8 edycja- pytania

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: 8 edycja- pytania

Post autor: Rakso_The_Slayer »

up. :oops:

chyba rzeczywiście mi się powaliło coś z plotami. Zerknąłem do booka i faktycznie jest tak jak tomekjar pisze.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Pedros pisze:Czar nr 6 Shadow Lore:
Okkam's mindrazor

Model's in the target unit use their Leadership instead of Strenth when rolling to wound with all close combat atacks...
Czy moge uzyc tego czaru na przeciwniku?

Czy armor save przeciwnika jest modyfikowalny? (wg opisu chyba tak nie jest)

Imo jest modyfikowany. Identyczny zapis był kiedyś przy sword of might i przyjmowało się, że daje po prostu +1S w hth. Gdyby miał nie modyfikować armour save, to by o tym napisali.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
zembol
Oszukista
Posty: 789
Lokalizacja: XIII Kohorta / Marauder Łódź

Post autor: zembol »

To jest augment, więc tylko na swoim.
Trzymając się stricte zapisu w książce nie działa na ASv.
Gdyby miał działać, to opis brzmiałby raczej use LD instead of S in CC lub coś w tym stylu.
Obrazek Obrazek
Nowe Lizaki: 110/30/89 | Demoniszcza: 16/0/11 | 101st Abn Div: 4/1/8

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Wg mnie tylko przy ciskaniu "to wound".
Od czasu starego sworda pojawił się zapis slayerów i paru innych rzeczy i tam wyraźnie pisali że zmieniona siła modyfikuje ASv.
Tu tylko boosuje [ RAW-owo ] zdolności zranienia [ choć wtedy faktycznie czar robi się średni i być może zmienią go w zapowiadanej już erracie do booka? ].
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

No cóż, trudno. Jak dla mnie, zapis jest jasny. Dodałbym, iż podobny zapis jest w AB kóz, w broni o nazwie "Primeval Club", również działający tylko na ...woundowania.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Monstrous infantry ma zasade monstrous support, ktora znaczy tyle, ze walcza takze modele z drugiego szeregu (a szereg jest juz od 3 modeli) ale kazdy model moze wykonac max. 3 ataki. Do tego maja zasade "Stomp", czyli na samo zakonczenie walki kazdy model monstrous infrantry powoduje autohita ze swoja bazowa sila z zasada "strike last". Natomiast faktycznie powstaje pytanie, czy Stomp robia takze modele z drugiego szeregu, ktore juz zaatakowaly swoimi 3 atakami kazdy. Pytanie kolejne, czy skoro mozna zrobic max. 3 supporting attacks to czy mozna jako jeden z nich wykonac atak ze "Stompa" (czyli 2 ataki po inicjatywie i jeden autohit na koniec walki). Mozliwe, ze "Stomp" idzie tylko z pierwszego szeregu. Wtedy mamy np. 18 zwyklych ataków zTreekinów + 3/4/5/6 (w zaleznosci ile modeli jest w pierwszym szeregu) atakow z zasady "Stomp".
Jak sadzicie?
Obrazek

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

bless pisze:Monstrous infantry ma zasade monstrous support, ktora znaczy tyle, ze walcza takze modele z drugiego szeregu (a szereg jest juz od 3 modeli) ale kazdy model moze wykonac max. 3 ataki. Do tego maja zasade "Stomp", czyli na samo zakonczenie walki kazdy model monstrous infrantry powoduje autohita ze swoja bazowa sila z zasada "strike last". Natomiast faktycznie powstaje pytanie, czy Stomp robia takze modele z drugiego szeregu, ktore juz zaatakowaly swoimi 3 atakami kazdy. Pytanie kolejne, czy skoro mozna zrobic max. 3 supporting attacks to czy mozna jako jeden z nich wykonac atak ze "Stompa" (czyli 2 ataki po inicjatywie i jeden autohit na koniec walki). Mozliwe, ze "Stomp" idzie tylko z pierwszego szeregu. Wtedy mamy np. 18 zwyklych ataków zTreekinów + 3/4/5/6 (w zaleznosci ile modeli jest w pierwszym szeregu) atakow z zasady "Stomp".
Jak sadzicie?
Stomp działa tylko w base contact

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Okkam's Mindrazor modyfikuje ASv, ponieważ do modyfikowania sejwa liczą się "wounds caused by Strength 4 or higher inflict a saving throw modifier on armour saves", jest to cytat wordingu o ASv ze strony 51. Czyli jeśli na to wound mamy S8 ( a tak jest w tym czarze), to znaczy, że hit jest zadawany na S8.

