8 edycja- pytania

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Re: 8 edycja- pytania

Post autor: katerek »

Remx pisze:Rzucam kostkami 3lvl - wypada 4,4,2 dzieki dubletowi jedna "4" wymieniam na "6" a tą drugą "4" lub "2" mogę zmienić na "0" ?
Tak zgodnie z RB str.490 po wylosowaniu czarów i podmiankach wszystkich dubletów można zamienić dowolny czas na "0" nawet jeśli inny czarodziej w armii ma już wybraną "0". Czyli nawet te wybraną 6 możesz później zamienić na "0"
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Oni No Maćko
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: XIII Kohorta, Bydgoszcz

Post autor: Oni No Maćko »

w wypadku ogrzego scraplauchera nie ma podanego BS obsługujących go gnoblarów - czy dla potrzeb indirect fire przyjmuje się, że gnoblary mają swoje zwyczajowe 3BS czy jako megapotężna i idealnie pod każdym szczegółem dopracowana armia nie możemy nic odejmować od wyniku scatter'ki ?
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
— Stanisław Lem

JaSzczuras
Chuck Norris
Posty: 484
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: JaSzczuras »

Tak poczytałem sobie rulebooka w szczególności opis rodzajów czarów oraz opis 6 z deatha " słoneczko " to czy mag rzucający go musi zdawać test inicjatywy?? Według opisu rodzaju czaru VORTEX kładzie się templatkę dotykając maga.
Od razu drugie pytanie w przypadku kiedy musi zdawać to czy przy nie udanym teście czar od razu jest dispelowany skoro mag nie żyje czy czar dochodzi do końca i dopiero potem jest ściągany??

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

JaSzczuras pisze:Tak poczytałem sobie rulebooka w szczególności opis rodzajów czarów oraz opis 6 z deatha " słoneczko " to czy mag rzucający go musi zdawać test inicjatywy?? Według opisu rodzaju czaru VORTEX kładzie się templatkę dotykając maga.
Właśnie to uściślają

JaSzczuras pisze:Od razu drugie pytanie w przypadku kiedy musi zdawać to czy przy nie udanym teście czar od razu jest dispelowany skoro mag nie żyje czy czar dochodzi do końca i dopiero potem jest ściągany??
Nie jest. Mag się liczy jako ofiara, ale już w fazie spell resolution.
Paskudny uśmiech power gamera

JaSzczuras
Chuck Norris
Posty: 484
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: JaSzczuras »

To jak przejdzie, że trza zdawać Slannem mogę się pożegnać z Death :(

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Na bank przejdzie. Już teraz uważam, że tak się powinno grać. Jedyną Twoją nadzieją może być to, że myślimy o wprowadzeniu lookouta od wszystkich templatek.

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Barbarossa pisze:Na bank przejdzie. Już teraz uważam, że tak się powinno grać. Jedyną Twoją nadzieją może być to, że myślimy o wprowadzeniu lookouta od wszystkich templatek.
Dla mnie bez sensu jest tutaj myślenie na tym, RB wyraźnie mówi że czary zadające rany rozpatrywane są jako strzelanie, a w tym dziale dokładnie opisane są zasady Look Outa i Templatek. Tak jak z Firebolka nie można ustrzelić herosa w regimencie tak Słoneczko powinno dawać Look outa.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

JaSzczuras
Chuck Norris
Posty: 484
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: JaSzczuras »

A jeszcze jedno pytanko.
W przypadku nie zdania feara WS modelu spada do 1 WSa, i pytanie czy walcząc z konnymi Nurgla można ich w ogóle atakować skoro w eracie do warriorów piszą o kolejnym zmniejszaniu WS o 1 czyli wychodzi taki odział z 0 WSa, może knighci nurgla autohity wypłacają, a przeciwnik nie może ich trafić??

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

Knightci trafiają na 3+ : przeciwko nim jest WS-1, jak oni walą, to jest wszystko normalnie.

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

JaSzczuras pisze:Według opisu rodzaju czaru VORTEX kładzie się templatkę dotykając maga.
Od razu drugie pytanie w przypadku kiedy musi zdawać to czy przy nie udanym teście czar od razu jest dispelowany skoro mag nie żyje czy czar dochodzi do końca i dopiero potem jest ściągany??
No właśnie templatkę kładziesz koło maga, a przecież zawsze tak jest że, wszystko pod templatką dostaje hita.
Mag testuje Inicjatywę dopiero jak będzie Misfire, wówczas kładziesz templatkę na magu i rzucasz d6+scaterka ile cali poleci (ikon z Hitem ma mała strzałkę i tam też leci).

