Modelowanie Druchii

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Patryk
Wodzirej
Posty: 715

Modelowanie Druchii

Post autor: Patryk »

Przyda się taki temat, ogólnie o modelowaniu, konwertowaniu Mrocznych Elfów.

No to pierwsze pytanie:

Ma ktoś jakiś pomysł na filler do regimentu Egzekutorów? Myślałem również o jakimś motywie, który mógłby byc w całej armii, jakiś motyw w regimentach, który łączyłby jeszcze bardziej armię, ujednolicał. Tylko nie mam pomysłów, co mogłoby byc w DE?

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Proponuje jakis pniaczek z wbita siekierka/mieczem i kolesiem -np. czlowieczkiem czy highelfem zaraz po odcieciu glowy - np. glowka lezy pod pniaczkiem a reszta ciala jest jeszcze oparta o pniaczek. Wszedzie pelno krwiii, jakies czaszki, szkielety walajace sie wokolo. Proste i chyba efektowane no i ma klimacik.

Awatar użytkownika
Roman Lord of the Druchii
Chuck Norris
Posty: 600
Lokalizacja: Z miasta, w którym ludzie wolą grać Dark Elfami i Mortalami Chaosu niż Bretką

Post autor: Roman Lord of the Druchii »

możesz zrobić wbitefo pionowo w ziemię draicha

Patryk
Wodzirej
Posty: 715

Post autor: Patryk »

Narożny pisze:Proponuje jakis pniaczek z wbita siekierka/mieczem i kolesiem -np. czlowieczkiem czy highelfem zaraz po odcieciu glowy - np. glowka lezy pod pniaczkiem a reszta ciala jest jeszcze oparta o pniaczek. Wszedzie pelno krwiii, jakies czaszki, szkielety walajace sie wokolo. Proste i chyba efektowane no i ma klimacik.
O to to! Świetny pomysł, dzięki bardzo :D Teraz tylko to zrobic :)

Awatar użytkownika
r0m
Chuck Norris
Posty: 643
Lokalizacja: Twierdza Alkarin-Leszno

Post autor: r0m »

ja mam w swoich goblinach takiego fillera- dwa nocniki prowadza obwiazanego lancuchami high elfa-jeńca, calego brudnego i pokopanego :D
zwarzajac na to ze darki nie lubia sie z lalusiami-elfami to mysle iz jest to dobry motyw

Awatar użytkownika
Bugi
Warzywo
Posty: 18

Post autor: Bugi »

U goblinow to pasuje, ale pomiedzy HE i DE panuje inny rodzaj emocji ;) taki HE nie ma szans na przezycie dluzej niz droga od miejsca schwytania do najblizszego oltarza khaina :D i to tez przy zalozeniu ze zaden z Delfow nie odstawi prywaty

Awatar użytkownika
Nadill
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: Nadill »

Można też zrobić bardzo fajny patent (tak zrobiłem u swojej Manticory) zrobić HE trupa np: z rozdrapanymi plecami, konwetrując zwykłego Warriora.
Niech gracze HE wiedzą, co o nich myślimy... hehe

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

A tak w ogóle, co to jest filler ? Tzn. jak brzmi jego definicja ;)

Patryk
Wodzirej
Posty: 715

Post autor: Patryk »

Zapełniacz oddziałów :) Np. jakieś duże stwory na podstawkach 40x40 dajesz do regimentu i nie dość, że wygląda to fajniej to jeszcze robi w grze po prostu za cztery figurki. Kolejny przykład - w boxie masz 16 figurek, a chcesz wystawić 20. Robisz jakąś fajną dioramkę na 4 podstawki i po sprawie :)

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

yo

Mam zapotrzebowanie na herosa na dark pegazie. Wiem, ze zrobię go pegaza morathi i zwykłego rycerza z lancą z blisterka. No i pytanie brzmi - czy ktoś już próbował takiej koncepcji ? Przede wszystkim trzeba usunąć nogi Morathi - czy ktoś już to robił ? Jeśli tak to w jaki sposób ? Zastanawiałem się nad zrobieniem formy korpusu pegaza i jej modyfikacją przed odlaniem samego korpusu. . .

To pierwszy choć nie ostatni problem, bo rycerza też byłoby trzeba lekko zmodyfikować, żeby się w ogóle zmieścił.

może ktoś już to robił ? :P

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Te jej buty są umieszczone dość upierdliwie ale daje się wyciąć cążkami, a potem wygładzić pilnikiem - sam tego nie robiłem ale widziałem takie projekty na Druchii.net albo na CoolMini. Konwertowałem ją dwa razy ale buty mi akturat nie przeszkadzały, bo robiłem po prostu czarodziejki na koniach, wdzięczny model :wink:

Awatar użytkownika
Nadill
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: Nadill »

Mam pytanie troche z innej beczki: Ktoś ma/widział zawartość "The Elven Collector's Guide"? http://uk.games-workshop.com/storefront ... orignav=13

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Nadill pisze:Mam pytanie troche z innej beczki: Ktoś ma/widział zawartość "The Elven Collector's Guide"? http://uk.games-workshop.com/storefront ... orignav=13
Posiadam :) Jak masz jakieś pytanie to chętnie odpowiem, ale teraz jestem w pracy i nie mam go przy sobie.

Awatar użytkownika
Roman Lord of the Druchii
Chuck Norris
Posty: 600
Lokalizacja: Z miasta, w którym ludzie wolą grać Dark Elfami i Mortalami Chaosu niż Bretką

Post autor: Roman Lord of the Druchii »

ogólnie b.fajna książeczka jednakże patrzeć nie mogę na armie DE prezentowaną w środku książki gdzie cold oney maja plastik szary an wierzchu i tylko gdzieniegdzie są mażniete farbą

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Te armie w "Collectos's Guide" są ciekawe, bo inne kolorystycznie ale na pewno nie powalają pod względem jakości pomalowania i chyba generalnie nie o to chodzi w polityce GW. Książeczka pomocna nie tylko dla "konwertystów" ale generalnie dla kolekcjonerów figurek przy obecnej polityce producenta, który uważa, że niedobrze jak towar jest dostępny w sklepie. Poza tym pokazane są staroedycyjne wzory, czyli coś co i tak trzeba by ściągać z Mail Ordera.
Na okrasę trochę zdjęć figurek-zwycięzców Golden Demonów. Dobre ale jak kogoś interesuje malarstwo figurkowe to większość z tego już gdzieś dawno widział
Ja ją oczywiście polecam

Awatar użytkownika
Nadill
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: Nadill »

A czy jest tam pokazane np. malowanie twarzy, schematy kolorów lub inne rzeczy, które dokuczają Elfickim Hobbystom ;)

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Malowanie twarzy?! Nie, pod tym względem nie spodziewaj się za dużo. Tu jest kilka niezłych tutoriali: http://www.chestofcolors.com/cofc-postn ... es&secid=4

ODPOWIEDZ