Zapis taki jak w czarze powoduje, że premii do siły nie mamy w całej walce (czyli np gdybyśmy musieli np zdać test S żeby móc zaatakować, to już na to nie zadziała), ale w kluczowym momencie tą siłę mamy podbitą ze wszystkimi konsekwencjami.
Obrazek

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

No to w takim razie:
- Flaming sword of Rhuin: przeciwnik dostaje -1 do AS?
(kierując się tą logiką to oczywiście)

Mi się wydaje, że jak jest: "podczas rzutu na zranienie bierz swoją I a nie S" rzut na armor save to nie jest rzut na zranienie (choć pewnie się mylę).

A ciekawostka: Sea creature - zapowiedź nowej rasy? :P

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

- Flaming sword of Rhuin: przeciwnik dostaje -1 do AS?
(kierując się tą logiką to oczywiście)
To nie jest żadna logika, Tylko Twoja opinia. +1 do rzutu na zranienie to nie +1 do S. Jeżeli uderzałby oddział z S2 to też byś chciał modywikować armour save?
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

fiszmeni będą.

A tak na poważne to pewnie odpowiednik Aquatic
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

No to z moją logiką musi być coś nie tak skoro zdanie "when rolling to wound" czytam jako "gdy rzucasz na zranienie" a nie "gdy rzucasz na zranienie i na ochronę pancerza" :roll:

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

mam pytanie odnosnie podliczania combata.
czy jesli moje dwie jednostki walcza z jedna jednostka przeciwnika, i kazdy unit ma sztandar. czy to daje przeciwnikowi +1 a mnie +2?
to samo z flanka. jesli moje dwa oddzialy szarzuja na przeciwnika z dwoch stron to czy dostaje +2 za dwie flanki?
nigdzie nie widze zadnej informacji by tak nie bylo
(przyznam sie, ze jestem dopiero na 60 stronie i moze pozniej jest to gdzies bardziej szczegolowo opisane).

kolejne pytanie
jest zasada, ze jednostka z drugiego szeregu moze zaatakowac to co jednostka bezposrednio przed nim.
przyjmimy wiec sytuacje:

:evil: :evil: :evil: :mrgreen: :evil:
:shock: 8) 8) :shock: :shock:
:shock: :?: :shock: :shock: :shock:

:evil: - jednostki przeciwnika
:mrgreen: - bohater przeciwnika
:shock: i :?: - krasnoludzcy wojownicy
8) - krasnoludzki than na tarczy

i chodzi mi o :?: krasnoludzkiego wojownika stojacego w drugim szeregu za thanem. moze on zaatakowac bohatera przeciwnika?
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Ad 1. - +1 dla przeciwnika +1 dla Ciebie

Ad 2. - +1 za dwie flanki

Ad 3. - model może bić w to co model przed nim więc w sumie wychodzi na to, że tak.
Obrazek

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

A co z tymi erratami są czy ich nie ma?

Awatar użytkownika
Oni No Maćko
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: XIII Kohorta, Bydgoszcz

Post autor: Oni No Maćko »

MAĆKO pisze:A co z tymi erratami są czy ich nie ma?
Nie ma, mają być 10.07
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
— Stanisław Lem

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Waldi pisze:No to z moją logiką musi być coś nie tak skoro zdanie "when rolling to wound" czytam jako "gdy rzucasz na zranienie" a nie "gdy rzucasz na zranienie i na ochronę pancerza" :roll:
Modyfikator do ASv brany jest z momentu zadania wounda... Jak zadajesz wounda z S5, to rzut modyfikujesz o 2, jak z S7, to wtedy o 4 itp itd.

Flaming Sword of Rhuin działa zupełnie inaczej, ponieważ zmienia tylko wynik wymagany do zranienia przeciwnika, a nie siłę ataku...
Obrazek

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Szperałem w booku ale nie zauważyłem, jak jest z psychologią w CC?? Czy tak, jak w 7 mej ??

Szmyt
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: Schwarze Pferd, S(a)tanica

Post autor: Szmyt »

1. czy Banner of the World Dragon dostępny w armii HE broni przed efektami miscastów?

Obrazek

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1390
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Czy thunder stompem można walnąć po "obsłudze" np. stegodona ,,no bo niby (n.p) skinek nie jest potworem ,a stedzio już tak więc może można po nich walić. I w drugą stronę ,czy np.Stegadon z thunder stompa może walnąć po obsłudze hydry?
I believe in Honour.!

Zablokowany