DMP 2009, 2010 i dalej - co i jak?

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szafa
Niszczyciel Ligi
Posty: 386
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

DMP 2009, 2010 i dalej - co i jak?

Post autor: szafa »

2009

DMP przy Polconie w Łodzi było skrajną wpadką, tak samo jak większość Polconu, który przez ostatnich parę miesięcy był ratowany przez ludzi z całej Polski, rzeczy które sie tam popierdoliło było co niemiara, części tych wpadek wy byliście ofiarą, część wpadek nie wyjdzie na światło dzienne, ale podsumowując, dobrze że (prawie cudem) impreza się w ogóle odbyła. Być może widzieliście osoby w koszulkach "NIE MOGĘ CI POMÓC - JESTEM ORGIEM" to była grupa osób która próbowała jeszcze coś naprawić po tym jak główny organizator dawał coraz bardziej ciała (tekst na koszulce był cytatem jego wypowiedzi). Wina była głównie w osobie głównego orga który składał obietnice bez pokrycia, część kardy wyjechała z Łodzi na jakies 2-3 tygodnie przed konwentem, spierdolony został kontakt ze sponsorami, noclegami... było w ciul źle.

Część rzeczy była nie do ogarnięcia przez Bartka i tu nie mam do niego żalu, tam gdzie mógł stawał na głowie i dopiał swego, ale gdzieś też siadła komunikacja i nie wynegocjowanie odpowiednio twardych warunków. Poprzednie dwa DMP z Polconami myślę że dały rade, tu była wpadka z powodu paru mitomanów, którzy chcieli zrobić konwent o którym ludzie nie zapomną i wyszło ze niestety będą pamiętać bardzo negatywne rzeczy.

Wypowiedzi Jacka o "jaśnie wielmożnych handlowcach" - cieszę się że zauważyłeś ze byłem w pracy na targach, też Cię serdecznie pozdrawiam, uświadom sobie jeszcze ze w centralnej Polsce koszty hal targowych są wyższe niż w Niemczech (rozmiar DMP przekracza rozmiar większości obiektów sportowych), wejściówka na Polcon kosztowała 70 zeta, ale mogła kosztować drożej, gdyby nie właśnie Ci "handlowcy", którzy się nie wycofali z imprezy mając przesłanki o tym że i tak wtopią na niej kasę. Umówmy się na dopierdalanie mi prywatnie, a nie w stylu forumowych tumanów.

2010

Chcę to zrobić w Warszawie lub okolicy, jak chłopaki przetestują halę w Łomiankach będę mógł powiedzieć więcej. W każdym razie i tak będzie ciężko, jak wiemy w Warszawie jest wielu graczy, ale niewielu ma już chęć zaharowywać się przy takiej imprezie. Wrócę tutaj również do wypowiedzi Jacka, że tutaj chodzi o to żeby grać w WFB - bobrze wiemy ze to bullshit, znacząca część graczy przyjeżdża po to żeby się napierdolić, obrzygać sale i zostawić w tym bajzlem organizatora, który nie ma narzędzi żeby ich skutecznie ukarać "bo przecież u nich też się pije i to fajne chłopaki".

Jeżeli mam się tym zająć chce mieć pewność że mam prawo wyrzucić z terenu imprezy bez zwrotu kosztów każdego kto nie stosuje się do poleceń organizatora.

2011

Polcon będzie w Poznaniu, jeżeli Strefa Zero wynegocjuje oddzielną salę do grania, oddzielny nocleg i akredytacje oraz rozsądną wejściówkę i będą przede wszystkim chcieli to organizować to oni to zrobią, w przeciwnym razie zrobię jakiś konkurs ofert.

2012

Będzie to problemem w województwach w których będzie Euro, fundusze na kulture zostały przeniesione na sport, więc będzie bardzo słabo z dofinansowaniem od samorządów, ale to nie wiadomo czy jeszcze będziemy się tym przejmować.
"Ktokolwiek ośmieli się podnieść rękę na Stowarzyszenie Bazyliszek,
niech ma świadomość, że Stowarzyszenie mu tę rękę odrąbie..."

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Słyszałem głosy, że chłopaki z Gorzowa chcą się podjąć organizacji; prawda-li to czy plota?

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Jesli Gorzow chetny to na pewno im to lepiej wyjdzie niz w Wawie...

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Ziemko pisze:Jesli Gorzow chetny to na pewno im to lepiej wyjdzie niz w Wawie...
Post z dupy.

Co to ma być? Początek flejma?
Jak już piszesz to pisz konkretnie.

Żeby nie było nie mam nic przeciwko DMP w Gorzowie. Warszawa z tego co wiem jeszcze się zastanawia czy chce ubiegać się o organizację DMP.
Obrazek

spazo
Plewa
Posty: 9

Post autor: spazo »

A Czy zapadła już ostateczna decyzja, gdzie ma być przyszłoroczny Polcon?

