

Za tydzień turniej w bardzie, na Balancing Patch, więc zamiast hydry i warbannera wchodzą dwa bolce.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

W prawie każdej bitwie dotąd mi się COKsy spisywały. Właśnie te S6 w szarży jest kluczowe (dawne S5 to bywało za mało na puszki z 1+ lub coś z T4). Hatred to już wogóle daje turbo kopa (zwykle trafiają mi praktycznie wszystkie ataki, no i jak mam pecha i rzucę na trafianie np. 1 na 5/6 trafień, to przerzut jest w stanie to mocno podreperować, co czyni tę jednostkę bardziej przewidywalną). Głupota głupotą, ale jakiś minus musi być :D
A smok to smok - gorszy od starego nie jest, a sporo nowych bajerków Lord dostał.

Gratuluję wyników.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

Jankiel pisze:Za tydzień turniej w bardzie, na Balancing Patch, więc zamiast hydry i warbannera wchodzą dwa bolce.
a nie lepiej 2x 6 shades ;) ?

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Ostatni turniej w bardzie nie do końca się powiódł (ledwo trzecie miejsce). Raz, przez wyjątkowo słabą grę, dwa - zmarnowane 200 pts w RBT. Bolce nie przydają się praktycznie na nic. Trzeba ich pilnować (a kto to ma robić, jak cała armia rozbiega się po stole) i ani razu mi się nie spłaciły. Zwyczajnie nie ma w co strzelać, a jak już jakiś large target się pojawi, to dwa bolce to i tak stanowczo za mało. Dodatkowo brak hydry dał sie wyraźnie odczuć - cztery oddziały do walki to stanowczo za mało.

Dlatego jutro (znowu na 2100) wywalam bolce, wywalam hydra's teeth, a za te punkty wchodzi mi klocuszek czarnej gwardii.

Highborn, pendant, crimson death, smok, pair of repeating handbows

BSB na CO, enchanted shield, ring of hotek

Sorceresska z dwoma scrollami

2x5 DR

10 kuszników

3x5 harpii

6 COK z war banner

5 COK ze sztandarem

15 BG z ASF

hydra

2093pts

Turniej na BP+R więc ani magii nie muszę się bać, ani nadmiaru maszyn - 4,5 oddziału do hth + wsparcie powinno wystarczyć. Strzelanie słabiutkie, ale armia wystarczająco szybka i zwrotna, by nie dać się ani wymanewrować, ani wystrzelać.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

jak widzę takie coś to mam ochote rzucić HE.
bardzo ładnie wymaksowane DE, ale nie pisałeś muzyków czy poprostu nigdzie ich nie ma ?

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Nigdzie nie ma muzyków ani championów. Zakładam, że wszystkie combaty wygrywam :D
FCG pożerają strasznie duzo punktów, a przydają się dosyć rzadko.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

ale czempioni na coldach wyadają sie sensowni, za 16pkt. dodatkowy atakz z S6 i rerrolem pudla, sam tak twierdzileś :P
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

Jankiel za te wolne ptk daj muzyka kusznikom dzięki niemu często poprostu czynią cuda ;)

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

sam tak twierdzileś
Ale wtedy miałem wolne punkty, a teraz nie :)

Muzyk pójdzie do czarnej gwardii, bo mam figurkę. A do kuszników nie mam.

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

Jankiel pisze: Muzyk pójdzie do czarnej gwardii, bo mam figurkę. A do kuszników nie mam.
no wstyd sie perzyznawac ze nie masz [-X
chyba ci sprezentuje jakiegos ;)
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

zamiast kuszników wziałbym 7shade
Na takie pkt nie widze innych rozwiazań w DE niestety.

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

na takie ptk to trzeba mieć minimum 3 core ;)

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

haha Vincent dobrze powiedziane ; ]


patrze na tą rospe i patrze i kolejny raz myśle nad zaczęciem zbierania darków nowych ; ] genialny army list

(ale to po chaos elfach ; P )

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

juz dawno doszedlem do wniosku,ze na takiej rozpisce bolce 200 pts za bardzo sie marnuja...zeby hydry jak dotad sprawdzaja mi sie wysmienicie.dzis np sciagnely dwarficka katape...niemal zawsze sie sprawdzaja...a i wylatywac smokiem czesto latwiej...zlozenie na smoku imho najlepsze 9a z s6 malo co wytrzyma...bardzo podobne rozpy.;) kiedys gralem na magii ale w porownaniu z tym zbyt losowa

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Hehe
chyba jestem zmeczony :)

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Kolejny wygrany turniej, tym razem na BP+R - dwa razy lizaki, identycznie złożone (kawaleria, 2xkroksy, oldblood puszka na CO, bsb na CO, biegacz, caddy, 40 skinków, salki) - black guard bez problemu radził sobie z kroksami i kawalerią, nawet dwóch herosów nie dawało im rady, smok od razu leciał w salki, COK spłacali się jak zwykle - utłukli dwa oddzialy kroksigorów i jedną kawalerię). Harpie idealnie mordowały skinki. Dwie masakry. Na koniec WE, bardzo bolesne dla mnie - ancient treeman, bsb z hailem, caddy 3x10 driad, 3x łucznicy, 2x wardancerzy, waywatcherzy, 2x wild riders). Festiwal przegiętych rzutów po obu stronach skutecznie popsuł nam zabawę (hydra na ostatnim woundzie zabija 7 wardancerów z wardem na 4+, a 4 driady zadają 7 ran kawalerii z bsb, treeman przez 3 tury z rzędu zabijał po jednym gwardziście, a szarżujący lord na smoku zabija jedną driadę). Ostatecznie skończyło się na 10-10.

Dodanie tego oddziału gwardii to ogromna zmiana - bardzo pomgają w otoczeniu wroga, u mnie to jednostka pierwszego rzutu - kawaleria idzie dopiero za gwardią. Moze przyjąć dosłownie wszystko, a jednostki do kontry mają takiego kopa, że mało który przeciwnik będzie w stanie to wytrzymać. W mojej opinii najlepszy zestaw DE, jaki udało mi się złozyc i będę nim długo grał. Może nie jest specjalnie finezyjny, ale zabójczo skuteczny.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1390
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

A głupota ci nie przeszkadzała ??

ODPOWIEDZ