DMP 2009, 2010 i dalej - co i jak?

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Re: DMP 2009, 2010 i dalej - co i jak?

Post autor: Ziemko »

Buszman pisze:do gorzowa z wawy jest w takim razie 5h jazdy(z czego ponad polowa autostrada). to nie jest az takie zadupie jak niektorzy sugeruja.

a co do ilosci bitew i osob w druzynie- podamy to oficjalnie keidy bedziemy znali nasze mozliwosci jesli chodzi o organizacje.

To na ile jestescie gotowi zorganizowac jest mega wazne , ale z drugiej strony wazne jest takze to , abyscie nie mieli w "powazaniu" zdania wiekszosci graczy odnosnie liczby graczy w zespole i bitew. (chodzi mi przede wszystkim o to , zeby nie bylo sytuacji, ze gracze chca 5osobowych teamowow , a wy na przekor robicie 6ejsciu)

Awatar użytkownika
Mauler
Wodzirej
Posty: 734

Post autor: Mauler »

Motto:
"Lepsze jest wrogiem dobrego."
Po co kombinujecie przy sprawdzonej formule? Obecna jest OK. Chcecie kombinować? Kombinujcie w kompozycjach armii (zwiększcie- zmniejszcie limit pkt). Ograniczcie bohaterów etc.
Ja jeżdżę na DMP od początku istnienia i z satysfakcją obserwuję jak się do tej imprezy ludzie garną - ja na poważnie zacząłem grać w młotka po trzydziestce. A teraz widzę przy stołach i młodzież a i starszych od siebie- duużej części z nich wcześniej na DMP nie widziałem. I teraz chcecie nagle zmieniać tur tylko dlatego, że Polcon jako konwent dał dupy a kilka (3, 4?) drużyn czołowych ma jakieś wąty o złe dostawianie/brak wymagającego przeciwnika..... Trzeba było sobie machnąć czalendż w 1 bitwie i by było wiadomo kto lepszy......
Jeśli jakieś zmiany mają być - to propozycja głosowań kapitanów jest do zaakceptowania. Pierwszym głosowaniem powinno być (co zostało już na forum napisane) - CZY DMP POWINNO ZACHOWAĆ SWÓJ FORMAT- 5 osobowe drużyny i 5 bitew? Jeśli przejdzie opcja "tak"- resztę gadki możecie zużyć na zmiany jakiegoś innego mastera.
Fajnie jest widzieć taką masę graczy, niefajnie jesli ktoś wyciąga z tego niewątpliwego sukcesu środowiska dupne wnioski typu 3 (czemu nie 4,5,6) dni grania w drużynach po 20 graczy?
Motto na koniec:
"Włączone do prądu lepiej działa".
Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

przy 5 osobach bedzie konieczne wprowadzenie ograniczenia w stylu:
max 2 armie sposrod: DoCh, VC, DE, Lizz
rowniez zacznie sie psioczenie ze sie nie ma armii i skad ja mam wziasc armie ktorej nie mam...
przy 335 osobach i wiecej 5 bitew z 5 osobami w druzynie to za malo, ale oczywiscie rozumiem te 75% dla ktorych jest to po prostu w zasadzie jedyny turniej na ktory sie spinaja i przyjezdzaja aby pograc z kolegami, kazdy ma swoje zdanie i glosowanie IMO jest na miejscu

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Zrobilem glosowanie http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=24&t=18282
Prosze kapitanow druzyn z DMP o glosowanie ( aha i bez bulwerow jakis , zrobilem to glosowanie w celu poznania opinii graczy , jesli organizator nie podola opinia graczy to najwyzej sie to zmieni)

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

thurion pisze:przy 5 osobach bedzie konieczne wprowadzenie ograniczenia w stylu:
max 2 armie sposrod: DoCh, VC, DE, Lizz
rowniez zacznie sie psioczenie ze sie nie ma armii i skad ja mam wziasc armie ktorej nie mam...
Etam, takie zmiany nic nie dadzą. Co z tego, że zbanujesz 2 z tych 4, jak w kolejce czekają jeszcze Imperium, Tomb Kings, High Elves, Wood Elves, Wariors of Chaos itd.