Przy misfire oceniasz jak daleko czar poleci jakie modele testują, templatka jest usuwana i testujesz sobie tych co mieli być testowani. Nawet jak mag padnie to juz po kwiatkach bo vortex przecież został już rzucony.


Co do "Look Out Sir" to w czarach masz napisane że można użyć tego Look'a jak niema wzmianki to nie możesz.
Ostatnio zmieniony 21 lip 2010, o 13:46 przez Remx, łącznie zmieniany 1 raz.
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Template kładziesz tak, żeby dotykała maga.
Wszystko co jest dotknięte przez template musi testować I.
Mag również musi testować.

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

.....no to zostaje dla DE używanie Familiara :)

"models removed by the Purple Sun of Xereus each add a number of diece equal to their Wounds characteristic"

Czy to oznacz że jak Vortex kogoś zabije i rolniemy "5,6" dostaniemy +1W do maga ?
np. ubije 20 modeli wyroluje 7x "5-6" to dostanie siedem woundów ?
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

Źle to rozumiesz, zresztą powinieneś przytoczyć całość, a nie krótki fragment opisu. Chodzi o to, że za każdy zabity model rzucasz tyle kości D6 ile model miał woundów, i na 5-6 dostajesz dodatkowa kość do czarowania.

szeregowiec ryan
Mudżahedin
Posty: 315

Post autor: szeregowiec ryan »

Szybkie pytanko - czy Kowal dodaje jeszcze kostke Dispela Krasnoludom? W erracie jest napisane o Anvilu a w ramce Dwarfs and dispelling nie ma o tym wzmianki

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Jab pisze: Po pierwsze jeżeli masz magów znający wszystkie zaklęcia z danego loru to możesz powtarzać <np. wampirki>,
A skąd takie rewelacje?
Wg mojego booka tylko jak nie masz wyboru co do czarów to mogą się powtórzyć.
Zasada lormaster wg mnie się tutaj nie mieści bo lord vamp ma wybór co do lora i jak wybiera vampirzy to mali mogą mieć tylko 1 bo na nią można wymienić czar.
Dlatego 4 heraldów czincza z masterami nie wyda na 4 te same lory.
Odstępstwem od tego jest np. wrona bo zna z bazy cały lore i nie ma wyboru innego, necros z wykupowanymi czarami ale nie zasada loremaster.
Dopóki masz wybór [ choćby innego lora ] to czary nie mogą się powtarzać.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Miłosz pisze:Szybkie pytanko - czy Kowal dodaje jeszcze kostke Dispela Krasnoludom? W erracie jest napisane o Anvilu a w ramce Dwarfs and dispelling nie ma o tym wzmianki
Runelord dodaje dwie kości, runesmith jedną, kowadło generuje dodatkową kość.

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

2 pytania-
1) czy jezeli w oddziale mam 3 bohaterów, który każdy ma głupotę , to czy rzucam za każdego z osobna czy 1 raz ,za unit?
2) jak zrozumiałęm obsługanci dla maszyn to tak naprawdę teraz tylko tokeny do woundów, tak więc czy można wystawiać maszynę na podstawce bez załogantów? ( czysto modelarskie pytanie, łatwiej jest mi ich przykleić :wink: )
pzdr.KG

szeregowiec ryan
Mudżahedin
Posty: 315

Post autor: szeregowiec ryan »

Czyli rozumiem ze grajac na Runesmith' ie mam bazowo 1 kośc plus to co przeciwnik ,,dowieje" i +2 do dispella? :D

A co do maszyn to tez dosc enigmatyczny ten zapis, niby bije sie po maszynie ale po WS i T obsługi, której jeszcze sejwy przysługują :D czyli ,,normalnie" 7 edycyjnie tak?

JaSzczuras
Chuck Norris
Posty: 484
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: JaSzczuras »

Pająk pisze:Knightci trafiają na 3+ : przeciwko nim jest WS-1, jak oni walą, to jest wszystko normalnie.
To znaczy, że przeciwnik nie może atakować?? Przynajmniej nikt nie zaatakuje Knightów

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

chyba WS i BS nigdy do zera nie może spaść :) po prostu będzie ciebie trafiał na 6+
Daemons, X-Wing & Black Tea

Zablokowany