8 edycja- pytania

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Re: 8 edycja- pytania

Post autor: Voodoo »

Hobbit pisze:Nie, czar podwaja statystykę Movement, której to czołg nie posiada.
A gdzie jest napisane, że chodzi o statystykę? Może chodzi o ruch jednostki? Jeżeli chodziłoby o statystykę byłoby to wyraźnie napisane jak w przypadku magicznego sztandaru:
Banner Of Swiftness pisze:Models in unit with the Banner of Swiftness have +1 to their Movment characteristic
Takie luźne dywagacje :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Wnioskuję po tym, że napisali "Movement" dużą literą,a w taki sposób oznaczane są charakterystyki w całym podręczniku, ale zawsze możesz się ze mną nie zgadzać :P
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

RAWowo to "double special" :mrgreen:

Awatar użytkownika
MORFI
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MORFI »

Pytanie bije się 20(odział A) typków z drugim odziałem 20 (odział B) typków od przodu w ustawieniu 5x4. Ile odział A bije ataków i czy odział B przy stracie 3 typków oddaje 2 ataki z przodu i 3 z tyłu czy ile ?
„Jedźcie i walczcie. Szkolcie się i zwyciężajcie! Bracia Krwawego Smoka od dziś misję swoja już znacie, na chwałę Abhorasha, wypełnijcie ją i bądźcie wolni!”- Kirthor Bathed-in-Blood- Rycerz Krwawego Smoka z Mousilion do swych Thrali

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

by odpowiedziec przydala by sie jeszcze informacja ile oddzial ma atakow.
jesli oba oddzialy maja 1A to:
z oddzialu A (zakladam, ze ma wyzsza inicjatywe) bije 10 i ubijaja 3 z oddzialu B.
przy oddawaniu jest zasada "step up" czyli kolejni wchodza na miejsce poleglych. czyli odda tez 10.
(przyjmuje, ze oddzialy nie maja championow).
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
MORFI
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MORFI »

Odział A ma większą inicjatywę a każdy Pamper ma po jednym ataku dlaczego bije 20stu skoro jest 5 w szeregu ?
„Jedźcie i walczcie. Szkolcie się i zwyciężajcie! Bracia Krwawego Smoka od dziś misję swoja już znacie, na chwałę Abhorasha, wypełnijcie ją i bądźcie wolni!”- Kirthor Bathed-in-Blood- Rycerz Krwawego Smoka z Mousilion do swych Thrali

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Hobbit pisze:Pytanie o losowanie czarów na Grey Seerze, skoro ten zna dwa lore-y na raz to:
- czy to, ile czarów wylosuję z każdego z lore-ów muszę zdecydować podczas tworzenia rozpiski?
- czy jeżeli wyrzucę dublet podczas losowania (ew czar już zajęty), to mam obowiązek wybrać z czar z tego samego lore-a?
- czy mogę wylosować błyskawice, jeżeli wcześniej WYLOSOWAŁEM ją elektrykiem?
- i w końcu czy mogę zamienić skitterleapa na skitterleapa? :)
Się przypomnę :)
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

nowy, z udatowany FAQ/Errata do DE mój doń komentarz... @$^$&$##@@%#@!

Q. In combining Manbane and Rending Stars, which ability happens
first, the +1 Strength from the Stars or the raising of the basic
Strength to +1 above the target's Toughness? (p99)
A. The player whose turn is taking place chooses.

:lol2: :lol2: :lol2: i nie chodzi nawet o to że w sumie nic to nie zmienia, ale o sam fakt genialnego wprost pomysłu na odpowiedż... z mojej strony mogę zaproponować pójście dalej tą wiekoomną drogą - w razie jakichkolwiek wątpliwości dot. zasad decyduje gracz który ma właśnie turę... #-o

k.... no rozwalili mnie swoim geniuszem.

pozdro,
Ż.