Jestem skłonny się założyć, że różnorodności to nie przysporzy ;-)

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

wole widziec w.w. armie od tych 4, w sumie to ciekawe co przyniosa nowe szczury bestie i tk, moze sie to troche przemiesza... ale i tak wieksza liczba graczy IMO bylaby ciekawsza

Awatar użytkownika
Kotlet
Wodzirej
Posty: 763
Lokalizacja: Nemezis P.P.S.

Post autor: Kotlet »

Generalnie pomimo wyzej wymienionych wad 5 bitew i teamow po 5, jednak jestem za pozostawieniem obecnej sprawdzonej formuly. Ale jak juz burza mozgow i przerozne pomysly to rzuce swoj. Moze poprostu w pierwszej rundzie rozstawic zespoly, powiedzmy pierwsze 10 stolow. Wtedy od samego poczatku jest turbo rzeznia w czolowce i nie ma mowy o tym, ze ktos nie gral z najsilniejszymi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

Kotlet pisze:Ale jak juz burza mozgow i przerozne pomysly to rzuce swoj. Moze poprostu w pierwszej rundzie rozstawic zespoly, powiedzmy pierwsze 10 stolow. Wtedy od samego poczatku jest turbo rzeznia w czolowce i nie ma mowy o tym, ze ktos nie gral z najsilniejszymi.
kompletnie bez sensu, bo po pierwszej bitwie sredniacy masakrujacy slabe teamy wyprzedzaja rzeznikow.
jak juz to wprowadzic jakies wstepne parowanie w pierwszej rundzie - podzial na 3 grupy, mocne srednie i slabe teamy, w proporcji 1:2:1. pierwsza bitwe graja mocni ze srednimi i sredni ze slabymi, i dalej juz szwajcar powinien sobie poradzic.
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

proporcji 1:2:1. pierwsza bitwe graja mocni ze srednimi i sredni ze slabymi, i dalej juz szwajcar powinien sobie poradzic.
i średni są w największej dupie bo albo się cieszą że dostaja słabszych masakrują i w nastepniej dostają rzeźników, albo odrazu dostają rzeźników i potem trafiają na team na swoim poziomie albo są uradowani że graja ze szłabszymi a pozatym jak podzielić drużyny na słabe mocne i średnie :?:

EDIT: i tak pewnie wszystko zostanie jak było :D

lith
Oszukista
Posty: 872

Post autor: lith »

Mauler pisze:Motto:
"Lepsze jest wrogiem dobrego."
To powiedzenie można interpretować na dwa sposoby ;)

Kołek - nie do końca prawda. Mocni jeżeli są na prawdę mocni zmasakrują średniaków. Wtedy średniaki w drugiej bitwie trafiają na podobnych średniaków i remisują i odbijają sie w trzeciej, albo trafiają na słabiaków i odbijają się już w drugiej. W drugą stronę sytuacja przedstawia się na pierwszysch stołach. Ogólnie pomysł z sensownym rozstawieniem jest o tyle fajny, że zastępuje 6-tą bitwę.
A podzielić można prosto - subiektywnie ;)

Awatar użytkownika
Mauler
Wodzirej
Posty: 734

Post autor: Mauler »

lith pisze:
Mauler pisze:Motto:
"Lepsze jest wrogiem dobrego."
To powiedzenie można interpretować na dwa sposoby ;)
Siła tego powiedzenia tkwi w sensie tylko jednej interpretacji. Reszta to tylko zabawa słowem :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

lith pisze: A podzielić można prosto - subiektywnie ;)
albo na podstawie wynikow z poprzedniego DMP. jakakolwiek opcja, nie jest to przesadnie trudne.
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Gobos pisze:
lith pisze: A podzielić można prosto - subiektywnie ;)
albo na podstawie wynikow z poprzedniego DMP. jakakolwiek opcja, nie jest to przesadnie trudne.
średnia z całego teamu ze średniej ważonej wyniku gracza w lidze i miejsca na poprzednim DMP... jak ładnie poprosimy Furiona to na pewno to przeanalizuje.. on lubi się babrać w tych wzorkach :)

pozdrawiam
Obrazek

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

Nie wiem czemu wiele osób tak wzbrania się przed zmianami ?
Jest tak wiele pomysłów, że i tak nie odbędzie się bez głosowania, tylko kto miałby oddawać głosy :P LL ? kluby ? organizatorzy masterów?