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Nie wiem w ktorym miejscu.
Gorzow podolal organizacji wiekszych imprez i jest sprawdzony. Dobre stoly , miejscowka, tereny , prysznice , miejsca do spania , bufet , koszty chlopaki maja mniejsze niz w Wawie , wiec domyslam sie , ze wejsciowka nie bylaby jakas kosmiczna , brak problemow z alkoholem - na MB zawsze ktos cos zrobil i konsekwencji nie bylo i mozna bylo to ogarnac. Dla mnie same plusy - nie chcac atakowac Wawy , ale turnieje w Wawie nie umywaja sie (lacznie z wiekszoscia turniejow w Polsce) do tych organizowanych w 1 LO w Gorzowie...

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

jesli Wawa, to rozumiem ze Lomianki, IMO wszystko zalezy od tura ktory robi w Lutym Bazyliszek, jesli okaze sie dobrze zorganizowany z fajna sala to oczywiscie jest to najlepsze miejsce z racji polozenia geograficznego, podstawowe pytanie czy tamta sala pomiescie 300-400 osob - o tym trzeba sie przekonac w praniu, do samej Warszawy jestem bardzo sceptyczny, mysle ze ze te 13-14 tysi w samej stolicy nie starczy na organizacje DMP
co do Gorzowa oczywiscie maja moje pelne poparcie :)

podstawowa sprawa:
IMO limitu osob nie da sie wprowadzic, limity na klub sa sztuczne bo od razu powstanie 'x' klubow pobocznych z siedzibami w np Kartuzach itp
mimo wszystko uwazam ze format wygrywania DMP trzeba poprawic, jedyna opcja ktora wydaje sie byc sluszna to 6 bitew, start w sobote o 8, koniec o 20 (4h na bitwe) i tak samo w niedziele, jedyne co organizator musialby zapewnic to mozliwosc noclegu z pt na sob i niedz na pon, w pt mozna by przyjezdac po pracy, a jak ktos musi byc na pon to tez na sile dalby rade (z Lodzi wyjezdalo sie raptem 1h wczesniej niz proponowana preze mnie godzina...)

pzdr

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Myślę, że do sukcesu frekwencyjnego Łodzi przyczyniło się świetne położenie - sam środek kraju.

Buszman
Wodzirej
Posty: 712
Lokalizacja: murzynowo leśne
Kontakt:

Post autor: Buszman »

wcale nie z dupy. wawa juz wiele razy odowodnila, ze pomimo duzej ilosci klubow i graczy jest organizacyjnie nieprzygotowana.

zazwyczaj kilka osob zostawalo w niedziele ze 100+ blatami do noszenia. reszte wiedza osoby, ktore probowaly to uciagnac i graly/probowaly grac na DMP.

a co przyszlorocznego DMP- tak, Gorzow chcialby goscic ta imprezei zrobic ja dla Was - dla graczy.
nowa przestonna hala, w ktorej odbywalo sie euro, blaty na ludzkiej wysokosci, sedziowie, grill na zewnatrz, mapki z estetycznymi terenami, no i oczywsicie: KRZESŁO DLA KAŻDEGO !!! ;)

Awatar użytkownika
szafa
Niszczyciel Ligi
Posty: 386
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: szafa »

spazo pisze:A Czy zapadła już ostateczna decyzja, gdzie ma być przyszłoroczny Polcon?
Tak, skoro wiadomo gdzie będzie za dwa lata, to znaczy, że przyszłoroczny znano rok temu.

Cieszyn / Český Těšín, 26-29.08.2010

Widzisz jakieś możliwości współpracy? Ja nie.
"Ktokolwiek ośmieli się podnieść rękę na Stowarzyszenie Bazyliszek,
niech ma świadomość, że Stowarzyszenie mu tę rękę odrąbie..."

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

szafa pisze:
Wypowiedzi Jacka o "jaśnie wielmożnych handlowcach" - cieszę się że zauważyłeś ze byłem w pracy na targach, też Cię serdecznie pozdrawiam, uświadom sobie jeszcze ze w centralnej Polsce koszty hal targowych są wyższe niż w Niemczech (rozmiar DMP przekracza rozmiar większości obiektów sportowych), wejściówka na Polcon kosztowała 70 zeta, ale mogła kosztować drożej, gdyby nie właśnie Ci "handlowcy", którzy się nie wycofali z imprezy mając przesłanki o tym że i tak wtopią na niej kasę. Umówmy się na dopierdalanie mi prywatnie, a nie w stylu forumowych tumanów.
Jestem na Ciebie wkurzony, że lansowałeś pomysł na współpracę z ludźmi z którymi rozmawiałem raz, przez 15 minut - i wystarczyło.
Nie przypuszczam natomiast żeby fakt że miałeś na sali w Łodzi jakieś stoisko (jeśli w ogóle miałeś – nie mam pojęcia – może tylko u kogoś pracowałeś?) miał cokolwiek wspólnego z moją wypowiedzią. Potrafię się wyrażać jasno i na forum i prywatnie, wyraźnie mówiąc do kogo mam pretensje.
Z tego co wiem, to za Łódź możesz ponosić odpowiedzialność tylko na zasadzie „grzechu pierworodnego” łączenia nas z debilami od fantastyki którzy nie potrafiliby rozpalić ogniska pod kiełbaski.


