Kowadło zagłady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Łukasz_
Chuck Norris
Posty: 544
Lokalizacja: Łódź

Re: Kowadło zagłady

Post autor: Łukasz_ »

Bananovitch pisze:Chyba że będziesz miał pecha, i podleci na te sześć cali terrorysta :) Znaczy na odwrót-podleci terrorysta i będziesz miał pecha :)
A to kowadło nie jest unbreakable? :roll:

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Łukasz_ pisze:
Bananovitch pisze:Chyba że będziesz miał pecha, i podleci na te sześć cali terrorysta :) Znaczy na odwrót-podleci terrorysta i będziesz miał pecha :)
A to kowadło nie jest unbreakable? :roll:
jest, ale runelord to taki płochliwy jest, wiesz... i 9 Ld ma tylko ;) Pozdro dla Motora ;)


A ogólnie jeśli idzie o Kowadło to też preferuje wersje ekonomiczną. A i z dużych run rzadko korzystam bo mi w przeszłości zbyt często wybuchało :(
Obrazek

Mściwoj
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Mściwoj »

A czy kowadłem można popchnąć do przodu pojedyncze modele czy tylko klocki? Bo jak ostatnio chciałem popchnąć Dragon Slayera to kolega protestował, że tylko jednostki.

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

Po przeczytaniu rulebooka (co polecam) dowiemy się, że jednostkami są zarówno klocki jak i pojednyczy bohaterowie.
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Awatar użytkownika
DawiZharr
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Opole

Post autor: DawiZharr »

o ile dobrze pamietam na pojedyncze modele nie dziala tylko ta runa co spowalnia i zadaje d6/2d6 s4 hitow, ale nie mam w rekach swojego armybooka wiec moge sie mylic

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

Bananovitch pisze:Po przeczytaniu rulebooka (co polecam) dowiemy się, że jednostkami są zarówno klocki jak i pojednyczy bohaterowie.
Po przeczytaniu Armybooka (co polecam) dowiemy się, że nie moża bić z runy k6 S4 w pojedyńczych bohaterów, chyba że jeżdżą na large monster
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Kris pisze:
Bananovitch pisze:Po przeczytaniu rulebooka (co polecam) dowiemy się, że jednostkami są zarówno klocki jak i pojednyczy bohaterowie.
Po przeczytaniu Armybooka (co polecam) dowiemy się, że nie moża bić z runy k6 S4 w pojedyńczych bohaterów, chyba że jeżdżą na large monster
A czy my mowimy o runie K6S4? Nie, mowimy o runie popychajacej oddzialy. A czy przy tej runie jest napisane, ze dziala na herosow tylko wtedy, jesli sa na LT? Nie. Wiec mozna popchnac takze małego herosa, ktory według RB jest oddziałem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

Sorry :oops: czytanie za zrozumieniem się pogarsza...
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

Ja zastanawiam się nad kupnem kowadła i mam pytanie czy warto ?? Ono naprawdę jest takie pomocne podczas bitwy ??
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Kowadło: generalnie decyduje o wynikach bitwy
Wersja ekonomiczna najlepsza

Do tego: jak zaczynasz, duża runa
Druga tura, duża runa, potem już małe ;]
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Jeśli chodzi o kowadło, to na pewno jest przydatne - ostatnio udało mi się zmasakrować 2 oddziały WOCH-u (Warriorów Tzeentcha - wardy w dużej ilości oblane; i Marasów Slanesha) rzucając dużą runę, a potem 10 i 11 na 2D6 - a to wszystko za nim przeciwnik miał szansę do poruszenia się hehe. No ale ogólnie mam mało okazji do wypróbowania kowadła, bo moi przeciwnicy to właśnie albo WOCH, albo HE (wybierani losowo), a gracz HE zarzeka się, że zawsze bierze pendant of vengeance, co zdecydowanie psuje zabawę i zmniejsza użyteczność kowadła do masowej produkcji dispel dice'ów.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

I dobrze
Paskudny uśmiech power gamera

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Kowadło fajnie wybucha.Latający tłusty krasnoludzki lord runów to coś,co wywołuje radosny uśmiech na twarzach graczy:)
Mocne jest,ale bardzo losowe:)

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

dobre kowadło nie jest złe. Potrafi naprawde urozmaicic rozgrywke. Jak mozesz to kupuj.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kozisyn
Wodzirej
Posty: 698
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kozisyn »

kowadło zawsze i wszędzie
King of the Slayers, and the Slayer of Kings

Awatar użytkownika
Niko
Oszukista
Posty: 794
Lokalizacja: Warszawa, Yelonki "GAMONIE"

Post autor: Niko »

Moze mi ktos podac wymiary tej okraglej podstawki? bo od stu lat nie wystawialem kowadla... a moje kowadlo to to 5ed, jakis czas temu je "uziemilem" ale wiem ze mam za mala podstawke wiec bede wdzieczy jak by ktos mi podal wlasciwy wymia.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

60 mm
Obrazek

Awatar użytkownika
Niko
Oszukista
Posty: 794
Lokalizacja: Warszawa, Yelonki "GAMONIE"

Post autor: Niko »

thx. tak tez myslalem ale zawsze lepiej zapytac no nie :roll:

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Mac pisze:a gracz HE zarzeka się, że zawsze bierze pendant of vengeance, co zdecydowanie psuje zabawę i zmniejsza użyteczność kowadła do masowej produkcji dispel dice'ów.
Idź popłacz się #-o

A jeśli chodzi o kowadło to według mnie jest to maszyna dająca najwięcej możliwości taktycznych w całym WFB. Dzięki temu w połączeniu z master rune of challenge i runą slowness można się bawić dosłownie w pana policjanta który reguluje ruch na polu bitwy (dzięki temu można w 1 turze poruszyć się o 18 cali :shock: w tym dopiero się objawia krasnoludzka krzepa) ciężko jest wymanewrować taki odział który się porusza albo po 12 cali/ albo przeciwnik nie może marszować, więc jeżeli chodzi o kowadło to u mnie jest to mus na więcej niż 2K. =P~ Nawet jeśli elfy są be i są niedobre...
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
Longbeard
Wałkarz
Posty: 90
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Longbeard »

a gracz HE zarzeka się, że zawsze bierze pendant of vengeance, co zdecydowanie psuje zabawę i zmniejsza użyteczność kowadła do masowej produkcji dispel dice'ów.[/quote]


A propos, wystarczy rozwalić gościa z tym cackiem i problem z głowy... Przy dużej ilości machin jest to bardzo łatwe :roll:
,,System polityczny Bretonii? U nas to się nazywa wymuszeniem haraczu i jest karalne"
Matthias von Pfeildorf, były ambasador Imperium

ODPOWIEDZ