O&G vs TK

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Charki
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Kraków

Re: O&G vs TK

Post autor: Charki »

likaon pisze:Przystawiasz skorpiona do najbliższej krawędzi z której wybił się skorpion, a potem wypuszczasz przez niego po kolei wszystkich fanatyków
Prawie dobrze ;).
Skorpa do najbliższej krawędzi, a później wypuszczasz fanayków. Jeśli przez skorpa to każdy przez niego przechodzący fanol wypłaca skorpionowi D6 i rusza się dalej normalnie. Ale nie musisz puszczać fanatyków przez skorpiona - można ich wypuścić w dowolnym kierunku , nawet tak żeby nie zahaczyli skorpiona.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

wczoraj gralem pierwszy raz z tk i dostalem tak po dupie ze pisze na stojaco:/

gosc mial kinga z kosiarka co wali hity s7, 3 magow z czego jeden lata a drugi ma item one use only ze moze 2 razy tem sam czar rzucic.
do tego:
3x 10 lucznikow
3 skorpy
3 rydwany
2 kloce szkieli z fcg , speary z czego jeden sie sam moze dowskrzeszac? (banner)
klocek gwardii z fcg
2 katapy :shock:

pomijajac bledy takie jak za szerokie rozstawienie - przeciwnik wystawil sie full def na górce bo inkantacje maja maly zasieg- nie mam pojecia jak goscia rozwalic. kanapkowanie prawie nie whodzi w rahube ze wzgledu na milion popychaczek i darmowych reformow. celu dla lorda klepacza na ptaku praktycznie nie bylo, mialem 4 scrole ktore szybko sie skonczyly, czary z doopy. przez zle rozstawienie kloc savage big unsow z warbanerem i fcg sperami nie doszedl wogole do kombatu, dzikie dziki zostaly wystrzelane:/
ja mialem lord klepacz bsb na ptaku, gienio martog i dzik do impactow, 2 magow 2lv i 2 scrole.
20 savage big uns, warbaner fcg, spery,4 herdy, 2 orc charioty, 2 czuki, lobe , 2 dd, 5 troli, 10 savage speary muzyk,5 dzikich dzikow big uns z d6 do szarzy i fcg cczego potem zalowalem bo przez championa gienio nie mial look outa od katapy :oops:

wiem ze na wymiane ognia to nie mam z nim co isc , nawet jak mu katape zniszcze a zostanie 1 obslugant to on ja wskrzesi.. dlatego hyba tylko full ofens wchodzi w rachube. czyli czuki out i jeszcze wiecej dzikow z frenzy.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Priam
Wałkarz
Posty: 91

Post autor: Priam »

loko pisze: ja mialem lord klepacz bsb na ptaku, gienio martog i dzik do impactow, 2 magow 2lv i 2 scrole.
Co to ptak? Moim zdaniem mógłbyś wywalić lvle z magów, na 2k z 2 małych magów to sobie jaszczurki mogą czarować. Ten wielki kloc piechoty jest uroczy oczywiście, ale ile jest wart? 400 ze sztandarem spokojnie. Osobiście wole 2 razy ng za tą cenę. Czempiona bym wywalił chociaż. Mogę ci też sprzedać mój patent który się przyda na TK: bsb z totemem, 2x1lvl, jan khel, 3x ds, troll z MR'em. patrzący sobie po przekątnej na skrzynkę. To w połączeniu z szybkimi jednostkami powinno skończyć się gruchotaniem kości :D .

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

loko pisze: ja mialem lord klepacz bsb na ptaku, gienio martog i dzik do impactow
Chyba czegos tu nie rozumiem. Wystawiłeś Warbossa na wiwernie który był BsB? Jeśli tak to przeczytaj uwaznie AB, bo to jest wał jakich mało.

Zasadniczo nie podoba mi się jedno. Jak wystawiasz prosiaki jako coś do udezania muszą być fasty do screenowania. Po prostu muss.

Masz tylko 9 rozstawień (chyba że w rozpie było cos jeszcze). Śmiecie sie przydają. Stawiasz je a potem dopiero myslisz gdzie chcesz przywalić. Trochę wiecej antymagi potrzeba.