szafa pisze: 2010

Chcę to zrobić w Warszawie lub okolicy, jak chłopaki przetestują halę w Łomiankach będę mógł powiedzieć więcej. W każdym razie i tak będzie ciężko, jak wiemy w Warszawie jest wielu graczy, ale niewielu ma już chęć zaharowywać się przy takiej imprezie. Wrócę tutaj również do wypowiedzi Jacka, że tutaj chodzi o to żeby grać w WFB - bobrze wiemy ze to bullshit, znacząca część graczy przyjeżdża po to żeby się napierdolić, obrzygać sale i zostawić w tym bajzlem organizatora, który nie ma narzędzi żeby ich skutecznie ukarać "bo przecież u nich też się pije i to fajne chłopaki".

Jeżeli mam się tym zająć chce mieć pewność że mam prawo wyrzucić z terenu imprezy bez zwrotu kosztów każdego kto nie stosuje się do poleceń organizatora.
Nie zajmuj się.

Lepiej przyjechać na gotowe do Gorzowa.

Oczywiście wierzę w twoje uwagi co do organizacji imprezy w Łodzi. Zachowania części battlowców również są mi znane.

Natomiast chciałbym żeby w 2012 ETC było po Euro, w Warszawie. Może więc w 2011, po przetestowaniu możliwości Łomianek, czy czegoś tam, dałoby się jakąś grupę do organizacji DMP w Warszawie wyłonić.
Mam szczerą nadzieję, że byłbyś skłonny do takiej ekipy dołączyć. To są duże przedsięwzięcia, również jeśli chodzi o finanse. ETC przynosi 50 tysięcy złotych w gotówce z wpisowego. Tu nie ma miejsca na niekompetencję, można natomiast z tego opłacić sprzątaczkę.
Nawet w Warszawie.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
szafa
Niszczyciel Ligi
Posty: 386
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: szafa »

thurion pisze:podstawowa sprawa:
IMO limitu osob nie da sie wprowadzic
Da się. Beznadziejnie prosto. Kolejność wpłat na konto. Po osiągnięciu limitu sali zamykamy zapisy.
thurion pisze: mimo wszystko uwazam ze format wygrywania DMP trzeba poprawic, jedyna opcja ktora wydaje sie byc sluszna to 6 bitew, start w sobote o 8, koniec o 20 (4h na bitwe) i tak samo w niedziele, jedyne co organizator musialby zapewnic to mozliwosc noclegu z pt na sob i niedz na pon, w pt mozna by przyjezdac po pracy, a jak ktos musi byc na pon to tez na sile dalby rade (z Lodzi wyjezdalo sie raptem 1h wczesniej niz proponowana preze mnie godzina...)
Problemem jest upilnowanie przy takiej ilości bitew, poza tym jeżeli organizować DMP w wakacje ja bym się jeszcze raz poważnie zastanowił i przedyskutował wystartowanie pierwszej bitwy w piątek wieczorem.

Buszmen, jeżeli masz to przedyskutowane z resztą klubu to ja się chętnie wycofam - ale na pewno bedę już chciał przyjechać i pomóc, żałuję że straciłem kontakt z WFB na tyle czasu.
"Ktokolwiek ośmieli się podnieść rękę na Stowarzyszenie Bazyliszek,
niech ma świadomość, że Stowarzyszenie mu tę rękę odrąbie..."

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 945

Post autor: kamelot »

ja mam nadzieję, że za dwa lata będzie to DMP w Poznaniu bo wtedy nie będzie nic co sprawi, że się nie zjawię ( o ile będę miał team :P ) :mrgreen:
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Nie Szafa. Dmp nie powinno miec limitu graczy , jesli organizator nie moze ogarnac wystarczajacej hali i chce to wprowadzic niech sie za to w ogole nie bierze. Gorzow z 600 osob pomiesci.

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

no i oczywsicie: KRZESŁO DLA KAŻDEGO !!! ;)
Mnie to przekonuje - mój glos za DMP w gorzowie :D
Da się. Beznadziejnie prosto. Kolejność wpłat na konto. Po osiągnięciu limitu sali zamykamy zapisy.
Bez sensu. To jest święto graczy, a nie mistrzostwa swiata w ściskaniu pośladów i szybkości robienia przelewów. Wiesz że jeśli ogłosisz cos takiego na forum to 5 minut po zapisach możesz sie obudzić z 400 przelewami na 350 miejsc.