P.S. a za wyjaśnienie spierzonej kwestii hoteka oczywiście czasu już nie znaleźli :roll:
Ostatnio zmieniony 15 lip 2010, o 20:54 przez Żaba, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

debelial pisze:Nie wiem jak z innymi pytaniami, ale na pewno elektrycy nie blokują możliwości posiadania błyskawicy przez seera.
nie. Jak masz jakis czar ot nie mozna go zdublowac inaczej niz zamianiajac swoj czar na singature spell czyli jesli seer wyrzuci blysk to elektrycy moga pozniej miec swoj. Na odwrot sie nie da..
- czy to, ile czarów wylosuję z każdego z lore-ów muszę zdecydować podczas tworzenia rozpiski?
- czy jeżeli wyrzucę dublet podczas losowania (ew czar już zajęty), to mam obowiązek wybrać z czar z tego samego lore-a?
- czy mogę wylosować błyskawice, jeżeli wcześniej WYLOSOWAŁEM ją elektrykiem?
- i w końcu czy mogę zamienić skitterleapa na skitterleapa? :)
1) raczej tak daj opis
2) juz odpowiedzialem
3) ma to jakies znaczenie?

:lol2: :lol2: :lol2: i nie chodzi nawet o to że w sumie nic to nie zmienia, ale o sam fakt genialnego wprost pomysłu na odpowiedż... z mojej strony mogę zaproponować pójście dalej tą wiekoomną drogą - w razie jakichkolwiek wątpliwości dot. zasad decyduje gracz który ma właśnie turę... #-o
tez na to zwrocilem uwage. Zmienia. szarzowanie na rengind starsy nie jest tak zabojcze :> nie zmienia to faktu, ze te odpowiedzi niech ten, ktory teraz gra wybierze sa smieszne :>

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Shino pisze:
:lol2: :lol2: :lol2: i nie chodzi nawet o to że w sumie nic to nie zmienia, ale o sam fakt genialnego wprost pomysłu na odpowiedż... z mojej strony mogę zaproponować pójście dalej tą wiekoomną drogą - w razie jakichkolwiek wątpliwości dot. zasad decyduje gracz który ma właśnie turę... #-o
tez na to zwrocilem uwage. Zmienia. szarzowanie na rengind starsy nie jest tak zabojcze :> nie zmienia to faktu, ze te odpowiedzi niech ten, ktory teraz gra wybierze sa smieszne :>
shino pierwszy ;]
nie mozna traktowac powaznie gw skoro odpowiadają w takim stylu;]
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

Hobbit pisze:
Hobbit pisze:Pytanie o losowanie czarów na Grey Seerze, skoro ten zna dwa lore-y na raz to:
- czy to, ile czarów wylosuję z każdego z lore-ów muszę zdecydować podczas tworzenia rozpiski?
- czy jeżeli wyrzucę dublet podczas losowania (ew czar już zajęty), to mam obowiązek wybrać z czar z tego samego lore-a?
- czy mogę wylosować błyskawice, jeżeli wcześniej WYLOSOWAŁEM ją elektrykiem?
- i w końcu czy mogę zamienić skitterleapa na skitterleapa? :)
Się przypomnę :)
ad 1 - tak, dokładnie jak wszystkie inne armie :wink:
ad 2 - tak, bo czary sygnaturki wybierasz z tego samego deku a poza tym na poczatku ustalasz ilość speli z każdej dziedziny.
ad 3 - IMHO nie - tylko na odwrót tzn. najpierw seer ją losuje a później elektryk wybiera (str. 490) - powtórzenie czaru jest mozliwe tylko jak go wykupukesz, masz na starcie albo model ma zasadę specjalną że może dowolny czar zamienić na inny konkretnie wskazany w AB a tę umiejetność ma tylko elektryk, seer może tak zrobić z wielką 13 i skiterleapem)
ad 4 - pewnie że możesz patrz ad 3

miłego,
Ż.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2010, o 20:45 przez Żaba, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Jak działa TLoS w przypadku lataczy na "tyczce"? Orzeł może np. zaszarżować przelatując ponad jakimś regimentem i uderzyć w działo znajdujące się za jego plecami, bo widział je będąc na podwyższeniu?
Vae victis!