Ja osobiście jestem za 3 - dniowymi DMP w Gorzowie, piątek 2 bitwy od 12:00, soboty 3 bitwy z czego ostatnia bez limitu i niedziela 2 bitwy maksymalnie od 9:00. Daje nam to 7 bitew co na pewno starczy nawet na 400+ osób. Nie zmieniajmy szwajcara na inny system bez testowania. Eliminacje itp. też odstawmy na bok, niech to będzie jedyny taki ogromny turniej na 300+ osób, jak do tej pory.

Co do ilości graczy to skoro są takie rozbieżności ( między 5 a 8 ) to też jedyne co pozostaje to głosować.

Wracając jeszcze do DMP w Łomiankach, to tamta sala jest naprawde fajna, ale ciężko pozostawić organizacje nowemu ośrodkowi bez doświadczenia masterowego, to raz, po drugie jak z noclegami w tych Łomiankach? :) I jak wygląda tam dojazd PKP?

Po trzecie fajnie gdyby Gorzów dostał także ETC, wtedy warto zrobić tak jak pisze JJ: 2 kolejne weekendy DMP - > ETC.

Termin wakacyjny jest też imho najlepszy, statystycznie najwięcej osób ma wtedy czas na taki turniej, a DMP to ma być największy, najważniejszy i najliczniejszy turek w sezonie.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Asassello pisze: średnia z całego teamu ze średniej ważonej wyniku gracza w lidze i miejsca na poprzednim DMP... jak ładnie poprosimy Furiona to na pewno to przeanalizuje.. on lubi się babrać w tych wzorkach :)

pozdrawiam
Excel can do it ;-)

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Robson bez urazy ale pojebało Cie? Daj my przykład ja do Gorzowa musze jechać ok. 13 godzin pociągami a 6/7 godzin samochodem. Zeby zdązyć i w miare trzeźwo myśleć musze wyjechać w czwartek rano ( pociągiem) natomiast max o 15 ( samochodem ).

NO sory nie kazdy ma godzinke drogi samochodem....
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Jerzyn
Zły Dotyk
Posty: 1072
Lokalizacja: Barcelona, Moria Śmoria
Kontakt:

Post autor: Jerzyn »

robson ma 5 samochodem :P

ja mam tyle co Ty i dam rade :P

a co do glosowania, to chyba LL jest miejscem na rostrzyganie formy dmp, a nie forum ogolne, gdzie rownowaga w ilosci glosow poszczegolnych osrodkow jest jednak niemiarodajna...
RaptorJesus jest fajny, ale trochę za duży.

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1950
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

Ale tutaj w głosowaniu biorą udział drużyny, które były na DMP, czyli osoby bezpośrednio zainteresowane. To właśnie LL byłaby niemiarodajna, bo zamiast graczy decydowałaby śmietanka ligowa, bo to ona w większości tworzy LL.
A licky boom boom down!!!

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8787
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Pamiętajcie że jedno i drugie wpływa na lepszą miarodajność wyników przy szwajcarze - tzn. i zwiększenie liczby bitew i powiększenie teamów więc nie decydowałbym się na obie opcje naraz.
Nie podoba mi się też tak monotonny skład wielu ekip - DE,VC, Demony, Lizaki + coś nieco gorszego
my mieliśmy z tej grupy tylko DE i i tak grało się ok, a jakoś nie chce mi się wierzyć że teamy nie były dobierane według klucza rasowego...
Proponowałbym więc wprowadzić jakieś limity - choć wiem że ich stworzenie może być cięzkie:(

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

to wcale nie musi być najmocniejsze zestawienie, my mieliśmy tylko Vc i Doch a uważam że poszło nam całkiem nieźle, trzeba mieć armie które mogą ze wszystkim wytrzymać i zagrać na remis

ODPOWIEDZ