Zwiekszyc liczebnośc druzyny do 6-8 osób.

Zwiększyc ilośc bitew do 6ciu. Czy to 3 w sobote i 3 w niedzielę, czy to jeszcze inaczej:

1 bitwa w piątek
3 bitwy w sobotę
2 bitwy w niedzielę.

Dzieciaki i darmozjady studenci latem maja wolne, a pracujacy wiedząc o tym dwa miesiace wczesniej wezma sobie wolny piątek, spokojnie przyjadą, zagraja bitewkę na lajcie, standardowe 3 w sobote, a po dwóch kolejnych w niedzielę wróca do domu o racjonalnej godzinie.

Wiem "że ale przeciez tradycja że sobota i niedziela"..."że tak nigdy nie było", ale system ten działa chociażby w przypadku wielu zlotów swirów od airsoftu, więc tutaj tez zadziałałby, tylko musimy troche zmienić sposób myślenia o imprezie.
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Buszman pisze: a co przyszlorocznego DMP- tak, Gorzow chcialby goscic ta imprezei zrobic ja dla Was - dla graczy.
nowa przestonna hala, w ktorej odbywalo sie euro, blaty na ludzkiej wysokosci, sedziowie, grill na zewnatrz, mapki z estetycznymi terenami, no i oczywsicie: KRZESŁO DLA KAŻDEGO !!! ;)
Kupiłeś mnie.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Tez uwazam , ze przy tylu druzynach 6 bitew to mus. Jednak wydaje mi sie , ze sobota i niedziela powinna wystarczyc...

Awatar użytkownika
Kielon
Masakrator
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielon »

Skoro problemem jest za duża ilość teamów, może warto by przemyśleć zwiększenie ilości graczy w jednym teamie?
Obrazek

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Ziemko, zapewne było tak jak mówisz, ale...
ale teraz Stowarzyszenie Bazyliszek, które jest jedynym sensownym kandydatem do robienia DMP w wawie ma zupełnie nowe możliwości, a niedługo pewnie będzie miało także nową bazę terenową. Myślę, ze Bazyliszek powinien pokazać, że wawę stać na organizacje na naprawdę wysokim poziomie, ale to się dopiero okaże. Zanim zaczniemy wytykać sobie błędy poczekajcie trochę czy jakieś inne miasta oprócz Gorzowa zechcą robić DMP. Jak się okaże, że Gorzów jest jedynym kandydatem, to nie ma o czym gadać i meldujemy się za rok w Wielkopolsce.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

szafa pisze:
thurion pisze:podstawowa sprawa:
IMO limitu osob nie da sie wprowadzic
Da się. Beznadziejnie prosto. Kolejność wpłat na konto. Po osiągnięciu limitu sali zamykamy zapisy.
Wszystko da się upieprzyć. Szaman i GW udowodnili. Może lepiej nie próbować niszczyć DMP?
„Robione przez graczy, dla graczy” – pamiętasz?

szafa pisze:
thurion pisze: mimo wszystko uwazam ze format wygrywania DMP trzeba poprawic, jedyna opcja ktora wydaje sie byc sluszna to 6 bitew, start w sobote o 8, koniec o 20 (4h na bitwe) i tak samo w niedziele, jedyne co organizator musialby zapewnic to mozliwosc noclegu z pt na sob i niedz na pon, w pt mozna by przyjezdac po pracy, a jak ktos musi byc na pon to tez na sile dalby rade (z Lodzi wyjezdalo sie raptem 1h wczesniej niz proponowana preze mnie godzina...)
Problemem jest upilnowanie przy takiej ilości bitew, poza tym jeżeli organizować DMP w wakacje ja bym się jeszcze raz poważnie zastanowił i przedyskutował wystartowanie pierwszej bitwy w piątek wieczorem.

Buszmen, jeżeli masz to przedyskutowane z resztą klubu to ja się chętnie wycofam - ale na pewno bedę już chciał przyjechać i pomóc, żałuję że straciłem kontakt z WFB na tyle czasu.
1- Nie jest żadnym problemem upilnowanie takiej ilości bitew. Choć więcej sędziów niż dwóch przydałoby się – to słyszałem, że Busz lubi sędziować, a w Polsce jest dużo świetnych sędziów.
2- Przyjedź, pomóż. Dobrych ludzi nigdy dość.

3- 6 bitew jakoś ETC nie zniszczyło, DMP też nie zniszczy. Gorzów jest gotów na 500 osób. 6 bitew i dojazd – ograniczą zapewne ilość graczy do 300 – ale niech tym ograniczeniem nie będzie, do diaska, kolejność wpłat na konto.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

ODPOWIEDZ