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

tak samo jak w przypadku oryginalnego maga elfickiego na kamyczku - masz oryginalną figurkę GW to patrz z jej oczu :lol2:
w ramach testu proponuję porównać rozmiar staroedycyjnych demonów nurgla/khorna z nowoedycyjnymi i forgeworld-owymi odpowiednikami - na turnieje proponuję zabierać trzy wersje :twisted:

a tak BTW to TLOS wywołuje powergaming figurkowi - tak, tak drodzy klimaciarze i miłośnicy GW - zapytajcie się Vladdiego jak usunął plastikowe tyczki z od destrojerów (bo w zasadach jest tylko podstawka na jakich ma ją być) i dzięki temu wygrał bitwę na duuużym turnieju bo schował je przed ostrzałem przeciwnika. 8) pełen szacun - wiadomo battlowiec wśród 40-kowców :wink:

pozdro,
Ż.

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Shino pisze:1) raczej tak daj opis
Zasadniczo jest:
Skaven AB pisze:A Grey Seer is a Level 4 Wizard and can use Skaven Spells of Ruin and Spells of Plague. A Grey Seer can freely mix spells from both Skaven Spell disciplines, just be sure to announce with spell table is used before rolling...
Z tego co patrzyłem to zapis w RB mówi o wyborze których lorów będę używał, ale chyba nie ma innego maga, który może losować z kilku lore-ów na raz. Może więc wystarczy określenie, że będę używał obu? :)
Shino pisze:2) juz odpowiedzialem
Musiałem przegapić...
Shino pisze:3) ma to jakies znaczenie?
W zasadzie jeżeli odpowiedź na pytanie 4 jest twierdząca to nie. :)
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

no tak

przecież te erraty się zmieniają :)

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Pozwolę sobie zadać wyjątkowo durne pytanie- z góry wybaczcie, lecz nie mam pod ręką AB HE.
Czy lion cloak'i zwiększają save'a przeciwko klopom, templatkom pochodzenia nie-magicznego vide FC?

A teraz coś z ósmej edycji :wink:
Czy przeciwko PP z Shadowa( i analogicznie Crack's Call) jest LOS?

Awatar użytkownika
Oni No Maćko
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: XIII Kohorta, Bydgoszcz

Post autor: Oni No Maćko »

szafa@poznan napisał "est MR1 z baneera, Mr1 z itemu na herosie i jeszcze marka na oddziale? Niech mają warda na 4+.

MR się akurat nie kumuluje i jest to w podręczniku zapisane - używasz najwyższego współczynnika MR i tyle.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
— Stanisław Lem

kufel007
Mudżahedin
Posty: 258

Post autor: kufel007 »

Throwing Weapon ma teraz -1to hit za daleki dystans? jeśli tak to masakr!
Ostatnio zmieniony 16 lip 2010, o 12:21 przez kufel007, łącznie zmieniany 1 raz.
Kupię:
Bretonnia
Ogre Kingdoms
Wood Elves

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

Jak na orkowym magu uzywam power scrolla to na którą tabelkę miscasta rzucam? Swoja, czy rulebookową? Wydaje mi się że na swoją, ale wolę się upewnić.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

hmm... czy faktycznie na broni rzucanej i na pistoletach jest teraz bliski i daleki zasieg?? nigdzie nie moge znalezc zapisu, ze tak nie jest. quick to fire nie daje tylko -1 do hita po ruchu i mozliwosc strzalu do przeciwnika w S&S w kazdym momencie. a to by znaczylo, ze pistolety bliski maja na 6" a bronie rzucane 3" (sic!)

i jeszcze jedno pytanie odnosnie S&S. jest wykonywane od razu, po zadeklarowaniu reakcji na szarze,nawet jesli przeciwnik nie jest w zasiegu. ale czy to znaczy, ze ma sie modyfikator -1 do hita za daleki zasieg? czy to strzela sie zawsze na bliski zasieg?
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Zablokowany