Wklej całą swoją rozpę to będzie łątwiej to ogarnąć. Na ile pkt. było grane?
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

no dobra to po kolei: gra byla na 2350, z tym lordem bsb to faktycznie fantazja mnie poniosla ,z poczatku byl generałem ale w autobusie zmieniła mi sie koncepcja wiec bez lookania w AB przenioslem gienia na dzika zeby trole mialy ld.

nie wystawiałem fastow z tej racji ze przeciwnik ich nie miał wiec założyłem ze screen frenzy nie jest potrzebny. potem jak jego czarodziej mientki jak kaczuszka zaczol latac po stole to zalowalem a tak to wogole mi ich nie brakowalo. no chyba ze dodatkowe wystawienie. katapy byly tak obstawione ze szarza na nie byla niemożliwa, nawet lataczem, pomijam fakt zdawanie liderki na goblinach i w razie niezdania poblokowania armi mozliwosci ruchu/ szarzy na 1 ture.
Priam pisze:Ten wielki kloc piechoty
bla bla bla jego akurat jeszcze raz bym wystwail bo nie widze wystawiania klockow ng w momencie kiedy lapiesz 4 hity z katapy na ture, z testowanie ld -1. jedyna panika byla raz na trolach ktore w kontekscie katap tez sa hyba slabym pomyslem. ptak to wiwerna. a kloc kostuje 315 czyli 2 trole mniej niz stwierdziles. ale rozumiem ze Ty czesto gruchoczesz kosci goblinami. 8) jesli tak to zwracam honor i no ofens.:)

staram sie nie uzywac nowych itemow, uwazam ze sloty wystarcza. po konsultacji z oponentem wiem juz ze w takim wystawieniu nie radzi sobie z turbo ofensami z milionem atakow bo na sypanie od samego statica nie ma co liczyc. wniosek? chyba wiecej dzikow.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Priam
Wałkarz
Posty: 91

Post autor: Priam »

pytałem o ptaka ze względu na bsb. kloc jak stwierdziłeś nie doszedł, 3x10 luczników w braku fastów może go rozmontowywać pomału, szarża skorpiona zatrzymuje do na turę, od katapulty nie panikuje ale tracisz od jednego strzalu 4 jakoś. Tak jak napisałem wole 2 razy ng co nie oznacza, ze ng sa dwa razy lepsze, tylko ze wole ng i ng:
SXMBX SXMBX
XXXXX XXXXX
XXXXX XXXXX
XXXXX XXXXX
Mając generała na dziku będziesz w zasięgu ld w pierwszej turze [na wronie zresztą też zazwyczaj] NG zdają wtedy na normalnej 8 ld, w 2/3 turze wypuszczają fanoli, ewentualnie jeden oddział zostaje skitrany do walki z wykopkami i trzymania maga ze stopą, wtedy może być odchudzony, ale dalej z fanolem. No ale nie wypowiadam się autorytatywnie, pozatym miałeś 3 kostki itp, jest w tym jakaś metoda.

Napisałem ze jest wart 400 i jest. 315 pts wystrzelane do 10 np i zjedzone przez rydwany + skorpion = 415 pts. A gruchotać, owszem, udaje się nie raz. Zresztą supportowane NG są pogromcami wszelakich potworów, a zwłaszcza pewna armia lizardmenów ma z ich powodu nawracające koszmary nocne :D [min zjadły 2 stegadony i klepacza na trexie]

GoblinNadGobliny
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: GoblinNadGobliny »

loko pisze: kloc savage big unsow z warbanerem i fcg sperami
od kiedy savage (niewazne czy big'unsi) moga miec warbanner?
Obrazek

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

nie doszedl bo nie mial szans dojsc przez moje zle wystawienie, nie zostal nawet społowiony.. owszem straty bola jak katapa zalutuje no ale zawsze jest ten ward , i przynajmniej do dzikow nie strzela. oprucz tego bierze na klate odzial 3 rydwanow i ze tak powiem na nich nabiera pędu.
Priam pisze:SXMBX SXMBX
XXXXX XXXXX
XXXXX XXXXX
XXXXX XXXXX
tego nie kumam , daj jakis opis co jest co. jak gram z krasiami to bawie sie wlacem ng i z doswiadczenia wiem ze fanole nie przydają sie do ofensow- poleci taki na mniej niz 8' i co wtedy? szarzujesz i dostajesz od jednego 2k6 czy stoisz i zgarniasz kolejna salwe?


no dobra nie mogą :) ale army builder moze wszystko:D
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Priam
Wałkarz
Posty: 91

Post autor: Priam »

Też bym nie strzelał po przekątnej do piechty, będąc wystawiony w rogu. Co do tego, czego nie zrozumiałeś: IMO [20+NG] + [20+NG] > [20 SO].

ODPOWIEDZ