2350 - 8ed

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

2350 - 8ed

Post autor: Ziemko »

1 Slann Mage-Priest @ 465 Pts
General; Magic Level 4; Battle Standard
#Focus of Mystery [0]
#The Focused Rumination [0]
Featherfoe Torc [35] (jednostki latajace i ich jezdzcy przerzucaja udane to hit)
Cupped Hands of the Old Ones [45]
War Banner [35]

1 Skink Priest @ 435 Pts
Magic Level 2; Lore of Heaven
#The Arcane Configuration [0]
#The Burning Alignment [0]
#The Portent of Warding [0]
Cube of Darkness [40] (DS , dodatkowo koniec fazy magii na 4+)
Luckstone [5] (przerzut jednego nieudanego sejwa)
1 Engine of the Gods @ [290] Pts

1 Saurus Scar-Veteran @ 140 Pts
Light Armour

Ogre Blade [40] (+2 S)
Dragonbane Gem [5] (2+ warda na flamingi)
Enchanted Shield [5]



19 Saurus Warriors @ 270 Pts
Spear; Shield; Standard; Musician

1 Champion @ [12] Pts

10 Skink Skirmishers @ 70 Pts

10 Skink Skirmishers @ 70 Pts

10 Skink Skirmishers @ 70 Pts

12 Skinks @ 66 Pts
Javelin; Shield; Musician

10 Skinks @ 56 Pts
Javelin; Shield; Musician

4 Terradon Riders @ 120 Pts

4 Terradon Riders @ 120 Pts


19 * Temple Guard @ 348 Pts
Halberd; Light Armour; Shield; Standard

1 Revered Guardian @ [14] Pts
Razor Standard [45] (oddzial ma AP)

1 Salamander Hunting Packs @ 75 Pts

Niezle to wyglada nawet z TG jak tak przejrzalem. Smoki ten oddzial omijaja, bo przerzucanie udanych trafien dla ridera i smoka troche boli, a oddzial 6 statica zawsze ma.
PRzymus uzywania halabard, trzeba wykorzystac i dac chlopakom jeszcze wieksze przebicie. (chlopaki wyplacaja 14 atakow s5 -3AS)

Zastanawiam sie jakie zlozenie priesta jest najlepsze czy:
Cube + Luckstone
DS+ przerzucanie sejwow
DS+ wszyscy w styku przerzucaja udane ward + Luckstone

Jak myslicie ?

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Ten saurus ma 1+ sejwa ? Jeśli tak rozwiązany miałbym problem ze schowaniem coldowego kowboja...

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

2+ niestety.

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

To niestety jest problem... Nie ma gdzie kowboja schować... Coldłanowy w coldach niestety...
Saurus, cold, GW, HA z wardem i venom wygrywa...

Awatar użytkownika
Lipti
Falubaz
Posty: 1429
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Lipti »

Co do TG to jednak myślę że smoki mogą wpadać. Impakty w szarży plus breath weapon w połączeniu z brakiem shieldów u TG mogą złamać ich statica, który raptem teraz jest tylko 6. Niestety w 8 ed. chyba TG nie będą opłacalną jednostką, gdzie oprócz braku shieldów jest kiepska tabelka miscasta w której w większości przypadków są hity dla modeli stykających się z magiem (w końcu capped jest tylko one use only).
Engine też już chyba nie jest opłacalny. Za te punkty chyba lepiej wziąć 2 priestów na nogach (więcej fajowskich arcanów można wsadzić) i jakiegoś chiefa na terradonie (i wsadzić go w oddział 5 terrek).
Btw. Fajnym patentem, który dzisiaj mi wpadł do głowy jest ten scroll zadający rane na 5+ magowi za każdą użytą kość + Bane Head 8) Niezły straszak dla drogich magów wysokolevelowych rzucających trudne czary z dużej ilości kości:)
Obrazek

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

Magia oczywiście life?

Jeśli nie, to na Slannie obowiązkowo przerzucanie tabelki miscasta, żebyś sobie Templi z dużej templatki nie rozwalił od razu.

Dwa skirmishe zamieniłbym raczej na cohorty z muzykami.

A ten Skink Priest co jest, jest najlepszą opcją

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

SMok nie zadaje impaktow, tylko jesli juz ma thunderstompa. Ja nie mowie, ze ktos nie wpadnie w TG smokiem, ale z tym przedmiotem wie, ze ryzykuje wiecej niz normalnie i imho jest on niezbedny dla slanna z TG. Raczki sa na 1wszego miscasta, a i tak zastanawiam sie, ze bede bral lore of fire albo life, z wiekszym wskazaniem na life. W sumie mozna herosa na smoki zrobic dac mu warda na 4+ , sejw 2+ dodatkowego jego T5 i przerzucanie w niego trafien robi swoje...
Kohorty sa bardzo dobre, ale mimo wszystko podwojny strzal swoje robi + mozliwosc strzalu po marszu.

Nie wyobrazam sobie rozpiski bez engina. 2xpriesci + chief na terradonie to imho mega slaba opcja.

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3110

Post autor: Crusader »

Jeżeli slann w TG to life wybieram.

Ziomo o jakich punktach rozmawiamy skoro 2 engin'y chcesz wcisnąć? :) To jest najbardziej pocięta rzecz w lizakach w 8ed imho.

Z tym life'm pokminiłbym rozpy na wielu stedziach. Każdy udany czar leczy ranę stedziowi, a teraz mają thunderstompa i przy slannie stubborn na generalskiej z przerzutem. Wiadomo, że cannony d6 ran teraz robią, ale i tak to tylko boostuje dwarfy (mam nadzieje, że nie bedzie juz armatek DoW). Katapki dużo mniej bolą engine'y. Problem poajwia się w ochronie magicznej. Chyba na priescie diadem i scroll. Tak się zastanawiam, że nie można dać scrolla slannowi już skoro ma innego arcane'a no nie? Z rączkami i bane headem mamy wtedy dużo pkt na nim wolnych. Jeszcze fajne combo to bane head + feedback scroll. Szkoda, że teraz wszyscy mogą zmierzyć 24 cale do TG, żeby slann im nie kradł 6óstek, a purple sun na 8 przykrywał cały unit :)


pozdro

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Jakie 2 enginy? Cos zle zrozumiales Crus ;) O 2xenginach mozna niestety zapomniec ;(
Generalnie duzo bardzo opcji sie wyklarowalo, co jest fajne, musze pokombinowac co bedzie mi najbardziej odpowiadac...

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3110

Post autor: Crusader »

Tak dawno już nie widziałem priestów na piechote, że myślałem, że mówisz o eninge'ach :D

pozdro

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

Mi sie podoba, ciezko cos doradzac konkretnie skoronik teraz nie zna sie na Warhammerze :)
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Glownym dylematem moim jest czy klocek 20-25 saurusow czy spam skinkow.
Zastanawiam sie nad wywaleniem herosa , za niego moge dodac salke druga (apropo ich skutecznosci jestem pewny) , MR 3 na slanna i potion of T na championa TG (kmin Pajaka mi sie podoba)

ODPOWIEDZ